Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerwa w działaniu mycharts.pl
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Przerwa w działaniu mycharts.pl
Nie potrafiłem znaleźć odpowiedniego tematu; nie mam żadnych rewelacyjnych niusów, ale garść pytań odnośnie ostatniej przerwy w działaniu forum. Widzę, że wszystkie posty i tematy są na miejscu, o co więc chodziło? Icon_smile Rozumiem, że to jakieś problemy hostingowe, a nie wewnętrzne problemy na serwerze?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.09.2009 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
szef nie uregulował rachunku i komornik prąd odciął. Icon_wink2
28.09.2009 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
28.09.2009 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
O dzięki Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.09.2009 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #5
Re: Przerwa w działaniu mycharts.pl
aaktt napisał(a):Rozumiem, że to jakieś problemy hostingowe, a nie wewnętrzne problemy na serwerze?

dzisiaj normalnie takie rzeczy sie nie powinny zdarzac, jesli forma hostingowa to nie jakies przedszkole, wiec powod moze byc zawsze jeden.

https://radio-orbit.pl/
29.09.2009 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Przerwa w działaniu naszego forum była spowodowana ogólnym zapracowaniem admina i brakiem uregulowania rachunku za hosting będącego wynikiem tegoż właśnie zapracowania. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko przeprosić wszystkich fanów tego forum. Swoją drogą nie wiedziałem, że tak wiele osób już nie może żyć bez mychy Icon_eek2

Prawdziwym powodem blokady konta było przekroczenie transferu miesięcznego transfer: 10057.5 / 10000 MB. Generujemy co miesiąc już ponad 10 GB transferu trzeba będzie jakoś rozwiązać ten problem

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
29.09.2009 09:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Konrad napisał(a):ogólnym zapracowaniem admina
skąd ja to znam... Icon_confused

Konrad napisał(a):Swoją drogą nie wiedziałem, że tak wiele osób już nie może żyć bez mychy
nie żartuj... przecież to wiadomo od dawna Icon_razz

Konrad napisał(a):Generujemy co miesiąc już ponad 10 GB transferu trzeba będzie jakoś rozwiązać ten problem
z tego co rozumiem to mają na to wpływ m.in. takie czynniki jak ilość użytkowników i atrakcyjność forum, co przekłada się na zwiększony transfer. To chyba dobrze, że tak jest? I działania powinny pójść w kierunku zwiększenia transferu, a nie przypadkiem ograniczenia ilości użytkowników Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.09.2009 09:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #8
 
Yacy napisał(a):I działania powinny pójść w kierunku zwiększenia transferu Icon_mrgreen

Czyli beda skladki lub wolne datki. Jestem za.

https://radio-orbit.pl/
29.09.2009 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
Sęk w tym, że składki to powinny być moderatorów czy coś takiego. Bo jak zmusić każdego żeby płacił?
29.09.2009 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Paweł napisał(a):Sęk w tym, że składki to powinny być moderatorów czy coś takiego. Bo jak zmusić każdego żeby płacił?

Sęk w tym, że zamiast pisać takie rzeczy, lepiej byś zaproponował rozwiązanie gdzie każdy wpłaci tyle ile może. Niezależnie od tego KTO JEST MODERATOREM, A KTO NIE JEST. Nie bój się. Nikt cię do płacenia nie zmusi Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2009 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
No właśnie, każdy da ile może i damy radę Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2009 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ja szczerze mówiąc chcę uniknąć kwestii zrzuty gdyż jak wiemy ostatnio dochodziło tu do pewnych nieporozumień na innych z goła polach. A gdy w gre wchodzą pieniądze to jeszcze łatwiej się pokłócić Icon_lol Gdyby jednak doszło do zrzuty to zapewne objęłaby osoby już zarabiające, a nie młódź, która woli kieszonkowe na płyty lub inne rozrywki wydawać i słusznie Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
29.09.2009 07:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Konrad napisał(a):A gdy w gre wchodzą pieniądze to jeszcze łatwiej się pokłócić
bez przesady... jak najszybciej trzeba coś z tym zrobić i już!
Paweł napisał(a):Bo jak zmusić każdego żeby płacił?
hasło aby wejście na stronę forum Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.09.2009 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
Cytat:hasło aby wejście na stronę forum Icon_razz
Nie no... po prostu chodzi mi o to, że zrzutka np. moderatorów, czy osób, które są gotowe wpłacać pieniądze to dobry pomysł. Saferłel, chodzi mi o to, żeby robiła to jakaś grupa która coś robi dla forum, jest do czegoś zobowiązana. Grupa moderatorów to w sam raz... paru czy ilu tam ich jest i wspólna składka. Natomiast to tylko moja propozycja, ja się w tej kwestii nie odzywam. Icon_wink2
30.09.2009 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
Paweł napisał(a):Saferłel, chodzi mi o to, żeby robiła to jakaś grupa która coś robi dla forum, jest do czegoś zobowiązana. Grupa moderatorów to w sam raz... paru czy ilu tam ich jest i wspólna składka.
Jest zobowiązana :?: Icon_eek2 ciekawe... ja myślałem, że poświęcają swój czas, aby tu sie wszystkim fajnie bywało... I jeśli już to sami siębie zobowiązali... I oni powinni być zwolnieni z płacenia!

Oczywiście ja nie mam nic przeciwko płaceniu, tak jak nie miałem kilka miesięcy temu jak była sprawa ewentualnego płacenia poruszana. Chodzi mi tylko o Twoją dziwną argumentację... Icon_confused2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.09.2009 03:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
już wczoraj chciałem coś napisać, ale nie mogłem znaleźć odpowiednich słów.
w każdym razie sens był dokładnie taki, jak napisał Yacy. w obydwu częściach postu.
:roll: Icon_confused2
30.09.2009 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Moim zdaniem płacenie powinno byc dobrowolne. Każdy kto czuje, że powinien to zrobić, chce by "mycha" dalej istaniała i się rozwijała, w jakiś sposób zalezy na forum i robi się smutny, kiedy nagle nie można się tam dostać - zapłaci. Nie ma co patrzeć na innych.
podobna sprawa powinna dotyczyć wysokości, chociaż niekoniecznie.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
30.09.2009 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
Jak dla mnie mogę płacić. Nic tu konkretnego nie robię, ale jasne jest, że jeśli to forum jest mi do czegoś potrzebne/przydatne/chce na nie wchodzić, to jestem skłonny za to zapłacić jakąś, choćby niewielką sumę.
Natomiast przymus jest absolutnie złym wyjściem. Jesli ktoś się poczuwa do pewnej odpowiedzialności za dalsze istnienie forum, to choćby i 5-10 zeta, ale jednak dorzuci się do koszyka. 20 takich osób i już jest coś.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
30.09.2009 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #19
 
Tiaa tu dalej mówi że, ze mogę, możemy .. .A może jakieś konkrety.
Przydałoby się wiedzieć ile utrzymanie serwera kosztuje, wybrać optymalną opcję i sprawę wreszcie ruszyć jak należy.
Temat odpłatności był poruszany w maju zeszłego roku. I nic.
Konrad podaj zwyczajnie nr rachunku bankowego i kto będzie mógł wrzuci w skarbonkę parę - paręnaście -czy parędziesiąt złociszy.
30.09.2009 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
 
No własnie. Podpisuję się pod ostatnim zdaniem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
30.09.2009 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości