Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja druga
2009
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
To oznaczenia w stosunku do pozycji w poprzednim topie:
(##) - pozycja w poprzednim topie (zieleń oznacza awans, czerwień spadek)
(—) - debiut w tym topie
(+) - awans
(-) - spadek

Dodam jeszcze, bo wcześniej zapomniałem, że w topie biorą udział wyłącznie utwory zagraniczne. Gdybym miał mieszać je z polskimi, to raz, że musiałbym chyba od razu zrobić top 200, a dwa, że nie wiem za bardzo jak miałbym to przemieszać. Może kiedyś je przetasuję, ale póki co nie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 01:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #22
 
co do 100... powinienes mniej polegac na zdaniach forumowiczow i mniej ich przytaczac.... dobry kawalek... nie wazne czy lepszy od orginalu the police...

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
29.08.2009 02:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
aaktt napisał(a):Zdaniem niektórych, mój grzech główny zeszłorocznego topu. Mimo zdecydowanego spadku, nadal uważam, że brzmi lepiej niż "Every Breath You Take", od którego zapożyczono refren, a którego zapewniam, w zestawieniu nie znajdziecie. Ten kawałek ma w sobie coś niebiańskiego i pięknego ukryte w niesamowitym refrenie, bridge'u i chórkach. Zdecydowanie jeden z utworów mojego dzieciństwa.
Ja nie miałem nic przeciwko, mimo że w owym czasie "Every Breath You Take" ceniłem o wiele bardziej niż dzisiaj. Ta wersja miło mi się kojarzy. Icon_smile2

"Tears in heaven" robi wrażenie do dzisiaj, choć już może nie takie jak kiedyś. Ja słucham muzyki przede wszystkim sercem i takie historie jak powód napisania tego nie pozostawiam obojętnie słuchając muzyki. A w tym utworze Clapton wydaje się autentyczny do bólu, a nie zawsze tak jest przy okazji utworów napisanych pod wpływem jakiegoś zdarzenia.
29.08.2009 09:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
jszmiles napisał(a):co do 100... powinienes mniej polegac na zdaniach forumowiczow i mniej ich przytaczac.... dobry kawalek... nie wazne czy lepszy od orginalu the police...
Top jest dla mnie, komentarze dla forum Icon_wink2 To, że komuś ten kawałek się nie podoba, nie miało żadnego wpływu na jego tegoroczny spadek Icon_smile2

Gary napisał(a):"Tears in heaven" robi wrażenie do dzisiaj, choć już może nie takie jak kiedyś. Ja słucham muzyki przede wszystkim sercem i takie historie jak powód napisania tego nie pozostawiam obojętnie słuchając muzyki. A w tym utworze Clapton wydaje się autentyczny do bólu, a nie zawsze tak jest przy okazji utworów napisanych pod wpływem jakiegoś zdarzenia.
Oj tak, zgadzam się.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
''Tears In Heaven'' niestety nic nie wnosi do mojej muzycznej biblioteki, mimo niby dramatycznego wyznania. Po prostu ok.

Kate Tunstall podoba się bardziej i jest najlepsza z tej trójki, chociaż myślałem, że nie przebije ''I'll Be Missing You'', które pewnie podoba mi się tylko dlatego, że zapożyczyło refren z jednej z lepszych piosenek w historii muzyki.

Nie no....Suddenly I See jest bombastyczne, wspaniałe, godne tego topu!. Dochodzę właśnie w momencie pisania tych słów do drugiego refrenu i już mogę stwierdzić, że to najlepsze co od tej artystki słyszałem. Nie miała takich hitów na ostatniej płycie Icon_cry2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 12:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Przeklęte forum, nie da się napisać EDITA. Wszystko się wiesza :/

A chciałem tylko dodać, że poznałem dzięki tobie jeden z ciekawszych indie rockowych numerów tego wieku. WoW!! Icon_biggrin3 Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 12:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
saferłel napisał(a):A chciałem tylko dodać, że poznałem dzięki tobie jeden z ciekawszych indie rockowych numerów tego wieku. WoW!! Icon_biggrin3 Icon_lol
Czyli, że "Suddenly I See"? Icon_surprised Icon_lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #28
 
będziesz leciał trójeczkami?
29.08.2009 12:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Póki co tak Icon_wink A czasem ich wielokrotnościami, zależy od dnia Icon_smile

[Obrazek: 97.jpg]
#97. "In a Sentimental Mood" by Duke Ellington & John Coltrane (1962)
(—) (+) "Duke Ellington & John Coltrane"
Jeśli chodzi o jazz, dopiero raczkuję, ale mam kilka klasycznych płyt i znam jeszcze kilka innych. Tę płytę kupiłem paradoskalnie ze względu na Duke'a, bo w owym czasie był to jedyny jego krążek w moim Media Markt. Zupełnie nie zdawałem sobie sprawy kim jest jego współpracownik. Dopiero później okazało się, że jest zdecydowanie godny mistrza Ellingtona, a według wielu nawet go przewyższa. Nie zdawałem sobie też sprawy, że "In a Sentimental Mood" było mi znane na długo wcześniej. Utwór bardzo jesienny i refleksyjny. To jedna z moich ulubionych jazzowych kompozycji wszech czasów.

[Obrazek: 96.jpg]
#96. "Stars" by Rahsaan Patterson (2007)
(#30) (-) "Wines and Spirits"
"Stars" powoli odpada z mojej głównej playlisty, można powiedzieć playlisty wszech czasów. Wizja gwiaździstej nocy spędzonej w tramwaju nadal robi wrażenie, ale chyba już nie takie. Pewne jest, że ten utwór na pewno gdzieś tam zawsze u mnie w głowie i świadomości pozostanie, nawet jeśli w przyszłym roku już go w topie nie będzie.

[Obrazek: 95.jpg]
#95. "My Love Is Your Love" by Whitney Houston (1998)
(#11) (-) "My Love Is Your Love"
Rok temu napisałem: "Bardzo kameralny, soulujący klimat i dobry tekst. Tak patrząc z perspektywy czasu, myślę, że pozycja #11 jest nieco przesadzona, ale na pewno w kolejnym podsumowaniu ten utwór także się znajdzie." I oto jest Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #30
 
na pewno znajdę tu dużo smaczków soulowych Icon_wink2
choć mój TOP, jeśli powstanie, będzie bardziej rockowy Icon_smile2
29.08.2009 12:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
aaktt napisał(a):Czyli, że "Suddenly I See"? Icon_surprised Icon_lol

Oczywiście!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 01:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Listoholik napisał(a):na pewno znajdę tu dużo smaczków soulowych Icon_wink2
coś na pewno się znajdzie Icon_wink

[Obrazek: 94.jpg]
#94. "Back and Forth" by Aaliyah (1994)
(—) (+) "Age Ain't Nothing But a Number"
O Aaliyah pisałem na forum już kilkakrotnie. We wtorek była ósma rocznica jej śmierci i chyba przez to sierpień zawsze jest miesiącem jej muzyki i wtedy szczególnie często do niej wracam. "Back and Forth" to jej debiutancki singiel, jeszcze z dalekiego 1994, kiedy zadebiutowała na scenie R&B jako piętnastolatka. Utwór wyprodukowany przez R.Kelly'ego początkowo (kiedy go poznałem) zupełnie nie przypadł mi do gustu. Z czasem jednak na szczęście można redefiniować swoje gusta i wrócić do rzeczy, które niegdyś się pominęło. "Back and Forth" to właśnie taki mój powrót do muzyki, którą kiedyś zaniedbałem. Kawałek wspaniałego oldschoolowego R&B.

[Obrazek: 93.jpg]
#93. "A Change Is Gonna Come" by Sam Cooke (1964)
(—) (+) "Ain't That Good News"
Wielu śpiewało tę piosenkę, w tym i moja ulubiona Lauryn Hill, ale nikt, nikt, nikt nie jest w stanie pobić oryginału - to niemożliwe. Są utwory, przy którym dopiero z czasem dostrzegam przewagę pierwszej wersji nad coverami. W tym przypadku nigdy nie miałem żadnych wątpliwości. Klasyka soulu, nie mam nic do dodania.

[Obrazek: 92.jpg]
#92. "Beer Barrel Polka (Roll Out the Barrel)" by The Andrews Sisters (1939)
(#19) (-) "Beer Barrel Polka (Roll Out the Barrel) / Well, All Right" 7"
Chyba już rozumiem dlaczego wiele utworów z lat 30tych i wcześniej nie zachowało się na należnym im miejscu, mimo, że niegdyś biły rekordy popularności. Są za proste, a ludzie lubią wszystko komplikować. Ciężko jest przearanżować, a jeśli coś nie brzmi nowocześnie i/lub uniwersalnie, to nie ma na to miejsca na rynku. Ja niestety mam podobnie - utworów z tamtego okresu niejednokrotnie muszę słuchać w odrębnych pasmach, bo nijak nie pasują mi na playliście między Lennym Kravitzem a Animal Collective. "Beczka" trochę się już wyczerpała na pozycji mojego faworyta Andrews Sisters, ale te panie miały kilkaset utworów i na pewno w tym topie to jeszcze nie koniec przygody z nimi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
Pierwsza odsłona była bardzo dobra Icon_mrgreen szczególnie KT Tunstall, którą możemy usłyszeć w pewnej reklamie Icon_razz nie pamiętam jakiej, ale często leci...)
"Tears In Heaven" piosenka napisana sercem, przepełniona uczuciami, a takie są najlepsze.
97. i 96. nie znam, a Whitney lubię Icon_razz
w topie chyba nie ma ograniczęn czasowych, prawda :?:
29.08.2009 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #34
 
patrz na wykres Tomkku na pierwszej podstronie Icon_smile2
29.08.2009 01:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
 
Listoholik napisał(a):patrz na wykres Tomkku na pierwszej podstronie
ale chodzi mi o górną granicę, skoro pojawił się utwór z 2007 roku Icon_wink2
tak w ogóle bardzo ładnie przedstawione pozycje, zdjęcia i linki, dzięki którym można poznać nagranie Icon_mrgreen
29.08.2009 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #36
 
tak, i pewnie pojawi się już coś z 2010 Icon_wink2
29.08.2009 01:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #37
 
Nie ma ograniczeń czasowych, ale nie brałem pod uwagę utworów z tego i zeszłego roku. Z 2007 w sumie są dwa, z czego jeden już był Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
[Obrazek: 91.jpg]
#91. "Imagine" by John Lennon (1971)
(—) (+) "Imagine"
Ten utwór ma w sobie coś nieziemskiego. Nie potrafię tego opisać, nie potrafię do końca ocenić jego wartości merytorycznej. To jedna z tych piosenek, która chociaż prosi każdego, kto ją usłyszy: zaśpiewaj mnie; zdradliwie pozostaje niedościgniona w wersji oryginalnej.

[Obrazek: 90.jpg]
#90. "Thoughts of You" by Dennis Wilson (1977)
(—) (+) "Pacific Ocean Blue"
"Pacific Ocean Blue", jedyny solowy album Dennisa Wilsona z The Beach Boys, od pewnego czasu jest w jedną z moich ulubionych płyt. To smutny i głęboki album, na pochmurne lato spędzone w zatoce. Sens "Thoughts of You" w zasadzie zawiera się w tytule utworu. To krótka, nieco ponad trzyminutowa piosenka, w której możemy wyróżnić trzy wyraźne części. Nie wiem co jeszcze mogę napisać - tego trzeba po prostu posłuchać.

[Obrazek: 89.png]
#89. "Leaving Las Vegas" by Sheryl Crow (1993)
(—) (+) "Tuesday Night Music Club"
"Leaving Las Vegas" poznałem przy okazji wydanego w 2003 roku "The Very Best of Sheryl Crow". Nie wiem na ile na początku zwróciłem uwagę ne ten numer, ale wydaje mi się, że był nieco przyćmiony przez "Everyday Is a Winding Road", które było numer wcześniej. Opuszczanie Las Vegas to bardzo dobry motyw. Ja, co prawda, nigdy tam nie byłem, ale gdybym był, to pewnie też bym tak zrobił. Polecam słuchanie podczas siedzenia na krawężniku przy zachodzie słońca.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Niemożliwe!!!!!!!!! Włączyłem dzisiaj telewizję, po tym jak skomentowałem odsłonę tego topu i po dwóch, trzech minutach co widzę? Reklamę Nestea, a w niej utwór ''Suddently I See''. To się w głowie nie mieści. Ten utwór jest mi pisany! Wiem to! Nie wierzę w przypadki. Bajka.


A co do topu - Lubię ''Leaving Las Vegas'', aczkolwiek ''Run Baby Run'' nie nie przebije Icon_wink ''Imagine'' to też szkoła wysokich lotów, ale czy kocham/uwielbiam ten numer?....po prostu zawsze dobrze go posłuchać. Wilson faktycznie dosyć przygnębiający i nawet gniewny wręcz w tym swoim uczuciu - jak na chłopaka z Beach Boys, no, no, no... Skromnymi środkami zrobił porządny numer.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
saferłel napisał(a):Niemożliwe!!!!!!!!! Włączyłem dzisiaj telewizję, po tym jak skomentowałem odsłonę tego topu i po dwóch, trzech minutach co widzę? Reklamę Nestea, a w niej utwór ''Suddently I See''. To się w głowie nie mieści. Ten utwór jest mi pisany! Wiem to! Nie wierzę w przypadki. Bajka.
Jak to możliwe, że nie widziałem tej reklamy? Icon_surprised

Cytat:A co do topu - Lubię ''Leaving Las Vegas'', aczkolwiek ''Run Baby Run'' nie nie przebije
Ja nigdy nie przepadałem za "Run Baby Run". Tak samo mój kumpel zawsze zachwycał się "My Favourite Mistake", a moim zdaniem to jeden z jej słabszych singli Icon_wink

Cytat:Wilson faktycznie dosyć przygnębiający i nawet gniewny wręcz w tym swoim uczuciu - jak na chłopaka z Beach Boys, no, no, no... Skromnymi środkami zrobił porządny numer.
Ależ Beach Boysi byli właśnie tacy przygnębieni w pewnym okresie swojej kariery i wtedy właśnie nagrywali najlepsze rzeczy. A co do gniewu - ten album jest chyba faktycznie nieco ostrzejszy, choć nie w takim rockowym stylu, od tego co nagrywał z BBs Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 160 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 215 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 214 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 062 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 128 398 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości