Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010
m@rek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 599
Dołączył: Apr 2008
Facebook Last.fm
Post: #41
 
Czytam sobie Wasze wypowiedzi i niektóre, moim zdaniem, naprawdę są bardzo trafne. Nie będę ukrywał, że bardzo podobają mi się wypowiedzi Aaktta, są bardzo dojrzałe. Aż trudno uwierzyć, że masz dopiero 21 lat. Ja również jeszcze nie wiem na kogo będę głosował. Mimo wszystko będę wybierał z pośród dwóch kandydatów, tj. Komorowski, Kaczyński, bo oni mają największe szanse. Jedno wiem, już, nigdy nie chciałbym aby PIS tworzył rząd, ale prezydent to już inna bajka. Tu Kaczyński, mimo wszystko, może się sprawdzić. Blokuje mnie socjalistyczne podejście Kaczyńskiego do niektórych spraw - tu wolę Komorowskiego. Co ostatecznie zrobię, jeszcze nie wiem. Mieszkam w Małopolsce - u nas Kaczyński zawsze miał dobre notowania.
06.05.2010 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #42
 
oetam napisał(a):Ach i przeczytajcie sobie na poprawę humoru:

http://wiadomosci.onet.pl/2165834,11,nie...,item.html
Z tą tytułową Unią to akurat prawda i ja też kibicuję jej bardzo gorąco, żeby się wreszcie rozpadła Icon_smile Ale faktem jest, że pan Mikke ma specyficzne poglądy. W wielu sprawach się z nim nie zgadzam.

Nie jestem nastawiony antyrosyjsko, ale oddawanie im całego śledztwa i łaskawe liczenie na to, że uczciwie i sprawiedliwie przekażą nam wszystkie materiały i wyniki jest niedorzecznością. I tego panu Tuskowi nie zapomnę.

Teraz jest już za późno - trzeba było podejmować takie decyzje zaraz po katastrofie, a nie zajmować się pośpiesznym obsadzaniem zwolnionych stanowisk swoimi ludźmi.

Rozumiem, żeby nie tworzyć niepotrzebnych spięć na arenie międzynarodowej, ale w takich sprawach trzeba postępować zdecydowanie, a nie zgadzać się na wszystko co nam zaproponują (jeśli w ogóle), lizać im tyłki i podpisywać umowy na dostawy gazu na kolejne kilkadziesiąt lat, uzależniając coraz bardziej Polskę od rosyjskiego widzimisię. A przecież jeszcze jakiś czas temu szeroko mówiło się o tym, żeby nie tylko tego nie robić, ale starać się szukać alternatywnych ścieżek dostaw gazu. Kolejna w kolejności: afera stoczniowa. I tak można by wymieniać jeszcze długo. Więcej tutaj: http://markd.pl/afery-po/

Jeśli natomiast chodzi o Kopacz i szczepionki to faktycznie było bardzo rozsądne z jej strony i trzeba jej przyznać, że jako minister służby zdrowia, w tym całym bałaganie, który ma na głowie, odnajduje się całkiem dobrze i jest kompetentna na swoim stanowisku.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.05.2010 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
aaktt napisał(a):łaskawe liczenie na to, że uczciwie i sprawiedliwie przekażą nam wszystkie materiały i wyniki jest niedorzecznością.
Tak jak piszesz, decyzja zapadła. I była to zdecydowana decyzja (propozycja? - nie, tak wynika z dokumentów konwencji). Trzeba uszanować taki rozwój wypadków.

Cytat:lizać im tyłki i podpisywać umowy na dostawy gazu na kolejne kilkadziesiąt lat, uzależniając coraz bardziej Polskę od rosyjskiego widzimisię.
Plany związane z alternatywną dostawą gazu dla Polski upadały akurat za kadencji innego rządu.

aaktt napisał(a):Kolejna w kolejności: afera stoczniowa.
Moment, czemu oddalamy się od głównego tematu w tym dziale? To nie miejsce na przytaczanie afer i dyskredytacje PO. Przeciwnicy PISu też mogą zaraz zarzucić kilkoma ciekawymi linkami. To bez sensu. Podobnie jak ta strona, którą przedstawiłeś. Mnóstwo śmiesznych rzeczy nadających się na czołówkę ''Super Expressu'' np. ''Pijani ludzie Komorowskiego'', a obok ZDJĘCIE - KLIKNIJ TUTAJ! A na zdjęciu? Dwie osoby niosące wieniec. Coś nie tak?
Widzę tam również wiele punktów, które odnoszą się raczej do sposobu prowadzenia polityki, programu i pomysłu na rządzenie, a nie są to żadne afery. Więcej, niektóre ''afery'' jawią się wręcz jako świetne pomysły rządzących. Weźmy np.ten artykuł. I to jest afera? :roll:
Żenujące. Widać, że stronę założył nie tyle dogrzebujący się do ciemnych historyjek ''poszukiwacz prawdy'', co zaciekły przeciwnik PO.

Zabawne jest jeszcze - nawiązując do E.Kopacz - że jest ''szczepionkowa polityka'' również została opisana jako afera. Administator strony postanowił jednak skreślić po pewnym czasie ten punkt (nie usunąć, skreślić). Brawo Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.05.2010 05:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #44
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):łaskawe liczenie na to, że uczciwie i sprawiedliwie przekażą nam wszystkie materiały i wyniki jest niedorzecznością.
Tak jak piszesz, decyzja zapadła. I była to zdecydowana decyzja (propozycja? - nie, tak wynika z dokumentów konwencji). Trzeba uszanować taki rozwój wypadków.
Trzeba uszanować taki rozwój wypadków? Bardzo zabawne. A taka decyzja to żadna decyzja. Panom Komorowskiemu i Tuskowi najwyraźniej nie zależy na dotarciu do prawdy. Pytanie tylko czy mają to po prostu gdzieś czy może czują się w jakiś sposób winni?

Cytat:
Cytat:lizać im tyłki i podpisywać umowy na dostawy gazu na kolejne kilkadziesiąt lat, uzależniając coraz bardziej Polskę od rosyjskiego widzimisię.
Plany związane z alternatywną dostawą gazu dla Polski upadały akurat za kadencji innego rządu.
Co nie znaczy, że trzeba tę złą politykę kontynuować.

Ale prawda jest taka, że PO najlepiej wychodzi polityka wtedy, kiedy nic nie robią. Wszystkie próby zmian i reform tylko ich pogrążają. I nie to, żebym był zwolennikiem PiSu, bo nie uważam ich za żadną alternatywę dla PO, powiem więcej - to dokładnie ten sam styl rządzenia, tylko zapakowany w inny papier. Nie mniej jednak jeśli chodzi o wybór prezydenta, to chociaż nie jestem zwolennikiem Jarosława Kaczyńskiego, wypada jak dla mnie zdecydowanie korzystniej w zestawieniu z Komorowskim, przynajmniej w obliczu ostatnich wydarzeń. Naprawdę wstydzę się teraz, że kiedyś głosowałem na PO.

A co do strony - wiele tam pierdół, rzeczy niepotwierdzonych, ale fajnie, że ktoś zdecydował się te drobne i większe uchybienia gdzieś zebrać w jednym miejscu, bo media zdecydowanie zbyt łaskawie się obchodzą z partią rządzącą.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.05.2010 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
aaktt napisał(a):Panom Komorowskiemu i Tuskowi najwyraźniej nie zależy na dotarciu do prawdy.
Jesteś chyba jeszcze bardziej ''anty'' niż nasza kochana opozycja Icon_wink Moim zdaniem to zbyt mocne słowa, pisane nie na podstawie faktów, a po prostu odmiennej wizji prowadzenia tego śledztwa i tak dalej. Nie przekonamy siebie nawzajem, więc nie ma podstaw do dalszego sporu w kwestii komu nie/zależy na wyjaśnieniu sprawy. Podobnie jest z winą i odpowiedzialnością za katastrofę, chociaż tutaj całe teoretyzowanie jest chyba troszkę niestosowne. Nie jesteśmy forumową elitą onet.pl.

aaktt napisał(a):w jakiś sposób winni?
Jeszcze wtrącę słowo odnośnie słynnej ''listy pasażerów''. Z punktu widzenia czysto moralnego źle mogą czuć się zarówno MON jak i Kancelaria Prezydenta. Obie jednostki posiadały (każda z osobna trochę innego rodzaju) informacje na temat składu delegacji. Nie chcę się już wdawać w szczegóły, ale moim zdaniem rozpatrywanie tego nie ma już w tym momencie sensu. Te sprawy podobno nie są ściśle uregulowane dokumentami, więc wypada mieć nadzieje, że w przyszłości, bazując na tych wydarzeniach, do jednego samolotu nie wsiądą najważniejsze głowy w kraju. Powtarzam jednak, by na razie skupić się na prawdziwych problemach.

aaktt napisał(a):Wszystkie próby zmian i reform tylko ich pogrążają.
Generalizujesz. Wiadomo, że są w Polsce tematy nie do ruszenia. Od zawsze tak było i nawet PO nie była/jest w stanie tego zmienić. Oczywiście ja sam pewnie stawiam im za to małego minusa, ale też nie oczekuję natychmiastowego cudu. Potrzeba chyba czasu, sprawniej działającej machiny politycznej i jakiegoś porozumienia. Wracając jednak do myśli przewodniej, sądzę że wiele pomniejszych projektów udaje się wprowadzić w życie i odbijają się one na naszym życiu. Problem w tym, że nie są one wystarczająco medialne, nie budzą tylu emocji. Każdy rząd zrobił coś pozytywnego. Poza tym skuteczność polityki nie leży tylko na tym najwyższym szczeblu. Narzekamy na nieróbstwo i niechlujność polityków, ale za nimi stoją przecież inni ludzie, samorządy. Myślę, że w naszym kraju wciąż jest wystarczająco dużo ''złych ludzi'' mniej lub bardziej zintegrowanych z jakąkolwiek opcją polityczną, którzy są na stanowiskach i pracują na taki obraz jaki mamy. Wierzę, że problem przede wszystkim tkwi w społeczeństwie.

Ok, zbytnio odbiegłem już od tematu, taka mała refleksja.

aaktt napisał(a):media zdecydowanie zbyt łaskawie się obchodzą z partią rządzącą
Zależy jakie media. Wystarczy jak porównasz GW i RP, TVN z TVP...
Pozwolę sobie i tutaj się z tobą nie zgodzić.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.05.2010 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
 
MAm jakiś chyba inny ogląd na sprawę śledztwa. Naturalnym jest, że robią to Rosjanie, bo na ich terytorium się ona zdarzyła. Natomiast to, że aż w takim stopniu biorą w tym udział Polacy jest pozytywnym gestem ze strony Rosji, którego wcale nie musiała wykonywać.
Prędzej czy później i tak materiały trafią do nas i tylko należy dopilnować, aby były przekazane wszystkie potrzebne. I tak wiadomo, że przed końcem roku nie należy się spodziewać raportu (moim skromnym zdaniem nie jest to nawet wskazane, aby pośpieszać za bardzo). Wolę śledztwo rzetelne, niż po łebkach, ale spełniające oczekiwania opinii publicznej.

Ale w temacie - w pierwszej turze na epwno żaden z głównych kandydatów nie dostanie mojego głosu. Zawsze zresztą jakoś tak dziwnie mam, że głosuję na partie które nie wchodzą Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.05.2010 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #47
 
Miszon napisał(a):MAm jakiś chyba inny ogląd na sprawę śledztwa. Naturalnym jest, że robią to Rosjanie, bo na ich terytorium się ona zdarzyła. Natomiast to, że aż w takim stopniu biorą w tym udział Polacy jest pozytywnym gestem ze strony Rosji, którego wcale nie musiała wykonywać.
To chyba nie do końca tak, bo gdy jakiś czas temu na pokazach lotniczych w Polsce rozbił się białoruski samolot, strona białoruska od razu wystąpiła o przekazanie sprawy do nich. Tutaj mamy sprawę nieporównywalnie ważniejszą.
Miszon napisał(a):Prędzej czy później i tak materiały trafią do nas i tylko należy dopilnować, aby były przekazane wszystkie potrzebne.
I tu właśnie jest problem. Skoro śledztwo prowadzi strona rosyjska, w przypadku gdyby wykazało ono jakieś uchybienia z ich strony, to jest mało prawdopodobne, ze Rosjanie to ujawnią.
06.05.2010 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
Yoda napisał(a):strona białoruska od razu wystąpiła o przekazanie sprawy do nich.
Niestety nie pamiętam szczegółów, ale z tego co wiem, to Polska przez cały czas kontrolował to śledztwo. Tak wynika z wypowiedzi, które słyszałem w TV i Radio. Myślę, że Białorosi nie oddano tego śledztwa na takiej zasadzie jak miałoby się to stać teraz, przy ewentualnej prośbie Rządu.

Yoda napisał(a):gdyby wykazało ono jakieś uchybienia z ich strony, to jest mało prawdopodobne, ze Rosjanie to ujawnią.
Tylko, że ja raczej nie wierzę zbytnio w uchybienia ze strony Rosji. Pomijam już ostatnie kontrowersje (niegrodzenie terenu, niedokładnie uprzątnięty obszar katastrofy), bo chodzi mi o sam fakt rozbicia, powód tragedii. Rzeczy stricte dotyczące katastrofy nie są moim zdaniem w żaden sposób powiązane ze stroną rosyjską.
Obecnie określony sztab ekspertów pracuje już w USA nad ustaleniem przyczyn katastrofy, więc jakby co, to mamy jeszcze pod bokiem Amerykanów Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.05.2010 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
 
Wszystko zależy od konkretnych zasad opisanych w umowach międzynarodowych dotyczących współpracy prawnej (i czegoś tam jeszcze). Nasza pochodzi z 1952 roku i na pewno nie jest szczególnie korzystna dla Polski.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.05.2010 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #50
 
Yoda napisał(a):
Miszon napisał(a):Prędzej czy później i tak materiały trafią do nas i tylko należy dopilnować, aby były przekazane wszystkie potrzebne.
I tu właśnie jest problem. Skoro śledztwo prowadzi strona rosyjska, w przypadku gdyby wykazało ono jakieś uchybienia z ich strony, to jest mało prawdopodobne, ze Rosjanie to ujawnią.
Ano właśnie i tutaj jest pies pogrzebany, bo teraz jesteśmy od nich w tej kwestii zależni. Albo możemy wierzyć w ich ekspertyzy albo nie. A ta sprawa jest bardzo podejrzana, bo wypowiadało się wielu polskich i zagranicznych ekspertów i jest tu zbyt wiele niewiadomych i niedorzeczności. Dlatego ja do rosyjskiego śledztwa mam bardzo duży dystans. Zresztą możliwość zamachu asekuracyjnie wyeliminowały polska i rosyjska strona niedługo po katastrofie, no bo po co tworzyć niepotrzebne spięcia między nami i naszymi nowymi przyjaciółmi, którzy przecież przyjmują nas z otwartymi ramionami, przepraszają za grzechy i symulują pojednanie? Tak jest wygodniej. Nie mówię, że to był zamach, ale moim zdaniem to jedna z możliwości. Natomiast tutaj jest zbyt wiele polityki, żebyśmy kiedykolwiek mieli okazję poznać obiektywną prawdę. Jak powiedział Roosevelt: "W polityce nic nie zdarza się przypadkowo. Jeśli jednak się zdarzy, bądźcie pewni, że tak zostało zaplanowane." Icon_smile

Miszon napisał(a):Wszystko zależy od konkretnych zasad opisanych w umowach międzynarodowych dotyczących współpracy prawnej (i czegoś tam jeszcze). Nasza pochodzi z 1952 roku i na pewno nie jest szczególnie korzystna dla Polski.
A propos: http://www.rp.pl/artykul/2,472006_Zapomn...osja_.html

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2010 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
aaktt napisał(a):Zresztą możliwość zamachu asekuracyjnie wyeliminowały polska i rosyjska strona niedługo po katastrofie, no bo po co tworzyć niepotrzebne spięcia między nami i naszymi nowymi przyjaciółmi, którzy przecież przyjmują nas z otwartymi ramionami,
I słusznie. Takie głosy mogłyby nas jeszcze bardziej oddalić od sprawy, tym bardziej że naprawdę nie było podstaw do przyjmowania takiego scenariusza. Z mojego punktu widzenia założenie prawidłowe.


aaktt napisał(a):Natomiast tutaj jest zbyt wiele polityki, żebyśmy kiedykolwiek mieli okazję poznać obiektywną prawdę.
Trochę więcej wiary, mniej ironizowania i demonizacji strony rosyjskiej. Poczekajmy spokojnie na dalsze ustalenia śledztwa, a nie patrzmy na nie przez jakieś PRL-owskie okulary.

Proponuję skupić się na razie na docelowym temacie.

Otóż wszystko wskazuje na to, że w wyborach wystartuje aż 10 kandydatów! (kolejność zgodna ze zgłoszeniami):

Grzegorz Napieralski (SLD)
Waldemar Pawlak (PSL)
Marej Jurek (Prawica Rzeczypospolitej)
Bronisław Komorowski (PO)
Jarosław Kaczyński (PiS)
Andrzej Olechowski (niezależny, wspierany przez SD)
Andrzej Lepper (Samoobrona)
Bogusław Ziętek (WZZ Sierpień 80)
Janusz Korwin-Mikke (WiP)
Kornel Morawiecki ("Solidarność Walcząca")

Teraz trwa jeszcze weryfikacja siedmiu osób, które zgłosiły się w dniu wczorajszym. Prawdopodobnie jednak wszyscy znajdą się na formularzu do głosowania.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2010 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #52
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Zresztą możliwość zamachu asekuracyjnie wyeliminowały polska i rosyjska strona niedługo po katastrofie, no bo po co tworzyć niepotrzebne spięcia między nami i naszymi nowymi przyjaciółmi, którzy przecież przyjmują nas z otwartymi ramionami,
I słusznie. Takie głosy mogłyby nas jeszcze bardziej oddalić od sprawy, tym bardziej że naprawdę nie było podstaw do przyjmowania takiego scenariusza. Z mojego punktu widzenia założenie prawidłowe.
Naprawdę? Nie było podstaw? Przeczytaj:
[Obrazek: nc1ll.jpg]

To spekulacje, ale co innego nam pozostało? Nie mówię, że tak było, ale to prawdopodobne.
Tę teorię zdają się potwierdzać w jakiejś części ostatnie doniesienia prasowe: http://wiadomosci.onet.pl/2166675,12,swi...,item.html

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2010 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Takie artykuły bardzo mącą w głowie, szczególnie jak publikuje się je zanim dojdzie do jakichkolwiek (konkretnych) wyjaśnień. Pomijam już to, że zawsze da się stworzyć alternatywną historie do danego wydarzenia. Wystarczy trochę wyobraźni. Wiem jak jest. Upierając się przy nadal swoim, mógłbym zacząć tworzyć własne odpowiedzi na większość z tych argumentów (może z wyjątkiem tej matematyki z początku tekstu Icon_razz2 , bo to jakaś czarna magia dla mnie, a ciekawe swoją drogą skąd tak precyzyjne informacje posiada ten US Navy).

aaktt napisał(a):Tę teorię zdają się potwierdzać w jakiejś części ostatnie doniesienia prasowe: http://wiadomosci.onet.pl...osoby,item.html
Już dawno ustalono, że na taśmach słychać dodatkowy głos. Teraz pojawia się ciało. Czy na razie jest w tym coś naprawdę dziwnego? Na pewno śledztwo wykaże kto to był.
Ja naprawdę proponuję zatrzymać rozgrzebywanie tego tematu dopóki te kluczowe rzeczy nie zostaną ustalone (a to wydaje się być jedną z nich). Nie tylko my toczymy dyskusje. Podobnych odpowiedzi domagają się dziennikarze, Rząd. Tego rodzaju sprawy nie będą czekały na wyjaśnienie 2 lata. Jeśli jednak.....to wtedy można będzie się zastanawiać.

Jakbym był małym chłopcem, to może by mnie to ruszyło bardziej. Teraz staram się patrzeć na całość z większym dystansem. Takie mam przeczucie, no.
Cała sprawa wymaga uwagi i nie warto jej na razie dodatkowo poświęcać na takie teksty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2010 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #54
 
Problem w tym, że te kluczowe rzeczy mogą nie zostać ustalone zgodnie z prawdą. Ja nie wierzę w to śledztwo, ale faktycznie poczekajmy na ekspertyzy. Wtedy przynajmniej będzie wiadomo z czym polemizować.

A to pan widział?
http://www.youtube.com/watch?v=U_-oWN4a8uY

A dodatkowy głos był, jak ustalono, spoza kabiny pilotów.

saferłel napisał(a):Tego rodzaju sprawy nie będą czekały na wyjaśnienie 2 lata. Jeśli jednak.....to wtedy można będzie się zastanawiać.
Tego rodzaju sprawy zwykle nie doczekują się oficjalnych wyjaśnień - patrz, zabójstwo generała Sikorskiego.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2010 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
aaktt napisał(a):Problem w tym, że te kluczowe rzeczy mogą nie zostać ustalone zgodnie z prawdą.
Zawsze istnieje taka obawa, niezależnie od tego czy Donald Tusk zlecił zamach czy był to nieszczęśliwy wypadek. Ludzie są omylni.

Oczywiście, że widziałem, że film. Nawet w innej wersji. Tylko czego on dowodzi? Policja rozpędziła gapiów. Też mógłbym stworzyć swój scenariusz, ale jakoś mnie nie ciągnie do spekulowania przeciwko Rosji. Nie jestem ich fanem w żadnym wymiarze, ale w tym wypadku wolę poczekać.

Cytat:A dodatkowy głos był, jak ustalono, spoza kabiny pilotów.
Nie zmienia to faktu, iż w kabinie mogłoby być jeszcze z pięć osób w momencie zderzenia.

aaktt napisał(a):Wtedy przynajmniej będzie wiadomo z czym polemizować.
No też o tym od początku mówię.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2010 05:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #56
 
saferłel napisał(a):Oczywiście, że widziałem, że film. Nawet w innej wersji. Tylko czego on dowodzi? Policja rozpędziła gapiów. Też mógłbym stworzyć swój scenariusz, ale jakoś mnie nie ciągnie do spekulowania przeciwko Rosji.
Ale kto mówi, że to Rosjanie? To możliwe jak wiele rzeczy, ale to równie dobrze mógł być ktoś zupełnie inny. Pytanie tylko kto i dlaczego, jeśli już rozważać opcję zamachu, która moim zdaniem jest niestety coraz bardziej prawdopodobna. Zbyt dużo tu zbiegów okoliczności jak na wypadek. Oglądałeś "12 gniewnych ludzi"? Tam niby wszystko wydaje się jasne, a pod koniec okazuje się, że jednak to co na początku było zupełnie przejrzyste okazuje się zupełnie czymś innym. Trzeba brać pod uwagę każdą ewentualność.

Cytat:
Cytat:A dodatkowy głos był, jak ustalono, spoza kabiny pilotów.
Nie zmienia to faktu, iż w kabinie mogłoby być jeszcze z pięć osób w momencie zderzenia.
To tak nie działa, że do kabiny może się dostać każdy i że może tam przebywać nieograniczona liczba osób.

Cytat:
aaktt napisał(a):Wtedy przynajmniej będzie wiadomo z czym polemizować.
No też o tym od początku mówię.
[/quote] Nie mniej jednak, choć oczywiście rozumiem w pełni, że teraz możemy opierać się tylko na przypuszczeniach, ale nie sądzę, żeby oficjalne ekspertyzy coś w tym względzie zmieniły.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2010 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
aaktt napisał(a):Oglądałeś "12 gniewnych ludzi"? Tam niby wszystko wydaje się jasne, a pod koniec okazuje się, że jednak to co na początku było zupełnie przejrzyste okazuje się zupełnie czymś innym. Trzeba brać pod uwagę każdą ewentualność.
Hmmm może dobrze, że jednak nie. Wtedy też pewnie pisałbym ''coraz bardziej prawdopodobny zamach''. A poważnie. Szanuję twoje zdanie, ale już ustaliśmy swoje poglądy i na razie nic ich nie zmieni.

Cytat:To tak nie działa, że do kabiny może się dostać każdy i że może tam przebywać nieograniczona liczba osób.
Oczywiście, pisałem to nieco ironicznie, aczkolwiek nadal nie widzę w tej sytuacji nic nadzwyczaj dziwnego (a kto według ciebie był tą osobą?).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2010 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
 
Może niewygodny świadek zdarzenia? Nie wiem. Można tylko snuć domysły...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2010 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
oetam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2009
Post: #59
 
Długi artykuł, ale warty przeczytania:

http://filipstankiewicz.salon24.pl/17170...atpliwosci


A to co wypowiadają pan Niesiołowski i Bartoszewski pozostawiam bez komentarza. Bo i tak będą potem krzyczeć, że Pis ma język agresji. Na tę chwilę na pewno zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego.
08.05.2010 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Nie, dziękuję.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.05.2010 11:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA oetam 82 12 479 08.07.2010 08:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości