Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez napisał(a):No i dodatkowy minus za to, że król puścił focha na Eurowizję
Ja raczej odbierałbym to w kategorii pozytywów.
A w temacie to jestem gdzieś pośrodku. Zgadzam się, że chrześcijaństwo wniosło sporo pozytywów, ale przez wieki tylko przez to, co zawarte zostało w większości NT. W realizacji było z tym bardzo różnie. Można narzekać na krucjaty, inkwizycję, konquistę, ale po pierwsze to były rzeczy w tym czasie normalne, a po drugie często religia była tylko przykrywką dla działań politycznych.
Co do socjalizmu i tak zwanego komunizmu to napiszę tylko, że są/były realizacją/wypaczeniem idei wywodzących się właśnie z NT. Co więcej, komunizm swego czasu udało się wprowadzić i to ze znakomitym skutkiem, tak znakomitym, że pewien zakon, który był tego przyczyną na wiele lat poszedł w odstawkę.
Nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem, że KK zrobił bardzo wiele od czasów Jana XXIII. Była szansa, że to zrobi, ale niestety Jan Paweł II sporo z tego zaprzepaścił właściwie pchając w przód tylko sprawę ekumenizmu (chociaż jeden z najbardziej cenionych polskich świętych jest zaprzeczeniem tej idei). Na szczęście obecny papież sporo rzeczy stara się przepchnąć do przodu.
Co do tematu świąt to wypowiadać się nie będę, bo dla mnie od zawsze była to Gwiazdka, a nie jakieś Boże Narodzenie.
Pewnie trochę chaotycznie i wiele rzeczy ominąłem, ale nie chce mi się jeszcze raz wszystkiego czytać.
23.09.2017 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - kajman - 23.09.2017 06:06 PM
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - michal91d - 26.09.2017, 12:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości