Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
[Obrazek: hill2.png]

Prawdopodobnie najważniejsza soulowa płyta lat 90. za dwa dni skończy 20 lat!

To pierwsza płyta, którą uznałem za swoją ulubioną. Pierwsza, w której odnalazłem siebie i w której zatraciłem się bez reszty. Pierwsza, którą miałem na winylu, zanim jeszcze miałem gramofon.

5 lat temu pisałem tutaj:
"Płyta z duszą i przesłaniem. Neo-soul w hip-hopowym sosie w najlepszej formie. Przez wiele lat mój ulubiony album. Był idealnym łącznikiem między współczesnym R&B i rapem a klasycznym soulem, stąd też pozostawał bardzo adekwatny przez tak wiele lat. Aretha Franklin, Marvin Gaye, Stevie Wonder - w moim muzycznym uniwersum wszyscy oni pojawili się dlatego, że Lauryn nagrała Miseducation"


A wy macie jakieś wspomnienia czy przemyślenia związane z tym krążkiem?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2018 05:56 PM przez AKT!.)
23.08.2018 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
Żeby mieć przemyślenia, to trzeba najpierw album przesłuchać... Kajam się. Swoją drogą, szkoda, że jej solowa kariera później niespecjalnie się rozwijała. No i od 18 lat nie mieliśmy od niej krążka...

A czy dzisiaj uważasz, że ta płyta wciąż jest adekwatna?

P.S. W sumie można by ją wrzucić do topłyty.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2018 06:06 PM przez prz_rulez.)
23.08.2018 06:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
Ona już jest w Topłycie. Icon_wink
Płytę w sumie przesłuchałem może trzy razy w życiu... więc nie mam żadnych większych wspomnień. Wypadałoby do niej wrócić, skoro już mam odrobinę większe osłuchanie z r'n'b stworzonym już po tej płycie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.08.2018 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #4
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
Poprosiłem mojego brata aby kupił mi tą płytę w Usa bo wówczas w Polsce jeszcze po premierze nie było jej w sklepach. Nie żałuję i choć jej już nie słucham to płyta rewelacyjna i miło wspominam tą muzyczną końcówkę lat 90 tych.
23.08.2018 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
prz_rulez napisał(a):A czy dzisiaj uważasz, że ta płyta wciąż jest adekwatna?
Tak, myślę, że zupełnie się nie zestarzała, ale i tematy podejmowane przez Lauryn są ponadczasowe.

prz_rulez napisał(a):P.S. W sumie można by ją wrzucić do topłyty.
Można głosować; podsumuje wyniki od nowa, jeśli będzie trzeba:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=9302

Artur.O napisał(a):Płytę w sumie przesłuchałem może trzy razy w życiu... więc nie mam żadnych większych wspomnień. Wypadałoby do niej wrócić, skoro już mam odrobinę większe osłuchanie z r'n'b stworzonym już po tej płycie.
Jest okazja Icon_smile

miszony napisał(a):Poprosiłem mojego brata aby kupił mi tą płytę w Usa bo wówczas w Polsce jeszcze po premierze nie było jej w sklepach.
No, no! To fajna historia Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.08.2018 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #6
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
Ja też mam fajną historię. W grudniu 2019 byłem w Tokio, dałem się namówić kolegom na wyjazd życia. Trafiłem do sklepu z płytami - Recofan, mieli tam półkę z płytami po 100 yenów (3,50zł!) - ale trzeba było kupić ich 10, by promocja zadziałała. Kupiłem 11, wśród nich właśnie "Miseducation". Icon_biggrin
15.03.2021 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
a co jeszcze wziąłeś? kupiłeś coś regionalnego też czy same zagraniczniaki? Icon_biggrin byliście gdzieś poza tokio jeszcze? ja się wybieram, jak się ogarniemy jakoś z tą pandemią Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.03.2021 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #8
RE: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
(16.03.2021 11:42 AM)AKT! napisał(a):  a co jeszcze wziąłeś? kupiłeś coś regionalnego też czy same zagraniczniaki? Icon_biggrin byliście gdzieś poza tokio jeszcze? ja się wybieram, jak się ogarniemy jakoś z tą pandemią Icon_wink

Celowałem raczej w znajome mi rzeczy... ogólnie z Japonii przywiozłem 17 płyt - w sumie zapłaciłem za nie 64 złote, z tego, co policzyłem:
dwie Beyonce - dwa pierwsze krążki, debiut Leony Lewis, "Come Away With Me" Norah Jones, "Get Lifted" Johna Legenda, "Acolyte" Delphic, epkę grupy Smallpools, Modjo, "Echoes" The Rapture i składankę z duetami r&b. No i Lauryn. W drugim sklepie kupiłem z kolei "Monkey Business" Black Eyed Peas, "Greatest Hits... My Prerogative" Britney, "Night Time, My Time" Sky Ferreiry, ale wersję z dodatkową EPką, "Timeless" Sergio Mendesa, "The Dutchess" Fergie, "Elephant" The White Stripes.

Byliśmy tylko w Tokio - ale i ten tydzień to był mało. Niesamowite miejsce.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2021 09:21 PM przez dejmieeen.)
20.03.2021 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości