Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
120 najlepsza
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #1
120 najlepsza
1 2 9 The Down And Outs - BRIDGES AND BREAKDOWNS
2 6 4 Didier Super Et Sa Discomobile - HALLELUJAH
3 1 9 Kate Nash - DOO WAH DOO
4 17 2 Dubioza kolektiv - BALKAN FUNK
5 P 1 Wu Guo Zhong - WATER MOON
6 8 8 Son Of Dad - THAMES THE BREAKS
7 4 15 Vampire Weekend - WHITE SKY
8 5 18 Guacamaya - LONG KESH
9 P 1 Streetlight Manifesto - THE TROUBADOR
10 10 21 The Killers feat. Wild Light and Mariachi El Bronx - ÂĄHAPPY BIRTHDAY GUADALUPE!
11 3 5 Streetlight Manifesto - BIRDS FLYING AWAY
12 7 6 Che Sudaka - SOBERBIA
13 9 8 Che Sudaka - QUIERO MAS
14 12 9 Ass Federation - NAZIS HAVE A SMALL PENIS
15 14 11 Angels & Airwaves - EPIC HOLIDAY
16 25 2 Booze & Glory - ALWAYS ON THE WRONG SIDE
17 11 8 Raz, Dwa, Trzy - Z UŚMIECHEM DZIECKA KAMIEŃ
18 16 21 La Limoncello - QUE LEVANTE LA MANO
19 26 2 GBH - GOING SIDEWAYS
20 19 11 Tendai Manatsa - ANOPODZA
21 13 10 Son Of Dad - LOST
22 18 12 Kom3dija - PROTULETJE SE OTPIRA
23 20 8 Gilzene & The Blue Light Mento Band - WINGS OF A DOVE
24 P 1 Golliwog - BLUE ON BLUES
25 P 1 Goulamas'k - FILHAS E DROLLES (live)
26 24 3 Guacamaya - COME UN DIO
27 23 3 Atletas Campesinos - EL RACISMO
28 P 1 Sedaa - TAL
29 P 1 The Grit - DRINK TILL YOU DROP
30 21 18 [spunge] - NO WOMAN NO CRY

Odkrycie tygodnia: w związku z wysokim debiutem nie było innej opcji, niż Wu Guo Zhong. Bardzo mało informacji na ich temat w sieci, ale są to chyba Chińczycy (może 1981 mógłby coś na ten temat powiedzieć), którzy grają spokojną, tybetańską muzykę. I w zasadzie to wszystko, co o nich wiem. http://cn.last.fm/music/Wu+Guo+Zhong
06.05.2010 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
założyłem Ci forum. jeśli nazwa ma być inna to proszę o info. jeśli nie to ... życzę wytrwałości w postowaniu list Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.05.2010 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Wu Guozhong (伍国忠) to jeden pan. Mieszka w Pekinie, a pochodzi z Guangzhou (ur. w 1957 r). Gra na bambusowej fujarce. Icon_smile2

[Obrazek: 2007423144051599.jpg]

Więcej informacji tutaj. Icon_lol
09.05.2010 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Znalazłem na YT jakieś amatorskie nagrania z koncertów Twojego lidera i muszę przyznać, że nieco rozbolała mnie głowa Icon_wink2 To jakiś punk czy noise rock połączony z reggae (dość dziwna fuzja), z tego co słyszałem, więc nieco nie moje klimaty. Kiedyś nieco słuchałem 311, oni łączyli rock, rap i reggae, ale byli zdecydowanie mniej hardcorowi Icon_smile A jakichś polskich zespołów punkowych słuchasz? Mógłbyś ewentualnie coś polecić?

I nie mogę się powstrzymać, muszę zapytać dlaczego oznaczasz nowości literką P Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.05.2010 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #5
 
Yacy napisał(a):założyłem Ci forum. jeśli nazwa ma być inna to proszę o info. jeśli nie to ... życzę wytrwałości w postowaniu list Icon_smile2
Dziękuję za założenie i za życzenia. Nazwa pozostaje - dla mnie jest najbardziej odpowiednia?

1981 napisał(a):Wu Guozhong (伍国忠) to jeden pan. Mieszka w Pekinie, a pochodzi z Guangzhou (ur. w 1957 r). Gra na bambusowej fujarce. Icon_smile2
Więcej informacji tutaj. Icon_lol
Dziękuję za informację. Czyli jednak nie Guo Zhong lecz Guangzhou. Czy Guangzhou to jedno słowo?

aaktt napisał(a):Znalazłem na YT jakieś amatorskie nagrania z koncertów Twojego lidera i muszę przyznać, że nieco rozbolała mnie głowa Icon_wink2 To jakiś punk czy noise rock połączony z reggae (dość dziwna fuzja).
Nie wydaje mi się to dziwne. Często spotyka się zespoły grające punk, reggae i jeszcze ska. A mój lider pomieszał te trzy gatunki w jednym kawałku. Zaś muszę przyznać, że po dwukrotnym przesłuchaniu całej ich płyty wcale wysoko jej nie oceniam.

aaktt napisał(a):Kiedyś nieco słuchałem 311, oni łączyli rock, rap i reggae, ale byli zdecydowanie mniej hardcorowi Icon_smile A jakichś polskich zespołów punkowych słuchasz? Mógłbyś ewentualnie coś polecić?
Żeby ograniczyć się tylko do tego, co mam na półce - zaczynając z grubej rury: Dezerter, Siekiera, Armia, KSU, Brygada Kryzys - ale to znają wszyscy. Dalej: TZN Xenna, Sedes, Bunkier, Blade Loki, Zgon, De Press, el Banda, The Damrockers, Fort BS, ADHD Syndrom, Uliczny Opryszek, Ga-Ga Zielone Żabki... długo by wymieniać. A co mogę polecić? Niezłą ostatnią płytę zespołu Bunkier. Ale w ostatnim czasie wrażenie na mnie zrobiła kaszubska kapela The Damrockers. Śpiewają w języku kaszubskim, a wkładka płyty zawiera teksty w języku polskim i kaszubskim. Niezwykle energetyczna kapela.

aaktt napisał(a):I nie mogę się powstrzymać, muszę zapytać dlaczego oznaczasz nowości literką P Icon_biggrin3
Paręnaście lat temu, kiedy wziąłem się za obrobienie notowań trójkowej listy w oparciu o zapis w excelu, tak oznaczane były nowości na trójkowej stronie. Wówczas się nad tym nie zastanawiałem, co to oznacza. Tak było i już, no i tak zostało do dziś. Zapis ten przeniosłem też do oznaczania nowości na najlepszej.
09.05.2010 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Z napisał(a):
aaktt napisał(a):Znalazłem na YT jakieś amatorskie nagrania z koncertów Twojego lidera i muszę przyznać, że nieco rozbolała mnie głowa Icon_wink2 To jakiś punk czy noise rock połączony z reggae (dość dziwna fuzja).
Nie wydaje mi się to dziwne. Często spotyka się zespoły grające punk, reggae i jeszcze ska. A mój lider pomieszał te trzy gatunki w jednym kawałku. Zaś muszę przyznać, że po dwukrotnym przesłuchaniu całej ich płyty wcale wysoko jej nie oceniam.
Dla mnie to szczerze mówiąc nie brzmi szczególnie naturalnie i co ważniejsze udanie Icon_smile Nagle z ostrego dawania po garach przechodzą do bujania się. Dziwne, dziwne. Ale ja w ogóle nie lubię łączenia reggae z rockiem zwykle, już lepiej z bluesem jeśli już, choć też nie do końca Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Kiedyś nieco słuchałem 311, oni łączyli rock, rap i reggae, ale byli zdecydowanie mniej hardcorowi Icon_smile A jakichś polskich zespołów punkowych słuchasz? Mógłbyś ewentualnie coś polecić?
Żeby ograniczyć się tylko do tego, co mam na półce - zaczynając z grubej rury: Dezerter, Siekiera, Armia, KSU, Brygada Kryzys - ale to znają wszyscy. Dalej: TZN Xenna, Sedes, Bunkier, Blade Loki, Zgon, De Press, el Banda, The Damrockers, Fort BS, ADHD Syndrom, Uliczny Opryszek, Ga-Ga Zielone Żabki... długo by wymieniać. A co mogę polecić? Niezłą ostatnią płytę zespołu Bunkier. Ale w ostatnim czasie wrażenie na mnie zrobiła kaszubska kapela The Damrockers. Śpiewają w języku kaszubskim, a wkładka płyty zawiera teksty w języku polskim i kaszubskim. Niezwykle energetyczna kapela.
Uuuu... sporo tego Icon_biggrin3 O ile pierwszą piątkę oczywiście znam i części nawet słucham, to z reszty z nazwy kojarzę jedynie Blade Loki Icon_smile Sprawdzę niedługo, jak wróci mi zajawka na polski rock, a myślę, że wkrótce wróci Icon_smile2

Cytat:
aaktt napisał(a):I nie mogę się powstrzymać, muszę zapytać dlaczego oznaczasz nowości literką P Icon_biggrin3
Paręnaście lat temu, kiedy wziąłem się za obrobienie notowań trójkowej listy w oparciu o zapis w excelu, tak oznaczane były nowości na trójkowej stronie. Wówczas się nad tym nie zastanawiałem, co to oznacza. Tak było i już, no i tak zostało do dziś. Zapis ten przeniosłem też do oznaczania nowości na najlepszej.
Rozumiem, dzięki Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.05.2010 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Z napisał(a):Dziękuję za informację. Czyli jednak nie Guo Zhong lecz Guangzhou. Czy Guangzhou to jedno słowo?
Guo Zhong lub Guozhong - to nie ma różnicy (tak jak Mao Zedong i Mao Ze Dong), bo to jest imię. Chińskie imiona składają się z dwóch lub trzech sylab - Wu to nazwisko.

Guangzhou to miasto. Icon_smile2
10.05.2010 03:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #8
 
1981 napisał(a):[quote="Z"]Guo Zhong lub Guozhong - to nie ma różnicy (tak jak Mao Zedong i Mao Ze Dong), bo to jest imię. Chińskie imiona składają się z dwóch lub trzech sylab - Wu to nazwisko.

Guangzhou to miasto. Icon_smile2
Jasne ...chyba. Dziękuję.
10.05.2010 07:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):I nie mogę się powstrzymać, muszę zapytać dlaczego oznaczasz nowości literką P Icon_biggrin3
To pewnie "premiera" albo "pierwszy raz" Icon_smile2
10.05.2010 07:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #10
 
1981 napisał(a):To pewnie "premiera" albo "pierwszy raz" Icon_smile2
To bardzo prawdopodobne, ale pewności nie mam.
10.05.2010 08:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
No, brzmi sensownie Icon_wink
Ja niegdyś przez P oznaczałem Powrót, więc ciężko mi było znaleźć jakieś inne znaczenie. Nowości zawsze były u mnie N, później NEW albo NE Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.05.2010 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  122 najlepsza Z 0 10 579 19.05.2010 08:35 PM
Ostatni post: Z
  121 najlepsza Z 6 3 616 18.05.2010 08:57 AM
Ostatni post: Z
  119 najlepsza Z 1 2 165 01.05.2010 12:11 AM
Ostatni post: furbul
  118 najlepsza Z 0 1 781 24.04.2010 10:30 PM
Ostatni post: Z
  117 najlepsza Z 4 3 250 18.04.2010 11:01 PM
Ostatni post: AKT!
  116 najlepsza Z 5 2 702 09.04.2010 05:39 PM
Ostatni post: Vaxey

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości