Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andrzej Piaseczny Top 30
bigmisiek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 387
Dołączył: Oct 2007
Post: #1
Andrzej Piaseczny Top 30
Od tego roku postanowiłem co kilka tygodni/miesięcy prezentować swój Top poświęcony jakiemuś wykonawcy. Czasem będzie ku temu okazja, czasem top będzie bez okazji. Na pierwszy ogień idzie Andrzej Piaseczny czyli popularny Piasek. Okazja ku temu jest, bo na początku stycznia ów wokalista wkroczył w dojrzały wiek, mianowicie skończył 40 lat. Kilkanaście lat temu śmiałem się z niego i uważałem, że słuchanie Piaska jest obciachem, ale po latach zwracam mu honor. Przyznać trzeba, że na polskiej scenie muzycznej jest jednym z lepszych wokalistów. A i na koncertach prezentuje się rewelacyjnie, co mogłem sprawdzić latem 2009 roku.
Do Topu zakwalifikowały się utwory śpiewane przez pana Andrzeja pod różnymi szyldami. Dlatego oprócz miejsca i tytułu utworu podaję też nazwę pod jaką utwór został wydany, tytuł płyty i rok jej wydania.
Panie i Panowie, oto Top 30 Andrzeja Piasecznego:

30 Mój dobry duch Robert Chojnacki & CD Sax & Sex 1995
29 Od nowa Mafia CD Gabinety 1995
28 Szalona piosenka o lataniu Mafia CD FM 1996
27 Jedna na milion Andrzej Piaseczny CD Andrzej Piaseczny 2003
26 Jednym tchem Andrzej Piaseczny CD Jednym tchem 2005

25 Pogodniej (Złoty środek) Andrzej Piaseczny CD Piasek 1998
24 Jeszcze bliżej Andrzej Piaseczny CD Piasek 1998
23 Teraz płacz Andrzej Piaseczny CD Andrzej Piaseczny 2003
22 15 dni Andrzej Piaseczny CD 15 dni 2008
21 Budzikom śmierć Robert Chojnacki & CD Sax & Sex 1995

20 W świetle dnia Mafia CD FM 1996
19 Śniadanie do łóżka Andrzej Piaseczny CD O.S.T. Śniadanie do łóżka 2010
18 Ja (moja twarz) Mafia CD Gabinety 1995
17 Będziesz znów Robert Chojnacki & CD Saxophonic 2006
16 Noce całe Mafia CD Gabinety 1995

15 Wszystko trzeba przeżyć Andrzej Piaseczny CD Andrzej Piaseczny 2003
14 Tej nocy Andrzej Piaseczny CD Jednym tchem 2005
13 Pół mnie ciebie pół Andrzej Piaseczny & Ewa Bem CD Popers 2000
12 Gdybym nie zdążył Andrzej Piaseczny CD Spis rzeczy ulubionych 2009
11 Prawie do nieba Robert Chojnacki & CD Sax & Sex 1995

10 Imię deszczu Mafia CD FM 1996

9 Szczęście jest blisko Andrzej Piaseczny CD Andrzej Piaseczny 2003

8 Rysowane tobie Andrzej Piaseczny CD Spis rzeczy ulubionych 2009

7 Dalej... obok nas Andrzej Piaseczny CD Piasek 1998

6 Mocniej? Andrzej Piaseczny CD Piasek 1998

5 Niecierpliwi Robert Chojnacki & CD Sax & Sex 1995

4 Chodź przytul przebacz Andrzej Piaseczny CD Spis rzeczy ulubionych 2009


3 I jeszcze Andrzej Piaseczny CD Jednym tchem 2005

2 Z głębi duszy Andrzej Piaseczny CD Jednym tchem 2005

1 Komu potrzebny żal Andrzej Piaseczny CD 15 dni 2008


[Obrazek: bigmisiek.gif]
19.01.2011 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Naprawdę fajne są "Z głębi duszy" i "Rysowane Tobie" Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.01.2011 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
 
Ja jakoś za Piaskiem XXI wieku nie przepadam moje trzy ulubione utwory to : "Niecierpliwi", "Ja" i "Imię Deszczu".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.01.2011 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #4
 
"Komu potrzebny żal" zawsze lubiłem, i dalej lubię, także jak najbardziej popieram 1. miejsce :->
19.01.2011 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
Numer jeden najlepszy, no może powinien powalczyć z "Niecierpliwymi".
Dwójka też niezła, ogólnie Piasek miał "przebłyski" Icon_mrgreen
19.01.2011 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #6
 
Ja również nie przepadam za Piaskiem, choć te najnowsze kompozycje biją na głowę te sprzed lat. Jak tak dalej pójdzie to Andrzej zagości w moim Topie, bo jak do tej pory nie udało mu się tam zamieścić żadnego utworu. Icon_wink2 Gdybym miał wybrać najlepszy jego numer to postawił bym na "Rysowanie Tobie"

Pati Yang
19.01.2011 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Nie jestem pewien czy Piasek jest najgorszym wokalistą w historii polskiej muzyki, ale nawet jeśli nie, to zdecydowanie łapie się do ścisłej czołówki. Niech tyle wystarczy za mój komentarz Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.01.2011 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja Piaska nie trawię, a podoba mi się w jego wykonaniu jedynie Ja oraz Od nowa no i ew. Budziki.
19.01.2011 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
ale piasek nie jest do trawienia, tylko do przesypywania z wpustu żołądka (łac. cardia ventriculi) przez krzywiznę mniejszą i większą (curvatura minor / curvatura major) aż do odźwiernika (pylorus ventriculi) Icon_wink2

później cykl zaczyna się od początku, żadnego trawienia Icon_wink2



PS.
jego solowych nagrań nie kojarzę za bardzo, przeto chyba Mafijne "Imię deszczu" wyróżniłbym miejscem pierwszym!
20.01.2011 03:02 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
 
aaktt napisał(a):Nie jestem pewien czy Piasek jest najgorszym wokalistą w historii polskiej muzyki, ale nawet jeśli nie, to zdecydowanie łapie się do ścisłej czołówki. Niech tyle wystarczy za mój komentarz Icon_smile
Może repertuar ma średni, ale po pierwsze warunki wokalne ponadprzeciętne, jako człowiek jest bardzo sympatycznym i mądry facetem, wielokrotnie to udowadniał no i mało kto pamięta wczesne płyty Mafii, całkiem przyzwoite popowo-rockowe granie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.01.2011 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Nie znam go jako człowieka. Jako piosenkarz ma przede wszystkim poważną wadę wymowy nad którą winien popracować.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.01.2011 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
dziobaseczek napisał(a):1. Może repertuar ma średni, ale po pierwsze warunki wokalne ponadprzeciętne, jako człowiek jest bardzo sympatycznym i mądry facetem, wielokrotnie to udowadniał
2. no i mało kto pamięta wczesne płyty Mafii, całkiem przyzwoite popowo-rockowe granie.
1. Ale akurat tylko repertuar ma dla mnie znaczenie. A z jego repertuarem nie za bardzo można cokolwiek zrobić.
2. Pierwszej nie znam, a na Gabinetach są faktycznie dobre utwory (chociaż słabe też), natomiast trzecia straszy potworkami w stylu Imię deszczu.
24.01.2011 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
 
aaktt napisał(a):Jako piosenkarz ma przede wszystkim poważną wadę wymowy nad którą winien popracować.
Sepleniących, jąkających i mających wadę wymowy wybornych wokalistów było sporo, jedno drugiemu nie przeszkadza. Moim ulubionym jąkałą jest np. Donald Fagen.
kajman napisał(a):Pierwszej nie znam
no więc pełnego obrazu nie masz.
kajman napisał(a):natomiast trzecia straszy potworkami w stylu Imię deszczu.
reasumując moje stanowisko, powiem, że bez wątpienia jest to muzyczna konfekcja i, że żenujących momentów w karierze muzyka nie brakowało. Ale nie sposób odmówić Piaskowi, że w swojej szufladce jest znakomity i nie jest egzaltowanym gwiazdorem, jego muzyka, choć słabsza repertuarowo jest zaśpiewana w sposób autentyczny.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.01.2011 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
dziobaseczek napisał(a):
aaktt napisał(a):Jako piosenkarz ma przede wszystkim poważną wadę wymowy nad którą winien popracować.
Sepleniących, jąkających i mających wadę wymowy wybornych wokalistów było sporo, jedno drugiemu nie przeszkadza. Moim ulubionym jąkałą jest np. Donald Fagen.
Nie znam i chyba nie chcę. Mi przeszkadza, zwłaszcza w języku polskim, gdzie dykcja to podstawa stety niestety.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.01.2011 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości