Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Według Gasparda
Recenzje, felietony i wszystko, co wpadnie mi do głowy
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #19
RE: Świat Według Gasparda
RECENZJA

Taylor Swift - REPUTATION


[Obrazek: taylor_swift_1503507443_280.jpg]

Umówmy się, Taylor Swift ostatnio nie cieszy się najlepszą reputacją w muzycznej branży. Niegdyś grzeczna dziewczyna z sąsiedztwa, będąca wzorem dla amerykańskich nastolatek z dobrych domów w 2014 roku zaprezentowała się z zupełnie innej strony. "1989" okazało się komercyjnym strzałem w dziesiątkę i rozeszło się w ilości ponad 10 milionów egzemplarzy, co (jak na obecne czasy) jest niemal legendarnym osiągnięciem. Niestety, wraz z sukcesem komercyjnym przyszły również kłopoty w życiu prywatnym. Pudelki, Kozaczki, Hotploty i inne portale plotkarskie niemal codziennie pisały o podobno burzliwych relacjach Taylor z ukochanymi, przyjaciółmi i innymi osobami w branży muzycznej. Swift więc, po zakończeniu promocji "1989", po prostu zniknęła i tylko czekała na odpowiedni moment by powrócić z wielkim hukiem. I taka chwila w końcu nastąpiła ...
Umówmy się, powrót Taylor, obok Adele w 2015, był chyba najgłośniejszym powrotem w tej dekadzie. Swift przestała w końcu udawać i wykorzystując wszystkie złe opinie na swój temat pokazała środkowy palec całego światu. I, według mnie, to idealne posunięcie. Już sobie wyobrażałem ten mroczny, przepełniony mocną elektroniką album, który zrewolucjonizuje całą popową scenę muzyczną. Czy tak się stało? Niezupełnie.
Otwierające album "Ready for It?" jest chyba idealnym wprowadzeniem na album. Mocny bit, świetny tekst, perfekcyjne zwrotki i chwytliwy refren - kolejny hit w dyskografii Taylor. Niestety, następne w kolejce "End Game" nie jest już tak dobre. Future, o dziwo, nie wypada tak źle jak się spodziewałem, Ed Sheeran nawet nieźle wpasowuje się w klimat kawałka, ale refren jest po prostu słaby. Następne "I Did Something Bad" i "Don't Blame Me" idealnie wpasują się w temat przewodni krążka i robią naprawdę dobre wrażenie, szczególnie ten pierwszy. Typuję go na jeden z przyszłych singli, których, znając dyskografię panny Swift, będzie aż zbyt dużo (chociaż nie wiadomo czym "nowa Taylor" na zaskoczy. Może poprzestanie na trzech singlach?). O "Look What You Made Me Do" chyba mówić nie trzeba, bo każdy z nas słyszał co najmniej raz. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Ja zaliczam się do pierwszej grupy i uważam go za jeden z najlepszych numerów w całej karierze panny Swift.
Pozytywne wrażenie robi też "So It Goes", które brzmi jak nieco ostrzejsza, elektroniczna wersja "Wildest Dreams" z poprzedniego albumu. Podobnie "Getaway Car", który spokojnie mógłby się znaleźć na "1989" i podejrzewam, że tak zaiste miało się stać. Szczególnie końcówka brzmi świetnie. Nieco gorzej jest w "Dancing with Our Hands Tied", które mimo, że brzmi nieźle, szybko wypada z głowy. Ciekawym utworem jest uwodzicielskie "Dress". Tak niegrzeczna Taylor chyba jeszcze nie była. Dla przykładu - "Cause I don't like you like a best friend
Only about this dress on you could take it off"
. Chyba niejeden mężczyzna chciałby coś takiego usłyszeć.
No dobra, to tyle pozytywów. Czas na krytykę. Pomimo wielu dobrych utworów znalazły się też zapchajdziury. Są to m.in. "Delicate", "King of My Heart" i "Call it What You Want". Jednak szczytem wszystkiego jest opublikowany jako singiel promocyjny "Gorgeous".
Album nie jest dokładnie tym, czego się spodziewałem. Nie ma na nim ani poruszających ballad ani zbyt wielu potencjalnych megaprzebojów. Widać na nim dobrze niezdecydowanie Swift pomiędzy byciem twardą, niezależną wojowniczką, walczącą z całym światem (lead singiel), byciem seksowną, dojrzałą kobietą ("Dress"), a pozostaniem w bezpiecznej strefie komfortu i utrzymaniem się w klimacie poprzedniego albumu ("Getaway Car", "This is Why We Can't Have Nice Things"). Jestem pewien, że o "Reputation" usłyszymy jeszcze nieraz, szczególnie patrząc na oszałamiające wyniki sprzedaży.


OCENA: 6,5/10
NAJLEPSZE UTWORY: "Ready for It?", "I Did Something Bad", "Look What You Made Me Do", "Getaway Car", "Dress", "This is Why We Can't Have Nice Things"
NAJGORSZE UTWORY: "Gorgeous", "Call it What You Want"
12.11.2017 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Świat Według Gasparda - Gaspard - 16.09.2017, 02:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 18.09.2017, 05:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 18.09.2017, 05:25 PM
RE: Świat Według Gasparda - AKT! - 22.09.2017, 12:29 AM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 24.09.2017, 04:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 04:31 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 04:32 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 05:16 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 05:20 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 24.09.2017, 06:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 14.10.2017, 02:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 15.10.2017, 06:04 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 29.10.2017, 01:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 29.10.2017, 02:58 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 02:06 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 02.11.2017, 03:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 04:41 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 11.11.2017, 09:49 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 12.11.2017 05:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości