Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kicz TV
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: Kicz TV
Bez zapowiedzi bo niedziela. Bez zapowiedzi bo nie wiem jak.


Radio Epsilon
17.03.2019 01:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #42
RE: Kicz TV
Są w życiu chwile, których się nie zapomina. Dla mnie jedną z takich chwil był pierwszy kontakt z teledyskiem Tunak Tunak Tun w wykonaniu Dalera Mehndi



I wszystko jak zwykle zaczyna się bardzo niepozornie. Startujemy od czegoś, co wielu ludzi nazwałoby po prostu "tureckimi jękami", ale na szczęście nie towarzyszą im "chińskie bajki". Zamiast nich mamy kilka efektów graficznych na poziomie Nintendo 64. Tekstury na zamczysku migoczą, choć ten nawet się nie rusza - to dopiero wyczyn! Z drugiej strony jest to pewnie efekt uboczny gry świateł i cieni, co nie zmienia faktu, że już pierwsze dwa ujęcia dają nam "kartridżową" jakość. I nie tłumaczmy tego faktem, że klip powstał w 1998 roku - Californication został wydany zaledwie rok później.

Szczytem szczytów jest animacja kuli ziemskiej na którą wlatują cztery żywioły. Ogień, woda, ziemia i powietrze lądują na planecie i... A jakże! Zaczynają tańczyć! Wtedy też w głośnikach zaczyna się odtwarzać główny motyw piosenki, obok którego nikt nie powinien przechodzić obojętnie. Już w tym momencie wszyscy doskonale wiemy z czym mamy do czynienia, ale spokojnie - napięcie i emocje dopiero zaczynają rosnąć!

Każdy z żywiołów ląduje na ziemi i objawia się w postaci samego Dalera, który to rozpoczyna swój taniec - co jeden to lepszy. Śpiewa do drugiego Dalera, ten odpowiada mu śpiewem. Obaj zaczynają tańczyć w rytm i nim się obejrzymy JEST ICH JUŻ TRZECH NA RAZ. Gdzie uciekać?! Nie ma dokąd, bo chwilę później JEST ICH JUŻ CZTERECH. I wszyscy tańczą i śpiewają i wiesz, że nie dadzą Ci uciec. Atakują swoim Tunak Tunak Tunem, są coraz bardziej agresywni i widać jak wielką radość sprawia im znęcanie się nad Tobą.

Chyba chcą wyciągnąć od Ciebie jakieś informacje, ale zdaje się, że sami zaczynają się kłócić jakimi metodami je od Ciebie wyciągnąć. W dalszym ciągu są jednak spokojni i opanowani w swoich działaniach. Dyskutują w języku zrozumiałym tylko dla nich, a Ty tylko możesz się zastanawiać jakie tortury tym razem wymyślili. Z mowy ciała wiesz jedynie, że zielony Daler podziela zdanie czerwonego Dalera, który z kolei nie zgadza się z brązowym. Te ma jednak wsparcie pomarańczowego, który zażarcie broni swojego nieco wycofanego już kolegi.

W końcu dyskusja się kończy i zielony bierze sprawę w swoje ręce, oblewając wszystko wodą. To znaczy takimi szarymi pikselami. Pozostali członkowie gangu... tańczą, a czego się spodziewałeś?

Pod koniec, gdy żywioły orientują się, że wciąż tu jesteś i Tunak Tunak na Ciebie nie działa, postanawiają sięgnąć po swoją ostateczną broń. Pomarańczowy jest do tego pomysłu bardzo sceptyczny, ale zachęcony przez resztę załogi ostatecznie pęka i przyłącza się do rytuału apokalipsy. Jak wygląda hinduska apokalipsa? Oczywiście, wszyscy tańczą. Najbardziej przerażające jest to, jak wielką radość sprawia im niszczenie świata.

Gang Dalera osiągnął swój cel. Mózg wyprany, teraz do końca życia będziesz śpiewał "Tunak Tunak Tun Da Da Da".

Radio Epsilon
19.03.2019 12:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: Kicz TV
Jedno wiem na pewno. W czasach telewizji kablowej naoglądałem się tego teledysku o kilka razy za dużo.


Radio Epsilon
27.03.2019 10:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #44
RE: Kicz TV
My w Europie mieliśmy swój Gangnam Style zanim to było modne Icon_wink


Radio Epsilon
06.04.2019 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Kicz TV
Yasiex0r <3 Niestety, poznałem mocno po czasie.
A Crazy Loop był u mnie numerem jeden Icon_smile
Co do "Tunak tunak tun", to poznałem w 2010 w jednym klubie/pubie i świetnie się przy tym bawiłem, ale nie wiedziałem co to jest. Dopiero kilka lat później odkryłem Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.04.2019 10:43 PM przez prz_rulez.)
06.04.2019 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Kicz TV
Nie wiem jak Wam, ale mi trudno nie wybuchnąć śmiechem w siedemnastej sekundzie teledysku do Blind And Frozen w wykonaniu Beast In Black



Taaaa, już sama nazwa zespołu jest strasznie kiczowata. Skutecznie walczy z tym wokalista grupy, Yannis Papadopoulos, który przejmuje pałeczkę we wspomnianej siedemnastej sekundzie. Jego maniera przed kamerą jest niestety żenująca i bardzo mi przykro, że muszę użyć tego słowa w zastępstwie do wiadomego. Do tego we zwrotkach śpiewa jak kobieta, ale co kto lubi.

Drugi wybuch śmiechu to moment przed refrenem, czyli wiosłowanie synchroniczne z 53. sekundy. No ładny heavy metal gracie panowie, tylko dlaczego zachowujecie się jakbyście byli supportem dla Kim Wilde?

Oczywiście jest też fabuła. Ładna pani z dużym biustem krąży po zamku. Dlaczego? Być może jest postacią z gry komputerowej i robi to, co każe jej joystick, nie widzę rozsądniejszego wytłumaczenia. Jest zoom na dymiące bongo, jakieś przerażone zombie (nie, nie przerażające - przerażone) oraz mój faworyt - dwie róże przebite pociskiem rozpadające się jak porcelana. Piosenka jest o miłości, więc może to nawiązanie do tradycji polskich wesel*... tylko skąd Finowie wiedzą o polterabendzie? Może myśleli, że to jakiś zespół Icon_wink
(* - teraz wyczytuję, że tradycja ta utrzymuje się tylko w niektórych rejonach naszego kraju, w tym na Śląsku, a pochodzi z Niemiec)

A tak, w międzyczasie oczywiście otrzymujemy parę zgrabnych ujęć wokalisty, który nadal dziwnie macha rękami, wykrzywia mordę i... tańczy czołem. Nie wiem jak to inaczej nazwać, ale gościu jest w stanie w dwie sekundy zmienić wygląd górnej połowy swojej twarzy ponad pięciokrotnie.

A co tam u naszej damulki? A nic szczególnego - krzyż, czaszka, rogi na patyku i kiepska gra aktorska. Pod bongiem znajduje jelenia i zakłada go na szyi. A nie, jednak nie. Zanim to zrobi dopada ją Meat Loaf i porywa. Albo prosi do tańca, sam nie wiem co to miało być. Złapał ją jakby chciał zgwałcić, po czym zaczął obracać i... trzeci wybuch śmiechu - druga minuta, 45. sekunda.

Chwila odpoczynku, bo montażyście też już się nie chciało i podczas solówki pokazywany jest tylko gitarzysta. Po niej Meat Loaf goni naszą bohaterkę, a ta upuszcza jelenia. Wokaliście zespołu najwyraźniej chce się srać, a w pokoju więdną kwiaty. Meat Loaf wspina się na ścianę, ale z niej spada, a damulka idzie spać.

Wybuch śmiechu numer cztery w ostatniej sekundzie, kiedy orientujesz się, że reżyser tego dzieła postanowił się pod nim podpisać imieniem i nazwiskiem.

Radio Epsilon
11.04.2019 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #47
RE: Kicz TV
Dzisiejszy Day Challenge przypomniał mi, że w sumie ten utwór też tutaj pasuje jak ulał Icon_wink
Praca kamery, a konkretnie te kilka zbliżeń i oddaleń na Pana Marka... niemal tak samo dobre jak zoom na Leonardo diCaprio w Django Icon_wink


Radio Epsilon
25.04.2019 03:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #48
RE: Kicz TV
Wybaczcie, ale nie potrafię się już dłużej powstrzymywać ze zdradzeniem kto jest moim faworytem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Zobaczcie sami Icon_smile


Radio Epsilon
28.04.2019 07:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Kicz TV
EVENo napisał(a):kto jest moim faworytem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Zobaczcie sami
Icon_lol
a mi się to podoba i będę trzymać za nich kciuki!
01.05.2019 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #50
RE: Kicz TV
Wydaje mi się, że 45. sekunda to ostatni dobry moment, w którym należy zadać sobie pytanie "Dlaczego ja to w ogóle oglądam?". Co mnie trochę przeraża, bo sam zadałem sobie to pytanie dopiero w 70. sekundzie.


Radio Epsilon
06.05.2019 05:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: Kicz TV


Myślałem, że w kwestii rozmnażania się w teledysku Tunak Tunaka już nic nie przebije. Kobi sprostał jednak wyzwaniu, z każdą chwilą jest go coraz więcej i więcej.

Mnie naprawdę takie videoklipy przerażają. W jednym momencie myślisz, że to taki sobie efekt, ale zanim się obrócisz klonów na ekranie jest już tak dużo, że zaczynasz się bać, że za chwilę staniesz się jednym z nich.

Radio Epsilon
19.05.2019 01:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #52
RE: Kicz TV
A wziąłeś pod uwagę także Łazariewa z Rosji? Jego też jest dużo w pewnym momencie - chodzi mi o występ, nie o klip.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
19.05.2019 01:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #53
RE: Kicz TV
kolej_grzesiek napisał(a):A wziąłeś pod uwagę także Łazariewa z Rosji? Jego też jest dużo w pewnym momencie - chodzi mi o występ, nie o klip.
No tak, ale tam przynajmniej było widać, który jest ten prawdziwy Icon_biggrin

Radio Epsilon
19.05.2019 02:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: Kicz TV


Niby pamiętam ważniejsze fragmenty tekstu i motywy z teledysku, ale dopiero jak sobie to dzisiaj puściłem to zorientowałem się, że kompletnie zapomniałem jak leciał refren Icon_biggrin A leciał całkiem chwytliwie.

Klip postarzał się... dziwnie. Dziesięć lat temu wydawał się bardziej żenujący, niż dzisiaj. Teraz nie wydaje mi się być ani dobrym żartem, ani dobrym obciachem, a w dniu premiery uznałbym go za dzieło w obu tych kategoriach. Co każe mi zadać pytanie - czy to dobrze, czy źle? Raczej to drugie, bo Skuter przestał wywoływać u mnie emocje.

Radio Epsilon
09.06.2019 03:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Kicz TV
I co niby jest nadzwyczajnego w tym teledysku? Icon_rolleyes
09.06.2019 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #56
RE: Kicz TV
Jezu, jak ja kocham odkrywać takie dzieła sztuki jak to poniżej Icon_biggrin Poznałem ten teledysk dosłownie przed chwilą i z marszu ląduje tutaj. Wspaniały! Icon_biggrin


Radio Epsilon
17.06.2019 07:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Kicz TV
Boję się wchodzić do tego wątku...
17.06.2019 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: Kicz TV
K***a mać! Icon_lol

Jedno kliknięcie w to disco polo od prz-a i od razu mi YouTube daje w polecanych takie rzeczy Icon_mrgreen


Radio Epsilon
18.07.2019 08:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Kicz TV
Ciekawe, bo mi tego nie podrzucil, a rzekomo slucham disco polo znacznie czesciej niz Ty Chytry
18.07.2019 09:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #60
RE: Kicz TV
Tim Roth by tego lepiej nie zagrał.


Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.09.2019 01:56 PM przez EVENo.)
30.09.2019 01:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości