Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's 40 (#47/#619)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619)
(22.11.2011 11:25 PM)michal91d napisał(a):  
aaktt napisał(a):01 02 17 M83, "Midnight City" #1
świetny numer 1. Duuużo lepszy od tych wszystkich Beach Boysów:icon_razz:
Szkoda, że tak sądzisz. Beach Boysi są może i niewspółcześni, ale "SMiLE" to jedna z najlepszych rzeczy jakie przydarzyły się muzyce popularnej w ogóle Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):28 38 04 Lana del Rey, "Kinda Outta Luck" #28
tak z ciekawości zapytam - słyszałeś już wersję live nowego singla?
Nie, poczekam na wersję singlową. I tak mam zbyt wiele piosenek w propozycjach, żeby kreować sobie kolejne Icon_smile

(23.11.2011 12:00 AM)prz_rulez napisał(a):  Wiesz, nawet nie chodzi o to, że są te Perfume, tylko, że w takim razie powinno być wiele innych rzeczy, których jednak nie ma.
Wcale nie powinno być, bo Perfume odstają od standardów współczesnego japońskiego popu tak naprawdę. W ciągu ostatnich miesięcy trochę przeczesywałem ich scenę muzyczną i niestety wyniki poszukiwań okazały się nie satysfakcjonujące Icon_sad

(23.11.2011 12:00 AM)prz_rulez napisał(a):  No i dziwi to zwłaszcza w kontekście do Twojej niechęci dla twórców typu Pet Shop Boys.
Po pierwsze, nie "twórców typu PSB", tylko samego PSB, bo muzykę elektroniczną i synth pop a'la lata 80te bardzo lubię, ale oni mają wiele cech w muzyce i wizerunku, które nigdy mi się nie podobały. A po drugie zrewidowałem już trochę swoje poglądy w kierunku ich klasycznych nagrań Icon_smile

(23.11.2011 01:10 AM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):M83, "Midnight City"
Pewna Trójkowa audycja w końcu zainspirowała mnie do odsłuchu płyty. Oby tym razem się udało.
Ostatnio w Trójce go męczą trochę. Ja też słyszałem i u Gacek kilka dni temu i dzisiaj rano znowu, i to mnogo nagrań Icon_smile Ale to dobrze. Warto.

Cytat:
aaktt napisał(a):Amy Winehouse, "Our Day Will Come
Warsztatowo oczywiście bardzo dobre, ale takie kubańskie rytmy to nie moja bajka. Czyli generalnie odbieram to podobnie, jak większość dyskografii Winehouse.
Bardziej jamajskie niż kubańskie te rytmy Icon_wink

Cytat:
aaktt napisał(a):John Maus, "Quantum Leap" #12
To znacząca reklama dla Johna Icon_wink Nie musisz się już tak starać. Ja jestem kupiony, ale czy ktoś inny odważy się przekroczyć próg pomiędzy codziennym banałem a inspirującym światem mrocznego, psychodelicznego popu? To dopiero wyzwanie!
Ja się wcale nie staram w celach reklamowo-promocyjnych, tylko John się stara i przez to ładnie awansuje Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Michael Kiwanuka, "Tell Me a Tale" [hot shot]
Na początku pomyślałem, że to będzie jakiś japoński techno-pop a nie odświeżony na modłę lat 60 soul. Przyjemnie neutralne.
Dla mnie świetne. Bardzo prawdziwe. Czasami te retrostylizacje wypadają bardzo nienaturalne, a on zaskakuje prostotą i aranżacjami. Ta piosenka jest równie progresywna co "Korowód" Grechuty, jeśli chodzi o instrumentarium i sposób jego wykorzystania Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):The Muppets Barbershop Quartet, "Smells Like Teen Spirit"
Icon_rolleyes Napisałbym, że gorsze od Perfume, ale....to zupełnie jakaś inna liga muzyczna...muzyczna?
Pffff. To jest genialne doo-wopowe wykonanie, a przy tym zrobione z wielkim dystansem i przez to bardzo zabawne. Haters gonna hate.

Cytat:
aaktt napisał(a):Arctic Monkeys, "Suck It and See"
No, Elvis w końcu się wspina na aakttowej!
Aleś się uparł na tego Elvisa Icon_smile Ja tu bardziej słyszę amerykański pop połowy lat 60tych Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Ania Rusowicz, "Ślepa miłość"
Słyszałem dużo dobrych słów o tym nagraniu, więc sprawdzę.
Sprawdź, choć nie jestem pewien czy do Ciebie trafi Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Kasabian, "Days Are Forgotten"
Nie dość, że bardzo nisko (to już chyba ta strefa, co do której stosuję swoją teorie, że pojawiają się tam tak naprawdę nielubiane piosenki Icon_lol) to jeszcze lata po premierze...
Twoja teoria jeszcze może nawet pół roku temu miała ręce i nogi, ale od czasu powołania "bubbling under" naprawdę sporo się zmieniło i już nie ma śmietniku. Bardzo się podniósł poziom tej końcówki, naprawdę Icon_smile

Cytat:
prz_rulez napisał(a):Wiesz, nawet nie chodzi o to, że są te Perfume, tylko, że w takim razie powinno być wiele innych rzeczy,
O nie, ten zespół wcale nie oznacza, że Konrad powinien nagle zacząć słuchać popu w jego najwyższym majestacie. Japonki są z innej galaktyki, to nowa rzeczywistość. Technologiczna muzyka. Równie bliska George'owi Gershwinowi Icon_wink co wspomnianemu PSB.
To akurat nie do końca prawda, tylko droczenie się ze względu na Twój nie najlepszy stosunek do Japonek Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.11.2011 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 19.11.2011, 11:21 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 22.11.2011, 10:36 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - michal91d - 22.11.2011, 11:25 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 26.11.2011 07:29 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - Listoholik - 23.11.2011, 05:59 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 26.11.2011, 07:50 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 26.11.2011, 08:33 PM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 27.11.2011, 12:52 AM
RE: aakttairplay's 40 (#47/#619) - AKT! - 27.11.2011, 03:46 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości