Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #1
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
40 lat mojego życia stuknie jesienią, więc podjąłem się wyzwania. Wyzwanie to zrobić top największych, najcudowniejszych piosenek mojego życia i zebrać je w systematyczną grupę, listą, top. Jak zwał tak zwał.
Wydawało mi się to nie możliwe, ale po czasie stwierdziłem, że nie jest nierealne. Będzie też to świetna możliwość odświeżenia sobie starych dobrych, dawno czasem niesłuchanych rzeczy i oderwać nieco oczy od teraźniejszej bieżączki, w którą wpakowałem się trochę, jak Jaś i Małgosia w Czekoladowym domku. Zaczynam niespodziewanie od najmocniejszego topu. Chciałbym uspokoić Tomkka, że to nie będą same metalowe utwory, ale też ostrzec, że nie zawsze będę miał litość, jak Matka Teresa. Obiecać mogę jednak, że będą tam same pyszności. Muzyka metalowa kiedyś żądziła w moim życiu, teraz środek ciężkości przeszedł na lżejsze klimaty - taka naturalna kolej rzeczy. Oczywiście co to jest muzyka ciężka? Jak to ująć w ramy? Czy brać pod uwagę całokształt (np. Ministry grali zarówno leciutkie popy jak i ekstremalne czady). Podjąłem jednak decyzję, że postaram się wyważyć to w sposób nieco karkołomny. Tzn, brać pod uwagę czynnik, polegający na tym, że znajdą się tu zespoły, które z ciężką muzyką się kojarzą. Ciężką w sensie "nielekką". Oczywiście rozpiętość będzie tu ogromna bo od klasyków Death Metalu czy Trash metalu po Grunge i Punk Rock. Nie wiem do końca co z tego będzie. Oczywiście będzie coś i dla kochających czady śmiertelne jak i spokojniejsze granie. Rozpocznę około 3 lutego prezentacją. Zacznę na początek mocniej rozdawać (pozycji będzie 300) a potem podobnie, jak w topach roku uspakajać tempo. Całość powinna nie trwać dłużej niż dwa miesiące. Zachęcam do śledzenia i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. - będę się starał dawac linki. Miłego słuchania - dajemy k... czadu - jak za starych czasów. Icon_evil Icon_twisted

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.02.2017 09:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.02.2017 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.02.2017 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.02.2017 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.02.2017 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
17.02.2017 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.02.2017 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.02.2017 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.02.2017 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.02.2017 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.03.2017 06:01 PM przez dziobaseczek.)
01.03.2017 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
100. Clawfinger – Nigger
Post Hardcore ze Szwecji zamoczony w postindustrialne szaty. Na niejednej imprezie skakało się i krzyczało.
99. Motograter – Down
Potęga i siła w przeciwwadze do liryzmu. There's no one coming - And there's no way out. To wszystko na ten temat.
98 Nomeansno - The End Of All Things
Najbardziej niezależna ekipa wszechczasów. Nie znaczy nie!
97 The Toadies - Possum Kingdom
Grunge z najwyższym poszanowaniem klasycznej gitarowej spuścizny.
96 Silverchair – Faultline
Niby kopia wielu gruntowych ekip, ale za każdym razy puls w okolicach 200.
95 Meat Puppets – Scum
Jedni z tych, którzy nadali ton scenie Seattle. Nie wiadomo, czy Kurt by istniał, gdyby nie mięsne lale.
94 Shihad - You again
Moc z Antypodów. Bardzo lubię stękać, jak Jon Toogood. Oczywiście ku radości moich współdomowników.
93 Wipers - Youth of America
Znów wielka inspiracja Kurta. Ta rzecz właściwie w Polsce nie znana. Już nie Punk a jeszcze nie zimna fala. Dla koneserów obowiązkowe.
92 Strapping Young Lad — Detox
Silnie techniczne, wręcz komputerowe. Devin Townsend miał łeb, jak sklep w kategorii pomysłowość.
91 Kid Rock – Bawitdaba
Zagadka. Ekipa niby dla jaj, ale Bawitdaba to całkiem serio nagranie. Pełne mocy, zaciśniętych zębów i przestrzeni. Perła przed wieprze.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.03.2017 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
90 Boy Hits Car — I'm A Cloud
To nie auto potrąciło chłopca, lecz odwrotnie. Efekt może być tylko jeden.
89 Mastodon - blood and Thunder
Ciężkie i bardzo sabbatowskie. Nawiązanie do najlepszych tradycji ciężkiego grania.
88 Celldweller – Switchback
Industrial w tamecznych butach. Vitro nie załapało się na top 200, być może dlatego, że Celldweller nie bali się psychodelii.
87 Apartment 26 - Give Me More
Eklektyczne wariactwo na najwyższym poziomie. Choć świat o nich zapomniał, ja wciąż słyszę w uszach ten konglomerat popu, rocka, metalu i tysiąca innych dziwactw.
86. Ra – Violator
Nigdy nie przepadałem za plemiennymi bębnami i brzmieniami wschodu, dopóki ich nie zagrał Sahaj. Efemeryda, której nie potrafię zapomnieć.
85. System of a Down - B.Y.O.B. (Bring your own bombs)
Gruzini, którzy położyli świat na łopatki. Świeże i porywające mocne granie.
84. Pressure 4-5 - Beat The World
Jeden z klasycznych kwiatków okresu 00, gdzie katowałem się ciężkimi rzeczami. Nigdy już potem nie było tak jak wtedy. Też chodziłem po ścianie.
83. Thornley - Come Again
Na pograniczu ciężkiego i średniego. Dlatego tutaj jest Thornley a tam będzie Big Wreck.
82. kittie – brackich
Znakomite rockowe granie, które nie znalazło uznania w Europie. Genialnie, że na Youtube ktoś wrzucił VHS w oryginale. Za każdym razem wow.
81.
Baby z jajami

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.03.2017 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
80. Iron Maiden - Wasted Years
Metalowcy, którzy potrafią śpiewać, krzyczeć, ryczeć , hałasować, a jednocześnie chwytać za serducho.
79. Smile Empty Soul - Bottom of a Bottle
Ponury manifest, którego nucenie nie poprawia humoru. Jeden z arcydzieł okresu 00.
78. The Offspring - Gotta Get Away
Jedna z pieśni, która wywindowała punk rock do mainstreamu. Dynamit i bezdyskusyjni liderzy neopunku.
77. Quicksand - Delusional
Zgrzytliwy, acz dość przystępny post hardcore. Jeden z najbardziej nośnych kawałków tego fascynującego nurtu.
76. Chronic Future – Insomniac
To taki Quicksand do dobrej imprezy, skoczny, melodyjny, bardziej krystaliczny, ale doskonale poprawiający humor.
75. Mad at Gravity – Historypeats
Jeden z najlepszych odsłon epoki 00. Jest i liryzm i wyrazistość, jest emocja no i świetna melodia. Piękne.
74. Drain STH - Crack the Liar's Smile
Doskonały selektywnie brzmiący kop w szczękę, do tego wymierzony przez białogłowy. Doskonałe.
73. Incubus – Megalomaniac
Niektórzy dopatrywali się następców wielkich, którzy będą wyżej. Rzecz w tym, że nie mieli oni takich ambicji. Grali po prostu dobrego rock’n’rolla z ambitnymi tekstami.
72. Pride & Glory - Losin' Your Mind
Zakk Wylde na mandolinie, od razu biegłem do sklepu. Wyborne połączenie hard i southern rocka. To chyba ostatnia piosenka, gdzie solówka gitarowa cieszy ucho.
71. Testament - Return To Serenity
Jedna z najpiękniejszych metalowych ballad wszechczasów. Jest mocna i dosadna, żadnych skrótów, ale jednocześnie przedniej urody.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
08.03.2017 08:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
Ostatnia dycha w tym tygodniu
70 Flaw - Payback
Zarówno Flaw jak i Five bolt main to twór Chrisa Volza. Jest to chyba najlepiej wyważony temat epoki 00. Delikatności i liryzm przeplatają się z furią i wściekłością w proporcjach dotychczas nieznanych.
69 Girls Against Boys - Bullet Proof Cupid
Główny dochód dla kultowej stajni Touch and Go. Ciężko było wybrać jakiś konkretny kawałek tych noisowców. Wybrałem najbardziej charakterystyczny i najbardziej ekspresyjny.
68 The Dillinger Escape Plan - Unretrofied
Jedna z najdziwniejszych ekip, jakie w życiu usłyszałem. Myślę, że Unretrofied nieźle oddaje to szaleństwo. W całości twórczość nie do przełknięcia, ale niektóre „momenty” są absolutnie genialne.
67 30 Seconds to Mars – Echelon
Początki tej formacji były bardzo obiecujące. Echelon pomimo, że nie był singlem ani hitem powala i jest niezwykle nośny. Wyśmienite.
66 Hoobastank - Crawling in the dark
Jeden z najlepszych rzeczy epoki 00. Z resztą to był świetny okres. Rozpiętość twórczości jest ogromna, ale faktycznie Crawling in the dark pomimo pozornej konwencjonalności pozostaje punktem odniesienia.
65 Death - Crystal Mountain
Najlepsza Death metalowa załoga w mojej ocenie. Zresztą nazwa to sugeruje, choć miłośnicy często klasyfikują ich twórczość precyzyjniej. Dla mnie największą ich siłą jest przywiązanie do melodii.
64 Blindside – Pitiful
Kombinowałem, który kawałek jest tym najlepszym, bo jest ich sporo. Wybrałem w sumie chyba najbardziej konwencjonalny. Dlatego, że bardzo go lubiłem. Post harcore nie jest nadmiernie uciążliwe ani zbyt łagodne. Proporcje doskonałe.
63 311 – Beautiful Disaster
W sumie to słuchając np. Amber można ich wsadzić do lekkiego nawet topu. Ale w sumie to rockowa ekipa i nigdy tego nie ukrywali, pomimo, że bardzo mieszali. Beautiful Disaster jest silnie umoczony w typowy ich eklektyzm ale nie brakuje szacunku dla gitarowego rzemiosła.
62 CKY - Tripled Manic State
Ekipa grająca tak charakterystycznie i z takim dynamitem, że nie sposób ich nie rozpoznawać. Osiągnęli faktycznie status kultowy. Także z uwagi na manifestowaną ogromną miłość do heavy metalu i wczesnego Hardcore’a.
61 At the Drive-In — One Armed Scissor
Była już Sparta. W topie średnim będzie Mars Volta. Ekipa z El Paso pozostanie w mojej głowie już na zawsze. Tym hałaśliwym wariactwem pozostawili piętno, ale też gigantyczną wszechstronnością.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.03.2017 05:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #16
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
60 Lost Prophets - Awkward
Walijczycy, którzy zapisali się okropną obyczajowo kartą, pozostawili też świetne Fakesound… Po prostu miazga po dziś dzień.
59 Body Count — Born Dead
Mrożona Herbata opowiada o największych syfach tego świata. Nie chce mi się czasem drążyć tego mrocznego klimatu. Ale jemu wierzę w całej rozciągłości.
58 Linkin Park - Points Of Authority
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych ekip w zestawieniu, która jest kojarzona z miałkością. Otóż to błąd. Debiut był istną eksplozją. Points Of Authority po dziś dzień robi wrażenie.
57 Chevelle - Send the Pain Below
Świetne rockowe rzemiosło, które nigdy nie schodziło poniżej wysokiego poziomu. Send the Pain Below jest faktycznie próbą zrzucenia tego bólu. Na całe szczęście niektórzy wybierają snowboard…
56 Bad Religion – Infected
Doktorzy Punk Rocka. Zawsze mieli u mnie ogromne wzięcie. Moc przysmażona z ogromną dbałością o melodie..
55 Taproot – Calling
Przepiękna ballada świetnej, acz bardzo niedocenionej załogi. W ich muzyce był zawsze liryzm niespotykany dla ciężkiej muzyki, były piękne, wzruszające teksty, były świetne melodie.
54 Saliva - Click Click Boom
Ilość imprez, przy której leciała ta pieśń jest niezliczona. Wprost katowałem się w okresie 00 tymi brzmieniami. Nie ma co kawałęk jest ultra przebojowy, tak jak cały debiut śliny.
53 Senser – Age of Panic
Jedni z prekursorów elektronicznego rapcore’a. Znakomicie czuli się mieszając i udziwniając. Mimo rapowania i ogromnej siły, była to niezwykle przebojowa muzyka.
52 Prick – Animal
Kolega Trenta z okresu Lucky Pierre. Typowy depresyjny Industrial, jednak różniący się od gwoździ przebojowością. No i ta końcówka. Wow
51 The Jesus Lizard - Nub
Liderzy jednej z najlepszej wytwórni niezależnej Touch And Go Records? Być może Dawid Yow swą charyzmą mógłby obdzielić z tuzin szarpidrutów. Absolutna klasyka prawdziwej alternatywy.


Już od środy rozpoczynam odliczanie najlepszych 50 ciężkich piosenek. Czy jesteście gotowi????????? Zestaw będzie potężny!!!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.03.2017 09:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
50 Foo Fighters - For All The Cows

[Obrazek: 4155346.jpg]

Dla wszystkich krów. Dla fanów soczystego, uczciwego i przepysznego rocka w najczystszej postaci. Miód!

49 The Young Gods - Kissing The Sun

[Obrazek: 1522843.jpg]

Szwajcarski industrialny zegarek w apogeum twórczości. Niektórzy twierdzą, że to muzyka idealna na alt taneczne imprezy. Sprawdziłem na sobie - to prawda. Jedna z najlepszych ekip z tego nurtu i najlepsza kraju mlecznych krów.

48 Sevendust – Black
[Obrazek: artworks-000075395734-coensj-t500x500.jpg]

Krowy się chowają do stodoły i obory, gdy słyszą ciężar gitar John’yego Connolly’ego. Właściwie Lajon i ekipa jest swego rodzaju hołdem dla Living Colour, przy czym nie bali się też sięgać po brzmienia hardcoreowe. I pomyśleć, że LAjon mógł zostać na zawsze wokalistą R’n’B.

47 Black Sabath - Sabbat Bloody Sabbath

[Obrazek: 3593364.jpg]

Co tu dużo mówić. Był taki etap, że każda ekipa coś zawdzięczała Sabatom. Nie ma sensu się rozpisywać. Kocham.

46 Tool – H.

[Obrazek: 1851653.jpg]

Jedna z najpotężniejszych ekip metalowych wszechczasów. Wstyd było wówczas nie znać i się nie zachwycać. Ja autentycznie ich uwielbiałem i niczego nie mogę im odmówić. Szczególnie wieczorami.

45 Sepultura - Territory

[Obrazek: 2877851.jpg]

Brazylia kojarzy się każdemu z pięknymi plażami i pięknymi dziewiczymi lasami. Ale też kojarzy się z narkotykami i kradzieżą narządów. Dlatego obok Salsy i Mamby powstają ludzie wkurzeni i tworzą takie perły, jak Territory.

44 Soundgarden — My Wave

[Obrazek: 1460289.jpg]

Świetny wokalista, znakomici muzycy i znakomite inspiracje. Z tej mąki można stworzyć tylko coś tak potężnego, jak Soundgarden. Absolutna czołówka muzyki gitarowej początku lat 90tych.

43 Stabbing Westward - Shame

[Obrazek: 3283159.jpeg]

Jedna z ekip przystępniejszego industrial, która zostawiła znakomite wrażenie. Nie było przytłoczenia w takiej intensywności, jak to ten styl miał w zwyczaju. Jest sporo świeżego powietrza. No i sporo dość przebojowych kawałków. Często wracam do nich

42 1000 Homo DJs - Supernaut

[Obrazek: 2320927.jpg]

A jakże? W hołdzie wielkiej ekipie! Wspomniałem, że każda ekipa coś zawdzięczała. Al oczywiście jeszcze wróci (bez Revolting Cocks, którzy nie załapali się na top 200)

41 Stone Temple Pilots - Tripping On A Hole In A Paper Heart

[Obrazek: stone-temple-pilots-trippin-on-a-hole-in...single.jpg]

Żegnaj Scott. Wciąż nie wierzę, że go już nie ma. Zostawił sporo świetnych piosenek, swietnych projektów i niedosyt, bo jeszcze miał tyle w sobie potencjału, który można było odkryć ;’(

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.03.2017 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
40 Therapy? – Femtex

[Obrazek: 114705839.jpg]

Terapia, która nie leczy. Jeden z najlepszych zespołów rockowych ever. Potrafi połączyć potęgę i moc ze świetnymi melodiami, jak nikt inny.

39 White Zombie - Feed The Gods

[Obrazek: 1665265.jpg]

Nikt tak pięknie się nie drze, jak Rob. Jego zombiaki wprost powaliły mnie na pewnym etapie. Feed The Gods jest taką kwint esencją wczesnego repertuaru. Arcydzia(e)ło.

38 Filter – Jurassitol

[Obrazek: 2205663.jpg]

Calokształt repertuaru raczej nie powala, ale Filter miał niesamowite momenty. Jurassitol zniewala pulsującym basem, rytmem i narkotycznym klimatem. Brawo.

37 Hum – Stars

[Obrazek: 1563980.jpg]

Jeden z Flagowców Z-rocka. Trochę psychodelik, Trochę Pixiesowego zgiełku, trochę Grunge, trochę czegoś od siebie. Space Rock w najlepszym wydaniu.

36 Fear Factory - Self Bias Resistor

[Obrazek: 6378880.jpg]

Kto mi wyrzucił tę koszulkę. Potrafiłem jej nie prać, by nie wyblakła prasowanka. Prasowanka blakla, ale muzyka nie przestawała. Roar!!!

35 Bullet For My Valentine - Tears Don't Fall

[Obrazek: 1871116.jpg]

Zaraz zaczną krzyczeć przeciwnicy. Tymczasem Tears Don't Fall było fatamorganą w ciężkiej muzyce okresu połowy lat 00. Dogorywała już scena Nu, i pojawił się ktoś, kto pięknie wskrzesił Heavy Metal i ubrał w młodzieżowe szaty. Jeden z najlepszych z tych najświeższych.

34 Machine Head – Davidian

[Obrazek: 5116.jpg?0545]

Rewelacyjny trash metal, bardzo lubiany przeze mnie – bo nie dość, że żywiołowy, to jeszcze świetnie zagrany technicznie i bardzo przebojowy.

33 Static X - Push It

[Obrazek: 1472734.jpg]

Znakomite, post industrialny metal, który w ogóle się nie zestarzał. Energia, jaka emanuje z tego kawałka może przenocić albo raczej kruszyć góry. RIP Wayne ;’(
32 Sugartooth - Booty Street

[Obrazek: R-5272162-1389259592-9027.jpeg.jpg]

Zdecydowanie ekipa która mogła sporo osią bo zaczynali w tym samym czasie i wytwórni co Tool. Głowę im rozsadzało od pomysłów a wokalista niczym inkarnacja Marka Hollinsa na debiucie po prostu onieśmielał. Mój ulubiony kawałek to bardziej skoczne oblicze Sugartooth.

31 Handsome - Ride down

[Obrazek: 2192369.jpg]

Przystojniacy zawsze uznawałem za spokojniejszą, bardziej przystępną odmianę pewnej formacji na H. Z resztą w tej formacji są i muzycy z formacji H. i Quicksand. To do czegoś zobowiązuje. Kawał genialnego Rocka.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
17.03.2017 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
30 KoЯn - A.D.I.D.A.S

[Obrazek: 1472614.jpg]

O czym można myśleć całymi dniami? O seksie, oczywiście. Myślę, że Jonathan także. W pewnym etapie był to wzorzec z Sèvres, jeśli chodzi o ciężką muzykę, każdy chciał tak brzmieć. Ale pewnie niuanse były zupełnie nie do podrobienia. I na szczęście nigdy nikt im nie podskoczył.

29 Waltari - Color TV

[Obrazek: 1451266.jpg]

Tak dziwnej piosenki nie był w stanie wówczas nikt wymyśleć. Gdzieś między sosnami i świerkami Fińskiej tajgi ktoś wpadł na to by połączyć banalny pop music z Deth metalem. Wyszło coś bezprecedensowego. Z resztą cała twórczość Waltari to zbiór wyjątkowych kompozycji.
28 Alice In Chains - I Stay Away

[Obrazek: 1472695.jpg]

Niesamowita pieśń. Uważam, że EPka „Jar of Flies” jest najlepsze dzieło, jakie z tej stajni wyszło. Cudownie zbalansowane emocje, proporcje doskonałe. I Stay Away jest takim opus Magnum - jest i liryzm pięknych smyków i wściekłość ciężkiego pochodu basowego, jest moc i lekkość, jest dramaturgia, jest piękno, ale jest i brzydota. A Końcówka wprost powala.

27 Rollins Band - Liar

[Obrazek: 1310296.jpg]

O Heńku już sporo powiedziałem i czytałem. Człowiek renesansu i wzór do naśladowania. Choć wokalistą jest średnim, to jego mocą jest siłą przekazu. Liar powala siłą. Jest odniesienie do klasyki heavy metalu, do ciężkiego Bluesrocka, ale także do Crossover i Hardcore’e. Świetny teledysk i tekst, świetne zmiany tempa, genialne brzmienie. I will never tell a lie !!!

26 Ministry - The Land Of Rape And Honey

[Obrazek: Ministry-TheLandOfRapeAndHoney.jpg]

Od tego kawałku rozpoczęła się moja przygoda z ministra. Trzecia p[łyta była znakomitym pomostem pomiędzy wczesnym popowym graniem a późniejszym metalowym. Tytułowa piosenka, jest najmocniej osadzona w Kochanym surowym Industrialu A’la Cabaret Voltaire czy Front 242. Najbardziej lubię wracać do tej ponurej, szalenie monotonnej i przejęczanej momentami twórczości. Dla mnie absolutna klasyka.

25 Gravity kills – Down

[Obrazek: 2721444.jpg]

Debiut Gravity Kills wkomponował mnie w ziemię. Słuchałem płyty, jak opętały. Ponieważ łączy ona to co kocham najbardziej. Moc Industrialu, korzystanie garściami z sampli i udziwnień i jednocześnie niesamowicie chwytliwych melodii. Down do tego zdradza fascynacje tworzącym się wtedy nowym frontem muzyki tanecznej. Industrial wysłany na peregrynację.

24 Killing Joke – Millennium

[Obrazek: 1359938.jpg]

Niesamowita załoga, która ma status kultowy, by nie powiedzieć, że pomnikowa. Wokalista skalę głosową ma niewiele lepszą niż Lemmy, ale głowa jego pękała od pomysłów. Wybrałem okres fascynacji Industrialem, choć spokojnie mógłbym wybrać z tuzin innych piosenek.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.03.2017 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
23 Primus - My Name Is Mud

[Obrazek: 4534045.jpg]

Les Claypool jest wirtuozem gitary basowej, ale przez całą karierę starał się w swojej twórczości to narzędzie wykorzystywać do sprawiania radości fanom niż buńczucznego epatowania ludzi swoim ego. Za to kocham jego i jego trupę. Choć muzyka jest radosna i prześmiewcza, zawsze byłem pod ogromnym wrażeniem tej niesamowicie oryginalnej, niepodrabialnej i świetnej muzyki.

22 Kyuss – Gardenia

[Obrazek: 1823238.jpg]

To było wówczas niesamowite odkrycie. Bez wahania po usłyszeniu Demon Cleaner kupiłem oryginalną kasetę. I po przesłuchaniu pierwszej piosenki po prostu oniemiałem. Wprost zatkało mnie i nie potrafię odetkać się po dziś dzień. To taki stoner rock idealny, choć może nie tak przebojowy, ale wali po głowie niesamowicie. Arcydzieło gatunku. Wszyscy muzycy potem nadal tworzyli, ale jeden z nich założył zespół, który jeszcze tu powróci.

21 Pantera - Cemetery Gates

[Obrazek: 1fd7d91855bb048d9b426ada6d0a9ef2.jpg]

Czy wybrać wrzaskliwe i techniczne trasowanie z tzw. Trzeciego okresu, czy też czysty heavy metal z okresu początkowego. Mnie mimo mich moich dylematów najmocniej przekonywuje jednak najbardziej przebojowy okres środkowy. Anselmo śpiewa, a nie drze się lub mizdrzy, gitary brzmią selektywnie i melodyjnie a nie technicznie, czy przesadnie elegancko. Złoty środek.

20 Corrosion Of Conformity - Albatross

[Obrazek: 1642647.jpg]

Kilka świetnych płyt i ciężko wybrać coś z tego repertuaru, bo to cudowne połączenie Crossover, Sludge i Stonera kompletnie nie ima się czasu. Albatross jest typowym hiciorem, przebojowym, kompaktowym i nośnym. Każdy, kto zdecyduje się na głębszą przygodę z COC nie pożałuje. Niesamowicie oryginalna ekipa, do której bardzo lubię wracać.

19 Vast - Pretty When You Cry

[Obrazek: 1574314.jpg]

Kiedyś z moim przyjacielem posłuchaliśmy jadąc gdzieś samochodem nocą i kompletnie oszaleliśmy na punkcie tego kawałka. Trochę industrial okraszony folkowymi elementami, ze świetną linią rytmiczną. To był wielki przebój.

18 Rage Against The Machine - Darkness

[Obrazek: 3606ce26dacf25e08115cfd44b92fd93.320x320x1.jpg]

Sporo się nasłuchałem na rockotekach. Raga Protiv Maszinie jest tworem, którego twórczość zawsze działała mobilizująco na słuchacza. Darkness jest to najlepsza piosenka, choć bazuje na podobnym schemacie, co większość hiciorów. Kawałek pięknie się rozkręca, płynie za pośrednictwem wybornej partii basu i wybucha kilkakrotnie świetnym refrenem.

17 Prong - Broken peace

[Obrazek: R-552613-1427576964-4032.jpeg.jpg]

Znakomita mieszanka trashu, metalu, industrial i heavy metalu. Po dziś dzień nie zapomnę dnia zakupu i zachwytu nad okiem na gaziecie Icon_smile

16 Faith No More - King for a Day

[Obrazek: 2582046.jpg]

Elegancja wśród rockowców. Ale jednocześnie najwięksi wywrotowcy. Patton jak dla mnie status geniuszu niemniejszy niż Mozart czy Chopin. Wybranie jedne piosenki było dla mnie potężnym wyzwaniem. Ale zdecydowałem się na mniej znany, acz znakomity utwór prawie tytułowy z piątek płyty. Jest tu wszystko za co kocham tę ekipę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.03.2017 06:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia dziobaseczek 114 15 852 09.02.2021 11:44 AM
Ostatni post: AKT!
  10 Lat Minęło - Czyli Podsumowanie 10 Lat Dziobasowej Listy Antyprzebojów dziobaseczek 75 34 993 21.07.2019 09:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowe kosze obfitości, czyli utwory życia dziobaseczek 151 122 446 20.01.2017 10:42 PM
Ostatni post: thestranglers
auto Wielkie podsumowanie czterech lat na MyCharts dziobaseczek 67 11 037 24.11.2012 11:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości