Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quebonafide - Romantic Psycho
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Quebonafide - Romantic Psycho
Jedziemy dalej:

- Świattomójplaczabaw - numer zapowiedziany w końcówce "Gazpromu" ("Nagrałem jakiś cukierkowy numer latynoski I nie stać mnie na refren od Sentino"). Tutaj jest Sentino, jest cukierkowy numer latynoski. Ponieważ nie znoszę autotune, a do latino disco też mi daleko, to ogólnie numer postrzegam jako tragiczny, najchętniej bym go z płyty wywalił

- Ajetlagtomójnowydrag - taki nieco standardowy rapowy numer, niestety znowu w refrenie autotune. Zasadniczo nuda, sytuację ratuje fraza "Chce mi się kochać z nią, jakbym właśnie wyleczył AIDS"

- Tokyo2020 - nieco bliźniaczo, nawet tekstowo (dużo akronimów i zagranicznych nazw marek, podróżnicze klimaty), do poprzedniego numeru. Gościnnie Taco Hemingway i zanim o tym wiedziałem, to już mi ten numer nie podchodził. A potem się dowiedziałem i już zrozumiałem dlaczego jest średniawo, bo to zdecydowanie w jego stylu rzecz.
Przy okazji uwaga jeszcze do rapowania Quebonafide: co prawda nie jest to tak płasko i beznamiętnie jak u Taco, ale też brakuje jego nawijce jakiejś większej ikry, większej dynamiki, pierdolnięcia od czasu do czasu, leci to wszystko zbyt wodniście

- Łajza - kończy się strefa typowo rapowa, nagle spore zaskoczenie, bo nadchodzi numer, który można było śmiało podpisać jako Męskie Granie Orkiestra i wystawiać na scenach MO. Typowo rockowo, mocne refreny, szybko rapowane zwrotki. Rzecz mocno oderwana od całości albumu, ale bardzo fajna. Dziwi wybór Mrozu jako gościa, no ale może się znają i lubią Icon_wink2

- Bubbletea - znowu nieoczywiste i bardzo udana kolaboracja z Darią Zawiałow. Każdy zna, więc nie ma co za bardzo się rozpisywać, ale może tylko krótko, że odpowiada mi lekko oniryczny, słodkawy, rozleniwiony nastrój numeru. Jak pisałem na wstępie, to już kawałek stojący daleko od rapu, zwykła popowa piosenka. Jest nawet bridge! (bardzo udany)

- Towszytskobyłodlaciebie - kolejne wyznanie miłosne, tekstowo rapowe, muzycznie popowe, całościowo... nuda. Jak dla mnie niepotrzebny, za długi kawałek

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2021 03:08 PM przez Miszon.)
28.08.2021 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021, 11:56 AM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021, 01:08 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021 03:07 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - jogosz - 28.08.2021, 03:31 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021, 03:52 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - kajman - 28.08.2021, 03:52 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - EVENo - 28.08.2021, 05:43 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021, 05:51 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - neo01 - 28.08.2021, 06:41 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021, 09:19 PM
RE: Quebonafide - Romantic Psycho - Miszon - 28.08.2021, 09:22 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości