Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Garlands (1982)
Head Over Heels (1983)
Treasure (1984)
Victorialand (1986)
Blue Bell Knoll (1988)
Heaven Or Las Vegas (1990)
Four-Calendar Caf
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 40 COCTEAU TWINS
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
 
Listoholik napisał(a):dzięki za top! Twoje opisy słowne są nieziemskie, gratuluję wytrwałości w spisywaniu swoich odczuć, uczuć i emocji. bo muzyka Cocteau Twins dostarcza nam niezmiennie nieziemskich doznań, kto je czuje, ten o nich wie.. a kto nie wie, powiem tak, niech żyje w nieświadomości Icon_wink2
Dzieki. Cóż, nie liczyłem na dużo zainteresowanie topem. Jakoś pod koniec na szczęście trochę się polepszyło w tej materii. Czekam jeszcze na opinię min. beara. On dosyć ambitnie podszedł do zabawy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2009 05:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #102
 
mam trochę zaległości...
ale może do jutra się wyrobię z jakimś finalnym komentarzem Icon_wink2
12.10.2009 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
 
Zwycięzcę pewnie niedługo poznam. Brak "Persephony" jednak trochę dziwi, ale to Twój top. Icon_smile2

saferłel napisał(a):a tam Papa Dance lubię i szanuję za kilka piosenek, które nagrali w odległej przeszłości. Mówię całkiem poważnie!
"W 40 dni dookoła świata" się broni z perspektywy czasu i połowa pierwszej płyty. Późniejsze już trochę jednak nie tego. Icon_wink2
12.10.2009 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
 
saferłel napisał(a):Skąd wiesz skoro nie znasz Icon_wink?
Wiem niezależnie od tej wiedzy czy jej braku. Może być to kolejny podobający mi się utwór, ale nie może niczego zastąpić.
Gary napisał(a):saferłel napisał/a:
a tam Papa Dance lubię i szanuję za kilka piosenek, które nagrali w odległej przeszłości. Mówię całkiem poważnie!
"W 40 dni dookoła świata" się broni z perspektywy czasu i połowa pierwszej płyty. Późniejsze już trochę jednak nie tego.
Moim zdaniem nie broniło się ani wtedy, ani teraz. No ale wiadomo, że nie odbieramy tak samo. I bardzo dobrze.
13.10.2009 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #105
 
kajman napisał(a):nie broniło się ani wtedy, ani teraz

ależ oczywiście, że swego czasu się broniło, np. za sprawą "Ola La' czy "Naj strory" Icon_exclaim
14.10.2009 02:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #106
 
spóźniony, finalny komentarz:

miejsca 25-15
"Pandora" to jednak mój niezagrożony numer jeden.
"Summerhead", "For Phoebe...", - solidne 4/5; "Tishbite"-3,5/5
"Frou-Frou" i "Wolf In The Breast" - niedługo ocenię płytę i zobaczymy jak bardzo oba numery mi się podobają (pierwszy chyba jednak bardziej) Icon_razz
"My Truth" i "Bluebeard" - dobre, ale to raczej nie będzie mój ich ulubiony album.

15-5:
"Touch Upon Touch" - jeden z tych utworów, który najmocniej mnie zaintrygował. I chyba moje największe odkrycie tego topu. I akurat tak się złożyło że jest to utwór niewydany Icon_wink2
"Fotzepolitic" też na duży plus,
z "Amelią" na początku było trudno, ale w końcu przekonała mnie do siebie Icon_wink2
"Violaine" - świetna gitarka, w tej piątce ten kawałek u mnie tuż za "Touch..."
"Aikea..." - genialne modulowanie głosem.

a w czołówce nie ma niczego co by mnie rozczarowało (może troszkę "Lorelei", ale tylko troszkę), i to jest dużo plus bo w przesłości w Twoich topach to różnie z tym bywało Icon_wink2 .
Ale miejsca 4 i 3 podobają mi się ciut bardziej niż 2 i 1.

generalnie tym co mnie najbardziej uderzyło w tym topie i w ogólę w twórczości CT jest fakt że wszystko jest na bardzo równym poziomie, ja osobiście nie widzę większej różnicy między utworami z końca topu i z czołówki. Ale brak "Perspephone" też mnie zaskoczył, u mnie na bank byłby ten numer w dziesiątce.

i raczej album "Heaven Or Las Vegas" nie będzie moim ulubionym, ale i tak z przyjemnością zrobię co trzeba w innym miejscu.

dzięki wielkie za top. CT chciałem poznać i pewnie kiedyś bym to zrobił sam, ale z taką bezpośrednią motywacją zawsze łatwiej Icon_razz
15.10.2009 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
 
bear napisał(a):1. "Touch Upon Touch" - jeden z tych utworów, który najmocniej mnie zaintrygował. I chyba moje największe odkrycie tego topu. I akurat tak się złożyło że jest to utwór niewydany Icon_wink22."Fotzepolitic" też na duży plus,

1.Też pewnie będę mógł tak powiedzieć o ''Touch Upon Touch''. W końcu też wcześniej go nie znałem. Pewnie z czasem nie będziesz żadnych przeszkód, by już jako zagrzany w walce kawałek awansował o wiele wyżej w moim rankingu Icon_wink
2. A jednak kawałki z HOLV zaczęły się podobać Icon_wink I to ''Fotzepolitic'' - no naprawdę chyba najbardziej dynamiczny na płycie ;P

bear napisał(a):"Violaine" - świetna gitarka, w tej piątce ten kawałek u mnie tuż za "Touch..."
Jestem pozytywnie zaskoczony, myślałem, że nie przekonasz się akurat do tego numeru.

bear napisał(a):i to jest dużo plus bo w przesłości w Twoich topach to różnie z tym bywało
Tak? Z tego co pamiętam to np. w topie DCD, DM, PSB czy też Blur nie wypowiadałeś się na ten temat....w ogóle jakoś mało (delikatnie mówiąc Icon_smile2 ) się wypowiadałeś, więc skąd wiesz jak tam było Icon_smile2 ? No chyba, że tak słabo, że właśnie cały czas milczałeś Icon_biggrin

bear napisał(a):eneralnie tym co mnie najbardziej uderzyło w tym topie i w ogólę w twórczości CT jest fakt że wszystko jest na bardzo równym poziomie, ja osobiście nie widzę większej różnicy między utworami z końca topu i z czołówki.
Cieszę się, to chyba, że odkryłeś tak równy zespół, który zawsze trzyma poziom. Też tak uważam Icon_smile

bear napisał(a):"Perspephone" też mnie zaskoczył, u mnie na bank byłby ten numer w dziesiątce.

Widocznie jest tu spora grupa osób przyzwyczajona do pewnych nagrań i dlatego je lubicie mocniej. Mówię o ciągle wałkowanej ''Pandorze'' czy ''Persephone''. Pogadamy za 10 lat i jestem pewny, że odpowiedzi nie będą już tak jednoznaczne Icon_biggrin

bear napisał(a):i raczej album "Heaven Or Las Vegas" nie będzie moim ulubionym, ale i tak z przyjemnością zrobię co trzeba w innym miejscu.
Hehe, to super. Czekam z ciekawością na wyniki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2009 11:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #108
 
saferłel napisał(a):Tak? Z tego co pamiętam to np. w topie DCD, DM, PSB czy też Blur nie wypowiadałeś się na ten temat....w ogóle jakoś mało (delikatnie mówiąc ) się wypowiadałeś, więc skąd wiesz jak tam było ? No chyba, że tak słabo, że właśnie cały czas milczałeś Icon_biggrin
tak intensywnie (choć może nie zawsze przekładało się to na komentarze) to śledziłem u Ciebie chyba tylko topy U2 i FNM, i to głównie do nich piję Icon_wink2
saferłel napisał(a):Widocznie jest tu spora grupa osób przyzwyczajona do pewnych nagrań i dlatego je lubicie mocniej. Mówię o ciągle wałkowanej ''Pandorze'' czy ''Persephone''. Pogadamy za 10 lat i jestem pewny, że odpowiedzi nie będą już tak jednoznaczne Icon_biggrin
ja oprócz "Pandory" i tej piosenki o zimie nie znałem nic, więc wszystkie pozostałe kawałki miały u mnie równy start.
15.10.2009 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #109
 
a ja jestem pełen podziwu, że saferłel tak obszernie odpowiedział na post bera Icon_razz
15.10.2009 11:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #110
 
saferłel napisał(a):Dziękuje za (...) emocje
O tak, emocje były duże Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.10.2009 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
 
furbul napisał(a):
saferłel napisał(a):Dziękuje za (...) emocje
O tak, emocje były duże Icon_razz
No tak, nie wszyscy są na tyle wybitni, by docenić CT i wyzwolić wspomniane emocje z siebie Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.10.2009 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #112
 
Ja powiem krótko "treasure" to płyta, która, jeśli się jej da szansę, potrafi zmienić rzeczywistość, która nas otacza, potrafi oddziaływać silniej niż niejedna używka, dla mnie absolutyny kamień milowy w muzyce.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.10.2009 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #113
 
a ja stanąłem na tym thebestofie, którego nie polecasz; zwyczajnie nie mam czasu na więcej, ale obiecuje, że wrócę do tematu Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
19.10.2009 09:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #114
RE: TOP 40 COCTEAU TWINS
Szkoda że mnie tu nie było gdy takie topy robiłeś... Domagam się kolejnego niebanalnego topu. Icon_razz
26.08.2013 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości