Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Myślę, że wiele rzeczy zależy od indywidualnej osobowości konkretnej osoby.
AKT! napisał(a):pewne rzeczy zaskakują w najmniej oczekiwanym momencie
U mnie coś takiego byłoby niemożliwe. Owszem, gust mi jednak się nieco zmienił przez lata, i może mi się coś podobać bardziej lub mniej niż wcześniej, ale nie dzieje się to na zasadzie zaskoczenia. Mogą się zdarzyć niespodzianki ze strony poszczególnych, ale tutaj przyczyny raczej są inne.
AKT! napisał(a):dlatego warto słuchać rzeczy, których się nie rozumie, które nas nie biorą, których nie lubimy
Tutaj się nie zgadzam, bo szansa, że się coś mocniej zmieni w odbiorze jest minimalna, a ten czas mogę przeznaczyć na coś, czego nie znam, bo tam jest dużo większa szansa, że odkryję coś interesującego.
AKT! napisał(a):czasem za to jestem w stanie usłyszeć na nowo coś, co wcześniej nie było dla mnie nijak interesujące
No i tutaj to samo co poprzednio. Mi coś takiego nie grozi. Owszem, mogą się zdarzyć pojedyńcze utwory, które na płycie mi umknęły bo byłem zdekoncentrowany lub zmęczony płytą. Mogę wrócić do muzyki, która kiedyś mnie nie przekonywała, bo wiem, że nastąpiła taka zmiana w moim odbiorze, że może mi się teraz podobać (ale to też rzadko, bo najczęściej te różnice nie są aż tak duże).
AKT! napisał(a):oni też prochu nie wymyślili
No i tutaj wychodzi nasza różnica w odbiorze muzyki (oczywiście nie teraz to odkryłem, widoczne to było wcześniej i jeszcze bardziej przy porównaniu mnie z saferłelem, on w tej sprawie był extremalny). Dla mnie jest nieważne czy ktoś tworzy coś nowatorskiego. Ja rozpatruję to w kontekście tego czy to jest (w moim odczuciu) dobre i nie ma znaczenia czy jest to bliskie czemuś co już znam. Na (świeży) przykład mam Tool. Dla mnie oni grają to samo, co na poprzedniej płycie, ale same utwory są po prostu rewelacyjne. I to jest dla mnie najważniejsze. No ale ja chyba sporo tego, co podobno jest nowatorskie to nie dostrzegam. Te rzeczy często brzmią mi tak jak to, co znam.
28.08.2019 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - kajman - 28.08.2019 06:09 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości