Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
(12.05.2021 01:16 AM)Tomekk napisał(a):  poprawisz się w trzeciej edycji Topu Coldplay Icon_lol
Zobaczymy, czy do 2030 roku nie zrobi się z tego top 5. xD

Cytat:można nie lubić "Paradise", ale charakterystycznej melodii nikt go nie pozbawi Icon_smile
Charakterystycznego czego? :o Melodyjnie to jest bardzo płaskie, oczywiście "para para łoo" jest od razu rozpoznawalne, ale razi też takim banałem; zwłaszcza że "ooOOooo", "aaaaAAAaaaa" i inne takie dość często się pojawiały w ""indie""-pop-rockowych hiciorkach. Icon_wink

(12.05.2021 01:16 AM)Tomekk napisał(a):  było na POPliście?
Ano, zaliczyło kilka notowań na POPliście, a jeszcze załapało się też na Hitlistę TV Gryf, na której oparłem format swojej pierwszej listy przebojów (szybko mi gdzieś zaginęły te notowania :/ ale nie były specjalnie ciekawe).

(11.05.2021 03:31 PM)thestranglers napisał(a):  Princess może i dobrze się prezentował na tle piosenek Rihanny, ale myślę, że jednak na tle utworów zespołu wypada bladziej.
Gdybym brał pod uwagę te fjuty w jej topie, to wyszłoby mi coś koło 18. miejsca, więc faktycznie, w tym topie wypada trochę słabiej. Icon_wink

(11.05.2021 09:56 PM)thestranglers napisał(a):  Oj tak, nigdy nie polubiłem Viva la Vida, zarówno singla, jak i płyty. Lost i Violet Hill są bardzo w porządku, więc po co było iść w przysłowiowe dicho?
No cóż, nie wiem jakie dicho chodzi, skoro to była ich najambitniejsza i najbardziej dopieszczona aranżacyjnie płyta, a takie "Lost!" jest właśnie doskonałym tego przykładem. Icon_wink

(12.05.2021 01:16 AM)Tomekk napisał(a):  
kajman napisał(a):Prawie dziesięć lat temu uważałem, że Fix You
jednak masz wrażliwe oblicze Icon_razz
A jednak dobrze pamiętałem. Nic dziwnego, bo dla mnie "Fix You" jest koszmarkiem. Icon_wink

--

18 & 15 - dwie melodyjne, lekkie piosenki z X&Y. Ciężko coś dodać, może jeszcze to, że zawsze lubiłem ten falset w refrenie "The Hardest Part" (rzadkość!).
17 - decyzja o zrobieniu z tego B-side "In My Place" dziwaczna. Ja tu widzę potencjał na singiel!
16 - urbanistyczne i wielkomiejskie, zajeżdżające trochę dawnym alternative dance - zupełnie inne, bardziej ostrozębne oblicze Coldplay. Tym razem przynajmniej trafiło na płytę. Szkoda, że refren nie jest trochę lepszy.
14 - kolejna ścieżka kariery, którą Coldplay nie poszedł, czyli granie psychodeliczno-triphopowe, wręcz "poduszkowe", coś pomiędzy The Verve a Morcheebą. Pochodzące jeszcze z EPek, ale zamieszczone też na debiucie, gdzie brzmi dość unikalnie.
13 - rozbrajające wręcz jest to plumkanie i smyczki, w połączeniu z naiwną frazą refrenową. Słychać psychodeliczno-hałasujące inspiracje z "Venus In Furs" The Velvet Underground, zastosowanie mniej typowych instrumentów nadaje egzotycznego posmaku.
Aha, no i jest tu ukryte "Chinese Sleep Chant", które nie brzmi wcale gorzej, niż każdy inny współczesny shoegaze'owy zespół podrabiający Slowdive i My Bloody Valentine.

13. 25 Yes Viva La Vida or Death And All His Friends (2008)
14. 15 High Speed Parachutes (2000)
15. 13 The Hardest Part X&Y (2005)
16. 34 Major Minus Mylo Xyloto (2011)
17. 30 One I Love In My Place (singiel) (2002)
18. 24 Low X&Y (2005)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.05.2021 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione - Dobromiera - 12.05.2021 02:16 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOP 50 ARMIN VAN BUUREN - wydanie wtóre poprawione Dobromiera 10 887 19.08.2021 12:24 AM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP 50 GARBAGE - wydanie wtóre poprawione Dobromiera 29 1 506 26.07.2021 10:11 PM
Ostatni post: kajman
  TOP 40 SNOW PATROL - wydanie drugie poprawione Dobromiera 11 822 31.05.2021 09:06 PM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP 50 FOO FIGHTERS - wydanie drugie poprawione Dobromiera 21 1 433 27.05.2021 12:03 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości