Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Podsumowanie 2010 roku
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
prz_rulez napisał(a):Cóż, takie jest moje zdanie. Przegladając kilkadziesiąt tego typu podsumowań tylko raz miałem wrażenie, że nie jest to robione tylko po to, przy przedłużyć zainteresowanie tematem.
Oto chodzi, żeby zainteresować ludzi i żeby mieli czas na spokojnie przejrzeć i pokomentować.

prz_rulez napisał(a):a koniec końców, gdy już się pojawiło, to jakiś taki dosyć słaby rozgłos był... przynajmniej jak na (zdaniem Roberta Hilburna) album, przed którego premierą atmosfera była podobna do tej przed wydawaniem nowych płyt The Beatles.
Robert Hilbourn niech najlepiej zamknie się w szafie ze swoją kolekcją The Beatles i Rolling Stones i generalnie muzyki lat 60. i 70. Ja myślę, że AF odniosło wielki sukces i było o nich bardzo głośno. Nawet na forum udało się ich wywindować w hierarchii. To, że ''The Suburbs'' jest ostatecznie ''najsłabsze'' w ich dyskografii, to już inna historia.

prz_rulez napisał(a):bo gdy się nagrało takie "Sex On Fire", to wszystko już brzmi bladziej.
Zależy kto czego oczekuje. Wiele osób nie lubi ''Sex On Fire'', bo wybierają mniej mainstreamowy materiał. Tęsknią za Oasis sprzed 2007 roku.

prz_rulez napisał(a):Chyba byłem za bardzo skupiony na Zaz Icon_smile2
No raczej Icon_smile Jeszcze możesz wszystko odmienić i pokochać Belle Icon_razz2

prz_rulez napisał(a):Jestem zdziwiony, że ostatecznie zakończyli tak nisko, po Twoim entuzjazmie wydawało się, że przynajmniej pierwsza dwudziestka jest murowana. Piękny, heroiczny numer.
Entuzjazm? Moje prywatne stosunki z OMD to moja sprawa Icon_biggrin, a entuzjazmem chciałem zarazić innych, żeby okazali jakiekolwiek zainteresowanie. I chyb się udało.
''Piękny, heroiczny numer'' - tak, dobre podsumowanie.

prz_rulez napisał(a):85 - 372,5 - 05 - 15 - Monika Brodka - Granda
Ahhh, lubię taki zadziorek. Tutaj z kolei zaskoczenie, że tak wysoko doszła, bo zazwyczaj tego typu utworu u Ciebie odnoszą tylko umiarkowany sukces.
A jaki to ''ten typ'' Icon_smile?

prz_rulez napisał(a):Pet Shop Boys - Together
No, Love Etc. tudzież All Over The World to nie jest, ale wciąż przyjemnie. Tylko mam obawy, że to coraz bardziej zbliża się do ówczesnych standardów komercyjnych.
Jestem pewny, że odbiją następnym albumem w nowe kierunki. Patrząc na to jak zmienia się stylistyka każdej kolejnej płyty po 1990 można przewidzieć to ze sporą dawką pewności. Przydałby im się kolejny ''Fundamental''.

prz_rulez napisał(a):spodziewałem się jakiegoś mięsa, a tu takie pffff
Cóż, nie mogłoby tak być w przypadku Cee-Lo. Ujął mnie swoim podejściem do tematu. Gdyby to było prawdziwe mięso w wykonaniu czarnego rapera, to pewnie wywaliłbym to po jednym odsłuchu.

prz_rulez napisał(a):Yeasayer - O.N.E.
Nisko, bo to dla mnie jeden z najważniejszych utworó alternatywnych tego roku (Myślę, że pierwsza piątka w tej kategorii spokojnie). No i poza tym przyjemnie się nuci pod nosem.
Poczekaj na kolejny ich kawałek Icon_smile

prz_rulez napisał(a):Skunk Anansie - Squander
W wypadku Skunk Anansie może nie było jednego fightera, ale utwierdzam się w przekonaniu, że to bardzo solidna kapela. [/quote]
Solidna na pewno, ale czy coś więcej?

prz_rulez napisał(a):Oj, co to był za hit!
Wiedziałem, że się ucieszysz, heh Icon_smile

Co za komentarz. Gratuluję Icon_smile2 I czekam na więcej <033>

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 12:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Cytat:Ja myślę, że AF odniosło wielki sukces
No tak, pozycje na listach albumów mówią same za siebie, ale odniosłem wrażenie, że ten szał trwał bardzo, bardzo krótko.
Cytat:Robert Hilbourn niech najlepiej zamknie się w szafie ze swoją kolekcją The Beatles i Rolling Stones i generalnie muzyki lat 60. i 70.
A cóż złego ten pan zrobił, że się tak pięknie o nim wypowiadasz? <033>
Cytat:Zależy kto czego oczekuje. Wiele osób nie lubi ''Sex On Fire'', bo wybierają mniej mainstreamowy materiał.
I znowu: no tak, ale... Miałem na myśli trochę bardziej komercyjny wymiar (ale bardziej w sensie komercyjnego brzmienia niż komercyjnego sukcesu)
Cytat:Moje prywatne stosunki z OMD to moja sprawa Icon_biggrin
Może zdradzisz coś więcej...? Icon_mrgreen
Cytat:A jaki to ''ten typ'' Icon_smile?
Taki nieoczywisty w byciu alternatywnym. Z Brodką to tak trochę jak z Kylie Minogue, chociaż to trochę inna muzyczna bajka.
Cytat:Przydałby im się kolejny ''Fundamental''.
Pozostaje pytanie, czy nie są jednak trochę za starzy.
Cytat:Gdyby to było prawdziwe mięso w wykonaniu czarnego rapera, to pewnie wywaliłbym to po jednym odsłuchu.
Nigdy nie spodobał Ci się żaden utwór wulgarny w treści?
Cytat:Solidna na pewno, ale czy coś więcej?
Taka bardzo solidna Icon_wink2
28.12.2010 02:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
prz_rulez napisał(a):No tak, pozycje na listach albumów mówią same za siebie, ale odniosłem wrażenie, że ten szał trwał bardzo, bardzo krótko.
W dobie internetu może tak się wydawać. Codziennie wychodzi płyta, którą ktoś chcę namaścić na album roku. Uwaga publiki szybko zmienia kierunki.

prz_rulez napisał(a):A cóż złego ten pan zrobił, że się tak pięknie o nim wypowiadasz? <033>
Nic, napisałem to na podstawie tego wywodu wyżej. Poza tym to gość z dawnego pokolenia, który jest mocno zasiedziały w swoich poglądach.

Cytat:Może zdradzisz coś więcej...? Icon_mrgreen
Nie ma czym się chwalić Icon_sad

Cytat:Pozostaje pytanie, czy nie są jednak trochę za starzy.
A co do to ma do rzeczy w ich wypadku? Icon_lol Nie zauważyłem, by wiek w jakikolwiek sposób wpływał na ich ogólny styl/zdolności. Nawet w ostatnich latach poprawili się względem przełomu wieków. Poza tym ''Fundamental'' to stosunkowo spokojny album, nie taka taneczna bomba jak ''Yes'' (którego nie chcę w nowej odsłonie już nigdy więcej), więc jest idealny na stare lata, hehe.

prz_rulez napisał(a):Nigdy nie spodobał Ci się żaden utwór wulgarny w treści?
Mówimy o konkretnej konfiguracji. Czarny raper, łańcuch, goła kobieta u boku itd...
Co do samej wulgarności, to znam kawałki, gdzie pojawiają się brzydkie słowo, a jestem ich fanem. Umówmy się jednak, że magia piosenki nie może być budowana właśnie na tym małym szczególe.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 06:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Cytat:Umówmy się jednak, że magia piosenki nie może być budowana właśnie na tym małym szczególe.
Ale w sumie to niby dlaczego? Przekleństwa to także część naszego życia.
Ja się przyznaję bez bicia, że należę do fanów słynnego utworu Karramby,a żeby było śmieszniej, stało się tak dopiero w ostatnich latach. Wcześniej faktycznie było to dla mnie zbyt wulgarne.
Cytat:A co do to ma do rzeczy w ich wypadku? Icon_lol
Raczej co to ma ogólnie do rzeczy. Niestety często "na starość" różnorakie zespoły zaczynają grać bardzo monotonnie i przewidywalnie. Oby z Petami było inaczej.
28.12.2010 06:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
prz_rulez napisał(a):Oby z Petami było inaczej.
Ciekawe co rozumiesz przez starość. Szczególnie w przypadku artystów z branży pop, którzy zaczynali w latach 80. i w znakomitej większości zeszli z tego świata jeszcze przed końcem dekady. Pewnie na palcach obu rąk można byłoby policzyć takie grupy jak PSB czy DM. PSB są nawet o tyle ciekawsi, że zaczynali mając na karku ponad/i prawie 30 lat na karku, więc stracili z 10-15 lat już na starcie Icon_lol

prz_rulez napisał(a):Ale w sumie to niby dlaczego? Przekleństwa to także część naszego życia.
No ok, ale to nie znaczy, że wulgaryzmy mają stanowić jakąś konkretną oś kawałka. Sex analny też dla niektórych stanowi niezbędny element dnia codziennego, a jednak nie nagrywa się o nim kawałku o komercyjnym potencjalne. Przykład jak przykład, ale chciałem tylko uświadomić pewne wyczucie smaku.

Za chwilę kolejna piątka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 06:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Miejsca 40-36:

[Obrazek: gorillaz_plastic_beach_japanese_cover.jpg]
40. Gorillaz - Plastic Beach (Plastic Beach)
- 501,5 pkt.
- 19 tyg. na liście
29 - 9 - 2 - 3 - 4 - 3 - 2 - 8 - 13 - 23 - 31 - 33 - 39 - 48 - 52 - 55 - 60 - 65 - 69


[Obrazek: 005794_medium.jpg]
39. Ian Brown - Laugh Now (My Way)
- 502,0 pkt.
- 20 tyg. na liście
49 - 44 - 44 - 38 - 30 - 30 - 20 - 20 - 16 - 14 - 12 - 6 - 8 - 12 - 16 - 21 - 29 - 44 - 55 - 62 - 67


[Obrazek: pink-round.jpg]
38. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Round and Round (Before Today)
- 503,0 pkt
- 23 tyg. na liście
18 - 10 - 1 - 4- 8 - 9 - 12 - 15 - 21- 26 - 29 - 32 - 36 - 45 - 45 - 49 - 50 - 56 - 59 - 63 - 62 - 63 - 68


[Obrazek: 2667.jpg]
37. Klaxons - Echoes (Surging the Void)
- 504,5 pkt.
- 18 tyg. na liście
32 - 2 - 2 - 1 - 1 - 4 - 12 - 16 - 19 - 19 - 22 - 31 - 35 - 45 - 52 - 54 - 62 - 70


[Obrazek: The+Horrors-Primary+Colours.jpg]
36. The Horrors - Mirror's Image (Primary Colours)
- 507 pkt.
- 19 tyg. na liście
37 - 17 - 11 - 3 - 4 - 4 - 8 - 11 - 15 - 18 - 24 - 27 - 30 - 36 - 45 - 50 - 57 - 63 - 68

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
 
Nie znam tylko Horrorsów.
Browna nie wspominam na tej płycie najlepiej.
Reszta - bardzo w porządku Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.12.2010 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Cytat:Sex analny też dla niektórych stanowi niezbędny element dnia codziennego, a jednak nie nagrywa się o nim kawałku o komercyjnym potencjalne.
O analnym (chyba?) jeszcze nie, ale już "Use My Arsehole As A Cunt" weszło na 66. miejsce brytyjskiej listy singli, więc jesteśmy blisko.
Cytat:Ciekawe co rozumiesz przez starość.
Sztandardowy przykład - Rolingstołnsi.
28.12.2010 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Pamiętam, że mnie namawiałeś na Ariela i niestety Ci nie wyszło.
Kłaki... Też tak sobie u Ciebie. Szykował się znacznie większy przebój. Ale w porównaniu do tego, jaki "sukces" osiągnęli w Wielkiej Brytanii to radzili sobie u Ciebie genialnie... Szkoda mi chłopaków.
28.12.2010 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
furbul napisał(a):Nie znam tylko Horrorsów.
A to już dwa lata. Zamiast słuchać na koniec 2010 jakichś podrzędnych kapelek i ich nic nie znaczących płyt, mógłbyś wrócić do czołowej pozycji z roku ubiegłego Icon_smile

prz_rulez napisał(a):"Use My Arsehole As A Cunt" weszło na 66. miejsce brytyjskiej listy singli, więc jesteśmy blisko.
Szkoda, że nie 69.

prz_rulez napisał(a):Sztandardowy przykład - Rolingstołnsi.
Rockmani mają chyba łatwiej, mimo wszystko. Poza tym akurat ich przykład pokazuje, że dosyć mocno podupadli na formie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 07:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
prz_rulez napisał(a):Kłaki... Też tak sobie u Ciebie. Szykował się znacznie większy przebój. Ale w porównaniu do tego, jaki "sukces" osiągnęli w Wielkiej Brytanii to radzili sobie u Ciebie genialnie... Szkoda mi chłopaków.
Szkoda, że ty tak zawsze zawężasz pozycje oznaczające sukces do top 10-15. Ja tam jestem bardzo zadowolony z wyniku Klaxons. Jeden z hitów roku. Po prostu. Oczywiście mógłby być mega hitem. To mu nie wyszło, przyznaję. Szybko dopadł ich kryzys.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 07:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Wiesz, co innego, jeśli zespół przy pierwszej płycie osiąga taki sukces, a co innego, gdy było się sensacją roku 2007-ego, a teraz... Jak widać trzy lata wystarczą, by sporo ludzi zapomniało o zespole, który kilka lat temu uwielbiali. Smutne.
A jak widoki na "Twin Flames"? Niezbyt?
28.12.2010 07:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #33
 
saferłel napisał(a):Zamiast słuchać na koniec 2010 jakichś podrzędnych kapelek i ich nic nie znaczących płyt, mógłbyś wrócić do czołowej pozycji z roku ubiegłego Icon_smile
Że niby Kowalska podrzędna i nic nie znacząca? pffffff Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.12.2010 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
prz_rulez napisał(a):A jak widoki na "Twin Flames"? Niezbyt?
Ano jakoś nie mam potrzeby wracania do płyty i wybieranie nowego singla. Ale jest nowa EP-ka co ukazała się z 5-6 dni temu, więc może na niej coś znajdę.

Cytat:Że niby Kowalska podrzędna i nic nie znacząca? pffffff Icon_razz
Miałem w sumie na myśli te wszystkie anonimowe kapele, którym wystawiasz przydziałowe 2,5 Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2010 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #35
 
Przy okazji, debiut Uffie jest bardzo zły. Nie słuchaj ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.12.2010 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Miejsca 35-31:

[Obrazek: 802317_asdasdca.jpg]
35. Yello - Out Of Dawn (Touch Yello)
- 515,0 pkt.
- 21 tyg. na liście
... - 7 - 7 - 4 - 3 - 7 - 7 - 15 - 22 - 23 - 24 - 26 - 31 - 31 - 35 - 42 - 48 - 56 - 65 - 69


[Obrazek: janellecold200.jpg]
34. Janelle Monáe - Cold War (The ArchAndroid)
- 517,5 pkt.
- 16 tyg. na liście
30 - 28 - 27 - 20 - 17 - 14 - 11 - 9 - 9 - 14 - 13 - 13 - 16 -23 - 29 - 43 - ?


[Obrazek: The_Five_Ghosts15109.jpg]
33. Stars - We Don't Want Your Body (The Five Ghosts)
- 522,0 pkt.
- 14 tyg. na liście
30 - 15 - 9 - 7 - 4 - 3 - 2 - 6 - 8 - 11 - 17 - 27 - 31 - 36 - ?


[Obrazek: l_27ad02dcf6c24fb3a940b11ec915d3ea_.jpg]
32. The Radio Dept. - Heaven's On Fire (Clinging to a Scheme)
- 524,5 pkt.
- 20 tyg. na liście
37 - 32 - 32 - 18 - 11 - 9 - 9 - 7 - 6 - 3 - 7 - 14 - 24 - 29 - 36 - 50 - 58 - 58 - 57 - 64


[Obrazek: chasethetear200.jpg]
31. Portishead - Chase The Tear (non-album single)
- 526,5 pkt.
- 24 tyg. na liście
... - 3 - 3 - 3 - 2 - 1 - 5 - 8 - 14 - 21 - 25 - 31 - 36 - 41 - 45 - 45 - 49 - 53 - 62 - 64 - 64 - 66

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.12.2010 01:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Dodam tylko tyle, że jak zwykle w przypadku Portishead mam moralnego kaca, że nie są wyżej Icon_razz2 Aczkolwiek złapali jeszcze trochę punkta w 2009 roku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.12.2010 01:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #38
 
Yello - nie nie
Janelle - tak tak
Stars - bardzo tak tak
Radio Dept. - bardzo tak tak
Portishead - tak tak

Icon_biggrin3

Dlaczego podajesz liczbę tygodni uwzględniającą też rok 2009, jeśli piosenka była na liście na przełomie lat? Ja w takich przypadkach podaję tylko ilość wystąpień w 2010 roku, bo tegoż dotyczy podsumowanie.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.12.2010 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
furbul napisał(a):Yello - nie nie
Szkoda, że twoje ucho nie jest na tyle czułe, żeby przekonać się do tego zespołu. Pewnie przez to nie będziesz chciał też poznać ich nagrań z lat 80. i początku 90., które mogłyby Ci się o wiele bardziej spodobać od jazzowego image'u grupy.

furbul napisał(a):Dlaczego podajesz liczbę tygodni uwzględniającą też rok 2009
No cóż. Tak już mam Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.12.2010 01:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
 
saferłel napisał(a):Szkoda, że twoje ucho nie jest na tyle czułe, żeby przekonać się do tego zespołu.
Taki już jestem nieczuły Icon_wink
saferłel napisał(a):Pewnie przez to nie będziesz chciał też poznać ich nagrań z lat 80. i początku 90., które mogłyby Ci się o wiele bardziej spodobać od jazzowego image'u grupy.
Może kiedyś się skuszę. Kto wie;]
saferłel napisał(a):No cóż. Tak już mam Icon_wink
No widzę, że tak masz. W żadnym stopniu mi tego nie wyjaśniłeś ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.12.2010 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DLP - Podsumowanie 2012 roku [Albumy] saferłel 113 81 746 21.08.2014 10:50 AM
Ostatni post: prz_rulez
  DLP - Podsumowanie 2011 roku saferłel 130 34 171 23.01.2012 09:13 PM
Ostatni post: thestranglers
  DLP - Podsumowanie 2009 roku saferłel 69 18 990 05.02.2010 05:24 PM
Ostatni post: Listoholik
  DLP Podsumowanie roku 2008 saferłel 68 19 949 04.02.2009 05:10 PM
Ostatni post: saferłel
  ~~Podsumowanie roku 2007~~ saferłel 26 6 389 09.01.2008 11:21 AM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości