Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
AKT! napisał(a):które są po prostu z innej półki
A skąd można wiedzieć, że to inna półka? Do tego najczęściej się okazuje, że ta inna półka to prawie to samo co słyszałem już wiele razy i mi się nie podobało.
AKT! napisał(a):nie rozumiałeś, nie czułeś tej muzyki, a jakiś czas później ona naturalnie do ciebie wróciło?
Ja zdecydowanie nie. Chociaż może nie do końca mogę tak napisać. Może być taka muzyka, która do mnie nie dociera, ale potem dotrze. Ale ja w momencie kiedy do mnie nie dociera wiem, że to jest w moim odczuciu dobra muzyka, ale się ze mną mija. Tylko takich przypadków jest bardzo niewiele i nie sądzę, żeby Tobie o to właśnie chodziło.
Ale to zdanie wydaje mi się niespójne, bo najpierw piszesz o wracaniu, a potem o poznawaniu.
AKT! napisał(a):doświadczenia popkulturowe czy życiowe mają na to niebagatelny wpływ
Na mnie na pewno mniejszy i jest to tak, że ja wiem, w jaki sposób mogły na mnie wpłynąć. Może taki przykład. ABBA była dla mnie zespołem niestrawnym, ale jeszcze gorzej odbierałem Boney M. Tego drugiego nie słuchałem przez prawie 40 lat, ale zdawałem sobie sprawę, że przypuszczalnie będę ich odbierał lepiej niż Szwedów i to się potwierdziło, i chociaż niektórych utworów (np Rivers) nadal nie znoszę, to kilka brzmi mi całkiem nieźle.
AKT! napisał(a):ewolucji stylu
Tutaj u mnie jest podobnie jak w przypadku nowatorstwa. Niech grają to, co zawsze, ale jeżeli będą to świetne utwory to ja je kupuję.
neo01 napisał(a):RP
Od czego to skrót?
neo01 napisał(a):Więc nie, nie zakładam z góry że coś mi się nie spodoba, to by było co najmniej nierozsądne
Mam podobnie, chociaż są artyści, po których z tych czy innych powodów sam nie sięgnę (Taco, Dumplings, Metronomy).
neo01 napisał(a):chociaż wolałbym określenie "nie czuję"
Ja także. Muzyki, której (jak mi się wydaje) nie rozumiem jest bardzo mało (kojarzy mi się Mum, które cenię).
28.08.2019 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 28.08.2019 09:07 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości