Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 215 (16.01.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 215 (16.01.11)
PJ Harvey - The Words That Maketh Murder - Debiut na pierwszym....ostatni raz w 2008 roku za sprawą R.E.M. z piosenką ''Hollow Man''. Trochę na wyrost, ponieważ singiel szybko zaczął podchodzić do lądowania i nie wyciągnął nawet 15 tygodni na liście. Szok. Z tego powodu stałem się nieco bardziej ostrożny w kwestii obsadzania najważniejszych miejsc, aż do dzisiaj. ''The Words That Maketh Murder'' przecież jedynie potwierdza swój status najlepszego singla 2011 roku. Ten akustyczny rocker wyraża wszystkie myśli jakie krążyły po mojej głowie, kiedy zastanawiałem się nad konceptem płyty ''Let England Shake''. Zastanawiałem się i kombinowałem w następujący sposób: PJ Harvey poprzez pytanie ''Co z tą Anglią?'' rozważy historię swojego kraju w rytm muzyki przenoszącej mentalnie w okres XIX wieku (o analogii z The Good, The Bad And The Queen wspominałem nie raz). Pięknie ujął to jeden z poczytnych brytyjskich portali muzyki niezależnej, tytułując recenzję krążka słowami ''England's dancing days are done''. Co do samego utworu, ''The Words That Maketh Murder'' to hymn aż nadto kompletny. Wyśpiewany z pasją, z genialnymi chórkami, instrumentami dętymi dodającymi imperialistycznego charakteru i przede wszystkim płaczącą gitarą podpierającą ironiczne pytanie: ''What if I take my problem to the United Nations?''. Herbatka o piątej i kruche ciasteczka. Cudo.

Swans - Jim - Obiecane Piotrkowi w ramach pewnego układu. Z korzyścią dla mnie, ponieważ ''Jim'' prędzej czy później musiał się tutaj pojawić Icon_wink2 . Zawsze miałem słabość do niepoprawnych, chóralnych pieśni zameldowanych pod adresem noir przez drone. Nie potrafię stwierdzić czy jest to najlepszy nowy Swans, ale z pewnością doskonale komponuje się z listą, co w moim wypadku ma niemałe znaczenie. Sama płyta raczej do kontemplowania z dala od list przebojów, jest przede wszystkim coraz lepsza. Typowy grower, który pełni rolę pstryczka w nos dla ludzi nie mających wystarczająco dużo dobrej woli, żeby spróbować podejść do nagrania po raz drugi, trzeci, czwarty, ósmy i jeszcze kolejny. Michael Gira zasiał w mojej głowie demona, a on zaczyna powoli kiełkować i rozrastać się do imponujących rozmiarów. Warto wykorzystać tę koniunkturę. Pora zapukać do piwnicy po posiłki - Current 93, Psychic TV, Coil, Death in June...

Kings Of Leon - The End - Umieszczając ''The End'' na początku nowego albumu, Kings of Leon chcieli być zapewne jeszcze bardziej cool niż dotąd. Niesamowity zabieg, szczerzę gratuluję. Podziwiam, a jednocześnie dochodzę do wniosku, że kryje się za tym coś więcej. Tym czymś może być ostatnia wielka piosenka w dyskografii królewskiej kapeli. Gdybym zdecydował się posłuchać wszystkich albumów kompanii Followillów za jednym zamachem, to mógłby nie zorientować się kiedy ''Only by the Night'' łagodnie przechodzi w ''Come Around The Sundown''. Błąd pomiarowy dotyczyłby właśnie ''The End''. Tytaniczna perkusja, niski bas i epileptyczna gitara to przepis na KoL jaki kocham. Do bólu alternatywny w prostocie tego terminu oraz przywołujący na myśl southern rockowe początki zespołu. Klasyczny - co jest teraz najpiękniejszym komplementem.

Take That - Underground Machine - Razem z Radkiem doszliśmy do wniosku, że ''Underground Machine'' to nic innego jak nowoczesna wersja ''Girls & Boys'' z repertuaru Blur. Nie wiem jak z błogosławieństwem ze strony Damona Albarna, ale ja chętnie przetestuję ten kawałek na własnym podwórku. Mechaniczny, z potężnym, puszczającym oko w kierunku słuchacza refrenem, doskonale nadawałby się na singiel wieńczący ''Progress''. Wtedy na parkiecie pozostaliby już tylko najwięksi twardziele (a może w sytuacji Take That należałoby napisać ''twardzielki''). Nie skłamię pisząc o pewnych ''hydraulicznych'' naleciałościach a'la Depeche Mode, sztampowym, orientacyjnie niepewnym refrenie w stylu PSB (daję słowo, że pierwszy raz usłyszałem tam: ''I wanna bis, don't wanna men'') czy też ziarnie szaleństwa Davida Bowie. Bawię się świetnie!

AP. PP. LT.

01. NE. 01. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
02. 01. 07. PJ Harvey - Written On The Forehead
03. 03. 02. Beady Eye - The Roller
04. 04. 02. Beady Eye - Four Letter Word
05. 14. 02. R.E.M. - Oh My Heart
06. 05. 08. Arctic Monkeys - Dance Little Liar
07. 09. 05. Arcade Fire - Ready To Start
08. 15 06. British Sea Power - Living Is So Easy
09. 08. 09. The Decemberists - Down By The Water
10. 02. 10. Beady Eye - Bring The Light

11. 06. 08. Destroyer - Chinatown
12. 17. 07. Iron & Wine - Walking Far From Home
13. 10. 12. Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love
14. 13. 05. Chapel Club - Roads
15. 22. 03. Manic Street Preachers - Postcards From A Young Man
16. 11. 06. Duran Duran - All You Need Is Now
17. 07. 05. R.E.M. - Discoverer
18. 12. 06. Kylie Minogue - Better Than Today
19. 16. 10. Asobi Seksu - Trails

20. 27. 04. Beach House - I Do Not Care For The Winter Sun
21. 18. 10. The National - Terrible Love
22. 23. 03. Belle & Sebastian & Carey Mulligan - Write About Love
23. 31. 03. The Twilight Singers - On The Corner
24. 26. 15. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
25. 20. 04. Młynarski Plays Młynarski - Panowie, Bądźcie Dla Nas Dobrzy Na Zimę
26. 19. 13. Goldfrapp - Shiny And Warm
27. 21. 08. Smith Westerns - Weekend
28. 24. 08. Yeasayer - Rome
29. 28. 04. Robbie Williams - Heart And I
30. NE. 01. Swans - Jim

31. 25. 11. The Roots & Dice Raw - How I Got Over
32. 29. 11. The National - You Were A Kindness
33. 33. 10. Młynarski Plays Młynarski - Lubię Wrony
34. 35. 05. The Morning Benders - Excuses
35. 38. 04. Toro Y Moi - Still Sound
36. 42. 03. Amanda Palmer & The Young Punx - Map Of Tasmania
37. 30. 09. Kanye West - Dark Fantasy
38. 36. 09. OMD - Sister Marie Says
39. NE. 01. Kings Of Leon - The End
40. 34. 10. The National - Anyone's Ghost

41. 37. 16. Ladytron - Ace Of Hz
42. 40. 02. Goldfrapp - We Radiate
43. NE. 01. Take That - Underground Machine
44. 43. 06. Seapony - Dreaming
45. 46. 04. Bright Eyes - Shell Games
46. 32. 11. The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak
47. 41. 16. Twin Sister - All Around And Away We Go
48. 44. 11. Mason & Roisin Murphy - Boadicea
49. 45. 22. The National - Sorrow
50. 47. 17. Stars - We Don't Want Your Body
51. 39. 13. Pet Shop Boys - Together
52. 49. 14. Stereolab - Everybody's Weird Except Me
53. 66. 05. Placebo - The Movie On Your Eyelids
54. 53. 43. The National - Bloodbuzz Ohio
55. 52. 13. Skunk Anansie - Feeling The Itch
56. 51. 26. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
57. 50. 16. The Raveonettes - I Wanna Be Adored
58. 48. 15. Gorillaz - Doncamatic (All Played Out)
59. 57. 12. Red Box - The Sign
60. 54. 30. Gorillaz - On Melancholy Hill
61. 55. 21. Hurts - Sunday
62. 58. 24. Hurts - Wonderful Life
63. 60. 38. The National - Afraid Of Everyone
64. 65. 23. Beach House - Silver Soul
65. 59. 28. Stars - Changes
66. 56. 19. Janelle Monáe - Cold War
67. 62. 18. Grinderman - Worm Tamer
68. 64. 20. Built To Spill - Planting Seeds
69. 63. 07. Hurts - All I Want For Christmas Is New Year's Day
70. 61. 25. The Roots & John Legend - The Fire

Z listy wypadły:

z 67 - Belle & Sebastian - I Want The World To Stop - po 19 tyg. (max: 2)
z 68 - Take That - The Flood - po 12 tyg. (max: 7)
z 69 - Marnie Stern - Transparency Is The New Mystery - po 10 tyg. (max: 37)
z 70 - Jamiroquai - White Knuckle Ride - po 10 tyg. (max: 19)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.01.2011 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
zaraz przesłucham Icon_wink2
saferłel napisał(a):Kings Of Leon - The End
bardzo dobry utwór. Prawdopodobnie pojawi się u mnie kiedyś na liście Icon_wink2
saferłel napisał(a):Take That - Underground Machine
a ja myślałem, że jednak "Kidz" pojawi się u Ciebie. A co do UM to podoba mi się refren, a zwrotka już trochę mniej Icon_wink2
saferłel napisał(a):03. 03. 02. Beady Eye - The Roller
a ja miałem nadzieję przynajmniej na drugie miejsce
Brother i Morning Parade nie widzę i chyba myślę, że już tutaj się nie pojawią Icon_razz
20.01.2011 01:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
michal91d napisał(a):a ja myślałem, że jednak "Kidz" pojawi się u Ciebie
Nic straconego. Akurat ta płyta cierpli z powodu 3-4 świetnych numerów, idealnych pod single i dosyć przeciętnej reszty. Będąc daleko w rankingu rocznym może wylansować kilka hitów na DLP. Dziwnie bym się z tym czuł Icon_razz2

michal91d napisał(a):a ja miałem nadzieję przynajmniej na drugie miejsce
Kolego, z PJ Harvey nie ma żartów.

Cytat:Brother i Morning Parade nie widzę i chyba myślę, że już tutaj się nie pojawią Icon_razz
Wiesz jak jest z Brother. Demo/nie demo. Nic nie wiadomo. Postaram się zainwestować na razie w ''Darling''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.01.2011 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Wiesz jak jest z Brother. Demo/nie demo. Nic nie wiadomo. Postaram się zainwestować na razie w ''Darling".
wiadomo wiadomo Icon_wink2 wersję singlową parę razy prezentował już Zane Lowe, poza tym jest już do kupienia w iTunes Icon_wink2

EDIT: do posłuchania jeszcze dzisiaj tutaj: http://www.bbc.co.uk/iplayer/console/b00..._5_roundup ok. 45 minuty
20.01.2011 01:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ale piszesz teraz o ''Darling'' czy o ''New Year's Day''? W sensie, że ''wiadomo, wiadomo, Lowe prezentował''.

Bo linka dałeś mi do ''Darling'', a tutaj nie mam wątpliwości raczej Icon_smile

PS - kiedy ktoś im zrobi na wikipedii Icon_confused2 ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.01.2011 01:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Ale piszesz teraz o ''Darling'' czy o ''New Year's Day''? W sensie, że ''wiadomo, wiadomo, Lowe prezentował''.
a myślałem, że chodzi Ci o "Darling" Icon_biggrin3

Mają już na wikipedii, a w zasadzie mają mieć: http://en.wikipedia.org/wiki/Brother_%28UK_band%29
20.01.2011 01:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
O, przez wyszukiwarkę nie dokopałem się do nich.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.01.2011 02:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
 
saferłel napisał(a):O, przez wyszukiwarkę nie dokopałem się do nich.
bo mają bardzo niegooglową nazwę Icon_mrgreen
20.01.2011 02:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Miałem na myśli wyszukiwarkę wikipedii. Termin ''brother'' wyskoczył mi w kilku różnych znaczeniach, ale ich tam nie było.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.01.2011 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
To chyba mój ulubiony Twój numer jeden od dawna!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.01.2011 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
 
saferłel napisał(a):PJ Harvey
nigdy nie była moja ulubienicą, ale coś czuje że nowa płyta może sporo zmienić :roll:

[Obrazek: kleschko.png]
20.01.2011 07:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
widze ze mam wplyw na ciebie pawel. top 10 cudowna. same potegi.a ze polly bedzie 1. wiedzialem od samego poczatku ze singiel wlezie na 1 miejsce i troche tam jeszcze pobedzie ;]
20.01.2011 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
 
saferłel napisał(a):01. NE. 01. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
bardzo wysoko, więc znaczy to, że mamy do czynienia z rzeczą wyjątkowo udaną.
Cytat:22. 23. 03. Belle & Sebastian & Carey Mulligan - Write About Love
poproszę wyżej.
The Twilight Singers - On The Corner - nie widziałem notowania 213, a chętnie poczytałbym o kolejnym produkcie formacji niezmordowanego Grega Dulliego. Życzę mu powodzenia. Jak zawsze od wielu lat.
Dużo Hurts w notowaniu, więc pewnie ucieszy Cię wiadomość, że będą na OPEN'Erze

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.01.2011 11:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Cytat:nigdy nie była moja ulubienicą, ale coś czuje że nowa płyta może sporo zmienić :roll:
Taki fan muzyki nie kocha Pj Harvey. Jestem zaskoczony Icon_wink

bugman napisał(a):widze ze mam wplyw na ciebie pawel.
No faktycznie, podyktuj mi nowości do najbliższego notowania Icon_razz2 Proszę.

dziobaseczek napisał(a):bardzo wysoko, więc znaczy to, że mamy do czynienia z rzeczą wyjątkowo udaną.
Śmiało, słuchajcie, słuchajcie. Chcę nowego lidera na forumowej.

dziobaseczek napisał(a):Dużo Hurts w notowaniu, więc pewnie ucieszy Cię wiadomość, że będą na OPEN'Erze
Nachapali się na koncertach w klubach, to teraz zagrają w ramach festiwalu...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.01.2011 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #15
Re: DLP - Notowanie 215 (16.01.11)
saferłel napisał(a):
[b]Kings Of Leon - The End
- Umieszczając ''The End'' na początku nowego albumu, Kings of Leon chcieli być zapewne jeszcze bardziej cool niż dotąd. Niesamowity zabieg, szczerzę gratuluję. Podziwiam, a jednocześnie dochodzę do wniosku, że kryje się za tym coś więcej. Tym czymś może być ostatnia wielka piosenka w dyskografii królewskiej kapeli. Gdybym zdecydował się posłuchać wszystkich albumów kompanii Followillów za jednym zamachem, to mógłby nie zorientować się kiedy ''Only by the Night'' łagodnie przechodzi w ''Come Around The Sundown''. Błąd pomiarowy dotyczyłby właśnie ''The End''. Tytaniczna perkusja, niski bas i epileptyczna gitara to przepis na KoL jaki kocham. Do bólu alternatywny w prostocie tego terminu oraz przywołujący na myśl southern rockowe początki zespołu. Klasyczny - co jest teraz najpiękniejszym komplementem.
Jeżeli trzecim singlem z płyty nie zostanie The Immortals, albo będzie niim Mary to mam zamiar zabrać się właśnie za The End
saferłel napisał(a):Take That - Underground Machine - Razem z Radkiem doszliśmy do wniosku, że ''Underground Machine'' to nic innego jak nowoczesna wersja ''Girls & Boys'' z repertuaru Blur. Nie wiem jak z błogosławieństwem ze strony Damona Albarna, ale ja chętnie przetestuję ten kawałek na własnym podwórku. Mechaniczny, z potężnym, puszczającym oko w kierunku słuchacza refrenem, doskonale nadawałby się na singiel wieńczący ''Progress''. Wtedy na parkiecie pozostaliby już tylko najwięksi twardziele (a może w sytuacji Take That należałoby napisać ''twardzielki''). Nie skłamię pisząc o pewnych ''hydraulicznych'' naleciałościach a'la Depeche Mode, sztampowym, orientacyjnie niepewnym refrenie w stylu PSB (daję słowo, że pierwszy raz usłyszałem tam: ''I wanna bis, don't wanna men'') czy też ziarnie szaleństwa Davida Bowie. Bawię się świetnie!
Cieszę się, że coś się podoba z Progess Icon_biggrin. A jak się ma sprawa z Kidz ??
saferłel napisał(a):18. 12. 06. Kylie Minogue - Better Than Today
Jednak dałem jej szansę, taka jakby rekompensata za słaby wynik GOMW :roll:
22.01.2011 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
''Kidz'' jest bardzo ok, ale nie miało szans z ''Underground Machine''. To trzeci kawałek w kolejności, więc jeśli będzie coś jeszcze z ''Progress'' na liście, to pewnie ''Kidz''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.01.2011 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
PJ Harvey zawładnęła Twoją listą Icon_wink2
debiut na pierwszym Icon_eek2
mnie jakoś nigdy nie ciągnęło do jej mroczno-depresyjnych klimatów.
Duże zróżnicowanie w zestawieniu to na pewno atut.
Jednak moi faworyci lecą, niestety. Najlepiej spośród nich radzi sobie Kylie Icon_smile2
Myślę, że już wkrótce żółtą koszulkę lidera założy R.E.M. , choć PJ tak łatwo się nie podda...
nowości takie sobie, KoL zdecydowanie najlepsze.
23.01.2011 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości