Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklama w forum
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Rado napisał(a):Przeglądałem wcześniejsze posty które kiedyś już były, na chęciach się skończyło.
Za czasów Konrada owszem, bo ciężko jest wysyłać pieniądze do kogoś, kto się ukrywa.
Potem też były takie chęci, ale pojawiłeś się Ty i zaproponowałeś inne rozwiązanie.
09.01.2011 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Z tym cytatem, że mamy gdzieś forum (bo moja postawa jest podobna do postawy Krzyśka, więc te słowa są również kierowane do mnie jak sądzę), to duża przesada.

Rado napisał(a):kajman
dyskusja się nie będzie toczyła za długo, bo nie ma o czym dyskutować.
Przeglądałem wcześniejsze posty które kiedyś już były, na chęciach się skończyło.
Skończyło się na chęciach, ponieważ tak naprawdę nigdy nie potrzebowaliśmy takiej opcji, żeby rozwiązać nasze problemy. Zawsze dało się wymyślić alternatywę i nie byliśmy zmuszeni do podjęcia ostatecznych kroków.

Jestem przerażony jak ten baner dzieli użytkowników. Rozumiem kajmana, ale mam wrażenie (po tym co napisał w kilku kolejnych postach), że jego postawa jest zbyt rygorystyczna. Jeżeli przez to miałby odejść z forum....no ja nie wiem.

Rado, nie odpowiedziałeś mi bezpośrednio na moje pytanie jak sprawa z banerem/reklamą wyglądać będzie dalej i czy korzystanie z doładowania to konieczność, ale z dalszego przebiegu dyskusji wynika, że to tylko dodatkowe źródło finansowania, nie będące nagłą koniecznością. Tym bardziej dziwi mnie jego pojawienie się bez żadnych zapowiedzi.

Nadal uważam, że sprawa wyglądałaby zdecydowanie mniej dramatycznie, gdybyś przedstawił nam pomysł wstawienia reklamy wcześniej. Teraz tylko niepotrzebnie podniosło się napięcie. Jak widać użytkownicy są raczej przeciwni. Nadal podtrzymuję swoje zdanie, że byłbym w stanie pokryć część kosztów funkcjonowania forum. Przynajmniej tą, którą można zarobić z banerów. Nie wiem jakich zysków się spodziewasz, ale możesz ustalić granicę, to wtedy się złożymy. Reklamy nie będzie, a my i tak zapłacimy mniej niż za całość utrzymania serwera. Odzew powinien być wtedy jeszcze większy ze strony userów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 12:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #23
 
właściwie w 100% zgadzam się z Pawłem
09.01.2011 12:03 PM
Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #24
 
przemyślę to i zaproponuje może inne rozwiązanie, poza tym to nie jest do nikogo kierowane tylko to traktuje jako dyskusje. Nie chodzi mi o to żeby przez głupi baner dzielić społeczność tego forum
09.01.2011 12:07 PM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
saferłel napisał(a):Rozumiem kajmana, ale mam wrażenie (po tym co napisał w kilku kolejnych postach), że jego postawa jest zbyt rygorystyczna. Jeżeli przez to miałby odejść z forum....no ja nie wiem.
Odejść to nie odejdę, ale ograniczę maxymalnie przebywanie tutaj.
09.01.2011 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
I to jest smutne Icon_cry2 Bo już nie raz z takich błahych powodów ludzie wykruszali się stąd, a przynajmniej honor i zasady nie pozwolił im przedyskutować sprawy i spojrzeć na nią inaczej. Nawet jeśli nie byli (albo tylko minimalnie) winni. To jest oczywiście moje zdanie. Każdy zachowuje się według swojego kodeksu. Ale nie chciałbym już tego tematu roztrząsać, bo to trochę inna dyskusja. Mam nadzieję, że jakieś zmiany zostaną zaproponowane. Też mi się nie podoba zbytnio ta cała sytuacja.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 12:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #27
 
Dobrze, reklamę usuwam. hosting jest opłacony do 1-go kwietnia. Teraz oczekuję waszych propozycji, osobiście w zbiórki nie wierze bo już nie w jednym poście czytałem że ta czy inna osoba się nie dołoży, że ją to nie obchodzi itd. Ale jak chce coś wprowadzić, co by nie kosztowało nic i nikogo to już jest poruszenie.
Myślałem, nie wielka małą reklama z Google załatwi temat, wy nie musicie nic wykładać od siebie tylko raz po raz kliknąć na reklamę zresztą tez tekstowa.
Ale jak widać chcecie mieć za free wszystko.
Nie ukrywam ze ze 3-4 osoby zadeklarowały chęć dokładania się na utrzymanie. lecz nie może być tak że 10 osób da kilka złotych a reszta się wypnie na to i powie ze go to nie obchodzi, że odchodzą z forum czy tez ograniczą się odwiedziny do minimum...

Podsumowując, czekam na dalsze opinie.

To tyle co bym miał do powiedzenie na tą chwilę
09.01.2011 01:07 PM
Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #28
 
Czy taki sposób finansowania naprawdę aż tak przeszkadza? Przecież doładowania czy jakieś googlowskie reklamy nie są aż takie upierdliwe.
Kiedyś, kiedy Konrad oddał administrację Forum też były głosy, na ''nie'' w sprawie uiszczania jakiś opłat. Ja sam jak to wyżej napisałem z przyjemnością skorzystałbym z opcji doładowań wiedząc, że przyczyniam się do utrzymania czy ulepszania forum.
Wiem, że wielu nie korzysta z bankowości elektronicznej (nota bene to wielki błąd) ale świadomość, że tą drogą dołożę się do Forum nie przeszkadza mi, że Ty czy ktoś inny sobie tego telefonu nie doładujecie.
Bardziej mnie bolą posty typu ''Nie dołożę się do Forum'' czy ''Nie zależy mi'', ''Odejdę''.
Mnie właśnie zależy i dlatego piszę te słowa. Dla mnie to jest właśnie najbardziej demokratyczne wyjście z sytuacji. Nikt nikogo nie zmusza do płacenia żadnych pieniędzy.
Sami sobie finansowalibyśmy forum. Wystarczy kliknięcie. Czy to aż tak boli?

Co do reklam google to przecież będą się otwierać jedynie o takiej tematyce jak jest na forum a więc czy coś jest w tym złego?

Dodam, że portal e-migrant.eu kosztował mnie około 3000 PLN. Również poszukuję różnych źródeł finansowania go. Mam świadomość, że docieram zaledwie do cząstki emigracji ale chcę go tworzyć bo mam wiele sygnałów, ze jest on ludziom potrzebny.
Nie mam tysięcy odsłon ale cieszy mnie, że rośnie tam fajna, wierna społeczność.
Nawet sobie nie wyobrażacie jaka panuje podła konkurencja wśród portali dla Polonii, jak wiele dostaje spamów.

Ja na tę chwilę wyszedłem na nim na minusie ale chcę go tworzyć dla tych stałych wiernych odbiorców.
09.01.2011 01:11 PM
Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
(edit: cholera, tyle czasu pisałem, że pojawiły się 2 nowe posty Icon_razz. ale cóż, swój wpis też zostawię)

Chyba zbyt dużo emocji w tej dyskusji. Ja nie mam nic nowego do dodania, bo chyba wszystko napisali już poprzednicy, ale dam znać, by było wiadomo, że i ja mam takie zdanie.

Przede wszystkim - gdyby temat reklam był przedstawiony przed ich pojawieniem się, to myślę, że dyskusja wyglądałaby kompletnie inaczej. Zawsze do tej pory właśnie w ten sposób załatwialiśmy sprawy na forum. Ale może to dobrze, że to wyszło przy takim temacie o jednak nienajwyższym priorytecie i będzie to dla nas jakąś nauczką i pożytkiem na przyszłość Icon_smile2. Tak więc - uważam, że trzeba to było przedstawić inaczej, ale z drugiej strony duże podziękowania dla Rado za starania i poświęcanie czasu dla forum Icon_smile2.

Sprawa finansowania owszem, była podnoszona kilka razy i tak jak napisał saferłel, kończyło się w momencie naszych deklaracji i braku jakiegokolwiek odzewu od Konrada. Dla mnie jest jak najbardziej zrozumiałe, że jedni są gotowi z własnej kieszeni coś wpłacić, a inni nie i w dodatku, że jak niektórzy nie są gotowi to wcale nie znaczy, że nie są zainteresowani byciem częścią forum, bo powodów może być mnóstwo. Zresztą nie wszyscy musieliby płacić. Ja po raz kolejny deklaruję, że jestem gotów się złożyć. I osobiście wolałbym tak to załatwić niż żeby reklamy zajmowały miejsce na stronie forum.

Oskarżenie w kierunku 1981 było bardzo nie na miejscu. Nie sądzę, żeby Chris był zainteresowany doładowaniami w polskich sieciach komórkowych Icon_wink2.

To, że na poczcie jest szybciej pozostawię bez komentarza Icon_wink2.

A ja z doładowań korzystać nie będę, m.in. dlatego, że nie mam telefonu na kartę.
09.01.2011 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Rado napisał(a):Teraz oczekuję waszych propozycji, osobiście w zbiórki nie wierze bo już nie w jednym poście czytałem że ta czy inna osoba się nie dołoży, że ją to nie obchodzi itd.
Nie ukrywam ze ze 3-4 osoby zadeklarowały chęć dokładania się na utrzymanie. lecz nie może być tak że 10 osób da kilka złotych a reszta się wypnie na to i powie ze go to nie obchodzi, że odchodzą z forum czy tez ograniczą się odwiedziny do minimum...
Ja uważam, że nie wszyscy muszą płacić. Jednych na to nie stać, inni rzadko się tu pojawiają, pewna część wolałaby jednak reklamy. Niech to będzie 10 osób, którym zależy na tym forum i ktore są gotowe zapłacić, żeby to forum było niezależne od reklam.
09.01.2011 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
 
Mi osobiście ten baner jakoś bardzo nie wadził, choć też myślę, że można było wcześniej ten temat poruszyć i nie byłoby tego zamieszania. Niestety ja też nie jestem potencjalnym nabywcą tego typu usług Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.01.2011 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #32
 
Baner dla mnie raczej nie był problemem. Reklamy Google też da się znieść. Oby tylko nie było wszędzie wyskakujących, natrętnych i reklam z głosem.
Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja o zrzucie, to mógłbym się dołożyć.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.01.2011 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #33
 
Większość z Was korzysta z popularnych serwisów społecznościowych typu NK.pl czy ze skrzynek email tych darmowych, gdzie dostajecie na pocztę co chwile reklamy. czy wchodzicie na NK.pl tam też jest masa reklam, aż grubo. I w obu przykładach nikt się nie pyta użytkowników czy się im to podoba czy też nie. Po prostu sobie są reklamy, dostajecie "darmową" pocztę email? nie nie jest darmowa, dostajecie reklamy, na NK.pl rejestrujecie się za darmo. ale ile reklam trzeba obejrzeć, ile usług dodatkowych jest płatnych. Tam nie protestujecie.
Icon_neutral2 :roll:

Ale co by nie mówić, czekam na opinie
09.01.2011 01:43 PM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
ku3a napisał(a):To, że na poczcie jest szybciej pozostawię bez komentarza Icon_wink2.
To co napisałem było komentarzem i odnosiło się do tego, że (przynajmniej w Toruniu) kolejki są zdecydowanie krótsze niż w banku.
09.01.2011 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Rado napisał(a):Większość z Was korzysta z popularnych serwisów społecznościowych typu NK.pl czy ze skrzynek email tych darmowych, gdzie dostajecie na pocztę co chwile reklamy. czy wchodzicie na NK.pl tam też jest masa reklam, aż grubo. I w obu przykładach nikt się nie pyta użytkowników czy się im to podoba czy też nie. Po prostu sobie są reklamy, dostajecie "darmową" pocztę email? nie nie jest darmowa, dostajecie reklamy, na NK.pl rejestrujecie się za darmo. ale ile reklam trzeba obejrzeć, ile usług dodatkowych jest płatnych. Tam nie protestujecie.
Ja nie należę do większości, do NK zajrzałem w zeszłym roku raz, facetbuka nie mam, do skrzynki zaglądam raz na 2-3 dni i od razu usuwam reklamy (bez czytania).
Zgadza się, tam nie protestuję, bo tam zastałem już taką sytuację. Tutaj natomiast ta sytuacja dopiero teraz zaistniała. Poza tym tam nie opłaca mi się dla tych kilku chwil wykupywać blokadę reklam. Tutaj jest zdecydowanie inaczej. Gro czasu spędzam na forach, na których reklam nie ma i zdecydowanie wolałbym, żeby i tutaj ich nie było.
09.01.2011 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Ja nie korzystam z żadnych Naszych Klas, facebooków i innych pierdół, więc akurat mnie to nie dotyczy. Poza tym ciężko decydować o tym czy reklamy mają być czy nie. Pamiętam, że na chomiku jest bodajże możliwość wyłączenia reklam za opłatą, która jednocześnie daje możliwość korzystania z konta premium. Ale nie o to chodzi. Portale społecznościowe, konta mailowe to co innego niż NASZE forum. My je tworzymy, bierzemy w tym czynny udział, a nie tylko korzystamy z zasobów. My kreujemy tę stronę i wiele zależy od nas. Nikt nie lubi reklam. Nie ważne w jakiej byłby formie. Nikt nie chce też żadnych podziałów na forum wynikających z takich czy innych postanowień dotyczących tej sfery. Może powyższa debata to taki impuls, żeby w końcu podjąć męską decyzję i złożyć się na własne dziecko. Widzę, ze baner telefonii byłby nietrafionym pomysłem, bo chociaż niektórym teoretycznie nie przeszkadza, to nikt nie wyraził tak naprawdę chęci korzystania z niego w praktycznym wymiarze.

Jeśli zdecydujemy się na opłacenie, to najlepiej byłoby wysłać do każdego usera prywatną wiadomość i czekać na deklarację. Zebrać jak najwięcej zainteresowanych. Potem Rado przedstawiłby koszt (tylko nadal nie wiem czy teraz oczekiwałby całej kwoty za forum czy tylko jakieś ''nieco większej od symbolicznej'' składki, która miałaby zrekompensować samą reklamę), podzieliłby się sumę na wszystkie osoby i gotowe.
Dla mnie sprawa jest jasna. Można zacząć od zaraz, chociaż chciałbym, żeby wypowiedziało się jak najwięcej osób. Nie tylko moderatorzy!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #37
 
To jeśli poczta w Toruniu tak działa to tylko pozazdrościć. A co do banku to miałem na myśli przelewy i płatności przez komputer. Ja w banku to byłem z 5 lat temu ostatnio. Wszystko opłacam przez internet z konta a w sklepach w większości place kartą, nie płace jakiś prowizji i nie tracę czasu na stanie w kolejkach. Ale jak kto i co opłaca to już sprawa każdej osoby.
09.01.2011 02:02 PM
Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
 
upsss... wczoraj tu zajrzałem, ale nie mogłem odpowiedzieć, a dziś zatrzęsienie...

banner bardzo mnie zaskoczył, aż spojrzałem na adres! gdyby dziś się pojawił to równiez bym go zablokował! (więc dobrze, że go nie ma...) nie korzystam z doładowań, bo płacę abonament.
Rozumiem kajmana, że może mieć takie zdanie. chociaż mnie wyjście na pocztę kosztuję kupę stresu przed i w trakcie pobytu. to jest jedna z niewielu instytucji które jeszcze zostały w PRLu. Przynajmniej częściowo.

Oczywiście u mnie nic się nie zmieniło - chcę dołożyć się do sfinansowania forum! Pytanie: ile kosztuje od 1.04.2011 do 31.03.2012.?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.01.2011 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #39
 
Koszty hosting oraz przedłużenie domeny o kolejny rok to wynosi 232,47 zł nie licząc prac serwisowych w razie usterek, modernizacji skryptu (to się płaci na bieżąco) jak na tą chwile to się trzy osoby zgodziły współfinansować.

A co do blokad reklam, to trochę mnie to zdziwiło i zaskoczyło ze tak bardzo wam one przeszkadzają. trochę to mało chętnych i dalej będę się upierał przy drobnej reklamie z Google.
09.01.2011 03:59 PM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Rado napisał(a):1. Koszty hosting oraz przedłużenie domeny o kolejny rok to wynosi 232,47 zł nie licząc prac serwisowych w razie usterek, modernizacji skryptu (to się płaci na bieżąco)
2. jak na tą chwile to się trzy osoby zgodziły współfinansować.
3. A co do blokad reklam, to trochę mnie to zdziwiło i zaskoczyło ze tak bardzo wam one przeszkadzają. trochę to mało chętnych i dalej będę się upierał przy drobnej reklamie z Google.
1. Myślałem, że sporo więcej. To nawet przy pięciu chętnych do finansowania wyszłoby niewiele.
2. Czy mnie w tej grupie policzyłeś? B o nie wiem czy napisałem wprost ale oczywiście tak.
3. To chcesz wrzucić reklamę z googli? Dla mnie to bez sensu, bo to reklama, a ja to już w zasadzie wiem, co to są Gógle.
09.01.2011 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Serwer forum rado 30 29 401 23.06.2011 01:02 AM
Ostatni post: rado
  Propozycje Zmian w forum rado 143 26 450 11.07.2010 11:54 AM
Ostatni post: saferłel
  Forum przestaje istnieć tadzio3 59 14 841 07.04.2010 10:44 PM
Ostatni post: Yacy
  Forum awaryjne kajman 24 6 493 13.12.2009 12:47 AM
Ostatni post: furbul
  Już 38 list na forum Konrad 24 7 301 07.04.2008 09:41 PM
Ostatni post: Konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości