Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #181
 
No może nie dopisałem tam do końca, ale to musi być jakiś podział. A jak do 0, to nie ma podziału Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.06.2010 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #182
 
Nie wiem na ile ten eksperyment jest adekwatny, bo to raczej kwestia tego co dla kogo jest ważniejsze - zysk czy wolność. A, że człowiek zawsze wybierze maksymalizację zysku niezależnie od warunków, to oczywiście głupota.
W każdym razie ja też też nie zgadzam się z teorią "homo oeconomicus" w tak radykalnym brzmieniu Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.06.2010 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #183
 
Tzn. wiesz - teoretycznie nie ma przesłanek dla tego, aby ten drugi nie zgodził się na jakikolwiek podział. Po pierwsze - chce wyjść Icon_wink2 . Po drugie - "za free" dostanie kasę. Czyli w zasadzie nawet 1% jest dla niego korzystny (jak patrzymy z jego punktu widzienia). Ale ciekawe jest własnie to, że dzielący tego tak nie widzą, ostrożni są i wolą nie denerwować tamtego nieuczciwym podziałem. Jakieś poczucie sprawiedliwości społecznej? Icon_wink2 (ja podzieliłem nie pamiętam, ale albo 60/40, albo 70/30).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.06.2010 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA oetam 82 12 477 08.07.2010 08:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości