Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #1
Wątek dyskusyjny
Fajne takie podsumowanie wszystkich list, forumowy top i szkoda, że niestety to upadło. Tak sobie pomyślałem, czy nie warto by było do tego powrócić? Rozumiem, że przejrzenie wszystkich list i przeliczenie ich zajmuje bardzo dużo czasu i czasem ciężko tak komuś. Dlatego wpadłem na pomysł, że może lepszym pomysłem byłoby, gdybyśmy głosowali tak jak na top klasyków? Zbieramy numery (powiedzmy od każdego użytkownika po 3, może więcej), ustalamy wspólnie jak to wszystko ma wyglądać ; ile pozycji na liście ma być, czy ma być poczekalnia (jeśli tak ile utworów w niej, czy są jakieś regułki, że np. 5 pkt na nowości obce i w jakiej formie ma być głosowanie (myślę, że dobrze tak jak na forumowej klasyków by było, czyli top 10 + 1/2 propozycje), przeprowadzamy głosowanie do pierwszego notowania i potem już normalnie co tydzień nowe notowanie. Bo wydaje mi się, że trochę dziwnie, że istnieje lista klasyków, a nie ma aktualnej na forum.
Jeśli by były zasady podobne do listy forumowej klasyków i nie więcej niż 40 piosenek to nawet ja mógłbym zliczać i postować listę na forum.
To na razie zasady itp. zostawmy w spokoju. Chciałbym was się na początek jedynie zapytać co o tym myślicie i czy jesteście chętni do brania udziału w głosowaniu? Proszę odpisać. Nawet jeśli jest ktoś negatywnie nastawiony to proszę to napisać i najlepiej uzasadnić.
JEŚLI PRZYNAJMNIEJ 6 OSÓB BY BYŁO CHĘTNYCH DO GŁOSOWANIA TO PRZEJDZIEMY DO ZASAD, JEŚLI TYLE OSÓB SIĘ NIE UZBIERA TO USUNĘ PO KILKU DNIACH WĄTEK I ZAPOMINAMY O POMYŚLE Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2016 08:03 PM przez Lombthorne.)
29.07.2016 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #2
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Coś cicho na razie tutaj. Chyba jednak pomysł się nie spodobał Icon_neutral
29.07.2016 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #3
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Kiedyś tutaj na forum była już Forumowa Lista Przebojów. Nigdy nie głosowałem, kilka razy ją przeglądałem, i muszę powiedzieć że nie podobały mi się jej zasady. Dlatego nie wiem jak ze starszymi bywalcami forum, czy spodoba im się ten pomysł. Ale stworzona lista z klasycznymi utworami jakoś tam działa, dlatego jeśli pojawią się jakieś ciekawe zasady to ja jestem na tak.
29.07.2016 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #4
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Powiem tak! Dobry pomysł tylko moja propozycja to tak
- 40 utworów bez poczekalni
- Bez żadnych reguł np. Punkty na obce nowości
- Głosujemy na 16 piosenek + dajemy 4 propozycje,które w przyszłym tygodniu znajdzie się w zestawie do głosowania
- regulamin pobytu na liście
a. 14 tygodni gdy utwór nie łapie się do top 40
b. 15 tygodni gdy utwór łapie się do top 40 ale tylko jedna osoba przez cały okres pobytu natrackliście na niego głosuje
c. 20 tygodni gdy utwór łapie się do top 40 ale tylko jedna osoba na niego głosuje
d. 25 tygodni gdy utwór łapie się do top 40 i głosują na nie więcej jak jedna osoba
e. >25 tygodni gdy dany utwór łapie się do top 40 i głosuje na niego >/ 2 osoby i jest szansa na jego dalszą obecność u innych userów nie zostanie usunięty

Mam nadzieję,że ci się spodoba.A jeśli chodzi o numeracje,to żeby zachować ciąg to zacząć od 501 notowania,a nie zacząć od początku

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
29.07.2016 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #5
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Spokojnie z zasadami, na to przyjdzie czas, jeśli w ogóle pomysł wypali Icon_wink Na pewno zasady zostaną zaś stworzone na zasadzie demokratycznego głosowania, więc z tym na razie spokojnie. Icon_smile Czyli rozumiem, że razem ze mną licząc są już 3 osoby chętne do brania udziału? Icon_lol
29.07.2016 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #6
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Też jestem za tym aby przywrócić Forumową od 501 notowania.
29.07.2016 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #7
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(29.07.2016 08:41 PM)MExpress napisał(a):  Też jestem za tym aby przywrócić Forumową od 501 notowania.

No to 2 osoby są za

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
29.07.2016 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #8
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Ja również Icon_smile
29.07.2016 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #9
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Przywrócić, ale oczywiście w nowej wersji Icon_smile
Ja osobiście stawiam tylko dwa warunki, jeśli mam zliczać i postować listę ; max 40 piosenek (może być mniej, zresztą to ustalimy w przyszłości jeśli pomysł wypali, ale nie więcej) i sposób głosowana taki jak na liście klasyków,czyli w postach pod wątkiem ze spisem utworów a nie tak jak to były dotychczas zliczane wszystkie listy (zbyt pracochłonne) Icon_lol A do reszty zasad, które w przyszłości będą ustalane postaram się dostosować do większości głosów Icon_wink
29.07.2016 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Ale forumowa była zliczana na podstawie naszych list personalnych, nie było tam głosowania...
29.07.2016 09:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #11
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
No i właśnie dlatego myślę o tym, by zmienić zasadę. Znacznie mniej czasu by zajmowało liczenie wtedy Icon_wink
29.07.2016 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Wiesz, ale forumowa m(i?)a(ła?) 10 lat, więc... Ciężko byłoby się przyzwyczaić do takiej zmiany.
29.07.2016 09:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #13
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Ale i tak już jej nie ma, a warto ją zastąpić czymś innym podobnym. Chyba, że komuś by się chciało liczyć normalnie, a w to wątpię Icon_wink
29.07.2016 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
skoro nie ma poprzedniej, na poprzednich zasadach, to cokolwiek by to było to powinno mieć nr 1.
chyba, że ktoś będzie zbierał top 10, top20, topxxx z osobistych list i je podliczał to wtedy nr 501

nie jestem przeciw, ale głosować raczej nie będę.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.07.2016 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #15
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Nie wiem.Jak ja bym robił "Forumową",to na początek bym brał pierwszą 3 wszystkich wrzuconych list,a jaki byłby efekto,to nie wiem

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
29.07.2016 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #16
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Oj tam zasady zostawmy na później Icon_razz2
Prz_rulez i Yacy ; Czyli wy nie jesteście na Tak? Icon_wink
29.07.2016 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Yacy napisał(a):chyba, że ktoś
No tak, KTOŚ. Najlepiej niech samo się zrobi.
...A tak naprawdę, gdyby każdemu zależało, to nie byłoby jeszcze za późno, by podliczyć zaległe notowania i reaktywować Forumową. Każdy mógłby ogarnąć top 10 5 list i dalibyśmy radę.
Ale nie, bo lepiej, żeby to zrobił mityczny KTOŚ.
29.07.2016 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
no to Ty podlicz.

piszę ktoś, bo ktoś podjął temat.

dla mnie tym ktosiem możesz być Ty.
możesz do tego dorzucić Forumową last fm.

Lombthorne napisał(a):Prz_rulez i Yacy ; Czyli wy nie jesteście na Tak?
Forumowa nr 501 na starych zasadach TAK
Notowanie nr 1 nowej listy na nowych zasadach TAK

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.07.2016 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #19
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(29.07.2016 10:13 PM)TuneHunterz napisał(a):  Nie wiem.Jak ja bym robił "Forumową",to na początek bym brał pierwszą 3 wszystkich wrzuconych list,a jaki byłby efekto,to nie wiem
I np. punktacja ze starej radiowej Muzycznej Jedynki. 5pkt.-3pkt.-1pkt.

.
29.07.2016 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Yacy napisał(a):no to Ty podlicz.
Fajnie przyjść na gotowe, ale wnieść swój wkład już trudniej.
Naprawdę tak trudno, by każdy z nas się zajął pięcioma listami i zebrał z nich top dziesiątki do pliku tekstowego?
Yacy napisał(a):możesz do tego dorzucić Forumową last fm.
Czy będziesz mi to wypominać do końca życia?
Poza tym zmartwię Cię - w nowej wersji last.fmu przestały się wyświetlać dane grupowe.
30.07.2016 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości