Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie 200 notowań mrsap's chart
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #21
 
Cytat:125 AMAZING - George Michael 17 2 598

Jedna z największych niespodzianek. Ten utwór swego czasu bardzo mi się podbał i stąd taka wysoka pozycja. Później już było różnie...
U mnie też był sporym przebojem Icon_razz

.
22.10.2007 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Tym razem znowu tylko 6/20 (czyli łącznie 26/80 Icon_wink2) u mnie były pozycje 139, 134, 131, 130, 129, 124. Ale tym razem same spore hity, wszystkie oprócz tego pierwszego były u mnie w Top10 Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
23.10.2007 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
120 WHERE ARE WE RUNNIN'? - Lenny Kravitz 16 2 608

Wynik zdecydowanie przewyższa klasę tej piosenki. Ale kiedyś mi się bardzo podobało...

119 LEAVING EDEN - Antimatter 14 1 (1) 608

Ten utwór jest już w pierwszej setce wszechczasów. Zadebiutował najwyżej ze wszystkich (nie licząc pierwszego notowania) - na 5-tym miejscu. Za to tylko raz udało się wejść na szczyt...

118 LEWA STRONA LITERKI M - Kombajn do zbierania kur po wioskach 21 3 610

Jeden z najlepszych polskich utworów ostatnich lat. 21 tygodni na liście to bardzo dobry wynik. Szkoda, że nie udało się wejść na pierwsze miejsce...

117 TEARS DON'T FALL - Bullet For My Valentine 16 2 610

Utwór pochodzi ze świetnej debiutanckiej płyty tego walijskiego zespołu. Był nawet w zestawie do głosowania na LP3, co wówczas było mniej więcej takim samym dziwactwem, jak ostatnio obecność w zestawie "Dance Of The Manatee".
Do pierwszego miejsca dojść się nie udało, mimo że kilkakrotnie było bardzo blisko...

116 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers 19 2 617

Utwory z najnowszej płyty RHCP nie radzą sobie tak dobrze, jak radziły sobie utwory z poprzednich płyt tego zespołu. Również tytułowy kawałek nie osiągnął wyniku na miarę możliwośći i nigdy nie pojawi się w najlepszej setce wszechczasów...

115 LOVE HURTS - Incubus 23 8 623

Za to pojawi się tam ten utwór. Najwyżej zawędrował co prawda tylko na ósme miejsce i byłby pewnie gdzieś pod koniec drugiej setki, gdyby nie niespodziewany powrót na listę kilka tygodni temu. Teraz już "Love Hurts" jest w pierwszej setce i wszystko wskazuje na to, że będzie walczyć o rekord w stażu na liście i o pierwszą pięćdziesiątkę wszechczasów.

114 SOMETIMES YOU CAN'T MAKE IT ON YOUR OWN - U2 18 5 625

Drugi singiel z ostatniej płyty U2 nie poradził sobie aż tak dobrze jak pierwszy, ale też odniósł na liście spory sukces.

113 BEAST AND THE HARLOT - Avenged Sevenfold 23 3 630

Drugi singiel z "City Of Evil" nie dotarł do miejsca pierwszego, ale trzecia pozycja tego utworu była sporą niespodzianką. Było to też przetarcie szlaków dla dwóch kolejnych utworów z tej płyty, które zajęły dwa pierwsze miejsca w podsumowaniu 2006 roku.

112 ONCE - Blackfield 19 4 632

Nie wiem dlaczego ten utwór tak słabo poradził sobie na LP3. To najlepszy kawałek z ostatniej płyty Blackfield. Kolejnym już nie udalo się przedrzeć do pierwszej dziesiątki mojej listy...

111 SPADAM - Coma 21 8 636

Z perspektywy czasu widzę, że ten utwór było stać na więcej, ale przy najwyższej pozycji ósmej, 111 miejsce w podsumowaniu i tak jest sporym sukcesem. Zresztą nie jest to jeszcze najwyżej notowany utwór Comy. Za to niestety jest to najlepszy utwór z płyty "Pierwsze wyjście z mroku" na mojej liście. A gdzie "Leszek Żukowski"? A gdzie "Pasażer"? Icon_redface2

110 JUST STOP - Disturbed 20 3 637

Ten utwór pochodzi z jednej z najbardziej sukcesywnych płyt mojej listy. Co ciekawe był to już czwarty singiel i nie radził sobie wcale gorzej niż poprzednie...

109 IN MY HEAD - Queens Of The Stone Age 19 1 (1) 637

U mnie na liście był to jeden z przebojów lata 2005. Na najnowszej płycie QOTSA nie ma już takich chwytliwych i przyjemnych utworów Icon_wink2

108 SPECIAL NEEDS - Placebo 15 1 (1) 638

Z pewnością wynik byłby nieporównywalnie lepszy, gdyby lista powstała pół roku wcześniej. To był mój drugi numer jeden. Jednak uspokoję fanów Placebo. Ten zespół jeszcze sporo tutaj namiesza Icon_wink2

107 DOESN'T REMIND ME - Audioslave 18 3 639

Druga płyta Audioslave była nieco słabsza niż pierwsza, ale zrodziła kilka superhiciorów. Oprócz szlagierowego "Be Yourself" m.in. "Doesn't Remind Me" radziło sobie u mnie znakomicie. A na Trójce skończyło się chyba na dwóch tygodniach w poczekalni...

106 DANI CALIFORNIA - Red Hot Chil Peppers 17 1 (1) 640

Pierwszy singiel z ostatniej płyty RHCP poradził sobie nieźle, ale bardzo szybko mi się znudził i spadł w ekspresowym tempie...

105 IN DUE TIME - Submersed 19 1 (2) 643

Największy przebój Submersed na mojej liście. Dwa pozostałe ulokowały się w połowie drugiej setki. "Better Think Again" cały czas pruje do góry i zanosi się na podtrzymanie dobrej formy u Submersed Icon_wink2

104 BEST OF YOU - Foo Fighters 18 3 648

Ten utwór długo nie mógł się przebić do pierwszej piątki, a jak tylko się przebił, to zaczął spadać... Kolejne single z tej płyty poradziły sobie nieco gorzej, ale na pewno "No Way Back" podoba mi się znacznie bardziej niż "Best Of You".

103 ALL THAT'S LEFT BEHIND - Sinch 20 2 649

Pierwszy przebój Sinch na mojej liście. Kolejne dwa to już były megahity...

102 YOUR TIME HAS COME - Audioslave 20 2 651

Mój ulubiony utwór Audioslave z przedostatniej płyty niestety nie załapał się do setki. Nie dotarł też do pierwszego miejsca, ale w tamtym okresie konkurencja była bardzo mocna...

101 LOST IN HOLLYWOOD - System Of A Down 18 4 653

Tak niska pozycja tego utworu jest dla mnie sporym zaskoczeniem... Tak więc w pierwszej setce nie będzie już żadnego SOAD...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
25.10.2007 12:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #24
 
mrsap napisał(a):Wynik zdecydowanie przewyższa klasę tej piosenki.
O na pewno, to jeden ze słabszych "Kravitzów" :->
mrsap napisał(a):112 ONCE - Blackfield 19 4 632

Nie wiem dlaczego ten utwór tak słabo poradził sobie na LP3. To najlepszy kawałek z ostatniej płyty Blackfield. Kolejnym już nie udalo się przedrzeć do pierwszej dziesiątki mojej listy...
Są lepsze Icon_razz (My gift of silence, End of the world)
mrsap napisał(a):101 LOST IN HOLLYWOOD - System Of A Down 18 4 653
Suuper kawałek Icon_smile2

.
25.10.2007 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
120 WHERE ARE WE RUNNIN'? - Lenny Kravitz 16 2 608
nie znam chyba

119 LEAVING EDEN - Antimatter 14 1 (1) 608
6

118 LEWA STRONA LITERKI M - Kombajn do zbierania kur po wioskach 21 3 610
6

117 TEARS DON'T FALL - Bullet For My Valentine 16 2 610
nie znam

116 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers 19 2 617
8

115 LOVE HURTS - Incubus 23 8 623
7

114 SOMETIMES YOU CAN'T MAKE IT ON YOUR OWN - U2 18 5 625
7

113 BEAST AND THE HARLOT - Avenged Sevenfold 23 3 630
6

112 ONCE - Blackfield 19 4 632
nie pamietam jak to leci

111 SPADAM - Coma 21 8 636
7

110 JUST STOP - Disturbed 20 3 637
6

109 IN MY HEAD - Queens Of The Stone Age 19 1 (1) 637
nie znam

108 SPECIAL NEEDS - Placebo 15 1 (1) 638
7

107 DOESN'T REMIND ME - Audioslave 18 3 639
nie pamietam tego

106 DANI CALIFORNIA - Red Hot Chil Peppers 17 1 (1) 640
5

105 IN DUE TIME - Submersed 19 1 (2) 643
nie znam

104 BEST OF YOU - Foo Fighters 18 3 648
8

103 ALL THAT'S LEFT BEHIND - Sinch 20 2 649
nie znam

102 YOUR TIME HAS COME - Audioslave 20 2 651
nie znam

101 LOST IN HOLLYWOOD - System Of A Down 18 4 653
10

mrsap napisał(a):Tak więc w pierwszej setce nie będzie już żadnego SOAD...
Icon_eek2 Icon_frown
25.10.2007 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Powoli uzupełniam mojego chomika.
Pierwszą setkę będę już zamieszczał z opcją posłuchania przy mniej znanych utworach.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
25.10.2007 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
mrsap napisał(a):119 LEAVING EDEN - Antimatter 14 1 (1) 608

117 TEARS DON'T FALL - Bullet For My Valentine 16 2 610

116 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers 19 2 617

113 BEAST AND THE HARLOT - Avenged Sevenfold 23 3 630

112 ONCE - Blackfield 19 4 632

110 JUST STOP - Disturbed 20 3 637

109 IN MY HEAD - Queens Of The Stone Age 19 1 (1) 637

106 DANI CALIFORNIA - Red Hot Chil Peppers 17 1 (1) 640

104 BEST OF YOU - Foo Fighters 18 3 648

103 ALL THAT'S LEFT BEHIND - Sinch 20 2 649

102 YOUR TIME HAS COME - Audioslave 20 2 651

Te wszystkie u mnie były, więc tym razem bardzo duża zgodność Icon_smile2 Do tego aż 6 z nich było u mnie w Top10 (116, 113, 110, 106, 103, 102), zdecydowanie najlepiej z nich wypada "dani california" czyli mój nr 2 w podsumowaniu 2006 i to pomimo tego że doszła "tylko" do drugiego Icon_wink2 A do drugiego doszli też A7X i Sinch Icon_smile2

mrsap napisał(a):115 LOVE HURTS - Incubus 23 8 623

107 DOESN'T REMIND ME - Audioslave 18 3 639

101 LOST IN HOLLYWOOD - System Of A Down 18 4 653
A to wielcy nieobecni mojej listy Icon_redface2 Szczególnie tego ostatniego do tej pory nie mogę sobie darować Icon_evil Akurat tak wyszło że kiedy zamierzałem wstawić go na chart, ukazało się "Hypnotize" i z niego zrezygnowałem... :roll:


mrsap napisał(a):Tak więc w pierwszej setce nie będzie już żadnego SOAD...
Icon_evil Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
25.10.2007 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
p.u.r.h. napisał(a):Akurat tak wyszło że kiedy zamierzałem wstawić go na chart, ukazało się "Hypnotize" i z niego zrezygnowałem... :roll:
to Wasze "wstawianie na chart"... :roll:
25.10.2007 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
ku3a napisał(a):to Wasze "wstawianie na chart"... :roll:
Najmocniej przepraszam, już więcej nie będę :roll: Icon_mrgreen Icon_lol

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
26.10.2007 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Przechodzę do pierwszej setki podsumowania. A tam...


100 - 91


100 UBLEED - Hurt 19 4 656

Rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Hurt jest jednym z tych zespołów, które na mojej liście radzą sobie najlepiej.
"UBleed" to utwór, który jak do tej pory radził sobie u mnie najsłabiej. Dopiero 338 miejsce w podsumowaniu zajął najnowszy singiel "Ten Ton Brick", ale on z pewnością wkrótce przeskoczy "UBleed".
Ten utwór pochodzi z EP-ki "The Blackmarket" i długo zastanawiałem się, czy wrzucać na listę to, czy też może "Losing". Ten drugi utwór pewnie poradziłby sobie znacznie lepiej, ale tak przynajmniej miałem naturalne przejście pomiędzy "Vol. 1" a "Vol II" Icon_wink2

------------------------

99 MEGALOMANIAC - Incubus 17 1 (1) 662

Teraz mogę tylko żałować, że ten znakomity utwór tak słabo poradził sobie u mnie na liście. Co prawda dotarł do pierwszego miejsca, ale zdecydowanie za szybko spadł z listy. Było to spowodowane szybkim wypadkiem z LP3. Przypominam, że "Megalomaniac" opuścił listę po awansie na miejsce 19 w czwartym tygodniu w trzydziestce.
Ten utwór jednak pozostanie dla mnie na zawsze jednym z symboli tamtego okresu (wiosna 2004).
To obok "Nice To Know You" mój ulubiony utwór Incubusa.

------------------------

98 SNOW (HEY OH) - Red Hot Chili Peppers 21 6 663

Największy przebój z ostatniej płyty Red Hot Chili Peppers. Dotarł zaledwie do szóstego miejsca, ale bardzo długo utrzymywał się w pierwszej dziesiątce. Ten wynik jest w stanie poprawić "Especially In Michigan", który to już od jakiegoś czasu jest blisko debiutu na mojej liście i czeka tylko na odpowiedni moment.
Gdyby podsumowanie to sięgało do roku 2003, to z pewnością RHCP byłby jednym z jego głównych bohaterów. A tak musi się zadowolić rolą drugoplanową...

------------------------

97 A DIFFERENT KIND OF PAIN - Cold 19 2 663

Tytułowy utwór z ostatniej płyty Colda poradził sobie na mojej liście zaskakująco słabo. Może dlatego, że poprzedni utwór, "Anathomy Of A Tidal Wave" natrafił na czas mojej fascynacji tą płytą... Jednak z tego co pamiętam, płyta ta zachwycała mnie przez bardzo długi czas, więc "A Different Kind Of Pain" nie dotarło do pierwszego miejsca tylko dlatego, że konkurencja była bardzo silna.
Dziś już zdecydowanie częściej sięgam po dwie wcześniejsze płyty tego zespołu, a ta zeszła niejako na drugi plan. Jednak zawsze wracam do niej z ogromną przyjemnością, a ten utwór jest jednym z najlepszych na płycie, a szczególnie piękny jest tekst.

"I'm kinda like the waves that roll their whole life
Towards somewhere crashing it on the shore
That's blown in by the wind that carries the clouds
To hide my wish on a fallen star

A differnt kind of pain, is someone there to hold you
Is someone there to take you away from me"


Kod:
http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/Cold+-+A+Different+Kind+of+Pain+-+04+-+A+Different+Kind+of+Pain.mp3

------------------------

96 CLOSER - Travis 23 6 664

Na początku, gdy zobaczyłem teledysk do tego utworu, byłem bardzo rozczarowany. Jednak potem było już tylko lepiej. W końcu "Closer" wszedł do pierwszej dziesiątki mojej listy. Później spadł, ale mimo to zdołał się jeszcze podnieść i wrócić do dziesiątki. Bardzo lubiłem ten utwór, gdy był on juź u mnie weteranem. Kto wie, czy gdyby nie pojawił się nieco później, nie odniósłby większych sukcesów...
W każdym razie to dla mnie zdecydowanie numer jeden na LP3 w tym roku.

------------------------

95 COLD (BUT I'M STLL HERE) - Evans Blue 19 1 (2) 671

To było ogromne zaskoczenie. Znakomity premierowy singiel, a cała płyta okazała się równie dobra. Świetny tekst, świetny nastrój... To był czas debiutów, bo dwa tygodnie wcześniej na liście pojawił się Hurt z "Rapture", a nieco później zespół Allele ze świetnym "Closer To Habit". Te dwa pierwsze zespoły już wydały swoje drugie płyty i wypracowały sobie tak mocne pozycje, że teraz trudno sobie bez nich wyobrazić moją listę.
"Cold (But I'm Still Here)" błyskawicznie wskoczyło na pierwsze miejsce mojej listy. Później niestety zdecydowanie za szybko spadło i stąd tak niska pozycja.

Kod:
http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/Evans+Blue+-+The+Melody+And+The+Energetic+Nature+Of+Volume+-+Cold+(But+I'm+Still+Here).mp3

------------------------

94 TWENTY YEARS - Placebo 18 1 (2) 679

Przepiękny, klimatyczny utwór. Kiedyś byłem w Empiku jak puszczali ten singiel w całości. Później dwa razy gościł u mnie na pierwszym miejscu.
Takie klimatyczne Placebo zawsze świetnie sobie u mnie radzi. "Special Needs" 5 razy było na pierwszym miejscu mojej poprzedniej listy, a z nowej płyty największym przebojem było "Follow The Cops Back Home".

------------------------

93 FORTUNE FADED - Red Hot Chili Peppers 16 1 (1) 680

Wielki przebój początków listy. Numer jeden w pierwszym notowaniu. Swego czasu bardzo mnie kręcił ten utwór, ale wówczas zdawałem sobie sprawę, że to nie to samo co na poprzednich dwóch płytach... Dziś ten utwór nie należy do moich ulubionych kawałków RHCP. Wyżej jest już tylko jedna piosenka tego zespołu. Wynik jest bardzo słaby, ale cieszę się, że najwyżej znalazł się właśnie tamten utwór... (a nie na przykład ten Icon_wink2 )

------------------------

92 LISTOPAD - Coma 18 2 683

Największy przebój Comy na mojej liście jak do tej pory. Wkrótce może to się jednak zmienić...
Gdyby "Listopad" pojawił się na liście nieco wcześniej, to może miałby szansę powtórzyć wynik "Systemu" i wejść na pierwsze miejsce listy, ale to tylko takie gdybanie Icon_wink2
Przez długi czas był to mój ulubiony utwór na "Zaprzepaszczonych siłach...", ale dziś zdecydowanie bardziej podoba mi się utwór tytułowy.

------------------------

91 THE GIFT - Seether 20 1 (1) 684

Kiedy ten utwór pojawiał się na singlu, przeżywałem spory zawód, bo typowałem na single inne utwory. Szczególnie szkoda, że na singlu nie ukazał się mój ulubiony utwór z "Karma And Effect" - "Never Leave", ale o tym już nie raz pisałem...
"The Gift" na fali sukcesów Seethera na mojej liście dotarł aż do pierwszego miejca. Ale to nie dlatego, że podziałała magia zespołu... Zresztą podobnie jest z ostatnimi sukcesami "Fake It". Jednak na nowej płycie Seether już nie gra takich przepięknych, klimatycznych utworów jak na przykład ten...

Kod:
http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/Seether+-+Karma+and+Effect+-+04+-+The+Gift.mp3

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
29.10.2007 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
100 UBLEED - Hurt 19 4 656
nie znam

99 MEGALOMANIAC - Incubus 17 1 (1) 662
6

98 SNOW (HEY OH) - Red Hot Chili Peppers 21 6 663
7

97 A DIFFERENT KIND OF PAIN - Cold 19 2 663
nie znam

96 CLOSER - Travis 23 6 664
6

95 COLD (BUT I'M STLL HERE) - Evans Blue 19 1 (2) 671
nie znam

94 TWENTY YEARS - Placebo 18 1 (2) 679
9

93 FORTUNE FADED - Red Hot Chili Peppers 16 1 (1) 680
5

92 LISTOPAD - Coma 18 2 683
7

91 THE GIFT - Seether 20 1 (1) 684
nie znam

osobiscie wolalbym, zeby linki do chomika byly klikalne Icon_smile2
29.10.2007 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
ku3a napisał(a):osobiscie wolalbym, zeby linki do chomika byly klikalne
Chciałem tak zrobić, ale niektóre nie dawały się zapisać w kodzie BBC.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
30.10.2007 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
[shadow=yellow]81-90[/shadow]


90 SURRENDER - Billy Talent 19 1 (2) 685

Ten zespół poznałem już na początku 2006 roku, ale dopiero za sprawą świetnego "This Suffering" zacząłem interesować się ich muzyką. Wydawało się, że "Surrender" nie odniesie takiego sukcesu jak tamten utwór, ale ostatecznie udało się osiągnąć to, co pozostało nieosiągalne dla "This Suffering" - wejść na pierwsze miejsce. Skończyło się na 19 tygdoniach, ale trudno byłoby wyciągnąć więcej. Później już żaden Billy Talent nie dostał się na moją listę...

------------

89 SPEAK - Godsmack 19 1 (3) 685

Nowa płyta Godsmack miała być wydarzeniem roku 2006. Skończyło się na wielkim rozczarowaniu, ale ten singiel wcale tego nie zapowiadał. Jest on co prawda utrzymany w stylu z poprzednich płyt, tak jak w zasadzie każdy utwór na płycie "IV"... Ten pierwszy singiel jest jednak najbardziej przebojowy i zdecydowanie najlepszy na płycie. Inna sprawa, że znudził mi się dosyć szybko.

http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/Gods...+Speak.mp3

------------

88 REMEDY - Seether 25 9 688

Na początku ciężko było się przebić temu pierwszemu singlowi z "Karma And Effect". Dopiero później udało się złapać wiatr w żagle i wejść do pierwszej dziesiątki. Kolejne single już radziły sobie o wiele lepiej, ale żaden nie utrzymał się na liście tak długo jak ten i stąd tak wysoka pozycja w podsumowaniu.
Na początku początkowy riff kojarzył mi się z "Come As You Are" Nirvany. Później już się przyzwyczaiłem Icon_wink2

http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/Seet...Remedy.mp3

------------

87 ACCIDENTALLY IN LOVE - Counting Crows 17 2 688

Prawdziwy przebój lata 2005. Bardzo szybko wystrzelił i też dosyć szybko spadł. Bardzo melodyjny i chwytliwy kawałek. Teraz już nie podoba mi się tak jak wtedy...

------------

86 ICKY THUMP - The White Stripes 20 3 690

Mimo słabego początku, singlowi zapowiadającemu najnowszą płytę The White Stripes udało się na prawdę nieźle namieszać na mojej liście. Był nawet blisko pierwszego miejsca. Wtedy drogę zagrodził Ickiemu kolejny singiel z tej płyty. W podsumowaniu wszechczasów ten utwór zajmuje już nieco wyższą pozycję, ale i tak jest największym przebojem The White Stripes na mojej liście.

------------

85 INVINCIBLE - Muse 20 2 691

Muse to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich lat. Odbiło się to także na mojej liście. Szczególnie single z ostatniej płyty radziły sobie tutaj znakomicie. I tak oto mamy w pierwszej setce aż cztery utwory z "Black Holes And Revelations".
"Invincible" zawsze należał do moich ulubionych kawałków na tej płycie. Niestety trafił na ciężki okres i nie doszedł nawet do pierwszego miejsca...

------------

84 EVERYBODY'S FOOL - Evanescence 19 4 692

Niewiele brakowało, a byłby to największy przebój Evanescence na mojej liście. Długo utrzymywał się w pierwszej dziesiące, ale głównie na dalszych pozycjach. Gdyby choć raz wszedł do pierwszej trójki, pewnie wyprzedziłby "My Immortal"...

------------

83 MY IMMORTAL - Evanescence 19 1 (3) 693

Ale "My Immortal" może się poszczycić potrójną koroną. I nie zadecydowały o tym wcale świetne wyniki na LP3, bo ta lista akurat nie ma żadnego związku z listą Trójki. Szkoda, że żaden z utworów z nowej płyty nie poradził sobie na mojej liście. Bo z pewnością potencjał był...

---------------

82 PASSIVE - A Perfect Circle 21 7 694

Kolejny przykład utworu, który długo przebywał pod koniec pierwszej dziesiątki, a nigdy nie przebił się do ścisłej czołówki. To mój ulubiony utwór A Perfect Circle, a jednocześnie ich największy przebój na mojej liście. Dziś pewnie poradziłby sobie o wiele lepiej... Wystarczy popatrzeć na ostatnie wyniki Toola...

http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/A+Pe...assive.mp3

------------

81 ANATHOMY OF A TIDAL WAVE - Cold 19 1 (2) 700

Ten utwór znalazł się na mojej liście tylko dlatego, że został wybrany na kolejnego reprezentanta płyty "A Different Kind Of Pain" na Active Rock Liście. Trafił na mój okres fascynacji tą płytą i nie mógł nie dojść do pierwszego miejsca. Pewnie gdybym wtedy zdecydował się na przykład na "When Angels Fly Away" albo "A Different Kind Of Pain", któryś z tych utworów byłby teraz w ścisłej czołówce podsumowania wszechczasów, a tak nie ma żadnego Colda w pierwszej trzydziestce...

http://chomikuj.pl/mrsap/Best+of+mc/Cold...l+Wave.mp3

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.11.2007 01:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #34
 
Cytat:84 EVERYBODY'S FOOL - Evanescence 19 4 692
83 MY IMMORTAL - Evanescence 19 1 (3) 693
Ciekawie wyszło :->
z tej dziesiątki tylko te dwa kawałki gościły u mnie na liście, z czego ten drugi był sporym przebojem Icon_smile2

.
04.11.2007 01:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
mrsap napisał(a):90 SURRENDER - Billy Talent 19 1 (2) 685
86 ICKY THUMP - The White Stripes 20 3 690
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
Icky wyżej od "Surrendera. Icon_surprised
04.11.2007 02:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Zadecydował staż na liście... Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.11.2007 02:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
90 SURRENDER - Billy Talent 19 1 (2) 685
10

89 SPEAK - Godsmack 19 1 (3) 685
88 REMEDY - Seether 25 9 688
nie znam na razie

87 ACCIDENTALLY IN LOVE - Counting Crows 17 2 688
6

86 ICKY THUMP - The White Stripes 20 3 690
8

85 INVINCIBLE - Muse 20 2 691
6

84 EVERYBODY'S FOOL - Evanescence 19 4 692
5

83 MY IMMORTAL - Evanescence 19 1 (3) 693
8

82 PASSIVE - A Perfect Circle 21 7 694
81 ANATHOMY OF A TIDAL WAVE - Cold 19 1 (2) 700
na razie nie znam

kawalkami z chomika pozywie sie pozniej, na razie musza troche ponadrabiac zaleglosci
05.11.2007 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
mrsap napisał(a):100 UBLEED - Hurt 19 4 656

99 MEGALOMANIAC - Incubus 17 1 (1) 662

98 SNOW (HEY OH) - Red Hot Chili Peppers 21 6 663

89 SPEAK - Godsmack 19 1 (3) 685

88 REMEDY - Seether 25 9 688

86 ICKY THUMP - The White Stripes 20 3 690

82 PASSIVE - A Perfect Circle 21 7 694

Tylko tyle było u mnie... Ta część podsumowania zdominowana jest przez Seether i Cold, czyli zespoły które jakoś u mnie nie mogły się przebić: trzecia dziesiątka "remedy" i "stupid girl" to najlepsze ich osiągnięcia... Icon_wink2 Nie weszło też "cold" Evans Blue, czego teraz zupełnie nie mogę zrozumieć Icon_confused Za to "Megalomaniac" to jeden z większych hitów mojej listy w ogóle, fajnie że załapał się do top100, ale u mnie byłby znacznie wyżej Icon_smile2 Dużym hitem było też "Passive", ale APC mieli u mnie wiele o wiele większych Icon_wink2 Podobnie jest w przypadku Godsmack.

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
06.11.2007 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
p.u.r.h. napisał(a):Tylko tyle było u mnie... Ta część podsumowania zdominowana jest przez Seether i Cold, czyli zespoły które jakoś u mnie nie mogły się przebić
Nie tylko ta część. Te dwa zespoły na pewno znalazły się w ścisłej czołówce podsumowania wykonawców.

p.u.r.h. napisał(a):trzecia dziesiątka "remedy" i "stupid girl" to najlepsze ich osiągnięcia
Wczoraj słuchałem "Karma And Effect" i muszę przyznać, że "Remedy" po takiej przerwie zrobiło na mnie największe wrażenie. "Stupid Girl" to jedna z tych piosenek Colda, które podobają mi się najmniej.

p.u.r.h. napisał(a):Nie weszło też "cold" Evans Blue, czego teraz zupełnie nie mogę zrozumieć
Ja też Icon_wink2 Dziwię się, że u mnie jest tak nisko w podsumowaniu... Nie spodziewałem się, że "The Pursuit" aż tak wyraźnie przebije "Cold.."...

p.u.r.h. napisał(a):Dużym hitem było też "Passive", ale APC mieli u mnie wiele o wiele większych Podobnie jest w przypadku Godsmack.
"Speak" i "Passive" to pierwsze wielkie przeboje tych zespołów na mojej liście.
"Imagine" było wcześniej i poradziło sobie nieco gorzej. Jeszcze za czasów poprzedniej listy było u mnie "Weak And Powerless", ale nic nie osiągnęło. Szkoda, bo to obecnie jeden z moich ulubionych utworów APC.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.11.2007 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
[shadow=yellow]71-80[/shadow]


79 LOVE'S DIVINE - Seal 20 3 711

Jedyny utwór Seala na mojej liście, ale za to świetna pozycja w podsumowaniu. To kawałek z początków listy. Ciekaw jestem jak by sobie poradził w dzisiejszych czasach...

------------

79 EVERYBODY'S CHANGING - Keane 19 3 711

Klimat podobny, stopień komercjalizacji również, punktów tyle samo, ta sama pozycja, ale zupełnie inny okres listy i w przeciwieństwie do "Love's Divine" ten utwór wciąż mnie zachwyca. Przypomnę, że "Somewhere Only We Know" uplasowało się na pozycji 135. Szkoda, że z ostatniej płyty żaden z singli nie był przebojem na mojej liście...

------------

78 GET SOME - Chevelle 20 2 712

Przez pewien czas był to mój ulubiony utwór z uwielbianej wówczas przeze mnie trzeciej płyty Chevelle "This Type Of Thinking Could Do Us In" (moim zdaniem najlepszej w ich dorobku). Jednak po sukcesach "The Clincher" i "Panic Prone", "Get Some" było stać tylko na dotarcie do drugiego miejsca, co i tak można uznać za spory sukces.

------------

77 BURRITO - Seether 19 3 713

Kolejny reprezentant płyty "Karma And Effect" na mojej liście. Po tym jak na trzeciego singla wybrany został balladowy kawałek "The Gift", musiałem wybrać na swój kolejny typ coś mocniejszego. To jeden z najmocniejszych utworów na płycie i od początku jeden z moich ulubionych.

------------

76 BUG EYES - Dredg 20 3

Kapitalne wejście. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór, byłem pewien, że za kilka tygodni wejdzie na pierwsze miejsce. Jednak tak się nie stało. Mimo, że dojść do pierwszej dziesiątki udało się bardzo szybko, to najlepsze wyniki utwór ten osiągał pomiędzy 13 a 15 tygodniem. Tuż po tym rozpoczęła się wyjątkowo krótka droga w dół... Szkoda, bo uwielbiam ten kawałek i uważam, że zasługuje przynajmniej na Top 50 podsumowania.

------------

75 BLACKFIELD - Blackfield 20 1 (1) 715

Największy przebój Blackfield na mojej liście. To oczywiście nie jest niespodzianka, ale kilka utworów tego zespołu poradziło sobie u mnie zdecydowanie poniżej możliwości. Szczególnie "Pain", bo tamten utwór podobał mi się zawsze tak samo jak ten, a może nawet bardziej.
Ciekawe jak sobie poradzi "End Of The World". Szykuje się kolejny wielki przebój. Może wreszcie Blackfield powróci na pierwsze miejsce, bo ostatnim numerem jeden tego zespołu jest właśnie kawałek "Blackfield".

------------

74 STRICKEN - Disturbed 20 1 (2) 719

Jeden z największych przebojów Disturbed. U mnie poradził sobie świetnie, ale nie jest to najwyżej notowany utwór tego zespołu. Sam byłem zaskoczony, kiedy "Stricken" zdetronizowało "In Due Time" zespołu "Submersed" i weszło na pierwsze miesjce mojej listy...

------------

73 PANIC PRONE - Chevelle 20 1 (2) 720

Najlżejszy singiel zespołu Chevelle zaliczył dwukrotnie pierwsze miejsce u mnie na liście. Tylko jeden utwór tego zespołu poradził sobie lepiej, a żaden tak długo nie okupował pierwszego miejsca.

------------

72 LET ME OUT - Future Leaders Of The World 19 2 722

Jeden z pierwszych activerockowych utworów, które ściągnąłem. Niesamowicie chwytliwy i przebojowy utwór. Wokal bardzo przypomina stare dobre utwory Nirvany. Kiedyś byłem zakochany w tym utworze do szaleństwa. Niestety to jedyny wielki przebój zespołu FLOTW i jeden z dwóch, które znam...

------------

71 LET ME GO - 3 Doors Down 20 1 (2) 723

Te dwa utwory pochodzą z tego samego okresu. Doskonale pamiętam jak w czołówce obok siebie znajdowało się "Let Me Go" i "Let Me Out". Tak się dziwnie złożyło, że zgromadziły prawie identyczną liczbę punktów i są obok siebie także w tym podsumowaniu. Ja zdecydowanie wolę "Let Me Out". Dzisiaj "Let Me Go" nie podoba mi się tak jak kiedyś i uważam ten utwór za jeden z mniej ciekawych na ostatniej płycie 3DD.


Z tej dziesiątki trzeba będzie chyba z 6 utworów wrzucić... Zrobię to, jak będę miał czas.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.11.2007 11:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie notowań 401-800 mrsap 21 3 653 11.07.2020 02:40 PM
Ostatni post: ku3a
  Podsumowanie 400 notowań mrsap 59 19 414 20.02.2013 01:42 PM
Ostatni post: ku3a
  blog mrsap.blogspot.com mrsap 12 12 789 26.06.2008 10:40 AM
Ostatni post: ku3a
  Wszystkie notowania mrsap's chart mrsap 3 1 807 05.07.2007 09:58 AM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości