Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Urszuli
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Urszuli
prz_rulez napisał(a):Hah, szkoda też, że nikt nie zgłosił "Kto by Cię chciał pokochać"
To był świetny cover. W ogóle cała ta płyta z polskimi tekstami zagranicznych utworów była bardzo udana.
Kasia Kowalska śpiewająca Roxette czy Perfect wykonujący The Police Icon_smile
02.02.2018 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Urszuli
kajman napisał(a):No to dwa z trzech utworów, które chciałem zgłosić właśnie zostały zgłoszone.
trzeci zgłosiłeś, więc gdzie Twoje głosy? Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2018 12:16 PM przez thestranglers.)
02.02.2018 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Urszuli
thestranglers napisał(a):trzeci zgłosiłeś, więc gdzie Twoje głosy?
Po pierwsze primo te trzy utwory to były z tych jeszcze niezgłoszonych, a nie z tych co w ogóle brałem pod uwagę do zgłaszania (kilka zostało zgłoszonych wcześniej), po drugie primo tych zgłoszonych, na które chciałbym głosować nie ustawiałem w kolejności, a po trzecie primo chcę być uczciwy i poznać cały zestaw, a co najmniej 9 utworów nie znam, a kilku kolejnych kompletnie nie pamiętam.
02.02.2018 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze inspiracji Icon_smile
03.02.2018 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Depresja
Supernova

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
04.02.2018 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Urszuli
(04.02.2018 05:54 PM)Lilian napisał(a):  Depresja
Supernova
...I właśnie dlatego chciałem poczekać z głosowaniem Icon_smile
04.02.2018 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Urszuli
A ja zagłosowałem, a potem zagłosowałem ponownie i nawet nadal jestem czwarty. A jakby co to zagłosuję po raz trzeci, chociaż nie liczę, że ktoś zgłosi utwór, na który natrafiłem dopiero teraz, a byłby pewniakiem do top 10.
I teraz dopiero mnie tknęło, że zgłosiłem tylko jeden utwór i jeszcze można zgłaszać. No to dokładam teraz jeszcze
Mój blues
i zaraz zagłosuję. Swoją drogą ten utwór wypchnie z top 10 inny utwór z tej płyty.
04.02.2018 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Urszuli
kajman napisał(a):A ja zagłosowałem, a potem zagłosowałem ponownie i nawet nadal jestem czwarty.
z tego co zrozumiałem to pierwsza poprawka nie doszła do mnie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2018 09:34 AM przez thestranglers.)
04.02.2018 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Bo przez pomyłkę wysłałem do kogoś innego. Icon_redface
04.02.2018 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Haha Icon_lol Dobre, dobre! Icon_mrgreen
Choć przyznam, że ja już co najmniej raz też się o to bałem.

EDIT: 42 utwory - całkiem sporo. Będzie z czego wybierać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2018 11:52 AM przez prz_rulez.)
04.02.2018 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Urszuli
KONIEC PRZYJMOWANIA PROPOZYCJI
06.02.2018 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Wszystkiego najlepszego dla Urszuli - ma dziś urodziny! Icon_smile Piwko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2018 11:56 PM przez thestranglers.)
07.02.2018 07:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Urszuli
tak sobie słucham i znalazłem, coś co mi się zawsze z urszulą kojarzyło i będzie pewnie kojarzyć, bo muzykę miała taką sobie; fragment wywiadu sprzed ponad 7 lat z wysokich obcasów, gdzie rozmawiano z aleksandrą laską -- projektantką strojów i wnętrz, która zrobiła m.in. styl wczesnego lady pank, geppert czy rodowicz w latach 80., no i urszulę, o której nie wypowiadała się zbyt pozytywnie; słuchając jej muzyki, śledząc ją swego czasu trochę medialnie i prywatnie, nie mam złudzeń, że miała rację; aż przytoczę:

"(...) była taka artystka, którą opakowywałam, bez umiejętności wokalnych. Chłopcy z Lublina wymyślili, że wylansują gwiazdę. I zgłosili się do mnie. I ją zrobiłam. A ona żadna gwiazda. (...) Wtedy dawałam z siebie wszystko. Nawet o to pokłóciłam się z mężem. Mówił: 'Nadasz rangę czemuś, co nie ma wartości'. Uważał, że mój talent należy oddać osobie, która na to zasługuje. A w tym biznesie komuś odpowiadało, żeby to była akurat ta. A ja byłam człowiekiem do wynajęcia. Mówię uczciwie: zrobiłam Urszulę jak najlepiej i chwyciło".

ale kilka ładnych numerów nawet urszuli zrobiono na pierwszych dwóch płytach, "temat bożeny" zwłaszcza

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.02.2018 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Bez przesady może.
Ja tam nie wierzę tego typu rewelacjom.
07.02.2018 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Urszuli
to żadna rewelacja, ot relacja i opinia osoby z otoczenia, jest pewnie coś czego w tym wywiadzie nie ma, pewnie jakieś osobiste animozje, ale pani laska ma na tyle barwny sposób budowania zdań, że z pocałowaniem ręki kupię od niej bzdurę nawet; ale nie myślę, że to taka bzdura czy bajka z palca wyssana; tu cały wywiad bez paywalla: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obca...Laska.html

zachowałem sobie do dzisiaj ten numer gdzieś, to jedyny numer wo, który zachowałem, ale nie czytałem wiele

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.02.2018 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Możliwe, że coś w tym jest albo ta pani chce zaszkodzić Urszuli w jakiś sposób.
Po co teraz to wyciąga? Nie mam pojęcia i dziwię się, co może kierować taką osobą.
BTW> Urszula przecież dobrze śpiewa(ła) i sama zazwyczaj pisze teksty, a ten np. na "Białej Drodze" były dobre.
07.02.2018 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Ostatnio napisałeś, Konradzie, kilka dość kontrowersyjnych wypowiedzi i to jest jedna z nich.
Ok, być może Urszula nigdy nie miała ogromnej charyzmy... Ale czy każdy musi ją mieć? I ok, ma delikatny głos, nie brzmi jak Mariah Carey czy Whitney za młodu, ale... Czy ta pani nie pomyliła przypadkiem Urszuli z Mandaryną?

AKT! napisał(a):ale kilka ładnych numerów nawet urszuli zrobiono na pierwszych dwóch płytach
Tylko na dwóch pierwszych płytach?... Ale okej, po tym, co napisałeś wcześniej, nie powinno mnie to dziwić.

P.S.
AKT! napisał(a):cały wywiad bez paywalla
No niestety, zdecydowanie z paywallem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2018 08:44 PM przez prz_rulez.)
07.02.2018 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Tomekk napisał(a):Urszula przecież dobrze śpiewa(ła) i sama zazwyczaj pisze teksty, a ten np. na "Białej Drodze" były dobre
warto wspomnieć tu o osobie pana Dutkiewicza, który Urszuli napisał parę dobrych rzeczy Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2018 03:36 PM przez thestranglers.)
07.02.2018 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Tomekk napisał(a):Możliwe, że coś w tym jest albo ta pani chce zaszkodzić Urszuli w jakiś sposób.
nie sądzę, żeby urszuli dało się zaszkodzić; ona się medialnie posypała sama jakichś 15 lat temu przecież, a teraz jest już podstarzałą panią śpiewającą zupełnie żadne rzeczy dla nikogo; wywiad tak jak pisałem, ma osiem lat już

Tomekk napisał(a):Po co teraz to wyciąga? Nie mam pojęcia i dziwię się, co może kierować taką osobą.
udziela wywiadu; opowiada z dystansem i szczerze o swojej karierze i tamtych czasach; dla mnie to wartość

Tomekk napisał(a):Urszula przecież dobrze śpiewa
ja myślę, że urszula miała słaby wokal zasadniczo i to w niektórych piosenkach wyraźnie słychać, ale było w tym głosiku coś eterycznego, co pięknie się udawało opakować piosenką; jestem bardzo daleki od twierdzenia, że piosenkarz musi dysponować niesamowitym głosem, słabe głosiki mi nie wadzą, jeśli ładnie się je obuduje; mam tylko wrażenie, że urszula sama z siebie, jakby ją odrzeć z tych tekstów, kompozycji, syntezatorów, stylizacji, to nie wiem, co by zostało

prz_rulez napisał(a):Ostatnio napisałeś, Konradzie, kilka dość kontrowersyjnych wypowiedzi i to jest jedna z nich.
czy ja wiem? od kiedy przywoływanie fragmentów wywiadów, intertekstualne podejście do dyskusji, jest kontrowersyjne? to raczej punkt wyjścia do dyskusji, niewiele więcej

prz_rulez napisał(a):Tylko na dwóch pierwszych płytach?... Ale okej, po tym, co napisałeś wcześniej, nie powinno mnie to dziwić.
pozostałe znam we fragmentach; coś bym z tego może wybrał, ale im późniejsze nagrania, tym byłoby mi trudniej

prz_rulez napisał(a):No niestety, zdecydowanie z paywallem.
naprawdę? u mnie się nawet nie pokazała informacja o paywallu, więc myślałem, że otwarte Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2018 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Urszuli
Sa wykonania akustyczne Urszuli na Youtubie, wystarczy posluchac.
A co do kompozycji, to gdyby Sufjana "obedrzec z kompozycji", to tez niewiele by zostalo. To chyba dosc naturalne Icon_biggrin
08.02.2018 12:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości