Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklama w forum
rado
Unregistered

 
Post: #1
Reklama w forum
Witajcie,

od dnia dzisiejszego będą się pojawiać drobne reklamy na początek doładowania telefonów komórkowych. Mam nadzieje ze będziecie korzystać z usług reklamodawców, pomoże to zebrać środki na utrzymanie forum.

Telefon komórkowy to dzisiaj każdy raczej posiada, także na tz. kartę. Także zamiast kupować doładowania w kiosku to kupujecie w internecie i płacicie np. m Transferem z mBanku.
Jak pojawią się reklamy z Google to także możecie co jakiś czas kliknąć.

Pozdrawiam Jacek
08.01.2011 02:15 AM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
A może byśmy się jakoś zrzucili? Zdecydowanie wolałbym takie rozwiązanie, bo na reklamy mam alergię.
08.01.2011 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #3
 
myślę ze reklama niczemu nie szkodzi, nie będzie reklam wyskakujących tylko jakiś banerek.
Ale dziękuję za za opinię.
08.01.2011 09:41 PM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Może innym nie szkodzi, ale ja na pewno będę tutaj rzadziej zaglądał (i zmienię sobie stronę startową na Mozilli).
09.01.2011 12:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Krzyśku, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie!!!

Jestem zaskoczony, że reklama pojawiła się tak nagle. Bez wcześniejszych uprzedzeń. Nie podoba mi się takie zachowanie, przyznaję otwarcie. Z pewnością jest to element do jakiego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Nie wiem jak inni się na to zapatrują, ale zakładam, że pewna wyjątkowość forum została w ten sposób zakłócona. Dla mnie to również nic dobrego, taka komercjalizacja, ale rozumiem, że witryna musi na siebie zarabiać. Myślę, że sprawa reklam powinna być przedyskutowana przynajmniej przez moderatorów. Przynajmniej. Piszę o tym, bo zdaję sobie sprawę, że wiele osób (opieram się na ich wcześniejszych wypowiedziach) chętnie dorzuciłoby się do utrzymania forum, co załatwiłoby sprawę.

Zaniepokoiła mnie również informacja, że ''od dnia dzisiejszego będą się pojawiać drobne reklamy na początek doładowania telefonów komórkowych. Mam nadzieje ze będziecie korzystać z usług reklamodawców, pomoże to zebrać środki na utrzymanie forum''

Czy to oznacza, że będzie więcej ''drobnych reklam'' i czy utrzymanie forum zależy nie tylko od ich wstawienia, ale także trzeba będzie korzystać z w/w usług?
a z góry oświadczam, że nie przeprowadzam transakcji internetowych. Nie wiem jak się to robi i nie mam żadnych paypali czy innych kont online. Kupuję doładowania w tradycyjny sposób.

Proszę innych o opinie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2011 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #6
 
Dla mnie jest to dziwne ze są jakieś sprzeciwy co do jednego czy dwóch banerów. Szczerze mówiąc to nie wierze w jakieś składki (z doświadczenia) ludzie są przyzwyczajeni ze w necie to co jest to jest za free. Owszem oglądać można miliony stron lecz za darmo ich nikt nie utrzymuje i dlatego są reklamy.

Ale jeśli tak bardzo przeszkadza Wam nie kolidująca reklama w formie banera, to rozumiem ze ją usunąć? A skoro moderatorzy chcą dyskutować czy ma być reklama czy tez nie to jak się domyślam złożą się na utrzymanie?

Pewnie się zaraz pojawią wasze posty ze admin chce zarobić. otóż nie za jedno doładowanie otrzymuje się około 0,60 zł - 3% prowizji dla dotpay oraz - podatek dochodowy także na przysłowiowe waciki nie ma.

Ale czekam na dalsze wypowiedzi

Jacek
09.01.2011 02:18 AM
Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
 
Przecież to ma na celu utrzymać jedynie forum.
Co do dorzucania się to temat był już kiedyś przerabiany, że nie wszystkich interesuje dokładanie się do utrzymania forum.
To jest tym bardziej przykre, iż nie każdemu zależy na przyszłości Forum.

Nie widzę żadnej groźby komercjalizacji. To jedyna forma wspólnego utrzymania Forum.
Przecież treść pozostaje bez zmian.
Doładowania nie są jakąś agresywną formą reklamy i jak jak zawsze doładowywałem się z mojego mBanku z przyjemnością mogę doładowywać się ze strony Forum Mycharts.

Wszelkie moje tranzakcję finansowe i tak się odbywają droga elektroniczną. Przynajmniej nie tracę czasu na stanie w kolejkach i płacenia innym prowizji. Więc to co zaoszczędzę mogę wykorzystać na doładowania.

Tyle ode mnie Icon_biggrin3 Icon_wink2

P.S. W takiej Holandii żadnej opłaty nie zrobicie w banku bo Pani za lady wygoni Was do domu żebyście sami sobie porobili opłaty. Banki się już pierdołami nie zajmują. Icon_wink2 Icon_biggrin3
09.01.2011 02:18 AM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Rado napisał(a):1. Dla mnie jest to dziwne ze są jakieś sprzeciwy co do jednego czy dwóch banerów.
3. Szczerze mówiąc to nie wierze w jakieś składki (z doświadczenia) ludzie są przyzwyczajeni ze w necie to co jest to jest za free.
2. Ale jeśli tak bardzo przeszkadza Wam nie kolidująca reklama w formie banera, to rozumiem ze ją usunąć?
3. A skoro moderatorzy chcą dyskutować czy ma być reklama czy tez nie to jak się domyślam złożą się na utrzymanie?
4. Pewnie się zaraz pojawią wasze posty ze admin chce zarobić.
5. otóż nie za jedno doładowanie otrzymuje się około 0,60 zł - 3% prowizji dla dotpay oraz - podatek dochodowy także na przysłowiowe waciki nie ma.
1. W tv na reklamie natychmiast zmieniam kanał, na LP3 w czasie reklam zdejmuję słuchawki, w pracy praktycznie przestałem słuchać radia, bo reklamy są zbyt często i zbyt długie, więc i baner mi przeszkadza (zapomniałem jak się zmienia stronę startową, więc tylko dlatego tutaj trafiłem).
2. Na razie niekoniecznie.
3. Akurat na tym forum wielokrotnie były dyskusje i spora część z nas deklarowała się na zrzutkę (nie tylko moderatorzy). Gdybyś napisał z 2 miesiące temu: potrzebna jest pomoc finansowa, to pewnie już byś miał jakieś pieniądze od nas.
4. Jestem zdziwiony taką sugestią. Nikt z nas nawet czegoś takiego nie zasugerował.
5. Tak skutecznie omijałem wzrokiem tą reklamę, że nawet nie zorientowałem się, że można jakieś doładowanie zrobić. W każdym razie na mnie i tak nie mógłbyś liczyć, bo nie mam komórki.
emigrant napisał(a):W takiej Holandii żadnej opłaty nie zrobicie w banku bo Pani za lady wygoni Was do domu żebyście sami sobie porobili opłaty.
No akurat ja wszystko opłacam na poczcie. Tam jest zdecydowanie szybciej.
09.01.2011 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #9
 
kajman napisał(a):
emigrant napisał(a):W takiej Holandii żadnej opłaty nie zrobicie w banku bo Pani za lady wygoni Was do domu żebyście sami sobie porobili opłaty.
No akurat ja wszystko opłacam na poczcie. Tam jest zdecydowanie szybciej.
??? Tego bym nie powiedział czy szybciej. Szybciej i wygodniej jest raczej w domu. Klikasz i sprawa załatwiona i to każdego dnia o każdej porze.

Wielu z Was ma blogi. Tam wyskakują reklamy i jakoś Wam to nie przeszkadza.A to że ktoś wymyślił dofinansowanie Forum staje się jakąś przeszkodą. Przecież to jest jedynie dla Was.
W takim Polsacie np. reklamy są nawet ciekawsze niż zawartość oferty stacji Icon_mrgreen
kajman napisał(a):na LP3 w czasie reklam zdejmuję słuchawki,
No widzisz, Trójka też robi wszystko by mieć za co grać dobrą muzykę. I mimo reklam jakoś nadal pozostaje tym samym radiem.
A co do składki; jeden dołoży, drugi nie, czyli dokładnie tak samo jak z abonamentem TV w Polsce. Przecież każdemu zależy aby to Forum istniało, by nie pojawiały się na przyszłość problemy co do dalszej jego egzystencji. Czy nie lepiej doładowując się czy klikając w np. google mieć świadomość, że dokłada się do istnienia Forum?
09.01.2011 10:58 AM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Uff, udało mi się zmienić stronę startową, ale na razie jeszcze będę tutaj często zaglądał, żeby śledzić przebieg tej dyskusji.
emigrant napisał(a):1. Szybciej i wygodniej jest raczej w domu. Klikasz i sprawa załatwiona i to każdego dnia o każdej porze.
2. Wielu z Was ma blogi. Tam wyskakują reklamy i jakoś Wam to nie przeszkadza.
3. A to że ktoś wymyślił dofinansowanie Forum staje się jakąś przeszkodą. Przecież to jest jedynie dla Was.
4. W takim Polsacie np. reklamy są nawet ciekawsze niż zawartość oferty stacji Icon_mrgreen
1. Ale nie uważam tego za bezpieczne. W sprawie pieniędzy jestem bardzo ostrożny i mam zablokowane możliwość płatności kartą i robienia debetu. Gdyby to było praktycznie możliwe zrezygnowałbym z posiadania pieniędzy w banku (także z powodów opłat).
2. Ja nie mam i innych nie czytam. Prawie w ogóle nie wchodzę na strony, na których są reklamy (na niektóre niestety czasem muszę).
3. Ależ możemy sami finansować to forum. Chyba czytałeś swego czasu dyskusje i wiesz, że jesteśmy chętni.
4. Żadna reklama nie może być ciekawsza od zawartości stacji nawet gdyby to były filmy z Vanem Dammem, M jak miłość boks czy nawet koncerty sylwestrowe.
emigrant napisał(a):kajman napisał/a:
na LP3 w czasie reklam zdejmuję słuchawki,
No widzisz, Trójka też robi wszystko by mieć za co grać dobrą muzykę. I mimo reklam jakoś nadal pozostaje tym samym radiem.
Dla mnie już nie jest tym samym radiem.
09.01.2011 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #11
 
Nigdzie nie jest napisane że jest potrzebna pomoc finansowa na utrzymanie forum. Bo akurat stać mnie na opłacenie serwera czy tez domeny, ale to też nie oznacza ze mam utrzymywać serwer i domenę, reklama w formie banera nie powinna i nie jest niczym uciążliwym, I nie rozumiem tej dyskusji.

kajman skoro tak bardzo tobie przeszkadzają reklamy w TV czy radiu to dlaczego korzystasz z radia czy TV z czegoś też muszą się utrzymać, mieć środki na produkcje itd.
Zgadzam się z Tobą że jak puszczą reklamę np. w TV to faktycznie za długo i za często one tam są (polsat bije rekordy). Poza tym gdzie to jest napisane czy powiedziane ze nie ma być jakiejkolwiek reklamy, jakoś tego tego nie dopatrzyłem. a że pojawia się jakiś baner w forum czy tez w jakim kol wiek innym portalu to traktuje jako coś naturalnego i normalnego.
A co do szybkości opłacania rachunków na poczcie to naprawdę szkoda się wypowiadać. Tak powolnej obsługi nie ma chyba nigdzie, a pieniądze dochodzą po tygodniu (jak robisz opłaty). natomiast płacąc np. przez bank internetowy trwa to maksymalnie kilka godzin, a robiąc przelew do tego samego banku pieniądze są w kilka sekund.
09.01.2011 11:19 AM
Cytowanie selektywne
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ja bardzo przepraszam, ale zablokowałem ten banerek :roll:
Niech żyje Adblock!
09.01.2011 11:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #13
 
1981 napisał(a):Ja bardzo przepraszam, ale zablokowałem ten banerek :roll:
Niech żyje Adblock!

no właśnie i takie to podejście pokazuje że macie gdzieś istnienie forum.
09.01.2011 11:31 AM
Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #14
 
kajman
dyskusja się nie będzie toczyła za długo, bo nie ma o czym dyskutować.
Przeglądałem wcześniejsze posty które kiedyś już były, na chęciach się skończyło.
09.01.2011 11:32 AM
Cytowanie selektywne
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Rado napisał(a):no właśnie i takie to podejście pokazuje że macie gdzieś istnienie forum.
Takie oskarżenia są nie na miejscu - mam gdzieś banery, z których i tak nigdy nie korzystam. Icon_confused2
09.01.2011 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #16
 
Potrzebuje polskiego telefonu do wykonywania płatności w banku i od teraz zamierzam właśnie tutaj go doładowywać.
I cieszę się, że mogę to zrobić ze stron Forum. Icon_biggrin3
09.01.2011 11:45 AM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Rado napisał(a):kajman skoro tak bardzo tobie przeszkadzają reklamy w TV czy radiu to dlaczego korzystasz z radia czy TV z czegoś też muszą się utrzymać, mieć środki na produkcje itd.
Tv oglądam rzadko, komercyjnych rozgłośni nie słucham, a publiczne powinny utrzymywać się z abonamentu.
09.01.2011 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #18
 
Rado napisał(a):no właśnie i takie to podejście pokazuje że macie gdzieś istnienie forum.
zgadzam się z 1981 - zupełnie bezpodstawne oskarżenie... :->
jeżeli ktoś nie chce reklamy to ją blokuje i tyle
ja nie korzystam z tego typu doładowań itp.
reklam na forach i stronach nie lubię
ale to, że nie będę klikał nie oznacza, że mam gdzieś forum...

może taka nasza mentalność, że wolimy wyjść z domu, na świeże powietrze niż wszystko załatwiać przez internet
09.01.2011 11:50 AM
Cytowanie selektywne
rado
Unregistered

 
Post: #19
 
kajman napisał(a):Tv oglądam rzadko, komercyjnych rozgłośni nie słucham, a publiczne powinny utrzymywać się z abonamentu.

Masz poczucie humoru, z abonamentu utrzymywane są media publiczne i tylko one, a jak sama nazwa mówi to media dla wszystkich a media publiczne maja "misję" tworzyć audycje np. edukacyjne, czy tez dokumentalne.
Z abonamentu tego nie da się zrobić, a i tak dużo ludzi nie płaci abonamentu RTV bo wychodzą z założenia że to jest za darmo.

Także nie widzę powodu dyskusji, nie chcesz korzystać z reklam To twoje prawo
09.01.2011 11:55 AM
Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #20
 
michal91d napisał(a):może taka nasza mentalność, że wolimy wyjść z domu, na świeże powietrze niż wszystko załatwiać przez internet
ciekawe czy po nowe płyty też lubimy wychodzić do sklepu czy siedzieć w domu i ściągać pliki
Taka jest właśnie ta mentalność
09.01.2011 11:56 AM
Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Serwer forum rado 30 29 401 23.06.2011 01:02 AM
Ostatni post: rado
  Propozycje Zmian w forum rado 143 26 450 11.07.2010 11:54 AM
Ostatni post: saferłel
  Forum przestaje istnieć tadzio3 59 14 841 07.04.2010 10:44 PM
Ostatni post: Yacy
  Forum awaryjne kajman 24 6 493 13.12.2009 12:47 AM
Ostatni post: furbul
  Już 38 list na forum Konrad 24 7 301 07.04.2008 09:41 PM
Ostatni post: Konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości