Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Tuenti #1
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #12
RE: Top Tuenti #1
Nareszcie się doczekaliśmy. Icon_biggrin Na wstępie powiem, że 7 utworów znałem wcześniej. Jest psytrance, nagromadzony głównie w pierwszej dziesiątce, ale myślałem że może go być nawet więcej. Icon_wink Z tym podgatunkiem do tej pory wiele wspólnego nie miałem, zobaczymy czy się do niego przekonam. Ale uprzedzam, że może być ciężko, miałem kilka prób, niezbyt udanych jak się ostatecznie okazało.

Póki co na pewno wybieram jedynkę - przepotężny utwór, wstęp (do momentu wejścia kicku), zejście do breakdownu i sam motyw główny rewelacja. Troszkę mniej mi pasuje samo rozbudowywanie utworu, być może to kwestia przyzwyczajenia do tego gatunku. Chociaż muszę przyznać, że Sparks kręci niesamowicie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Icon_smile
Miejsce 7, czyli Zikiego kojarzę przede wszystkim ze współpracy z Ronnym K. Ich ubiegłoroczne From Somewhere było kapitalne, a Outbreak jakoś nieprzyjemnie trąci mi hands’upem (który przecież jest totalnie innym gatunkiem i w żadnym wypadku nie powinienem tego tak porównywać, nie wiem czym to jest spowodowane). Icon_confused
E-Clip - Asia Tribe, prezentuje właśnie to na co zazwyczaj trafiałem przy testowaniu psytrancu, a u Ciebie pojawił się jako pierwszy dosłowny przedstawiciel, czyli pełnia mroku, brudu i dźwięki osadzające się w najgłębiej osadzonych komórkach ciała. Jest ciekawie, ale chyba się do takiego stylu w pełni nigdy nie przekonam, być może jest zbyt monotonnie dla mnie. Podobnie sprawa ma się z Quanticą, która jest w poczekalni. Icon_wink Natomiast zupełnie inaczej jak z kolejnym utworem czyli New Dream Arrive. To jest naprawdę ciekawa sprawa, prześwietna energia jest w tym utworze. Miałem na liście w tym roku coś podobnego, czyli Arrivals Marka Sixmy, ale on był mniej psychodeliczny. W każdym razie, tutaj wędruje ogromny plus. Icon_smile


Z pozostałych, odmiennych brzmieniowo rzeczy i przede wszystkim mi bliższych:
Na 2 i 6 Juventa, czyli młody talent na scenie uplifting trance. Usilnie promowany przez Armina w ASOT, zresztą nie tylko przez niego. Wrażenie przede wszystkim robi to, że młodzieniaszek ma raptem 17 lat, a jego utwory wydaje tak uznany label jak Enhanced. To musi budzić respekt, niezależnie od tego czy lubi się taką muzykę czy nie. Z tych dwóch produkcji wolę Dionysie, ale jak dla mnie jego najlepszym utworem jest For That Special Girl. Icon_smile Czekam na dalsze jego produkcje, bo boję się, że może uwięzić się w jednym schemacie co zwłaszcza w uplifcie trudnym nie jest.
London Elektricity - Yikes! – po nazwie nie rozpoznałem, ale mam wrażenie że już to słyszałem, a skoro tak jest to pewnie Radiowa Czwórka to musiała gdzieś przemycić przez playlistę, bo często im się zdarza coś drumowego, bądź dubstepowego zagrać. generalnie całkiem interesujący drum’n’bass. Icon_wink
Adam Szabo, to z kolei całkiem niezły producent, problem w tym, że przy nawale podobnych brzmieniowo do siebie upliftów, niczym szczególnym niestety nie zaskakuje. Serano to typowy przedstawiciel współczesnego brzmienia, podoba mi się, ale od tego podgatunku wymagam naprawdę sporo. Icon_wink Tak swoją drogą u Ciebie wyrósł na jeden z najbardziej klimatycznych utworów, a u mnie byłby jednym z najbardziej energetycznych. I to chyba świetnie obrazuje, obecną różnicę między naszymi listami.
Ost & Meyer mocno przypominają mi stylem Norin & Rad, bardzo popularne ostatnio sprogowane dźwięki z Anjuny. Klimat jest i to wyłącznie on broni ten utwór. Icon_smile
Jest nasz polski akcent czyli Nitrous Oxide. Ale osobiście się na Krzyśku zawiodłem, bo iPeople jest miksem house z trancem którego osobiście nie trawię. Wyszła taka pompeczka, którą można doskonale określić popularnym hasłem stworzonych przez trio A&B czyli „Trance 2.0”. A pomyśleć, że jeszcze rok temu wykroił taką kosiarkę jak Far Away, ależ to wałkowałem swego czasu. Icon_smile Już nie mówię o bombach typu Aurora czy Amnesia. Generalnie wciąż wierzę w niego, naszych wspierać trzeba, zwłaszcza gdy już wcześniej pokazali, że potrafią.
O Picotto nie wiedziałem nic, że wydał coś nowego. Oba utwory są w remixach, a ja sobie wybiorę radosną interpretację 2000 And One, lubię jego styl balansujący pomiędzy disco, a techem.
Bobinowe Scream Dream, to mój numer dwa z Rocket Ride. Nie trzeba nic więcej dodawać. Icon_smile

Podsumowując, te utwory są na plus (jedne na większy, drugie na mniejszy):
Tom_Bonsz napisał(a):01 | N | 01 | Power Source - Sparks (Original Mix)
03 | N | 01 | Scuba – Never
06 | N | 01 | Juventa - Dionysia
08 | N | 01 | London Elektricity - Yikes!
09 | N | 01 | Adam Szabo - Serano (Original Mix)
11 | N | 01 | Outsiders - New Dream Arrive
12 | N | 01 | Ost & Meyer – Britanica
16 | N | 01 | Mauro Picotto - I Am What I Am (2000 And One's Celebrate Life With House Remix)
18 | N | 01 | StoneBridge pres. J-C feat. Miss Bunty - Break Free (Funky Mix)
oraz:
Bobina With Ilya Soloviev – Scream Dream (Album Version)
Chris Montana & Etienne Ozborne feat. Polina Griffith - Don’t Give It Up (Christian Luke ReDub)
Wychodzi 11/25, myślę, że to nienajgorszy wynik. Icon_wink

P.S.
Tom_Bonsz napisał(a):Twój komentarz nie poszedł jednak na marne i podsunął mi pewien ciekawy pomysł - małą zmianę, którą wcielę w życie wraz z kolejnym notowaniem: Otóż przy każdym z nagrań będę umieszczał nazwę stylu, który dany utwór prezentuje. Dzięki takiemu zabiegowi część forumowiczów lubiących bardziej wyważone dźwięki, będzie mogła darować sobie mocniejsze uderzenia, a skupić się na ewentualnych, spokojniejszych nagraniach.

Mhm, tak to jest ociągać się z pomysłami. Icon_lol Jako jedną z nowości od nowego roku u mnie na części klubowej miałem wprowadzić właśnie oznaczenie gatunkowe, aby każdy wiedział czego się spodziewać po danym utworze. Icon_wink Oczywiście jak najbardziej jestem za wprowadzeniem i u Ciebie takiej adnotacji.

http://rateyourmusic.com/~meni
10.12.2011 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Top Tuenti #1 - Tom_Bonsz - 09.12.2011, 10:07 PM
RE: Top Tuenti #1 - Dobromiera - 09.12.2011, 10:48 PM
RE: Top Tuenti #1 - prz_rulez - 09.12.2011, 11:39 PM
RE: Top Tuenti #1 - saferłel - 10.12.2011, 01:05 AM
RE: Top Tuenti #1 - dziobaseczek - 10.12.2011, 12:23 PM
RE: Top Tuenti #1 - dziobaseczek - 10.12.2011, 04:46 PM
RE: Top Tuenti #1 - Tom_Bonsz - 10.12.2011, 05:09 PM
RE: Top Tuenti #1 - saferłel - 10.12.2011, 05:19 PM
RE: Top Tuenti #1 - Tom_Bonsz - 10.12.2011, 05:24 PM
RE: Top Tuenti #1 - saferłel - 10.12.2011, 05:36 PM
RE: Top Tuenti #1 - Remo - 10.12.2011, 05:41 PM
RE: Top Tuenti #1 - meni - 10.12.2011 10:40 PM
RE: Top Tuenti #1 - Tom_Bonsz - 11.12.2011, 02:32 PM
RE: Top Tuenti #1 - meni - 12.12.2011, 03:13 PM
RE: Top Tuenti #1 - kolej_grzesiek - 12.12.2011, 07:11 PM
RE: Top Tuenti #1 - Tom_Bonsz - 12.12.2011, 09:07 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top Tuenti #3 Tom_Bonsz 11 2 818 22.03.2012 11:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Top Tuenti #2 Tom_Bonsz 4 1 953 18.12.2011 01:38 PM
Ostatni post: Tom_Bonsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości