Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - PODSUMOWANIE DEKADY
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #41
 
Czytanie - czysty pleżer Icon_smile THE STROKES - JUICEBOX - bomba, THE COOPER TEMPLE CLAUSE - BLIND PILOTS - cudowna rzecz - super, że tu jest !! PANIC! AT THE DISCO - witaj w klubie. ROAD TRIPPIN' - bardzo lubię tę balladę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.02.2011 12:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #42
RE: MOJA LISTA - PODSUMOWANIE DEKADY
[Obrazek: 03.jpg]
3. 183 15 1x1 THE KILLERS - SOMEBODY TOLD ME
Hot Fuss (2004)

Nadszedł ten moment i dotarłem z moim podsumowaniem do podium. Na trzecim miejscu znalazła się kompozycja „ Somebody Told Me”, o której powiedziałem wcześniej chyba już wszystko. Dlatego teraz podam takie krótkie podsumowanie. Po pierwsze szok podczas pierwszego przesłuchania, od razu polubiłem ten zespół, po drugie zwariowany tekst utworu (nie wiem czy po przetłumaczeniu na polski miałby jakiekolwiek szanse w naszym kraju), po trzecie totalny falstart na „Liście przebojów Programu Trzeciego” ponad rok w stosunku do premiery singla w Wielkiej Brytanii! To takie główne trzy myśli, które towarzyszą tej piosence. Ponadto warto dodać, że ten pierwszy singiel The Killers był zwiastunem „Hot Fuss” i ciężko było sobie wyobrazić by płyta mogła być tak dobra jak ten pierwszy numer. Okazało się jednak, że obawy były całkowicie nieuzasadnione, bo „Hot Fuss” w całości wypełnione jest właśnie takimi niesamowitymi nagraniami. Utwór spędził na mojej liście aż 15 miesięcy, co po rzęśnie jest związane z tym, że utwór miał dwie fale popularności światową w 2004 i polską 2005! Nie jest to jednak w żadnym wypadku miejsce na wyrost, bo piosenka w zasadzie dziś podoba mi się dokładnie tak samo jak na początku i nie wyobrażam sobie aby „Somebody Told Me” mogło zabraknąć w czołówce mojego podsumowania. The Killers są dzisiaj prawdziwą dumą Las Vegas doskonale łączą elektroniczne brzmienia i mocne gitarowe riffy tworzą małe przebojowe bomby. Nie da się ukryć i Brandon Flowers wcale tego nie ukrywa, że zawsze inspirował go klimat rodzinnego Las Vegas i jego muzyka zawsze będzie nacechowana duchem tego centrum amerykańskiej rozrywki.

Teraz taka mała osobista refleksja odnoście wczorajszych skandalicznych ogłoszeń openerowych wykonawców.

Mam taki postulat. Chcę The Killers na Opener’ 11 i ręczę za ten zespół, bo naprawdę widziałem ich w Krakowie i był to najlepszy koncert na jakim w życiu byłem. To taki półtoragodzinny festiwal przebojów, ale w odróżnieniu od Coldplay są to w większości utwory bardziej dynamiczne i nadające się do zabawy. Przy „ Somebody Told Me” następuje zaś totalna eksplozja i nie uwierzylibyście ilu fanów ma ten zespół w naszym kraju!

Jako ciekawostkę dodam też, że Brandon Flowers ma dość duży z wiązek z naszym krajem, a mianowicie małżeński! Tak dokładnie ożenił się z naszą rodaczką i na pewno z chęciom przyjedzie do naszego kraju po raz trzeci.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 01:39 PM przez marsvolta.)
18.02.2011 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #43
 
świetne trzecie miejsce! to jeden z moich ulubionych numerów Killersów! A na Openerze z chęcią bym ich zobaczył
18.02.2011 02:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #44
RE: MOJA LISTA - PODSUMOWANIE DEKADY
[Obrazek: 02.jpg]
2. 183 15 1x2 HEY - [SIC!]
[sic!] (2001)

Tyle już dobrego powiedziałem o albumie „[sic!]” dlatego drugie miejsce tytułowego nagrania z tej płyty nie jest chyba wielkim zaskoczeniem. Teraz można dokonać małego podsumowanie singli z albumu „[Sic!]”. Dwa utwory znalazły się w pierwszej dwudziestce (miejsce 19 i 12), a dwa w pierwszej dziesiątce (miejsce 8 i 2). Jeżeli zrobiłbym podsumowanie albumów, z których pochodzą najbardziej przebojowe utwory to na mojej liście Hey deklasuje wszystkich artystów.

Piosenka „[sic!]” jako jedna z niewielu na albumie jest autorstwa Jacka Chrzanowskiego i w tamtym czasie miało to niebagatelne znaczenie, kto będzie komponował muzykę po odejściu Piotra Banacha wydawało mi się, że skoro w zespole jest jeszcze właśnie Chrzanowski i Żabiełowicz to jakoś to będzie. Jak się okazało nowy gitarzysta Paweł Krawczyk napisał jednak większość materiału i powstał taki trochę nowy Hey. Nie mogę dziś ocenić, która odsłona Hey’a była lepsza, a nawet byłoby to nieuczciwe w stosunku do zespołu gdybym dokonywał takich ocen. Niewątpliwie wydaje się, że ten nowy Hey idealnie wpasował się w realia dwudziestego pierwszego wieku.

Sama zaś piosenka „[sic!]” jakby na przekór doskonałym kompozycją Krawczyka stała się dla mnie największym przebojem z tego albumu. Dlaczego tak dużo mówię o tym kto skomponował tą piosenkę? Właśnie dlatego, że Jacek Chrzanowski jak na basistę przystało napisał piosenkę, w której od razu potężny bas zwraca uwagę. Do tego dochodzą niesamowite partie gitary rytmicznej. Wiem co mówię bo zdecydowanie jest to mój ulubiony utwór do gitarowego grania. Fajny jest patent już w pierwszym chwycie gdzie zostawiona nietłumiona struna E brzmi z znakomicie z power chordem E. Natomiast najlepsze są chwyty w momencie, w którym Nosowska śpiewa „mówię nie, gdy myślę nie” czyli power chord Cx4 i Bx4 tylko, że w tym przypadku gramy jak chwyt barowy trzymając też struną E palcem wskazującym. Jeżeli ktoś ma ochotę to zachęcam do spróbowania, niesamowita przyjemność. Muzycznie utwór doskonały! No a jeszcze w tle dźwięki gitary imitującej jakby syrenę. Pod względem realizacji mistrzostwo świata, jak na polskie warunki.

Nie można też zapomnieć o samej Kasi, która dosłownie przeszła samą siebie w tym utworze. Chyba nikt nie napisał wcześniej tak odważnego manifestu, który obala wszystkie te twierdzenia o tym czego pragną kobiety. No i zabawna zabawa, gra słowem „Jakby nie było tak” kolejny raz trochę w stylu Janerki.

Wszystkie te czynniki razem sprawiają, że baz wątpienia dla mnie singiel [sic!] to polska najważniejsza piosenka dekady. Na dodatek na płycie [Sic!] umieszczona jest pod indeksem numer dwa po największej bombie czyli piosence „Antiba”, a przed kolejną niezapomnianą kompozycją „Cisza, Ja I Czas”. Niesamowity i piorunujący początek albumu.

Czy Hey nagra jeszcze kiedyś taki mocny album jak [sic!] może nie, ale ja nie miałbym nic przeciwko!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 01:41 PM przez marsvolta.)
19.02.2011 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #45
 
Ktoś zgadnie co może być na pierwszym?
Odpowiedź już jutro!
19.02.2011 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #46
RE: MOJA LISTA - PODSUMOWANIE DEKADY
[Obrazek: 01.jpg]
1. 186 15 1x1 THE MARS VOLTA - INERTIATIC ESP
De-Loused in the Comatorium (2003)

Podsumowanie mogło zakończyć się w tylko jeden sposób, bo od kiedy „Inertiatic Esp” nabiło to 186 punktów, trudno było sobie wyobrazić, aby ktokolwiek zbliżył się do tej granicy. Jak się okazało Killersi byli nawet blisko, co nawet trochę mnie zaskoczyło. To najlepszy singiel zespołu Mars Volta, a jak nieraz wspominałem bardzo ważna dla mnie jest łączenie swoistej przebojowości z artystyczną jakością. Dzisiaj coraz trudnie o takie nagrania, bo otaczają nas muzycy samozwańcy, którzy nie umiejąc nawet dobrze grać na instrumentach stukają w jedną strunę przez całą „piosenkę” i coś tam wyseplenią. Potem prasa się trochę zachwyci, a ludzie nazywają to niewiarygodną muzyką. Chodzi mi o to, że takie sprawy więcej mają do czynienia z galerią i artystycznym performancem niż z salą koncertową. Te słowa nijak nie przylegają do Mars Volty, bo tutaj mamy do czynienia z wielką dawką er ergi, emocji z drugiej strony z muzyczną doskonałością. Piosenka „Inertiatic Esp” to idealny przydał na niekonwencjonalnego podejście do pisania utworów. Słuchając tego nagrania przez siedem lat może dojść do sytuacji, w której stanie się ono już przewidywalne i nie będzie robić już takiego wielkiego wrażenia. Jednak nic z tych rzeczy ciągle chwytają mnie to eksplozje gitar, do których wprowadza niepokojący klimat aranżacji wolniejszych części utworu.

„Inertiatic Esp” to pierwsza piosenka, którą poznałem z „De-Loused in the Comatorium”. Zobaczyłem jakoś w okolicy premiery teledysk do tego utworu i już nie mogłem o tej piosence zapomnieć. Zresztą w wersji teledysku piosenka jest trochę dłuższa bo poszerzona jest o intro „Son et Lumiere". Prawdziwy odlot zaczyna się od pierwszych sekund właściwego utworu, ale kiedy widzisz to w telewizji to przynajmniej masz szanse na łagodne wprowadzenie do tego momentu. Nie jest to jednak pierwsze nagranie zespołu jakie poznałem, ponieważ jak widomo o zespole było dość głośno od czasu rozpadu niezapomnianego At the Drive-In! Nie inaczej było w naszym kraju i Pan Kostrzewa prezentował dość często pierwsze nagrania z nagranej rok wcześniej epki „Tremulant” dlatego na te nagrania czekało się z pewnym napięciem. Jednak nigdy nie spodziewałem się, że doczekamy się takiej wspaniałej płyty jak „De-Loused in the Comatorium”. Dzisiaj Cedric Zavala i Omar Rodriguez-Lopez to już muzyczne instytucje w świecie muzyki progresywnej jednak wtedy dopiero wydawali swoje najwspanialsze dzieło.

Jak wszyscy wiedzą trochę nieszczęśliwie wybrałem sobie takiego nicka jak wybrałem i już tego nie zmienię, natomiast wzięło się to z tego, że miałem właśnie takiego nicka w sieci akademickiej na miasteczku studenckim AGH. Nie miało to wtedy takiego znaczenie jednak to się jakoś przyzwyczaiłem i tak zostało.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 01:42 PM przez marsvolta.)
23.02.2011 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #47
 
marsvolta napisał(a):2. 186 15 1x1 THE MARS VOLTA - INERTIATIC ESP
De-Loused in the Comatorium (2003)
No tak nie mogło być inaczej Icon_biggrin3
Mars Voltę lubię, ale to oczywiście nic w porównaniu z Twoimi uczuciami.
Drugie miejsce ? Icon_wink2

marsvolta napisał(a):Tyle już dobrego powiedziałem o albumie „[sic!]”
I zasłużenie, bardzo lubie Icon_biggrin3

A moje top-3 z Twojej czołówki to: 4, 7 i 16
23.02.2011 07:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #48
 
pabloyd napisał(a):Drugie miejsce ? Icon_wink2
No pierwsze oczywiście. Dzięki Icon_smile2
Tak jakoś przerabiałem wpis z drugiego i tej dwójki nie zauważyłem.
23.02.2011 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #49
 
marsvolta napisał(a):Dzięki Icon_smile2
Proszę bardzo Icon_smile2

marsvolta napisał(a):Tak jakoś przerabiałem wpis
To najczęściej zdarzająca się pomyłka w dobie komputerów Icon_wink2
23.02.2011 07:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2023 marsvolta 1 93 15.01.2024 08:08 PM
Ostatni post: kajman
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2022 marsvolta 1 146 13.01.2023 09:06 AM
Ostatni post: kajman
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2021 marsvolta 1 346 22.01.2022 09:20 AM
Ostatni post: kajman
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2020 marsvolta 1 338 13.01.2021 11:50 PM
Ostatni post: kajman
  MOJA LISTA Podsumowanie 500 notowań. marsvolta 2 397 02.09.2020 12:06 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2019 marsvolta 1 743 02.02.2020 08:00 PM
Ostatni post: thestranglers
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2018 marsvolta 2 707 13.01.2019 06:43 PM
Ostatni post: kajman
  MOJA LISTA Podsumowanie 400 notowań. marsvolta 47 3 458 11.10.2018 07:33 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2017 marsvolta 1 924 20.01.2018 01:32 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2016 marsvolta 1 804 01.01.2017 12:04 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości