Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Podsumowanie 2009 roku
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #61
 
Z grubej rury! Ale w tej dziesiątce połowa płyt mi się podoba, więc jest dobrze Icon_biggrin3 Atlasa wciąż nie sprawdziłem; o #11 coś słyszałem, ale generalnie kojarzę jedynie nazwę, nawet okładki nie dopasowuję, ale to chyba nie moja bajka; Japandroids też nie znam w całości, ale przymierzam się do odsłuchu; a ten Ian Brown nie przekonał mnie swoim "Stellify" na tyle, żeby go słuchać w szerszym zakresie, ale piosenka jest w porządku Icon_smile
I zaskoczyłeś mnie bardzo tym Callahanem tak wysoko! Icon_surprised
Tym samym mamy już 5 wspólnych pozycji w top 50 Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.02.2010 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
Ostatnia część jutro rano, bo muszę lecieć Icon_smile

Może ktoś pokusi się o jakieś typy w tym czasie?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.02.2010 12:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #63
 
Na pewno będzie tam Animal Collective i The Decemberists. Lotus Flower? Poza tym mam czarną dziurę w głowie. Na szczyt obstawiam którąś z płyt Natural Snow Buildings, tyle ich wydali, że coś na pewno tam trafiło Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.02.2010 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #64
 
na szczycie chyba Soulsavers - Broken
05.02.2010 01:06 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #65
 
a no właśnie, jeszcze ci zostali przecież Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.02.2010 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
10 - The Horrors - Primary Colours
[Obrazek: s2185050.jpg]
Musy: ''Mirror's Image'' i ''Scarlet Fields''
Pamiętałem dobrze ich debiut. Oceniłem go pozytywnie, ale gotycko-medialny-punk nie przemówił do mnie w 100%. Płyt na podobnym poziomie było wiele. Do najnowszej pozycji z dyskografii The Horrors podszedłem więc na luzie, bez wymagań. I szczęka mi opadła. Nikt lepiej nie odrestaurował shoegazu w ostatnich latach. Zgrzytliwe, zaczepliwe, desperackie i pełne huku nagranie.

09 - Antony and the Johnsons - The Crying Light
[Obrazek: s1194889.jpg]
Musy: ''Aeon'' i ''Epilepsy Is Dancing''
Najbardziej zaangażowany emocjonalnie album 2009 roku. Od początku w samej czołówce zestawienia. Kolejne miesiące mijały, a starzejący się z każdym dniem ''The Crying Light'' nie spuszczał z tonu. Ukazał mi wszystkie oblicza melancholii i sprawił, że stałem się miłośnikiem ''wrażliwego Antka''.

08 - Lotus Plaza - The Floodlight Collective
[Obrazek: s1978173.jpg]
Musy: ''Quicksand'' i ''Red Oak Way''
Kolejna spuścizna po Deerhunter, tym razem w wykonaniu innego członka tej kapeli i skierowana bardziej ku brzmieniom z kręgu dream-pop. Senna, malownicza, bez nadmiernego przytupu. Ostatnie lata pokazują, że ciężko znaleźć przyzwoite albumy, które nie powstydziłby się stać tuż za plecami ''Souvlaki'' czy ''Shimmering, Warm And Bright''. Tym większe uznanie z mojej strony dla tego projektu.

07 - The Decemberists - The Hazards Of Love
[Obrazek: s2169416.jpg]
Musy: ''The Queen's Rebuke / The Crossing'' i ''The Rake's Song''
Nie jestem fanem koncept albumów, bo źle mi się kojarzą. Nie odmówiłbym jednak kolejnej płycie pokroju ''The Hazards Of Love'', oczywiście w wykonaniu jakiejś indie rockowej kapeli z USA. Dodatkowe podziękowanie za wkręcenie mnie w klimat amerykańskiej muzyki w ubiegłym roku.

06 - The Flaming Lips - Embryonic
[Obrazek: s2503360.jpg]
Musy: ''Silver Trembling Hands'' i ''Watching The Planets''
Dla psychodelicznego ambientu porzucili wesołe granie z ostatnich płyt. Krok ryzykowany, ale bezbłędny. Płyta tak dziwna, niewygodna w słuchaniu, że aż przyjemna. Nie ukrywam, że wymagająca. Głupcem jest ten, kto pragnie symbiozy z ''Embryonic'' po jednym przesłuchaniu. The Flaming Lips to cwaniaki. Nie po to pracowali w studio przez trzy lata, by później ktoś rzucił w kąt ich nowy album po 50 minutach ziewania Icon_lol

05 - Animal Collective - Merriweather Post Pavilion
[Obrazek: s1848760.jpg]
Musy: ''Bluish'' i ''My Girls''
Kiepsko by ze mną było, gdybym nie zapostował tej płyty w swoim rankingu. Animal Collective ciągle powiększają definicje słowa ''pop'' o nowe terminy i za to należy im bić brawo. Kapela nie do zatrzymania.

04 - Future of the Left - Travels With Myself and Another
[Obrazek: s2206856.jpg]
Musy: ''You Need Satan More Than He Needs You'' i ''Arming Eritrea''
Walijski post-hardcore prosto z 4AD. Króciutki krążek wypełniony buntowniczym, przebojowym i niezwykle zadziornym materiałem. Polecam tylko i wyłącznie w całości, aby odkryć przekaz i sens tej płyty. Przyznam, że przed przesłuchaniem ''Travels'' nie wierzyłem, że ''punk is not dead''.

03 - Sonic Youth - The Eternal
[Obrazek: s2015188.jpg]
Musy: ''Antenna'' i ''Poison Arrow''
Po tylu latach na scenie wciąż tworzą fantastyczne płyty. Nie wstydzą się sięgać do lat 80., przegrzebywać własną twórczość, aby objawiła im się wizja nowej płyty. Mistrzowie mają lepiej, bo mogą sobie pozwolić na chwilowy postój, nie rozwijać się w konkretnym kierunku, skupić na czymś dobrze znanym i podać to w odświeżonej formie. To jest przywilej gwiazd. Nie ma to jak doświadczenie.

02 - Sunset Rubdown - Dragonslayer
[Obrazek: s2205796.jpg]
Musy: ''Silver Moons'' i ''Idiot Heart''
Kanadyjski ekspres Sunset Rubdown znów zwraca na siebie uwagę alternatywnego światka. To takie Animal Collective, które jednak rezygnuje z elektroniki na rzecz bardziej tradycyjnych form. Kompozycje brzmią jakby były w pełni zaimprowizowane i napisane bez większego zastanowienia. Główną zaletą ''Dragonslayer'' jest niezwykła dynamika, która buja albumem we wszystkie strony. Również polecam słuchać całości i nie rozbijać tego na krótkie fragmenty. Na DLP nie było żadnej piosenki z tego wydawnictwa, a jednak podium w tym topie jest Icon_wink

01 - Soulsavers - Broken
[Obrazek: s2354820.jpg]
Musy: ''Death Bells'' i ''Some Misunderstandings''
Niby rock, niby elektronika. Do tego wspaniali goście (Patton, Pierce). Muzyka jednak jakby nie przystająca do mnie. Spokojna, balladowa, niezwykle rozbudowana i tajemnicza. Aspirująca do przedziału z rzeczami progresywnymi. Soulsavers bardzo zmienili się od początku swojej kariery. Z każdym kolejnym dziełem ''nabierają masy'', a obserwatorzy wstrzymują oddech. Chyba się uduszę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.02.2010 10:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #67
 
Dziesiątka ogólnie mi się podoba Icon_smile2 Dochodzą nam trzy kolejne wspólne pozycje w top 50, czyli w sumie razem jest ich 8, czyli nie tak źle. Rok czy dwa lata temu było tego sporo mniej, jeśli w ogóle cokolwiek Icon_smile2

Stąd nie znam tylko The Horrors i Future of the Left, ale skoro tak polecasz, to chętnie się zapoznam Icon_biggrin3 Numer #1 jakoś mnie nie porywa, to może trochę nie moja muzyka, w każdym razie nie trafia do mnie; już Sunset Rubdown bardziej mi się podoba, choć nadal nie jest to moja bajka. "The Crying Light" to dobra płyta, w sumie trochę jej nie doceniłem jak tak teraz nad tym się zastanawiam. Lotus Plaza nadal mnie nie przekonuje, mimo, że jeszcze przed końcem roku do niego wracałem Icon_smile)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.02.2010 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
aaktt napisał(a):Dochodzą nam trzy kolejne wspólne pozycje w top 50, czyli w sumie razem jest ich 8, czyli nie tak źle. Rok czy dwa lata temu było tego sporo mniej, jeśli w ogóle cokolwiek
Mogłoby być lepiej Icon_wink Za rok trzeba się bardziej postarać!

aaktt napisał(a):tąd nie znam tylko The Horrors i Future of the Left, ale skoro tak polecasz, to chętnie się zapoznam
Ja bym przede wszystkim polecił Built To Spill Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.02.2010 03:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #69
 
Znakomite zestawienie, nie znam całych płyt ale recenzje są bardzo przekonywujące. Muszę przyjrzeć się Sunset Rubdown bo jako jedyni wczołówce zestawienia nie są mi znani. Zestawienie nietuzinkowe, niebanalne i trochę niedzisiejsze (co za podium !!!), co bynajmniej nie jest zarzutem. Na tym forum bywa ze pozytywne pisanie jest nazywane lizaniem d..., powiedziałbym Ci, że piszesz jak dziennikarz muzyczny z wieloletnim doświadczeniem, więcej, piszesz co wypływa z serca a nie portfela, ale tego nie zrobię Icon_smile Żebyś nie osiadł na laurach. Nie zmieniaj się. Pozdrawiam

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.02.2010 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #70
 
nie typowałem top 10, ponieważ śledząc wcześniej Twoje podsumowanie na RYM, wiedziałem dokładnie jakie płyty znajdą się w Twoim top 10, wszystkie 10 tytułów trafiłem Icon_smile
05.02.2010 05:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DLP - Podsumowanie 2012 roku [Albumy] saferłel 113 81 769 21.08.2014 10:50 AM
Ostatni post: prz_rulez
  DLP - Podsumowanie 2011 roku saferłel 130 34 182 23.01.2012 09:13 PM
Ostatni post: thestranglers
  DLP - Podsumowanie 2010 roku saferłel 107 27 116 05.01.2011 07:55 PM
Ostatni post: emigrant
  Podsumowanie 2009 według last.fm saferłel 13 2 001 03.01.2010 01:54 AM
Ostatni post: prz_rulez
  DLP Podsumowanie roku 2008 saferłel 68 19 954 04.02.2009 05:10 PM
Ostatni post: saferłel
  ~~Podsumowanie roku 2007~~ saferłel 26 6 393 09.01.2008 11:21 AM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości