Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 214 (09.01.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 214 (09.01.11)
Miałem piękny komentarz. Pełen niesamowitych porównań, trafnych uwag, skrojony z lingwistycznym błyskiem, napisany z pasją oraz natchnieniem dawno nie widzianym w tej części forum. Niestety, w przeciwieństwie do ustawień sprzed ery Windows 7, moja przeglądarka nie jest uprzejma informować mnie, że za chwilę nastąpi zamknięcie kilku kart, a ja mogę przypadkiem nie życzyć sobie opuszczenia strony. Cóż, przez to opisy w tym tygodniu zaledwie poglądowe.

Beady Eye - The Roller - Jak to do końca było z wiarą Johna Lennona? Tego nie jestem w stanie powiedzieć. Prawdę mówiąc nigdy nie interesowałem się tematem, ale będąc tak barwną postacią być może wierzył on w reinkarnacje. I się doigrał. W okrągłą rocznicę swojej śmierci wraca pod postacią nowego singla od Beady Eye. Nawet ktoś kto nie myje uszu jest w stanie wychwycić podobieństwo pomiędzy twórczością byłego Beatlesa, a singlem promującym ''Different Gear, Still Speeding''. Powiem więcej. Podobieństwo zwie się ''Instant Karma 2010'' i do chwili radiowej premiery ''The Roller'' było jedną z najbardziej oczekiwanych reinterpretacji w ciągu ostatnich czterdziestu lat w muzyce popularnej. Czas ku temu najwyższy. Czas na pierwszy wielki przebój 2011 roku.

Beady Eye - Four Letter Word - Zapodziany fragment sesji do płyty ''(What's the Story} Morning Glory?'' nie mógłby w żadnym wypadku przejść niezauważony. Trochę szkoda, że zespół wcisnął go pomiędzy rozchwytywane już przez stacje radiowe ''Bring the Light'' oraz oficjalny singiel numer jeden, ponieważ stawia to ''Four Letter Word'' w dosyć niekomfortowej pozycji kawałka ''incognito'' dla dużej rzeszy słuchaczy. W tym momencie liczę na Waszą inicjatywę i chęć zmierzenia się z post-Oasisową ścianą gitar, fajerwerkową perkusją, grymaśnym wokalem Liama oraz przede wszystkim nieprzyzwoicie dobrą melodią. Sex, drugs...and britpop.

R.E.M. - Oh My Heart - Na taki R.E.M. czekało wiele osób. Folkującego tria nie można było usłyszeć ani na popowych ''Around the Sun'' oraz ''Reveal'', ani na elektronicznym ''Up'', nie mówiąc już o grunge'owym ''Monster''. Za punkt wyjścia należy obrać w tym przypadku niedościgniony w swoim geniuszu ''Automatic for the People''. Udostępniony w minionym tygodniu na jednym z amerykańskich portali muzycznych (być może) europejski singiel numer jeden z krążka ''Collapse Into Now'' to hymn na część akustycznych cudów świata pokroju ''Sweatness Follows'' lub ''Try Not To Breathe''. R.E.M.-owska poezja pukająca z całej siły wprost do serca. Właśnie takimi nagraniami miał zabłysnąć w tym roku nowy Decemberists, lecz nie do końca spełnił pokładane w premierze ''The King Is Dead'' nadzieje. Najwyższa więc pora, żeby na scenę wrócili ich mistrzowie.

Goldfrapp - We Radiate - Po rockowym repertuarze pora rozluźnić się przy nowym kawałku duetu Goldfrapp. Pomijam sprawę pochodzenia ''We Radiate'', bo nie wypada mi pisać na poważnym forum na temat wampirów i seriali dla nastoletnich fanek tego faceta, który w tych filmach zawsze dostaje główną rolę. Liczy się jedynie muzyczny enjoy, a ten pobrzmiewa echem niedawno wydanej płyty ''Head First''. ''We Radiate'' nie jest odrzutem z sesji, tak więc należy przypuszczać, że powstał całkiem niedawno, co powinno obrazować nam w jakim kierunku zespół zamierza podążać przy pracach nad premierowymi kompozycjami zdobiącymi ich planowany na przełom 2011 i 2012 album ''The Best of...''.


AP. PP. LT.


01. 01. 06. PJ Harvey - Written On The Forehead
02. 03. 09. Beady Eye - Bring The Light
03. NE. 01. Beady Eye - The Roller
04. NE. 01. Beady Eye - Four Letter Word

05. 02. 07. Arctic Monkeys - Dance Little Liar
06. 06. 07. Destroyer - Chinatown
07. 04. 04. R.E.M. - Discoverer
08. 05. 08. The Decemberists - Down By The Water
09. 10. 04. Arcade Fire - Ready To Start
10. 07. 11. Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love

11. 09. 05. Duran Duran - All You Need Is Now
12. 08. 05. Kylie Minogue - Better Than Today
13. 12. 04. Chapel Club - Roads
14. NE. 01. R.E.M. - Oh My Heart
15. 17. 05. British Sea Power - Living Is So Easy
16. 11. 09. Asobi Seksu - Trails
17. 14. 06. Iron & Wine - Walking Far From Home
18. 15. 09. The National - Terrible Love
19. 13. 12. Goldfrapp - Shiny And Warm
20. 16. 03. Młynarski Plays Młynarski - Panowie, Bądźcie Dla Nas Dobrzy Na Zimę

21. 18. 07. Smith Westerns - Weekend
22. 29. 02. Manic Street Preachers - Postcards From A Young Man
23. 34. 02. Belle & Sebastian & Carey Mulligan - Write About Love
24. 25. 07. Yeasayer - Rome
25. 19. 10. The Roots & Dice Raw - How I Got Over
26. 26. 14. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
27. 28. 03. Beach House - I Do Not Care For The Winter Sun
28. 24. 03. Robbie Williams - Heart And I
29. 23. 10. The National - You Were A Kindness
30. 21. 08. Kanye West - Dark Fantasy

31. 35. 02. The Twilight Singers - On The Corner
32. 22. 10. The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak
33. 20. 09. Młynarski Plays Młynarski - Lubię Wrony
34. 27. 09. The National - Anyone's Ghost
35. 47. 04. The Morning Benders - Excuses
36. 32. 08. OMD - Sister Marie Says
37. 31. 15. Ladytron - Ace Of Hz
38. 42. 03. Toro Y Moi - Still Sound
39. 30. 12. Pet Shop Boys - Together
40. NE. 01. Goldfrapp - We Radiate

41. 33. 15. Twin Sister - All Around And Away We Go
42. 43. 02. Amanda Palmer & The Young Punx - Map Of Tasmania
43. 37. 05. Seapony - Dreaming
44. 39. 10. Mason & Roisin Murphy - Boadicea
45. 40. 21. The National - Sorrow
46. 38. 03. Bright Eyes - Shell Games
47. 41. 16. Stars - We Don't Want Your Body
48. 36. 14. Gorillaz - Doncamatic (All Played Out)
49. 44. 13. Stereolab - Everybody's Weird Except Me
50. 45. 15. The Raveonettes - I Wanna Be Adored
51. 48. 25. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
52. 53. 12. Skunk Anansie - Feeling The Itch
53. 54. 42. The National - Bloodbuzz Ohio
54. 50. 29. Gorillaz - On Melancholy Hill
55. 49. 20. Hurts - Sunday
56. 46. 18. Janelle Monáe - Cold War
57. 57. 11. Red Box - The Sign
58. 55. 23. Hurts - Wonderful Life
59. 59. 27. Stars - Changes
60. 60. 37. The National - Afraid Of Everyone
61. 56. 24. The Roots & John Legend - The Fire
62. 51. 17. Grinderman - Worm Tamer
63. 52. 06. Hurts - All I Want For Christmas Is New Year's Day
64. 64. 19. Built To Spill - Planting Seeds
65. 62. 22. Beach House - Silver Soul
66. 58. 04. Placebo - The Movie On Your Eyelids
67. 66. 19. Belle & Sebastian - I Want The World To Stop
68. 61. 12. Take That - The Flood
69. 63. 17. Marnie Stern - Transparency Is The New Mystery
70. 65. 10. Jamiroquai - White Knuckle Ride

Z listy wypadły:

z 67 - Kings Of Leon - Radioactive - po 16 tyg. (max: 6)
z 68 - Wavves - Green Eyes - po 17 tyg. (max: 29)
z 69 - Scissor Sisters - Any Which Way - po 25 tyg. (max: 1)
z 70 - The Golden Filter - White Nights - po 5 tyg. (max: 46)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #2
 
Dlaczego nie pokusisz się o choćby mały zestaw albumowy w swojej DLP?
Myślę, że byłby to ciekawy dodatek do Twojej listy?
09.01.2011 10:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):02. 03. 09. Beady Eye - Bring The Light
03. NE. 01. Beady Eye - The Roller
04. NE. 01. Beady Eye - Four Letter Word
Dawno tu czegoś takiego nie było. Łał! Ja jeszcze "Four Letter Word" nie znam, ale poznam przed następną listą.
saferłel napisał(a):12. 08. 05. Kylie Minogue - Better Than Today
I co? Już w dół? Icon_razz2 A u mnie już czwarta dziesiątka ;D
saferłel napisał(a):20. 16. 03. Młynarski Plays Młynarski - Panowie, Bądźcie Dla Nas Dobrzy Na Zimę
I Panowie niespodziewanie w dół. Co się stało?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.01.2011 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
furbul napisał(a):Myślę, że byłby to ciekawy dodatek do Twojej listy?
Ja nie prowadzę żadnej listy płyt. Ani ze statystyk w last.fm, ani tak na ''oko''. Ostatnio nie mam nawet czasu, żeby przesłuchać tygodniowo 10 pełnych płyt...no może mam, ale na pewno nie tyle razy, żeby jakoś sensownie je sklasyfikować. Kilkanaście notowań listy płyt publikowałem i sądzę, że nie jest mi z tym po drodze. Po prostu nie.

furbul napisał(a):Dawno tu czegoś takiego nie było
Chyba nigdy. Nie wiem czy trochę nie przesadziłem, ale w sumie w tym tygodniu faktycznie katowałem Beady Eye ile wlezie i jestem zachwycony. Ciekawe czy spadną szybko, czy utrzymają się na liście długie tygodnie. Z takimi natychmiastowymi hitami bywa różnie.

furbul napisał(a):I co? Już w dół? Icon_razz2
Nowe Beady Eye, Arcade Fire i Duran Duran zmusili ją do ustąpienia. Poza tym zaczyna się sezon na rocka.

Cytat:I Panowie niespodziewanie w dół. Co się stało?
W sumie to samo co wyżej, a tu dodatkowo jeszcze świetny R.E.M. zadziałał.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 10:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
 
Kolejny REM faktycznie dobry. Właśnie myślę o wersji deluxe tej nowej płyty.
Jest już nawet podana cena na iTunes z tym, że obok widnieje informacja, że zawartość płyty może jeszcze ulec zmianie.
09.01.2011 10:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):02. 03. 09. Beady Eye - Bring The Light
03. NE. 01. Beady Eye - The Roller
04. NE. 01. Beady Eye - Four Letter Word
wow! Icon_biggrin3 super!
już pisałem, że "The Roller" jest rewelacyjne, ale napiszę to jeszcze raz Icon_wink2 Coś czuję, że album Beady Eye będzie po prostu świetny.
saferłel napisał(a):R.E.M. - Oh My Heart
właśnie przesłuchałem, fajnie się tego słucha. Chyba nawet lepiej od "Discoverer". Ale ja i tak czekam na singla Icon_razz

EDIT: u mnie w win7 pyta czy zamknąć karty Icon_razz
09.01.2011 10:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #7
Re: DLP - Notowanie 214 (09.01.11)
saferłel napisał(a):12. 08. 05. Kylie Minogue - Better Than Today

28. 24. 03. Robbie Williams - Heart And I

40. NE. 01. Goldfrapp - We Radiate

Ad1. Nadal się waham czy wpuścić, bo jednak Get Outta My Way to to nie jest.

Ad2. WOW, to to u kogos jeszcze się załapało na listę ?? Myślałem ze tylko u mnie Icon_razz2 Miło

Ad3. Było w poczekalni i wleciało, ostatnio znowu mi się podoba. Jeszcze nie wiem czy dać szansę.
09.01.2011 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
 
Remo napisał(a):jednak Get Outta My Way to to nie jest.
Amen Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.01.2011 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
wow ! 3 razy liam ! ju zja widze pyszalkowatosc pana L teraz Icon_biggrin i polly na 1 ! yes yes yes! (za przykladem pewnego pana K Icon_razz2) ale czuje ze roller na bank za tydzien wygra. znakomity numer.
09.01.2011 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
R.E.M.
No u mnie zdecydowanie najbliżej listy jest IT HAPPENED TODAY! Bardziej mi się kojarzy z moją ulubioną płytą niż OH MY HEART. Icon_wink2 Ale to też jest świetny utwór! Co z tego wyjdzie okaże się jutro!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.01.2011 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
emigrant napisał(a):Kolejny REM faktycznie dobry. Właśnie myślę o wersji deluxe tej nowej płyty.
Icon_arrow Liczę, że powalczy o wejście na listę Icon_smile

emigrant napisał(a):Jest już nawet podana cena na iTunes z tym, że obok widnieje informacja, że zawartość płyty może jeszcze ulec zmianie.
Chyba nawet sample są już na Itunes, nie? Ja nie wiem, bo nie mam tego programu i nie mogę odsłuchać.

michal91d napisał(a):właśnie przesłuchałem, fajnie się tego słucha. Chyba nawet lepiej od "Discoverer". Ale ja i tak czekam na singla Icon_razz
Ależ to właśnie singiel, tylko tak jak powiedziałem chyba europejski.

michal91d napisał(a):EDIT: u mnie w win7 pyta czy zamknąć karty Icon_razz
U mnie też. Po prostu muszę ustawić sobie to w opcjach.

Remo napisał(a):Nadal się waham czy wpuścić, bo jednak Get Outta My Way to to nie jest.
Moim zdaniem dużo lepsze i bardziej wysmakowane.

bugman napisał(a):ale czuje ze roller na bank za tydzien wygra. znakomity numer.
Zmusiłeś mnie, żeby był wysoko Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Yacy napisał(a):No u mnie zdecydowanie najbliżej listy jest IT HAPPENED TODAY! Bardziej mi się kojarzy z moją ulubioną płytą niż OH MY HEART. Icon_wink2 Ale to też jest świetny utwór! Co z tego wyjdzie okaże się jutro!
Hmmm. Pewnie czytałeś co sądzę o ''It Happened''. Oczywiście mi również kojarzy się z Automatic. Bez dwóch zdań. Uważam jednak, że ten kawałek nabierze jeszcze większej mocy słuchany razem z innymi na płycie. Samodzielnie to on nie broni się tak znakomicie jak ''Discoverer'' czy ''Oh My Heart''.
W ogóle ciekawie napisałeś ten post. ''It Happened'' ZDECYDOWANIE najbliżej listy, ale ''Oh My Heart'' to też ŚWIETNY numer. Nie wiem jak wysokie są wymagania wejścia na twoją listę (czy kawałek świetny tak naprawdę przegrywa jeszcze z ''wybitnym'', ''genialnym'' i ''ponadczasowym'' Icon_razz2), ale będę pamiętał o tych słowach, bo są mocne Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 147
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Icon_razz
mój post oznacza, że świetnych tuż za top 50 jest kilka i nie wiadomo ile świetnych spadnie z listy Icon_wink2 A po za tym co się odwlecze to nie uciecze Icon_wink2 naprawdę sam nie wiem co się stanie jutro.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.01.2011 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
No ciekawe....chociaż w sumie chyba lepiej byłoby, gdyby album okazał się świetny i spełnił wszelkie oczekiwania niż błysnął jednym czy dwoma singlami na liście. Z drugiej strony jedno powinno wpływać na drugie, ale wiem jak to u mnie bywa, więc...

Aż sobie puszczę ''Automatic for the People'' dzisiaj wieczorem. W sumie dosyć długo nie słuchałem Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Przy tak zmasowanym ataku Beady Eye, pozycja R.E.M. wypada dość blado Icon_wink2
Swoją drogą życzyłbym sobie poznać "Four Letter Word" i "Oh My Heart" Icon_smile2
Do PJ nadal się nie przekonałem. Może poczekam na kolejny singiel? Gdzieś czytałem, że to już niedługo, więc...
No proszę, u Ciebie "Write About Love" dopiero świeżo debiutuje! Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.01.2011 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
aaktt napisał(a):Gdzieś czytałem, że to już niedługo, więc...
Tak. Jego tytuł to "The Words That Maketh Murder". Premiera 17 stycznia. Jest on co ciekawe anonsowany jako pierwszy singiel, czyli ''Written'' to był typowy promocyjny singiel-online doby internetu Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
O, to jeszcze lepiej! Jak będzie dostępny, to liczę, że dasz znać na forum Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.01.2011 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Jeszcze lepiej względem czego? Icon_smile2

Jasne, że dam znać. Czuję się zobowiązany promować tę artystkę na polskim gruncie. Jestem jej wytwórnią/promotorem/rzecznikiem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #19
 
Beady Eye wyglada na to, że jacyś mocarze, Będę musiał z większą mocą przysłuchać się, skoro u Ciebie tak miażdży konkurencję. Dobrze, że u ciebie nie ma Duck Sauce, zapanowała jakaś ogólna mania na punkcie tego straszydła. Cieszę się, że wraca REM w wysokiej formie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.01.2011 07:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 821
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Nie rozumiem, dlaczego zachomikowałeś swoj numer 3, a olałeś 2.
11.01.2011 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości