Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA notowanie 1(158) - 07.01.2011
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA notowanie 1(158) - 07.01.2011
NOTOWANIE 1(158)

  1. 03 09 MY CHEMICAL ROMANCE - SING
  2. 05 09 PARAMORE - PLAYING GOD
  3. 08 05 KINGS OF LEON - PYRO
  4. 02 13 MY CHEMICAL ROMANCE - NA NA NA (NA NA NA NA NA NA NA NA NA)
  5. 04 21 ALICE IN CHAINS - LESSONS LEARNED
  6. 11 05 MANIC STREET PREACHERS - SOME KIND OF NOTHINGNESS
  7. 01 15 KINGS OF LEON - RADIOACTIVE
  8. 13 05 WHITE LIES - BIGGER THAN US
  9. 10 15 BULLET FOR MY VALENTINE - BITTERSWEET MEMORIES
  10. 06 13 THE SMASHING PUMPKINS - FREAK
  11. 07 09 DUFFY - WELL WELL WELL
  12. 10 31 PARAMORE - CAREFUL
  13. NN 01 CARL BARAT - RUN WITH THE BOYS
  14. 12 27 BRANDON FLOWERS - CROSSFIRE
  15. NN 01 THE CORAL - MORE THAN A LOVER
  16. NN 01 SOUNDGARDEN - BLACK RAIN
  17. 14 13 RAY DAVIES & METALLICA - YOU REALLY GOT ME
  18. 15 31 HEY - FAZA DELTA
  19. NN 01 ELLIE GOULDING - YOUR SONG
  20. 16 13 SKUNK ANANSIE - OVER THE LOVE
  21. 20 13 BRANDON FLOWERS - ONLY THE YOUNG
  22. 19 38 BULLET FOR MY VALENTINE - THE LAST FIGHT
  23. NN 01 ROBERT GAWLIŃSKI - GDYBY NIE SZERSZENIE
  24. NN 01 I BLAME COCO - SELF MACHINE
  25. 18 15 STONE SOUR - SAY YOU'LL HAUNT ME
  26. 17 49 PEARL JAM - JUST BREATHE
  27. NN 01 KLAXONS - TWIN FLAMES
  28. NN 01 R.E.M. - DISCOVERER
  29. NN 01 GORILLAZ FEAT. DALEY - DONCAMATIC
  30. NN 01 PUSTKI - LUGOLA

11.01.2011 03:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA notowanie 1(158) - 07.01.2011
Nadszedł czas na zmiany dlatego moja lista zmieniła format i od tego roku będzie się pojawiać co tydzień. Wybrałem piątek jako dzień publikowanie mojej listy ponieważ jest to w moim życiu dzień wybitnie związany z tym tematem. Trochę miałem obaw przed takim ruchem w końcu od ponad dwunastu lat robiłem listę co miesiąc, ale w końcu się przekonałem. Na dodatek zawszę mogę wrócić do starej formuły. Na pamiątkę starej listy zostaję numer miesiąca! Natomiast numeracja zacznie się od jedynki. Mogłem to przeliczyć na numery mnożąc liczbę tygodni, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie ma to sensu.

O nowościach:

CARL BARAT - RUN WITH THE BOYS

The Libertines już chyba nie wrócą z nowym materiałem, natomiast już chyba zawsze gdy pojawi się jakiś projekt dwóch panów w tym przypadku Carla Barata będę wzdychał za tym zespołem. Nie inaczej jest tym razem bo „Run With The Boys” to świetna piosenka i bez wątpienia gdy słyszy się takie nagrania to pojawiają się marzenia o nowej płycie The Libertines. Cała płyta też niczego sobie i może nawet znajdzie się w moim podsumowaniu płyt roku.

THE CORAL - MORE THAN A LOVER

Tutaj to już kompletne zaskoczenie. Nie słuchałem The Coral od dosyć dawna, to znaczy gdzieś tak od drugiej ich płyty. Teraz też nie są jakoś specjalnie rozpieszczani przez brytyjskie media, ale jakoś jednak dodarłem do tego albumu. Szczególnie dzięki playliście „Trójki”. I tak już poprzedni „1000 Years” singiel bardzo mi się podobał, bo była to fajna kompozycja na dodatek z pomysłowym clipem, a teraz jak zacząłem słuchać tego albumu to zdecydowałem, że „More Then A Lover” musi pojawić się na mojej liście!

SOUNDGARDEN - BLACK RAIN

W końcu i zapomniany numer Soundgarden odrzut z sesji jednaj z najciekawszych ostatniej dekady ubiegłego stulecia „Badmotorfinger”. Nie jest to może jakiś zaskakujący numer, ale można się do niego przekonać. Teraz pozostaje nam tylko czekać na to, że zespół pójdzie za ciosem i po serii licznych deklaracji, że mogą coś razem znowu nagrać, słowa zamienią w czyn. Wtedy kolejna legenda grunge powróci!

ELLIE GOULDING - YOUR SONG

Płyta „Lights” to będzie na pewno jeden z moich ulubionych albumów tego roku. Nie wiem natomiast co to za moda i po co wydawać płytę jeszcze raz poszerzając ją o kilkanaście utworów. Dlaczego nie można wydać drugiej dopisując jeszcze za trzy kompozycje, albo dołączyć od razu do tej pierwszej utwory, które znalazły się na „Bright Lights” poszerzonej wersji albumu. Dla mnie to nie ma sensu. Płyta miała dziesięć utworów teraz ma siedemnaście. Kończąc z narzekaniem co zyskujemy na pewno tytułowy utwór „Lights” dostępny do tej pory tylko jako iTunes bonus tracks oraz przepiękną „Your Song”. Jak do dzisiaj największy przebój Ellie na wyspach bo dotarł do drugiego miejsca. Dodam, że oprócz wymienionych wyżej utworów te pięć pozostałych też mi się podoba.

ROBERT GAWLIŃSKI - GDYBY NIE SZERSZENIE

Stary numer Roberta Gawlińskiego w nowej wersji. Zupełnie fajnie zagrane, jak na piosenkę wykonaną na żywo! Zawsze lubiłem Wilki i Gawlińskiego jednak ostatnio nie mogłem się przekonać do jego twórczości. Może niesłusznie? Kto to wie tyle płyt teraz wychodzi! „Gdyby Nie Szerszenie” to taka piosenka z dreszczykiem starych czasów. Świetnie się tego słucha, aż chciało by się krzyczeć czemu dziś nie mogą powstawać takie polskie utwory! Potrzeba nam zniewolenia czy co?

I BLAME COCO - SELF MACHINE

Córka wiadomo kogo nagrała swoją pierwszą i trzeba przyznać, że jest to dość ciekawy krążek. Na dodatek nie taki jakiego można było by się spodziewać po debiutantce. Jest to dość odważna i świetnie wyprodukowana płyta. Brzmieniowo bardzo elektroniczna, natomiast kompozycje niczego sobie „Self Machine” to fajna piosenka z bardo przebojowym refrenem. Może nie zawojowała jęk do tej pory szczytów list przebojów, ale mnie bardzo się podoba.

KLAXONS - TWIN FLAMES

Może będą jeszcze wyże kto to wie. Od wakacji trochę czasu już minęło, a to aka wakacyjna płyta. Mało ostatni słuchałem Klaxons dlatego może i „Twin Flames” na tym ucierpieli. Teraz słucham sobie dużo płyt do podsumowania roku albumów to może i pozycje tego utworu się trochę zmieni.

R.E.M. – DISCOVERER

Czy R.E.M. nagrają kolejny wspaniały album? Może im się uda jak na razie „Discoverer” może się podobać jednak nie zwiastuje chyba płyty na miarę „Reveal”. Trzeba jednak rzyć nadzieją i czekać na takie kompozycje jakie wypełniały ostatni wielki album tego zespołu. Oczywiście zaznaczam, że to tylko moje zdani. Wiem też, że „Accelerate” miał bardzo dobre recenzje jednak do żadnego numeru z tamtej płyty nie mogłem się przekonać. Może teraz będzie lepiej. Pożyjemy zobaczymy!

GORILLAZ FEAT. DALEY – DONCAMATIC

Trochę śmieszny utwór, ale ostatnio spędziłem tyle czasu na stronie gorillaz grając małym stateczkiem podwodnym, że nie mogłem się oprzeć temu utworowi. Strasznie dużo tych singli z tej płyty! Albo i nie z płyty, a jednak promujące album. Normalnie można się pogumić!

PUSTKI – LUGOLA

A tu na koniec niespodzianka! Pustki na mojej liście po raz pierwszy. W końcu teraz znalazło się miejsce i dla tego utworu. Kto z nas nie przeżywał w młodości takich scen jak w tekście tego utworu. Nawet w jakiś sposób został oddany klimat tych lat z poprzedniego stuleci. No i „Lugola” oczywiście, że piłem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 12:17 PM przez marsvolta.)
11.01.2011 04:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
marsvolta napisał(a):Nadszedł czas na zmiany dlatego moja lista zmieniła format i od tego roku będzie się pojawiać co tydzień.
świetnie! bardzo lubię Twoją listę i fajnie będzie ją oglądać co tydzień Icon_wink2
marsvolta napisał(a):CARL BARAT - RUN WITH THE BOYS
w końcu u kogoś się pojawia. U mnie co prawda dopiero w poczekalni zeszytowej, ale do listy nie jest daleko Icon_smile2
marsvolta napisał(a):I BLAME COCO - SELF MACHINE
fajnie Icon_wink2
Cytat:R.E.M. – DISCOVERER
mnie ten utwór na razie nie przekonuje...
świetny numer 3 Icon_biggrin3
11.01.2011 10:30 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
 
marsvolta napisał(a):NN 01 ELLIE GOULDING - YOUR SONG
NN 01 GORILLAZ FEAT. DALEY - DONCAMATIC
te 2 nowości najbardziej lubię szczególnie Ellie
marsvolta napisał(a):12 27 BRANDON FLOWERS - CROSSFIRE
a co z nowym singlem "Only The Young" czyżby się nie podobał? czy nie ma go dlatego że go Trójka nie ma na playliście?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.01.2011 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #5
 
Szymek79 napisał(a):a co z nowym singlem "Only The Young" czyżby się nie podobał? czy nie ma go dlatego że go Trójka nie ma na playliście?
Pewnie, że mniej przebojowy utwór, ale jest u mnie na 21. Icon_smile2
11.01.2011 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
 
marsvolta napisał(a):Pewnie, że mniej przebojowy utwór, ale jest u mnie na 21. Icon_smile2
chyba jakaś ślepota mnie dopadła Icon_smile2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.01.2011 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
mam spore zaległości i nie obejrzałem jeszcze Twojego grudniowego notowania, podsumowania roku i podsumowania dekady, ale jak zobaczyłem taką nazwę wątku, to od razu wszedłem Icon_smile2.
poważna zmiana Icon_smile2. jako osoba która bardzo lubi Twoją listę, bardzo się cieszę Icon_smile2.
a jak przeliczyłeś liczbę tygodni na liście dla poszczególnych piosenek?
ciekawe czy za tydzień będziemy mieć wspólnego lidera Icon_wink2.
11.01.2011 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #8
 
ku3a napisał(a):a jak przeliczyłeś liczbę tygodni na liście dla poszczególnych piosenek?
Przeliczyłem tak, że jak piosenka była na liscie 6 miesięcy to wiadomo, że to jest 26 tyg
Jak prawie rok jak Pearl Jam 11 miesięcy to wychodzi 52-4=48, a przy reszcie to liczba miesięcy raz cztery. Może nie jest to najdokładniejsze przeliczenie, ale przynajmniej teraz przeliczona liczba tygodni daję jakieś orientacyjne rozeznanie co do długości pobytu danego utworu na mojej liście!
11.01.2011 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #9
 
Bardzo dobra zmiana Icon_biggrin3
11.01.2011 03:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #10
 
Fajnie, że będziesz co tydzień Icon_wink2 Icon_smile2
11.01.2011 03:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
marsvolta napisał(a):Nadszedł czas na zmiany dlatego moja lista zmieniła format i od tego roku będzie się pojawiać co tydzień.
To rozsądna decyzja Icon_wink

marsvolta napisał(a):Może im się uda jak na razie „Discoverer” może się podobać jednak nie zwiastuje chyba płyty na miarę „Reveal”.
No cóż, gdyby nagrali drugie ''Reveal'' byłbym bardzo zawiedziony, ale wszystkie przesłanki każą sądzić, że to będzie mix ''Accelarate'' i kilku wczesnych płyt''. Niestety muszę napisać, iż mam nadzieję, że się zawiedziesz Icon_wink2

marsvolta napisał(a):Trochę śmieszny utwór, ale ostatnio spędziłem tyle czasu na stronie gorillaz grając małym stateczkiem podwodnym, że nie mogłem się oprzeć temu utworowi.
Icon_biggrin Myślałem, że tam teraz nadają tylko ''The Fall''.

Lista rockiem stoi, to niepodważalny fakt. W sumie wszystko co istotne i ważne w umiarkowanych szerokościach tego gatunku jest tutaj zawarte. Kol, MYC, Skunk...
Dzisiaj będę poszukiwał nowej płyty White Lies i próbował przekonać się do singla, który brzmi jak kopia Editors.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.01.2011 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
 
marsvolta napisał(a):Nadszedł czas na zmiany dlatego moja lista zmieniła format i od tego roku będzie się pojawiać co tydzień.
to bardzo dobrze, a dlaczego nastała taka rewolucja :?:
marsvolta napisał(a):Wybrałem piątek jako dzień publikowanie mojej listy
to najlepszy dzień na publikowanie listy, wiadomo Icon_cool2
marsvolta napisał(a):PUSTKI – LUGOLA
najlepsza nowość, u mnie raz na szczycie nawet.
6 wspólnych nagrań, jest dobrze.
11.01.2011 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA notowanie 52(169) - 30.12.2011 marsvolta 0 914 31.12.2011 04:19 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 51(169) - 23.12.2011 marsvolta 2 1 237 29.12.2011 07:54 PM
Ostatni post: prz_rulez
  MOJA LISTA notowanie 50(169) - 16.12.2011 marsvolta 4 1 275 17.12.2011 07:49 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJA LISTA notowanie 49(169) - 09.12.2011 marsvolta 4 1 534 13.12.2011 03:39 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJA LISTA notowanie 48(169) - 02.12.2011 marsvolta 2 1 041 05.12.2011 09:37 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJA LISTA notowanie 47(168) - 25.11.2011 marsvolta 3 1 598 26.11.2011 03:17 PM
Ostatni post: thestranglers
  MOJA LISTA notowanie 45(168) - 11.11.2011 marsvolta 2 1 133 18.11.2011 08:44 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 46(168) - 18.11.2011 marsvolta 0 907 18.11.2011 08:36 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 44(168) - 04.11.2011 marsvolta 1 949 05.11.2011 09:29 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJA LISTA notowanie 43(167) - 28.10.2011 marsvolta 0 797 28.10.2011 01:15 PM
Ostatni post: marsvolta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości