Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sheryl Crow - "Love Is Free"
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #1
Sheryl Crow - "Love Is Free"
[Obrazek: loveisfree.jpg]
15 lat po wydaniu debiutanckiej plyty "Tuesday Night Music Club" Sheryl Crow wraca do wspolpracy z producentem Billem Botrellem ktorej owocem bedzie zapowiadana na 5 lutego nowa plyta “Detours”. To nowy bardzo kreatywny okres w tworzeniu jak mowi Sheryl zainspirowany przez wiele prywatnych wydarzen z ostatnich 3 lat jej zycia. “Majac synka Wyatta w studiu pozwolilo mi bardzo otwarcie i bez poczucia leku pisac o rzeczach ktore przezylam i ktorych socjopolitycznie doswiadczylismy w tym kraju ostatnio."
Pierwszy singiel “Love Is Free” zostal zainspirowany przez ludzi Nowego Orleanu – wydarzen zwiazanych z huraganem Katrina.

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=drwycior

https://radio-orbit.pl/
19.01.2008 12:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Uwielbiam Love Is Free (chociaż może nie aż tak, jak wspaniałe Shine Over Babylon). Zresztą cały nowy album Sheryl przypadł mi do gustu (z wyjątkiem Peace Be Upon Us, które może faktycznie jest dobrym i potrzebnym akcentem, ale mnie zdecydowanie muzyka wschodu łączona z amerykańskim czy co gorsza europejskim popem odstrasza na kilometr). Muszę się przyznać, że wolę jednak nadal letnie i lekkie C'mon C'mon i refleksyjne Wildflower Icon_wink Detours nawiązuje bardziej do pierwszych trzech krążków, których słucham raczej selektywnie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.05.2008 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
To co Sheryl wyprawia w ciągu ostatnich paru lat kompletnie do mnie nie przemawia... Podobnie jest m.in. w przypadku Shanii Twain i Celine Dion. Szkoda...
03.05.2008 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Ale to wcale aż tak bardzo nie odbiega od tego, co nagrywała kiedyś. Muzyka Sheryl jest naprawdę bardzo spójna na przestrzeni lat Icon_wink

Celine mnie nigdy nie chwytała za serce, a Shania moim zdaniem rozwinęła się muzycznie jak najbardziej na plus Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.05.2008 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Stare już to Love Is Free Icon_razz2 Kiedy to wyszło?....W każdym razie faktycznie utwór wyróżnia się na słabej płycie i jest bardzo pozytywnym zastrzykiem energii. Sympatyczne ;0

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.05.2008 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Wyszło jakoś na początku stycznia Icon_wink

saferłel napisał(a):faktycznie utwór wyróżnia się na słabej płycie
:roll:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.05.2008 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A co źle piszę Icon_razz2? NieprawdęIcon_razz2 Heh na pewno się nie przekonamy wzajemnie do jakiejś jednej opinii ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.05.2008 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Nawet nie będę próbował Icon_wink2
Nie lubię tylko takiego arbitralnego stwierdzania, że coś jest słabe lub nie. Zwłaszcza wtedy, gdy opinie się bardzo różne. Dla mnie album nie jest zły, chociaż Crow miała w swojej dyskografii lepsze. Tą muzykę, jak każdą trzeba czuć Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.05.2008 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ale jak mi się płyta nie podoba to co mam napisać - ''Napisałbym, że jest zła, ale to może zostać źle tu przyjęte'' Icon_biggrin?
To, że opinie są różne to ja wiem i chętnie jak ktoś chcę to mogę podyskutować nad wadami i zaletami i dlaczego ''tak'' a nie ''tak' oceniam ten album, ale są też przypadki gdzie nie ma nic do gadania więcej...

Crow na razie dla mnie istnieje mocno i to bardzo dzięki utworowi do Jamesa Bonda, który jest kapitalny wręcz, mój ulubiony ze wszystkich części, bije nawet Djuranów, Śmieci oraz Tine z McCartneyem i jego zespołem i za to ją szanuje. I to czuję!! I to bardzo Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.05.2008 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Ten kawałek jest akurat bardzo bardzo nie w jej stylu Icon_smile2 (co jest oczywiste przez zachowanie Bondowskiej konwencji)
Ale to prawda, też uważam, że jest najlepszy z kompozycji do serii filmów o 007 Icon_smile2
(chociaż ja akurat mogę nie być do końca obiektywny w tym względzie)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.05.2008 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Zgadza się, więc może dlatego na razie nie poznaje innych jej dokonań, żeby nie jęczeć potem całymi dniami jaka to ona słaba, a nagrała taki świetny numer do filmu Icon_wink
Ale znajomy mówi, że nie ma się czego bać i przyznaje, że choć teraz jest w kiepskiej formie to kiedyś, na początku nagrywała bardzo fajne płyty i podobnno dość rockowo brzmiące! - to brzmi nieźle, więc kto wie, kto wie..

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.05.2008 10:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Ja właśnie postrzegam ostatni album jako pewną ewolucję brzmieniowo-tekstową. Krążek jest bardzo osobisty i jeśli ktoś faktycznie nie jest zainteresowany odbiorem i zrozumieniem w pełni tego materiału, to nie jest on muzycznie bardzo atrakcyjny. Jak sam po pierwszych przesłuchaniach miałem mieszane uczucia. W tej chwili z 14(16) utworów nie podoba mi się tylko jeden i chyba nigdy się do niego ostatecznie nie przekonam. Jednak w albumie drzemie nieodkryty potencjał, którego bynajmniej w pełni nie pokazuje "Love Is Free". Album skupia się bardzo na problemach polityczno-społecznych świata i osobistych przeżyciach Sheryl z ostatnich lat jak: walka z rakiem piersi, nieudany związek z Armstrongiem czy adopcja synka Wyatta. Jak dla mnie cechą dobrego albumu niekoniecznie musi być jego przebojowość, ale przesłanie i prawda, które niesie. Jeśli album jest nie wiadomo jak świetnie nagrany, ale ja sam nie potrafię z niego czerpać nic dla siebie (jeśli chodzi o sferę liryczną), to nie jest to płyta, przy której zatrzymuję się na dłużej. Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.05.2008 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
aaktt napisał(a):Ale to prawda, też uważam, że jest najlepszy z kompozycji do serii filmów o 007

Jak dla mnie w ścisłej czołówce z Madonną, Tiną Turner i Garbage Icon_smile2
09.05.2008 07:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sheryl Crow feat. Peter Gabriel - Digging In The Dirt Szymek79 1 143 09.03.2024 08:54 PM
Ostatni post: kajman
  Black Country Communion - Stay Free neo01 3 84 09.03.2024 12:13 PM
Ostatni post: kajman
  Sheryl Crow - Do It Again Szymek79 3 164 10.02.2024 08:44 PM
Ostatni post: Yacy
  James Arthur - Free Falling Szymek79 1 158 01.02.2024 08:27 PM
Ostatni post: kajman
  Sheryl Crow - Evolution Szymek79 4 266 13.01.2024 12:55 PM
Ostatni post: kajman
  Sheryl Crow - Alarm Clock Szymek79 3 203 08.01.2024 10:40 AM
Ostatni post: Szymek79
  Colbie Caillat feat. Sheryl Crow - I'll Be Here Szymek79 1 47 15.09.2023 07:33 AM
Ostatni post: kajman
  Rea Garvey - Free Like The Ocean Szymek79 0 167 08.06.2023 11:34 AM
Ostatni post: Szymek79
  Sheryl Crow - Night Life kacper130700 2 168 17.04.2023 05:41 PM
Ostatni post: AKT!
  New Hype - Free kacper130700 0 108 15.04.2023 05:09 PM
Ostatni post: kacper130700

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości