Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oceniacie obecną sytuację forum?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Tak sobie pomyślałem, że warto byłoby założyć taki wątek i przedyskutować jak oceniamy obecną sytuację forum i czy jesteśmy z niej zadowoleni.

Zacznę może od plusów:
- wyszliśmy z ogromnego dołka, który rozpoczął się falą odejść na Sebastosa w akcie protestu przeciwko Listoholikowi, potem była afera z Rado, potem znowu odejścia na Sebastosa i w inne miejsca... Udało nam się to jednak przezwyciężyć, a w dodatku doszło kilka nowych osób. Forum zdecydowanie odżyło! A należy pamiętać, że wiele innych nie miało tego szczęścia, czego dowodem jest chociażby sąsiednie IMHO Chrisa
- mamy kilka ciekawych akcji, przede wszystkim topy wszech czasów, a także listę oldies oraz listę nowości
- odratowana została również forumowa, co mnie bardzo cieszy
- projekt "dzień" niespodziewanie odżył, w czym chyba ogromna zasługa Tomasa. Chapeau bas!
- zaczęło się też pojawiać więcej komentarzy w wątkach z nowymi singlami, tu należy bardzo serdecznie podziękować Kajmanowi.

Teraz niestety wady:
- pierwsza rzecz - podejście administratora. Nie chciałbym tutaj jakoś jechać po Ku3ie, bo nie o to zresztą chodzi, poza tym jestem mu ogromnie wdzięczny za to, że przejął forum w swoje ręce. Mam jednak wrażenie, że przyjął trochę postawę biernego zarządcy, a nie "dobrego wujka"... Biorąc pod uwagę, że stanowimy w sumie niejako grupę dobrych znajomych, a wcale nie tak mało z nas zna się osobiście, oczekiwałbym jednak nieco więcej zaangażowania i wkładu własnego
- zbyt małe prerogatywy moderatorów. Myślę, że byłoby dobrze, gdyby i moderatorzy mogli przenosić wątki i dokonywać podobnych korekt. Może wtedy Ku3a miałby więcej czasu na "wujkowanie" Icon_wink
- Facebook ZDECHŁ. Ja wiem, że miał on być tylko dodatkiem, ale jednak mógłby być fajnym przerywnikiem. Tymczasem, pomimo linku na stronie, pewnie niektórzy zapomnieli wręcz o jego istnieniu.
- zamrażarka. A raczej jej rozmiar. Serce mi się kraje, gdy widzę, ilu ludzi nas opuściło... Czyż nie można by było tym osobom wysłać jakichś przypominajek, wiadomości mailem czy coś? Czasu zajęłoby to tyle, co nic, a kto wie, może efekt pozytywnie by nas zaskoczył?
- kwestia powiązana odrobinę z powyższym: pomimo kilku nowych osób, brakuje nam trochę świeżej krwi, ludzi o niebanalnym spojrzeniu na muzykę. Brakuje nowych Rincewindów, menich, Gregów (zwłaszcza ze starszych czasów) i wszystkich, którzy dorzucali od siebie coś naprawdę oryginalnego. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi - większość z nas tu obecnych jest jednak pod silnym wpływem albo Trójki, albo Zetki i RMF-ki. Albo i jednego, i drugiego.
- brakuje trochę felietonów i rozmów nakierowanych na konkretne tematy. Owszem, one się czasem pojawiają, ale całkowicie spontanicznie i niespodziewanie i równe spontanicznie i niespodziewanie się urywają
- nie ma też niemal w ogóle relacji z koncertów, a to wielka szkoda - zawsze lubię takowe czytać
- Topłyta trwa w agonii, wątki o nowych płytach raczej skromne, a i lista płyt zaczyna niebezpiecznie pikować... A może to po prostu znak naszych czasów?
- leżą też "inne tematy" - a z chęcią podyskutowałbym z wami na inne kwestie. Z drugiej strony, jeśli mają to być tylko i wyłącznie wywody polityczne w stylu Dziobaseczka, to może lepiej niech zostanie tak jak jest... Icon_rolleyes
- co prawda wątek "czego teraz słuchacie?" nieco drgnął, ale i tak jego potencjał jest kompletnie niewykorzystywany
- standardowy minus, o którym wspominam latami i chyba już nie wierzę w jakąkolwiek zmianę - niewielka chęć zdecydowanej większości forumowiczów do poszerzania swoich horyzontów. Przez to właśnie lista nowości czy lista oldies są tak bardzo przewidywalne...
- no i jeszcze taki jeden minusik - nigdy nie mieliśmy jeszcze forumowego zlotu z prawdziwego zdarzeniaIcon_exclaim Może czas pomyśleć o tym, by to zmienić?


A jaka jest wasza opinia na temat obecnej kondycji forum?
02.12.2018 04:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jak oceniacie obecną sytuację forum? - prz_rulez - 02.12.2018 04:12 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  15 lat forum mycharts.pl Konrad 13 3 106 13.04.2023 06:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Jak znalazłeś to forum? Konrad 56 30 482 04.05.2015 04:00 PM
Ostatni post: ku3a
  Propozycje (gruntownych?) zmian na forum [update'u brak, gdyż każdy ma forum w d*pie] prz_rulez 33 14 433 13.05.2014 09:26 PM
Ostatni post: kajman
  7. urodziny forum thestranglers 12 8 753 14.04.2013 08:44 PM
Ostatni post: kajman
Ostrzeżenie Regulamin forum ku3a 0 36 204 13.05.2012 11:00 PM
Ostatni post: ku3a
  urodziny forum 1981 17 11 723 17.04.2010 03:43 PM
Ostatni post: rado
  Statystyki Forum emigrant 6 1 979 20.03.2010 02:37 PM
Ostatni post: Greg
  Popularność forum Konrad 47 19 556 14.03.2010 08:43 PM
Ostatni post: Konrad
  Początki forum Konrad 4 6 161 16.12.2008 08:43 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości