Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O utworach świątecznych słów kilka
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: O utworach świątecznych słów kilka
adameria napisał(a):u Ciebie pojęcie "nowoczesnej piosenki" jest raczej wypaczone
Dzięki Icon_lol
adameria napisał(a):np. wszelkie przeróbki kolęd w rytmie techno są dla mnie profanacją. Ot, rozróżnienie między Sztuką przez duże S, a "sztuką"
Oj, nie przesadzajmy już. Jeśli w ten sposób można przekonać młodych ludzi do kolęd, co w tym złego?
Inna sprawa, że może być tak, jak ja mam z wersją "Przybieżeli do Betlejem" Pospieszalskich - że w sumie mogłoby tam być "lalala gugugugu, lalala gugugugu, la la la, gu gu gu", a i tak by mi się podobało.
adameria napisał(a):Wolę śpiewać "Wśród nocnej ciszy"
Mnie akurat "Wśród nocnej ciszy" w dzieciństwie bardzo wkurzało. Dla mnie nie była to jakoś wyjątkowa kolęda i irytowało mnie, że w kościele ona ZAWSZE była pierwsza. Jak widać już wtedy miałem zapędy równościowe Icon_lol
adameria napisał(a):To żem podyskutował...
No bo napisałeś tak lakonicznie Icon_smile Zapraszam jednak do dyskusji z nami.
Kordian napisał(a):czasem jest okazja pośpiewać na zasadzie "fantu" za prezent
U mnie od kilkunastu lat nie ma czegoś takiego. Może i dobrze, bo moim zdaniem, żeby coś takiego zorganizować, to trzeba mieć pomysł i zrobić to z "jajem".
Kordian napisał(a):To może trochę lokalne "zboczenie", bo mój długoletni proboszcz przed święceniami był organistą i zawsze przywiązywał dużą wagę do wspólnego śpiewu na mszy, więc przenosi się to na śpiewanie w domach.
Pewnie u mnie też by tak było, gdybyśmy wszyscy już nie byli +18.
Kordian napisał(a):dodam że babcia przypomina z twarzy nosacza sundajskiego z memów
A dla mnie ta małpka jest całkiem słodka Icon_smile
Kordian napisał(a):Pewnie Cię źle zrozumiałem, ale nie śpiewamy, bo chyba nikt z rodziny nie pamięta "How Bizarre" OMC.
[Obrazek: hahaha.gif]
Kordian napisał(a):Na razie najbardziej utkwił mi w pamięci dziwny cover "Do You Hear What I Hear" Jamiego Lidella.
Ciekawe! Chyba warto przesłuchać całą płytę "We Are: The Guard's Indie Christmas".
Tomekk napisał(a):Właśnie dobrze, że babcia pilnuje tradcyji. Brawo dla tej pani.
Wiesz... To taka niejednoznaczna kwestia. Z jednej strony tradycja, ale z drugiej... No jeśli tradycja staje się sztuczna, to czy jest sens ją kultywować?
10.12.2017 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: O utworach świątecznych słów kilka - Horngacher77 - 09.12.2017, 11:09 PM
RE: O utworach świątecznych słów kilka - prz_rulez - 10.12.2017 05:13 PM
RE: O utworach świątecznych słów kilka - Horngacher77 - 16.12.2017, 06:12 PM
RE: O utworach świątecznych słów kilka - Horngacher77 - 16.12.2017, 06:16 PM
RE: O utworach świątecznych słów kilka - Horngacher77 - 20.12.2017, 05:13 PM
RE: O utworach świątecznych słów kilka - Horngacher77 - 20.12.2017, 09:35 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości