Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 46 z 07.07.07
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 46 z 07.07.07
Jak skończę pisać ten komentarz to będzie już ten dzień 7.7.7. Dla kogo okazał się szczęśliwy? W czołówce zmiany raczej kosmetyczne, więc dziwić nie może to, iż numer 1 nadal należy do "Tarantuli". Icon_smile2 Choć zwycięstwo nie przyszło "jej" łatwo, gdyż do końca była naciskana przez zespół Arcade Fire, który jednak w tym tygodniu stracił za dużo sił na walkę z "Icky Thumpem" i liderowi rady nie dał. Za to potwierdził swoją formę sprzed tygodnia, że ubiegłotygodniowy wysoki skok w górę nie był jednorazowym wybrykiem pod wpływem "czynników innych". Icon_wink2

W pierwszej dziesiątce tylko jedna nowość - "Rag and Bone", które w odróżnieniu do "Ickiego" powoli buduje swoją pozycję. Godny podkreślenia jest ponowny awans "Running up that hill". No cóż moja lista była tworzona tuż przed Listą trójki. Muszę przyznać, że serducho mocniej zabiło, gdy usłyszałem ją w trakcie listy....to bardzo dobry znak dla tej piosenki. Z trzech piosenek Placebo na liście nieoczekiwanie najwyższy skok w tym tygodniu nie był dziełem "Broken Promise", lecz nieoczekiwanie starego dobrego "Meds", które znów znalazło się w drugiej dziesiątce i to w 27 tygodniu na liście! Icon_cool2

Jeśli chodzi o najwyższe skoki to w tym tygodniu ich liczba nie i jakość jest zdecydowanie gorsza niż tydzień temu. Znaczy się taka mała stabilizacja. Icon_lol Najwyższy w tym tygodniu należy do piosenki z b-strony singla Riverside. Piosenka ze strony "A" na razie ugrzęzła w czeluści poczekalni. Poza tym 2 średnio wysokie, czyli Tool i "Autumnsong", które w tym tygodniu prześcignęło 2 poprzednie piosenki Manic Street Preachers. Jeśli chodzi o spadki to 2 są znaczące, bo drugi tydzień z rzędu dość wysokie. Interpol i Arctic Monkeys "Brianstorm" będą musiały ostro powalczyć, aby utrzymać się na liście.

Na koniec parę słów o nowościach. Najwyższy w tym tygodniu należy do piosenki "Humanity" zespołu Scorpions. Właściwie to można było się tego spodziewać, jeśli już tydzień temu była tego bardzo bliska. Także drugiej nowości "Serenity" zespołu Godsmack można się było spodziewać po zeszłotygodniowym debiucie "Elizabeth". Natomiast 2 najniższe są dla mnie lekkim zaskoczeniem. Jeśli chodzi o Marylin Manson to długo wzbraniałem się przed poznaniem tej piosenki, a jak już poznałem to w pierwszym tygodniu, gdy brałem ją pod uwagę przy ustalaniu listy udało się jej zadebiutować. Icon_smile2 Natomiast ostatnia nowość, czyli Kaiser Chiefs chyba jeszcze bardziej mnie zaskoczyła, bo odsłuchuje ją już od 2 miesięcy i wywierała raczej średnie wrażenie na mnie, aż w tym tygodniu się udało. Na jak długo się zadomowi? Okaże się w praniu. Icon_mrgreen

Dzisiaj opis krótszy, bo i na liście mało się działo. Pora na wyniki. Icon_smile2



Notowanie 46 z 07.07.2007r.


01 01 06 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
02 03 04 NO CARS GO - Arcade Fire
03 02 10 ICKY THUMP - The White Stripes
04 04 09 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse
05 05 07 LIGHTS - Archive
06 07 03 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
07 08 17 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
08 09 13 FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree
09 11 04 RAG AND BONE - The White Stripes
10 06 09 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers

11 12 03 BROKEN PROMISE - Placebo feat. Michael Stipe
12 10 06 SMOKERS OUTSIDE THE HOSPITAL DOORS - Editors
13 15 05 SURRENDER - Billy Talent
14 21 03 AUTUMNSONG - Manic Street Preachers
15 13 09 UNDERDOGS - Manic Street Preachers
16 22 04 NO QUARTER - Tool
17 14 17 1000 PEOPLE - Blackfield
18 18 13 MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
19 17 05 INTERVENTION - Arcade Fire
20 23 27 MEDS - Placebo

21 19 12 YOUR LOVE ALONE IS NOT ENOUGH - Manic Street Preachers
22 27 02 EARTH INTRUDERS - Björk
23 26 02 UCZUCIA - Kombajn do zbierania kur po wioskach
24 16 08 ERA RETUSZERA - Nosowska
25 NE 01 HUMANITY - Scorpions
26 30 20 THE KILL - 30 Seconds to Mars
27 20 08 THE HEINRICH MANEUVER - Interpol
28 25 16 ALL THE LOVE IN YOUR HANDS - Thirteen Senses
29 38 01 BACK TO THE RIVER - Riverside
30 31 01 KRAKÓW - Myslovitz & Leszek Możdżer


31 28 DEKODERY I ANTENY - Kombajn do zbierania kur po wioskach
32 24 BRIANSTORM - Arctic Monkeys
33 33 HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
34 40 ELIZABETH - XIII Stoleti
35 34 WORKING CLASS HERO - Green Day
36 36 FLUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
37 NE SERENITY - Godsmack
38 NE HEART-SHAPED GLASSES - Marylin Manson

39 37 LIVING IS A PROBLEM BECAUSE EVERYTHING DIES - Biffy Clyro
40 NE EVERYTHING IS AVERAGE NOWADAYS - Kaiser Chiefs


listę opuściły:

29 MOTOREK - Grzegorz Turnau (6 tyg. w top 30, max. 13 miejsce)
32 SOMEWHERE OVER THE RAINBOW - Eva Cassidy & Katie Melua (8 tyg. w top 30, max. 10 miejsce)
35 WHAT I'VE DONE - Linkin Park (8 tyg. w top 30, max. 25 miejsce)
39 ONE MAN REVOLUTION - The Nightwatchman (max. 33 miejsce)
07.07.2007 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Gary napisał(a):Jak skończę pisać ten komentarz to będzie już ten dzień 7.7.7. Dla kogo okazał się szczęśliwy?
Oby dla Polski Icon_biggrin3

Zacznę od nowości. "Humanity" jeszcze nie znam, ale wkrótce postaram się zapoznać. Debiut zalicza "Kraków" z Możdżerem. U mnie tego typu rzeczy raczej nie mają większych szans na listę, ale posłuchać pewnie warto...
Trzecią nowością jest Riverside z tym niesinglowym (choć z b strony singlowym Icon_wink2 ) i o dziwo bardziej popularnym utworem..."02 Panic Room" u mnie w tym tygodniu znów się nie załapało do pięćdziesiątki, ale jest coraz bliżej...
Awansują starocie: "The Kill" i "Meds". Zdecydowanie bardziej cieszy mnie ten pierwszy awans. U mnie w tym tygodniu powraca do poczekalni nowy singiel 30 Seconds To Mars Icon_biggrin3
Prz_rulez coś pisał o ich teledyskach... Obejrzałem i rzeczywiście są całkiem niezłe. Ale i tak to nic w porównaniu z My Chemical Romance...

Numer jeden się nie zmienił. I bardzo dobrze! Bo drugie miejsce jest o wiele gorsze...
Liczę na to, że Muse jeszcze zaatakuje.
Ładny awans zalicza "AutumnSong" i Tool. Intro z "No Quater" jest chyba inspiracją do "Vicariousa"...
Szkoda, że u Ciebie na liście nie ma "Right In Two". Nie wierzę, żeby ten utwór był dla Ciebie obojętny... Icon_wink2
Wciąż do góry idzie Billy Talent Icon_biggrin3 U mnie w tym tygodniu w poczekalni debiutuje "Burn The Evidence" Icon_razz

W poczekalni pojawia się kolejny utwór z "Naszej Listy". Jest to jeden z tych utworów, które znałem wcześniej. Godsmack był obecny na mojej liście w zeszłym roku z singlami i nie singlami z ostatniej płyty. "Speak" doszedł nawet do pierwszego miejsca. Poza tym jeszcze dwa dotarły do dziesiątki ("Shine Down" i "Bleeding Me").
Ostatnia płyta jest jednak nieco słabsza niż wcześniejsze, a "Serenity" to już wiekowy utwór. Będę kibicował!
Przy okazji wrócę do Godsmack i zobaczę, czy nie dałoby się wrzucić jeszcze czegoś z ostatniej płyty...

Poza tym na kolejnej liście pojawia się Manson. Trzecim debiutantem jest całkiem przyjamny, radiowy singielek Kaiser Chiefs, który u mnie już opuścił poczekalnię.

Uff... A teraz pora na moją listę Icon_biggrin3

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
07.07.2007 01:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
mrsap napisał(a):Szkoda, że u Ciebie na liście nie ma "Right In Two". Nie wierzę, żeby ten utwór był dla Ciebie obojętny... Icon_wink2
Obojętny to mi nie jest. Uważam go jak całą płytę za świetny, ale próbowałem już wielokrotnie i zawsze czegoś mu brakowało. Także na razie sobie odpuściłem dalsze próby. Icon_smile2
mrsap napisał(a):Liczę na to, że Muse jeszcze zaatakuje.
Zwłaszcza, że w radiu wypada o dziwo korzystniej niż na komputerze. Zanosi się, że posłuchać w radiu będę miał nie jedną okazję to i wyniki powinny przyjść jeszcze lepsze. Icon_wink2
mrsap napisał(a):W poczekalni pojawia się kolejny utwór z "Naszej Listy". Jest to jeden z tych utworów, które znałem wcześniej. Godsmack był obecny na mojej liście w zeszłym roku z singlami i nie singlami z ostatniej płyty. "Speak" doszedł nawet do pierwszego miejsca. Poza tym jeszcze dwa dotarły do dziesiątki ("Shine Down" i "Bleeding Me").
Ostatnia płyta jest jednak nieco słabsza niż wcześniejsze, a "Serenity" to już wiekowy utwór. Będę kibicował!
Przy okazji wrócę do Godsmack i zobaczę, czy nie dałoby się wrzucić jeszcze czegoś z ostatniej płyty...
Ale tak się składa, że to jak na razie jedyny ich utwór, który znam Icon_razz Zespół brzmi nieco "Toolowo" przynajmniej w tej piosence. Nie jest to bynajmniej wada. Na pewno jest gdzieś w kolejce zespołów do szerszego zapoznania się. Icon_smile2
mrsap napisał(a):Prz_rulez coś pisał o ich teledyskach... Obejrzałem i rzeczywiście są całkiem niezłe. Ale i tak to nic w porównaniu z My Chemical Romance...
Ja znam teledysk tylko "The Kill" i jest niezły. Podoba się nawet mojej żonie. Icon_razz Icon_wink2 Jeśli zaś chodzi o My Chemical Romance to niezły jest do "Welcome to black parade", za to nienajlepszy ten ostatni.
07.07.2007 01:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Gary napisał(a):Obojętny to mi nie jest. Uważam go jak całą płytę za świetny, ale próbowałem już wielokrotnie i zawsze czegoś mu brakowało. Także na razie sobie odpuściłem dalsze próby
To spróbuj jeszcze kilka razy, bo jak wejdzie u Ciebie, to przynajmniej spadnie ze mnie presja kajmana Icon_mrgreen Jak na razie wciąż mi się podoba, ale nie wiem czy przetrwa jeszcze 10 tygodni w Top 30...

Gary napisał(a):Zwłaszcza, że w radiu wypada o dziwo korzystniej niż na komputerze. Zanosi się, że posłuchać w radiu będę miał nie jedną okazję to i wyniki powinny przyjść jeszcze lepsze.
No tak... U mnie może też tak będzie, zwłaszcza, że Muse kręci się w tej chwili na podobnych miejscach co u Ciebie...

Gary napisał(a):Ale tak się składa, że to jak na razie jedyny ich utwór, który znam Zespół brzmi nieco "Toolowo" przynajmniej w tej piosence. Nie jest to bynajmniej wada. Na pewno jest gdzieś w kolejce zespołów do szerszego zapoznania się.
Tak. Dla mnie to coś pomiędzy Toolem a Metallicą. Na pewno jeden z ważniejszych zespołów ostatnich lat. "Straight Out Of Line", "I Stand Alone", "Touche", "Re-Align", "Running Blind", "Bleeding Me", "Awake" i... "Serenity" to moje ulubione utwory spośród tych, które znam. "Speak" też jest niezłe, ale szybko się znudziło...

Gary napisał(a):Ja znam teledysk tylko "The Kill" i jest niezły. Podoba się nawet mojej żonie. Jeśli zaś chodzi o My Chemical Romance to niezły jest do "Welcome to black parade", za to nienajlepszy ten ostatni.
Ostatniego jeszcze nie widziałem, ale dwa pierwsze z tej płyty są świetne. Dodatkowo bardzo interesujący był teledysk do "Heleny" Icon_razz

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
07.07.2007 01:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
Gary napisał(a):01 01 06 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
02 - Arcade Fire
03 02 10 ICKY THUMP - The White Stripes
coś mi to przypomina Icon_smile2
Tarantula jednak trzyma Cię i ... dobrze ( a jak tam cała płyta ?)
Red Hot Chili Peppers - po koncercie w odwrocie Icon_mrgreen
Rag & Bone już w top10 powoli powolutku za 2-3 tygodnie bedzie na topie?
Scorpions już debiutuje Icon_exclaim u mnie dopiero poczekalnia.
Za to Riverside też u mnie debiutuje na miejscu - 29!!!!!
Kraków - chyba nawet tego nie słyszałem?

A wpoczekalni debiutuje kolejna piosenka z Naszej Listy vol.1 - też myślałem że się u mnie znajdą ale jednak minęło mi Icon_frown Za to z obecnej edycji chętnie bym wrzucił nawet 3 utwory. Ale jeden napewno się pojawi ale dopiero za 2-3 tygodnie.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.07.2007 12:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Yacy napisał(a):Tarantula jednak trzyma Cię i ... dobrze ( a jak tam cała płyta ?)
"Tarantula" trzyma, a płyta cóż po 2 przesłuchaniach dałem jej tydzień odpoczynku. Myślę, że w końcu będzie dobrze. Nie miałem chyba odpowiedniego nastroju do słuchania tej płyty. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Rag & Bone już w top10 powoli powolutku za 2-3 tygodnie bedzie na topie?
O to chyba będzie bardzo, bardzo trudno. Do pierwszej 10 nawet szpilki nie idzie wcisnąć, nie mówiąc już o pierwszej trójce. Icon_smile2
Yacy napisał(a):A wpoczekalni debiutuje kolejna piosenka z Naszej Listy vol.1 - też myślałem że się u mnie znajdą ale jednak minęło mi Icon_frown Za to z obecnej edycji chętnie bym wrzucił nawet 3 utwory. Ale jeden napewno się pojawi ale dopiero za 2-3 tygodnie.
Myślę, że to samoograniczanie się i nie wpuszczanie ich od razu na listę pozbawia te piosenki szans na lepsze pozycje, a nawet na debiut na liście. U mnie ok. 90 % utworów, które debiutują bazuje raczej na efekcie "nowości", a tylko pozostałe 10% to efekt dłuższego przekonywania się do piosenki.
07.07.2007 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Gary napisał(a):yślę, że to samoograniczanie się i nie wpuszczanie ich od razu na listę pozbawia te piosenki szans na lepsze pozycje

tylko nie wiem czy nie jesteśmy zobowiazani do wstrzymania sie? z drugiej strony gdybym układał listę "do zeszytu" to napewno SERENITY - Godsmack pojawiłby sie u mnie miesiac temu a moze byłby tam do dziś? Za tydzień chyba zrobie coś takiego

np.:
30 -- 1 UTWÓR XXX - Wykonawca XXX

bo jest jeden utwór który mi nie daje spokoju - aż poszukałem ich płyty. Sam jestem zaskoczony. Icon_smile2 z drugiej strony to juz będzie po eliminacjach... Sam jakoś nie widzę w tym nic złego bo dla mnie nie do końca ma znaczenie czy utwór jest u kogos czy go nie ma. A jeśłi już ma to wpływ to bardziej na MOJĄ LISTĘ niz na Naszą Listę Icon_mrgreen
muszę zapytać kajmana co o tym myśli...?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.07.2007 02:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
"Nasza Lista" nie może blokować Twojej prywatnej. To nie do pomyślenia, bo przynajmniej u mnie na liście jest to, co mi się najbardziej podoba w danym momencie.
Tak więc uważam, że taki zapis
Yacy napisał(a):30 -- 1 UTWÓR XXX - Wykonawca XXX
byłby najwłaściwszy.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
07.07.2007 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
mrsap napisał(a):"Nasza Lista" nie może blokować Twojej prywatnej. To nie do pomyślenia, bo przynajmniej u mnie na liście jest to, co mi się najbardziej podoba w danym momencie.
Tak więc uważam, że taki zapis Yacy napisał/a:
30 -- 1 UTWÓR XXX - Wykonawca XXX
byłby najwłaściwszy.

myślę że jednak na blogu na onecie przedstawie normalnie notowanie a tylko na naszym forum wpiszę XXX. Nie sądzę aby u kogoś jeszcze się pojawił ten utwór więc kajman nie powinien mieć tu problemów z podsumowaniem do forumowej Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.07.2007 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Jak zwykle ostatnio super top 3. Bardzo silne kawałki. Nowe TWS w top 10. Nie wiem kiedy znajde przede wszystkim miejsce by ten kawałek wszedł na listę ;/
Placebo usłyszałem na wsi w Lp3....i choć słuchałem tego z 2,3 razy z bez większych uczuć to teraz to pewniak na moją liste! Dopiero teraz Icon_smile
Szkoda, że Edytorzy wypadli z top 10. U mnie się dumnie pną w górę. Autumnsong prawie na tym samym miejscu co i u mnie Icon_smile
Nowość na 25 bez rewelacji. Średni kawałek z przeciętnej płyty.
W Back To The River się wsłucham...a Leszek mnie raczej nie interesuje..choć kto wie czy nie sięgnę po niego.
Szkoda też że AM sie nie ruszyli z końca listy..ale i tak super lista.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2007 08:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
Re: Notowanie 46 z 07.07.07
Dzisiaj komentarz krzyżowy:
Gary napisał(a):Także drugiej nowości "Serenity" zespołu Godsmack można się było spodziewać po zeszłotygodniowym debiucie "Elizabeth".
A mnie ona zaskoczyła. Dla mnie jest ona tak bardzo w stylu Toola, że nie spodziewałbym, że u osób, którym Tool podoba się przeciętnie (No quater to wyjątek) może się pojawić. Ale możliwe, że zrobi to i u mnie, bo to był mój numer 2 w pierwszym notowaniu Naszej Listy.

01 01 06 TARANTULA - The Smashing Pumpkins Icon_biggrin3
02 03 04 NO CARS GO - Arcade Fire Icon_neutral2
03 02 10 ICKY THUMP - The White Stripes Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Sytuacja prawie identyczna jak u Yacy'ego, ale tutaj odczuwam znacznie mniej żalu, bo AF na 2 jest znacznie lepsze.
04 04 09 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse Icon_biggrin3
05 05 07 LIGHTS - Archive Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
06 07 03 ANESTHETIZE - Porcupine Tree Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Niestety nadal tylko u nas to się znajduje. Ale może to się zmieni.
07 08 17 RUNNING UP THAT HILL - Placebo Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
08 09 13 FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree Icon_evil
09 11 04 RAG AND BONE - The White Stripes Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Faktycznie u Ciebie nie za szybko, ale i tak wyżej niż u mnie.
10 06 09 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers Icon_biggrin3
11 12 03 BROKEN PROMISE - Placebo feat. Michael Stipe Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Kolejna piosenka, która tylko u nas. Jednak tutaj sceptyczniej patrzę na możliwość wsparcia.
12 10 06 SMOKERS OUTSIDE THE HOSPITAL DOORS - Editors Icon_neutral2
13 15 05 SURRENDER - Billy Talent Icon_neutral2
14 21 03 AUTUMNSONG - Manic Street Preachers Icon_neutral2
15 13 09 UNDERDOGS - Manic Street Preachers Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Szkoda, że ten zdecydowanie słabszy Manic wyprzedził ten znakomity.
16 22 04 NO QUARTER - Tool Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Bardzo mnie to cieszy, ale w zasadzioe tak stare piosenki u mnie szans nie mają.
17 14 17 1000 PEOPLE - Blackfield Icon_biggrin3
18 18 13 MY GIFT OF SILENCE - Blackfield Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
19 17 05 INTERVENTION - Arcade Fire Icon_evil
20 23 27 MEDS - Placebo Icon_biggrin3
21 19 12 YOUR LOVE ALONE IS NOT ENOUGH - Manic Street Preachers Icon_biggrin3
22 27 02 EARTH INTRUDERS - Björk Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Awans, który bardzo mnie cieszy. Chyba na forumowej idą znowu lepsze czasy dla Bjork.
23 26 02 UCZUCIA - Kombajn do zbierania kur po wioskach Icon_neutral2
No cóż, ta piosenka nie budzi we mnie żadnych uczuć.
24 16 08 ERA RETUSZERA - Nosowska Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
25 NE 01 HUMANITY - Scorpions Icon_neutral2
26 30 20 THE KILL - 30 Seconds to Mars Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
27 20 08 THE HEINRICH MANEUVER - Interpol Icon_neutral2
29 38 01 BACK TO THE RIVER - Riverside Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
30 31 01 KRAKÓW - Myslovitz & Leszek Możdżer
Icon_smile2
No niestety! Bardzo chciałbym to poznać, bo piosenkę, szczególnie w wersji z Grechutą, bardzo lubię.
Łączny wynik +68. Znakomity, ale słabszy niż poprzednio. Na razie daje Ci prowadzenie, ale czy utrzyma się ono do końca?
09.07.2007 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Moim zdaniem nie ma powodów, żeby nie wrzucać swoich piosenek do tutejszego zestawienia. Myśląc w ten sposób, powinniśmy powyrzucań ze swoich zestawień House carpenter i The funeral, bo one też coś mogą sugerować uczestnikom Naszej Listy. Zresztą wrzucenie jej do zestawienia nie oznacza, że tam była na 1 miejscu.
09.07.2007 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):Gary napisał/a:
Także drugiej nowości "Serenity" zespołu Godsmack można się było spodziewać po zeszłotygodniowym debiucie "Elizabeth".
A mnie ona zaskoczyła. Dla mnie jest ona tak bardzo w stylu Toola, że nie spodziewałbym, że u osób, którym Tool podoba się przeciętnie (No quater to wyjątek) może się pojawić. Ale możliwe, że zrobi to i u mnie, bo to był mój numer 2 w pierwszym notowaniu Naszej Listy.
Nie przypominam sobie, abym gdzieś to napisał. Poznałem ich 2 płyty "Lateralus" i "10000 Days" i obie uważam za znakomite. A to, że u mnie nie udało się z "Right in Two" moim zdaniem o niczym nie świadczy. Poza tym jeżeli już mówimy o Toolu w kontekście ostatniej płyty to zdecydowanie najbardziej podoba mi się "Vicarious". Icon_smile2 W sekrecie to mogę powiedzieć, że gdybym nie poznał te kilka tygodni temu "No Quarter" to "Right in Two" na listę by weszło. Pecha ma po prostu do mojej listy. Dla mnie Tool to zespół "wagi ciężkiej", który moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypada słuchając go całościowo, a nie wyrwany z kontekstu.


A jak będziecie mnie tak naciskać z "Right in Two" to nigdy na moją listę nie wejdzie! Icon_evil Never! Icon_mrgreen Icon_wink2

kajman napisał(a):22 27 02 EARTH INTRUDERS - Björk Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Awans, który bardzo mnie cieszy. Chyba na forumowej idą znowu lepsze czasy dla Bjork.
Specjalnie zaznaczyłem kolorem czerwonym, który tydzień jest na liście, abyś jednak co do Toola nie tracił nadzieji. Icon_smile2 Jeśli chodzi o Bjork to ja słucham tej piosenki w rewelacyjnej ponad 6 minutowej wersji, trochę innej niż w trójce jest grana i to też wychodzi jej na korzyść. Icon_smile2

kajman napisał(a):30 31 01 KRAKÓW - Myslovitz & Leszek Możdżer Icon_smile2
No niestety! Bardzo chciałbym to poznać, bo piosenkę, szczególnie w wersji z Grechutą, bardzo lubię.
Od wersji z Grechutą jest jednak nieco gorsza, bo brak tu tych elementów smyczkowych, no i samego Grechuty też brakuje. Ale poza tym brakiem skrzypiec, czy też wiolonczeli to pozostała aranżacja jest podobna. Prześlę Ci emailem to sam zobaczysz. Icon_smile2
09.07.2007 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Gary napisał(a):A jak będziecie mnie tak naciskać z "Right in Two" to nigdy na moją listę nie wejdzie! Icon_evil Never! Icon_mrgreen Icon_wink2
Nawet bym o tym nie pomyślał... Icon_mrgreen Nie chcę tego widzieć u Ciebie, bo popsuje nam jeszcze średnią i co będzie...? Icon_evil

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
09.07.2007 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Kajman chyba jednak tego nie napisał. Icon_wink2
09.07.2007 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Gary napisał(a):Kajman chyba jednak tego nie napisał. Icon_wink2
Zgadzam się Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
09.07.2007 07:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):22 27 02 EARTH INTRUDERS - Björk Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Awans, który bardzo mnie cieszy. Chyba na forumowej idą znowu lepsze czasy dla Bjork.
Specjalnie zaznaczyłem kolorem czerwonym, który tydzień jest na liście, abyś jednak co do Toola nie tracił nadzieji. Icon_smile2 Jeśli chodzi o Bjork to ja słucham tej piosenki w rewelacyjnej ponad 6 minutowej wersji, trochę innej niż w trójce jest grana i to też wychodzi jej na korzyść. Icon_smile2
No ja już od dłuższego czasu słucham tej wersji. Dla mnie także znacznie lepsza niż ta trójkowa. Końcówka jest świetna ale najbardziej powala mnie to króciutkie intro.
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):30 31 01 KRAKÓW - Myslovitz & Leszek Możdżer Icon_smile2
No niestety! Bardzo chciałbym to poznać, bo piosenkę, szczególnie w wersji z Grechutą, bardzo lubię.
Od wersji z Grechutą jest jednak nieco gorsza, bo brak tu tych elementów smyczkowych, no i samego Grechuty też brakuje. Ale poza tym brakiem skrzypiec, czy też wiolonczeli to pozostała aranżacja jest podobna. Prześlę Ci emailem to sam zobaczysz. Icon_smile2
Wielkie dzięki! Przyznam się, że jednak jestem trochę rozczarowany. Niby wszystko jest OK, ale dobija mnie perkusja, która brzmi wyjątkowo kiepsko i nie pozwala się skupić na niczym innym.
09.07.2007 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
kajman napisał(a):Wielkie dzięki! Przyznam się, że jednak jestem trochę rozczarowany. Niby wszystko jest OK, ale dobija mnie perkusja, która brzmi wyjątkowo kiepsko i nie pozwala się skupić na niczym innym.
Bo to nagranie z jakiegoś koncertu, może zrobione trochę na dziko i pewnych szczegółów nie dopatrzono.
kajman napisał(a):No ja już od dłuższego czasu słucham tej wersji. Dla mnie także znacznie lepsza niż ta trójkowa. Końcówka jest świetna ale najbardziej powala mnie to króciutkie intro.
Teraz sobie sprawdziłem, że słucham na co dzień wersji płytowej (6:13). Mam jeszcze 4 inne wersje w tym ta radiowa, instrumentalna, jeszcze jedna 6 minutowa (być może to ta, której słuchasz (6:41) i jakiś remix jeszcze. Ale jak pisałem słucham na razie płytowej. Icon_wink2
09.07.2007 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Jeśli chodzi o miejsce pierwsze i drugie to w 100% procentach popieram komentarz mrsapa Icon_wink2
A jeśli chodzi o inne pozycje to najbardziej cieszy zwyżkowa forma obu Porcupinów, awans Toola (szkoda że takiego starego Icon_wink2) oraz pojawienie się MMansona w poczekalni. Oprócz tego w tejże poczekalni widzę debiut kawałka który odnosił u mnie duże sukcesy w 2003 roku Icon_lol Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
10.07.2007 01:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):No ja już od dłuższego czasu słucham tej wersji. Dla mnie także znacznie lepsza niż ta trójkowa. Końcówka jest świetna ale najbardziej powala mnie to króciutkie intro.
Teraz sobie sprawdziłem, że słucham na co dzień wersji płytowej (6:13). Mam jeszcze 4 inne wersje w tym ta radiowa, instrumentalna, jeszcze jedna 6 minutowa (być może to ta, której słuchasz (6:41) i jakiś remix jeszcze. Ale jak pisałem słucham na razie płytowej. Icon_wink2
Ja słucham 6:13.
10.07.2007 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości