Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 561
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
To znaczy chciałem napisać, że trzeba powiedzieć A jak:

Aerosmith DREAM ON 1973 Aerosmith
w BTW od: ok. 2003


(wersja z 1991, z orkiestrą pod dyrekcją Michaela Kamena, z okazji specjalnego koncertu na 10-lecie MTV, Świetna wersja!)

Pamiętam ten zaskok, jak pierwszy raz to usłyszałem. Zdaje się, że Kostrzewa to puścił w Trójkowym Expressie, nie zapowiadając cóż to będzie, ale anonsując że może dla niektórych niespodzianka. Dla mnie była Icon_smile2 . Na początku coś mi świtało brzmieniowo ale nic, potem czułem że coś dzwoni ale nie wiedziałem gdzie. I dopiero około 3:30 olśnienie: Aerosmith! Bo o ile głos Stevena przez te prawie 30 lat kiedy pierwszy raz tego posłuchałem zmieniły mocno dragi, sex i alkohol (zespół to zdaje się jeden z klasyków wcielania w życie hasła "sex drugs and rock'n'roll Icon_razz ), to tego charakterystycznego melodyjnego wrzasku nie sposób było nie rozpoznać/pomylić z kimś innym. No i mylił mnie z początku też ten klawesyn, czy co tam jest. Nie miałem wówczas pojęcia, że Aerosmith zaczynali tak wcześnie. I to była bardzo miła niespodzianka. Na szczęście trzymałem rękę na pulsie (a raczej na klawiszu "record") i nagrałem wówczas ten kawałek Icon_smile2 .
Jakoś rok później wykorzystał go Eminem w swoim hicie i teraz już niestety nie mogłem się pochwalić że znam zespół w ich pierwszym przeboju, bo znali to niemal wszyscy (choć niektórzy mówili słysząc oryginał: "o! Eminem!").

Ciekawostka: Zaraz po wydaniu kawałek nie dał zespołowi już ogólnokrajowej sławy, ale stał się wielkim przebojem w okolicach ich rodzinnego Bostonu. Dopiero przy reedycji w 1976 była pierwsza 10-ka na Billboardzie.

Ciekawostka 2: Steven Tyler twierdził w wywiadach, że to jedyny kawałek na debiucie, gdzie zaśpiewał swoim "prawdziwym" głosem. Na pozostałych, nie będąc pewnym jak zostanie przyjęte taki wokal, śpiewał niżej, bardziej w stylu wokalistów soulowych.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.01.2013 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 16.01.2013 10:06 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 920 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości