Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Obiecuję w wolnej chwili skomentować, ale długi komentarz się szykuje...
02.01.2018 11:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #22
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Aż trzy utwory wspólne w tej części zestawienia - pozycje 20, 14 i 11, (oprócz FA TALMENTE MALE, które jest u mnie w TOP10). Ciekawi mnie pozycja tych utworów w podsumowaniu na podstawie notowań.

Gaspard napisał(a):#11
Giusy Ferreri - L'amore mi Perseguita (ft. Federico Zampaglione)

W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw Włoszki, najnowszy album nie obfituje w emocjonalne ballady. Wyjątkiem jest ten kawałek. Jedna z najlepszych współprac tego roku czyli duet dwóch wokalistów o niezwykle interesujących głosach, czyli niepokonana Giusy Ferreri i członek zespołu Tiromancino, Federico Zampaglione. Polecam przesłuchać co najmniej kilka razy - pozostawia po sobie niesamowite wrażenie, a fragment po drugim refrenie - miód dla uszu!

Podpisuję się pod tą opinią. Niewiele balladowych kompozycji jest w stanie mnie przekonać, a ta mnie przekonała od początku.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
03.01.2018 01:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #23
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Banks - Trainwreck
jakoś zupełnie mi nie pasuje to nagranie do reszty zestawienia.Icon_wink

Gaspard napisał(a):Camila Cabello - Crying in the Club
dla mnie chyba lepsze od "Havany" i nawet zaliczyło mały epizod na mojej liście.

Gaspard napisał(a):Imagine Dragons - Whatever it Takes
to też mój ulubiony singiel z ostatniej płyty ID i przy okazji ich największy przebój u mnie.Icon_smile

Gaspard napisał(a):Fergie - Save it Till Morning
podoba mi się ale póki co Fergie nie zadebiutowała u mnie z żadnym utworem z ostatniej płyty.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
03.01.2018 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Liam Payne - Strip that Down (ft. Quavo)
Przez chwilę byli nawet blisko wejścia na moją listę, ale koniec końców wyszlo jak wyszło i się nie pojawili. Ale lubię.

Gaspard napisał(a):Katy Perry - Bon Appetit
ale że wyżej niż "Chained To The Rhythm"? to już jednak przegięcie Icon_razz2

Gaspard napisał(a):Polecam każdemu, kto chce na chwilę wyluzować i zapomnieć o świecie
Tak, to bardzo dobry utwór. Dzięki temu w Polsce trochę było o nim głośno. Lubię piosenki Amy są takie szczere i pisane od serca.

Gaspard napisał(a):polskie radia są mega ograniczone pod względem języków.
bo liczy się tylko kasa i nic więcej. Są wyjątki takie jak Despacito czy Indila, ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę.
03.01.2018 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #25
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Dziękuję za wszystkie komentarze. Bardzo mi miło, że znaleźliście coś dla siebie

(02.01.2018 11:13 PM)prz_rulez napisał(a):  Obiecuję w wolnej chwili skomentować, ale długi komentarz się szykuje...
No to czekam niecierpliwie. Zajrzyj też do najnowszego notowania - specjalnie dla Ciebie wrzuciłem całą setkę Icon_wink

(03.01.2018 01:36 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  Aż trzy utwory wspólne w tej części zestawienia - pozycje 20, 14 i 11, (oprócz FA TALMENTE MALE, które jest u mnie w TOP10)
No i super! Icon_biggrin Podejrzewam, że wspólne utwory jeszcze się pojawią Icon_wink

(03.01.2018 01:36 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  Ciekawi mnie pozycja tych utworów w podsumowaniu na podstawie notowań
Zdradzę tylko, że jeden z nich będzie duuuuuużo wyżej, drugi na w miarę podobnej pozycji, a trzeci sporo niżej


(03.01.2018 02:11 PM)Szymek79 napisał(a):  jakoś zupełnie mi nie pasuje to nagranie do reszty zestawienia
Zauważyłem Icon_razz2
Utwory w podobnym klimacie są u mnie właściwie cały czas, ale zazwyczaj nie wychodzą z drugiej pięćdziesiątki, a Banks tak śmignęła do góry.

(03.01.2018 02:11 PM)Szymek79 napisał(a):  to też mój ulubiony singiel z ostatniej płyty ID i przy okazji ich największy przebój u mnie
Oj, trochę słabo. "Whatever it Takes" jest świetne, ale mieli lepsze kawałki

(03.01.2018 02:11 PM)Szymek79 napisał(a):  podoba mi się ale póki co Fergie nie zadebiutowała u mnie z żadnym utworem z ostatniej płyty
Wydaje mi się, że znajdziesz tam coś dla siebie, bo album naprawdę przyzwoity


(03.01.2018 05:04 PM)Tomekk napisał(a):  Przez chwilę byli nawet blisko wejścia na moją listę, ale koniec końców wyszlo jak wyszło i się nie pojawili. Ale lubię
Czyli tak jak u Szymka - podoba się, ale debiutu nie ma Icon_razz2

(03.01.2018 05:04 PM)Tomekk napisał(a):  ale że wyżej niż "Chained To The Rhythm"? to już jednak przegięcie
Sam się sobie dziwię, ale, jak to wcześniej określiłeś, wyszło jak wyszło Icon_wink

(03.01.2018 05:04 PM)Tomekk napisał(a):  bo liczy się tylko kasa i nic więcej. Są wyjątki takie jak Despacito czy Indila, ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę
W sumie nie wiem czy chodzi tylko o kasę. Być może, ale może radia wolą grać bezpieczniejszą angielszczyznę niż ryzykować jakimiś innymi językami. W sumie szkoda, bo jeszcze 12-13 lat temu RMF grał francuskie, włoskie czy nawet rumuńskie kawałki bez żadnego "ale".


Uff, robi się gorąco, bo wkraczamy do pierwszej dziesiątki, a tutaj już tylko największe przeboje poprzedniego roku. Gotowi?


#10
Kelly Clarkson - Love So Soft


Powrót Virgin w zeszłym roku był dla mnie czymś niespodziewanym, na byłym zespole Dody dawno postawiłem krzyżyk. Po wyjątkowo słabej "Niebezpiecznej Kobiecie" zespół wydał drugi singiel, o niebo lepszy od pierwszego. Mocna, pełna emocji rockowa ballada z wyjątkowym głosem Dody i symbolicznym klipem. Niekwestionowany hit poprzedniej zimy, do którego chętnie wracam aż po dziś dzień
03.01.2018 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Czyli tak jak u Szymka - podoba się, ale debiutu nie ma
Podobnie miałem z "Sign of The Times". Identyczna sytuacja i też brak debiutu.

Gaspard napisał(a):W sumie nie wiem czy chodzi tylko o kasę
no a o co innego?
Myślisz, że gdyby te latynoskie rytmy nie były aż tak popularne teraz to RMF czy Zet by po nie sięgnęli? Szczerze wątpię.
Piosenki mniej popularne są mniej lubiane i tym samym mogą przyczynić się do spadku słuchalności - co wiąże się ze spadkiem dochodów z reklam i tak koło się zamyka.

Gaspard napisał(a):Kelly Clarkson - Love So Soft
No Kelly akurat udało się zadebiutować u mnie, ale wyniki były słabiutkie. To już nie te czasy i nie ta muzyka co kiedyś.

Gaspard napisał(a):Martin Garrix - Scared to be Lonely (ft. Dua Lipa)
Łudziłem się, że będzie jeszcze jedna Lipa, o której wspominałeś, ale w innym wydaniu. Ten utwór mi się nie podoba i nie ratuje go nawet ona.

Gaspard napisał(a):będącą politycznym manifestem wymierzonym w aktualnego amerykańskiego prezydenta
a skąd takie informacje? Gdzieś o tym mówiła czy to tylko Twoja interpretacja?
"What About Us" mnie lekko rozczarowało, ale album okazał się być dobry. Drugi singiel to już majstersztyk.

Gaspard napisał(a):Jestem ciekaw jej debiutanckiego albumu, bo czuję, że będzie ciekawie
Oby tylko utrzymała poziom i nie okazało się, że ten singiel to taka mała perełka.
03.01.2018 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #27
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Kelly Clarkson - Love So Soft
po takiej rekomendacji to chyba muszę przesłuchać singiel mam na playliście od początku ale jakoś mi nie zagrał w sumie nie wiem dlaczego.

Gaspard napisał(a):Martin Garrix - Scared to be Lonely (ft. Dua Lipa)
ja zdecydowanie bardziej wolałem duety z Bebe i Troyem.

Gaspard napisał(a):P!nk - What About Us?
udany powrót Różowej dobry pierwszy singiel ale zazwyczaj to kolejne single z płyty były lepsze przynajmniej u mnie zazwyczaj tak bywało.Icon_wink

Gaspard napisał(a):Alice Merton - No Roots
napiszę po raz kolejny nie rozumiem fenomenu tego nagrania.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
03.01.2018 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #28
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(03.01.2018 09:31 PM)Tomekk napisał(a):  Piosenki mniej popularne są mniej lubiane i tym samym mogą przyczynić się do spadku słuchalności - co wiąże się ze spadkiem dochodów z reklam i tak koło się zamyka
Niby tak, ale w takim razie dlaczego bardzo popularnego w południowej Europie dwa lata temu "Roma-Bangkok" nie puścili? Albo kilku innych kawałków, które są typowymi radiówkami i spiałyby się idealnie, ale mimo to grają bezpieczne, angielskie kawałki, bo komuś język grecki, włoski czy rosyjski może nie pasować. A znam takich, którzy z zasady nie słuchają Icon_wink

(03.01.2018 09:31 PM)Tomekk napisał(a):  No Kelly akurat udało się zadebiutować u mnie, ale wyniki były słabiutkie. To już nie te czasy i nie ta muzyka co kiedyś
Moim zdaniem teraz Kelly ma na tyle stabilną pozycję, że w końcu nagrywa to co chce i jak chce. Więc jeśli słabiutki popik zamieniła na soul i jazz to jestem za

(03.01.2018 09:31 PM)Tomekk napisał(a):  Łudziłem się, że będzie jeszcze jedna Lipa, o której wspominałeś, ale w innym wydaniu. Ten utwór mi się nie podoba i nie ratuje go nawet ona
Słuchałeś akustyka? Może bez elektroniki Ci podpasuje Icon_wink

(03.01.2018 09:31 PM)Tomekk napisał(a):  a skąd takie informacje? Gdzieś o tym mówiła czy to tylko Twoja interpretacja?
"What About Us" mnie lekko rozczarowało, ale album okazał się być dobry. Drugi singiel to już majstersztyk
Coś wspominała w jakimś wywiadzie. Jak znajdę to później podrzucę linka. Poza tym to słychać po pierwszym zagłębieniu się w tekst

(03.01.2018 09:31 PM)Tomekk napisał(a):  Oby tylko utrzymała poziom i nie okazało się, że ten singiel to taka mała perełka
"Hit the Ground Running" jest na podobnym poziomie, więc jestem spokojny


(03.01.2018 09:47 PM)Szymek79 napisał(a):  po takiej rekomendacji to chyba muszę przesłuchać singiel mam na playliście od początku ale jakoś mi nie zagrał w sumie nie wiem dlaczego
Szczerze polecam, 10/10

(03.01.2018 09:47 PM)Szymek79 napisał(a):  ja zdecydowanie bardziej wolałem duety z Bebe i Troyem
Duet z Bebe niezły, ale ten z Troyem kompletnie nieudany. Już "So Far Away" jest lepsze

(03.01.2018 09:47 PM)Szymek79 napisał(a):  napiszę po raz kolejny nie rozumiem fenomenu tego nagrania
Być może w gąszczu marnych Radiówek, ciekawsza kompozycja z intrygującą melodią robi większe wrażenie niż jeszcze kilka lat temu? W każdym razie tak jest chyba u mnie.


Dzisiaj ostatnia piątka i ujawnienie mojego Przeboju Roku (który część osób śledząca moją listę chyba obstawiała na najwyżej pozycji). Chciałbym podziękować Wam wszystkim za zainteresowanie i liczne komentarze. Jest mi bardzo miło z tego powodu i jestem zadowolony z tylu wspólnych kawałków w naszych zestawieniach. Oby 2018 przyniósł ich jeszcze więcej! Icon_wink


#05
Maria Jose - Lo Que te Mereces


Co tu dużo mówić, niekwestionowany przebój tego roku. Chwytliwy, wpadający w ucho z niesamowitą Giusy na wokalu. Pomimo, że na tle współczesnej nie wyróżnia się tak bardzo jak niektóre z poprzednich kompozycji to czuję bardzo silną emocjonalną więź z tym utworem i za każdym razem gdy go słyszę, przypominam sobie tegoroczne lato i wszystkie miłe rzeczy, jakie mi się przytrafiły.

Jeszcze raz dziękuję Wam za zajrzenie tutaj i skomentowanie. Już niedługo postaram się wrzucić drugie zestawienie, filmik podsumowujący i playlistę na Spotify.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2018 12:17 PM przez Gaspard.)
05.01.2018 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):bardzo popularnego w południowej Europie dwa lata temu "Roma-Bangkok" nie puścili?
bo to są stacje radiowe z kapitałem niemieckim między innymi i jeśli w Europie Zachodniej (czyt. w Niemczech) nie będzie to hitem, to na pewno tego nie puszczą.

Gaspard napisał(a):Więc jeśli słabiutki popik zamieniła na soul i jazz to jestem za
a do mnie właśnie przemawiał ten popik, tamte piosenki miały coś w sobie. Bezbarwny jazz nie dla mnie.

Gaspard napisał(a):Słuchałeś akustyka? Może bez elektroniki Ci podpasuje
nie, ale ja lubię elektronikę w dobrym wydaniu.

Gaspard napisał(a):"Hit the Ground Running" jest na podobnym poziomie, więc jestem spokojny
jeszcze nie znam, ale skoro rekomendujesz to nie może być aż tak źle Icon_smile

Gaspard napisał(a):Sarsa została polską artystką z największą liczbą tygodni spędzoną u mnie na szczycie. Tak więc hicior pełną gębą i zdecydowanie zasłużony najniższy stopień podium
Cieszę się, bo lubię Sarsę i zawsze jej kibicuję. Super, że to najwyżej notowany utwór w podsumowaniu.

Gaspard napisał(a):i wszystkie miłe rzeczy, jakie mi się przytrafiły.
Oby takich miłych rzeczy było jak najwięcej w 2018 !

Gaspard napisał(a):Jeszcze raz dziękuję Wam za zajrzenie tutaj i skomentowanie
Dzięki.
05.01.2018 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #30
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):#05
Maria Jose - Lo Que te Mereces



Maria swój wcześniejszy największy przebój miała u mnie w 2013 i od tamtego czasu nie interesowałem się bardzo tym, co u niej słychać. Zajrzałem dopiero na wiosnę tego roku i odkryłem "Lo Que te Mereces", czyli jeden z singli promujących najnowszy album Marii, "Habla Ahora". Fenomenalna, rytmiczna, chwytliwa, taneczna, dynamiczna to tylko jedne z przymiotników, jakimi mógłbym opisać ten kawałek. A po ostatnim Sylwestrze, spędzonym na domówce, lubię go jeszcze bardziej

Po ponad 20 latach wenezuelska wokalistka Kiara doczekała się godnej następczyni.



Gaspard napisał(a):#01
Giusy Ferreri - Partiti Adesso



Co do dużo mówić, niekwestionowany przebój tego roku. Chwytliwy, wpadający w ucho z niesamowitą Giusy na wokalu. Pomimo, że na tle współczesnej nie wyróżnia się tak bardzo jak niektóre z poprzednich kompozycji to czuję bardzo silną emocjonalną więź z tym utworem i za każdym razem gdy go słyszę, przypominam sobie tegoroczne lato i wszystkie miłe rzeczy, jakie mi się przytrafiły.

Kolejna opinia pod którą mogę się w 100% podpisać. Jak nic przebój lata, trochę niedoceniony przez zapatrzone w anglosaski świat media.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2018 06:31 PM przez kolej_grzesiek.)
08.01.2018 06:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #31
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Evanescence - Imperfection (Rock Mix)
zdecydowany mój faworyt w Top5 mimo, że nawet się nie pojawili u mnie dla mnie czar tego zespołu już prysnął jakiś czas temu ale nadal szanuje w końcu mieli u mnie kilka dużych przebojów.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
09.01.2018 01:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #32
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2018 09:13 PM przez Gaspard.)
27.01.2018 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.10) Gaspard 0 59 21.03.2024 10:32 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.03) Gaspard 0 19 21.03.2024 10:31 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.25) Gaspard 0 27 21.03.2024 10:30 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.18) Gaspard 0 84 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.11) Gaspard 0 39 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.04) Gaspard 0 30 08.03.2024 09:26 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.28) Gaspard 0 132 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.21) Gaspard 0 52 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.14) Gaspard 0 53 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.07) Gaspard 0 214 08.01.2024 01:15 AM
Ostatni post: Gaspard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości