Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #161
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Sundrajta napisał(a):Zatem jasne jest że te minimum 20 najsłabszych propozycji od razu powinno zostać zastąpione przez nowości!
ja rozumiem to tak że wszystko poza Top20 (co się nie zmieści w pierwszym notowaniu tam) robi wypad od razu - na co trzymać te rzeczy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 05:43 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #162
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Lista to dla mnie Top20 + załóżmy 15 propozycji (przy tylu uczestnikach), no i ewentualnie te spadki z każdego notowania jeśli taka będzie wola większości
20.08.2015 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 514
Dołączył: Dec 2014
Post: #163
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Poczytuję i coraz bardziej się dziwię - gdzie to zmierza?

Generalnie jestem za rotacją.

A wiem co piszę i to z "własnego" podwórka listy Top Orbit!
Obecnie twardo trzymamy się zasady, że jest do 5 nowości w zestawie i za każdy utwór wchodzi nowy,
więc utrzymujemy stałą liczbę 60 propozycji. 1 za 1! Ponadto dany wykonawca ma wyłącznie 1 propozycję.
Ja nie piszę tego, żeby coś zamieszać i żeby się tutaj chwalić, ale jak nie ustalicie twardo czegoś na początku
to potem będzie bałagan. Mogę też napisać, że to głównie ku3a wypracował te zasady (czyli 1 osoba a nie 7 osób)
i potem nawet jak były różne dziwne pomysły (np. moje) to się z nich wycofywaliśmy.
Zmierzam do tego, że gdzie kucharek 6 tam... wiadomo co.

Jestem przeciwny chomikowi - sorry, ale moim zdaniem są wygodniejsze alternatywy (np. właśnie youtube).
20.08.2015 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #164
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
adameria napisał(a):Poczytuję i coraz bardziej się dziwię - gdzie to zmierza?
zagłosujmy już na spokojnie do niedzieli na te wszystkie alternatywy a potem Kondzio to wszystko zbierze do kupy
20.08.2015 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #165
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
adameria napisał(a):Zmierzam do tego, że gdzie kucharek 6 tam... wiadomo co
każdy może coś konstruktywnego dodać od siebie, nie wydaje mi się byśmy nie byli w stanie dojść tym samym do kompromisu

teraz mam jeszcze nowe pytanie: czy jest obowiązek głosowania na dziesięć utworów? a jeśli nie to czy wtedy punktujemy od 1 w górę do powiedzmy 8 przy ośmiu tylko propozycjach wybranych przez kogoś?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 05:52 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #166
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
widzę że macie chyba już dość punktów więc Kondziu zdecyduj czy jest ww. obowiązek, no i co robimy z tą całą resztą utworów która nie wejdzie w pierwszym notowaniu do Top20
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 05:56 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #167
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(20.08.2015 05:53 PM)thestranglers napisał(a):  widzę że macie chyba już dość punktów więc Kondziu zdecyduj czy jest ww. obowiązek, no i co robimy z tą całą resztą utworów która nie wejdzie w pierwszym notowaniu do Top20
Jak dla mnie powinień być taki obowiązek, bo gdybyśmy pozwolili na mniej to wtedy bałbym się że niektórzy zagłosują tylko na te utwory zgoszone przez siebie Icon_confused
A odnośnie tego co zrobić z piosenkami, które nie wejdą do 1 notowania to sam nie wiem, ale może najlepiej : Utwory, którym najmniej będzie brakowało do wejścia na listę by zostały nadal w propozycjach, a dalsze by wypadły. Tylko tutaj musimy zdecydować ile piosenek ma zostać (5, 8, 10, 12, 15?) bo więcej zostawiać nie ma sensu by wielkiego Spamu nie było Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 06:13 PM przez kondzio_92.)
20.08.2015 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #168
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Jeżeli wszystkie utwory, które nie załapią się na listę pójdą won, to w drugim tygodniu z 80 propozycji zostanie 40 (20 z listy i 20 nowości) i pewnie niektóre osoby nie znajdzą nic ciekawego do głosowania (a przynajmniej nie 10 utworów, nota bene wtedy punkt o 10 punktach dla nowości straci rację bytu). Chyba nie o to nam chodzi. Jeżeli utwory będą w zestawie 3 tygodnie to pewnie w 3 tygodniu dojdziemy do 120 utworów, ale w kolejnym zejdziemy do jakiś 80 i ta tendencja będzie się utrzymywać.
I jeszcze jedno - utwór po wypadku z listy być może zostanie w zestawie a nowy, który się nie przebił poleci won to sorry, ale dla mnie to jakaś paranoja. No i przy okazji nadal optuję za tym, żeby utwór zostawał w zestawie tylko po pierwszym spadku.
20.08.2015 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #169
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Kara's Flowers - Dame cabeza (1995)
Vanilla Ninja - Heartless (2004)
Fromuz - Spare Wheel (2007)
Kourosh Yaghmaei - Paeez (1973)



P.S. Ej, ten zestaw to mydło i powidło Icon_wink
20.08.2015 11:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #170
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
prz_rulez napisał(a):Ej, ten zestaw to mydło i powidło
przecież lubisz takie mieszanki Icon_razz
20.08.2015 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #171
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Proponuję pochylić się na chwilę nad tym, co napisał adameria, bo według mnie jest to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. O ile dobrze zrozumiałem, to polega ono na tym, że liczba utworów, na które można głosować jest zawsze taka sama. Ma to wiele zalet:
1) Liczba utworów do głosowania jest stała i nie będzie zależała od liczby uczestników, którzy zgłoszą nowe propozycje. Jeśli będzie ich 10, to wymianie ulegnie jedynie 10 utworów, jeśli 25, to wymieni się 25. Oczywiście jedynie zasadną regułą jest usuwanie tych najmniej popularnych
2) Z zestawienia wypadną utwory, na które nikt nie głosuje i ewentualnie te najmniej popularne, nie będą więc blokować miejsca w zestawie przez określoną liczbę tygodni.
3) Szansę dostają utwory mniej znane, do których człowiek przekonuje się stopniowo. Założę się, że nie ma tu forumowicza, który znałby wszystkie zgłoszone do tej pory propozycje, a sporo jest tu też młodzieży, która starszych utworów prawie nie zna. Dajmy więc wszystkim trochę czasu do zapoznania się z poszczególnymi utworami, a nuż odkryją coś, co pozostanie w ich pamięci na całe lata. W regule proponowanej przez thestranglersa (tj. utwory które nie załapały się do głównego zestawienia opuszczają na stałe zastaw do głosowania) największe szanse mają niestety wyłącznie utwory najpopularniejsze - czyli byłoby sztampowo, a tego nie lubimy.
4) Szansę mają też te utwory, którym niewiele zabrakło do miejsca w głównym zestawieniu. Dla przykładu w regule stosującej limit x tygodni, mogłoby się zdarzyć tak, że jakiś utwór w ostatnim regulaminowym tygodniu w propozycjach, zająłby pozycję nr 21 i zabrakłoby mu do głównego zestawienia jednego małego punktu. W następnym tygodniu tego utworu nie byłoby już w zestawie do glosowania, za to byłyby takie, na które nikt jeszcze nie głosował i prawdopodobnie nikt już nie zagłosuje.

Dlatego zamiast zastanawiać się ile tygodni maksymalnie powinien spędzić utwór w zestawie do głosowania, powinniśmy ustalić ile utworów ma ten zestaw zawierać. Wydaje mi się też, że ułatwi to obsługę podliczającemu punkty.
21.08.2015 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 514
Dołączył: Dec 2014
Post: #172
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):i pewnie niektóre osoby nie znajdzą nic ciekawego do głosowania (a przynajmniej nie 10 utworów, nota bene wtedy punkt o 10 punktach dla nowości straci rację bytu).
"Dziurom" mówię stanowcze NIEIcon_exclaim Napiszę wprost - wystarczy, że robisz to na forum lp3.
To nie jest straszenie tylko piszę jak jest: jeśli to przejdzie, to ja nie będę głosował.
Nie dość, że chyba będzie można głosować na własne propozycje, to jeszcze wybiórczo?
E-e-e, to po co taka lista? Gdzie będzie ten wspólny zbiór?
Bo indywidualne listy, to chyba nie ma problemu, żeby każdy sobie we własnym wątku założył... Icon_rolleyes

Że będzie mydło i powidło, to się tego spodziewałem... taki sklep p.t. wszystko za 4 zł. Icon_wink2
Ale chyba o to chodziło właśnie.
21.08.2015 06:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #173
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Zgadzam się ze zdaniem Rincewinda. On też dobrze wie o co mi chodzi w takiego typu liście - o promocję utworów stosunkowo nieznanych. Jako że powinniśmy już szusować do wiążących decyzji to myślę że faktycznie najłatwiej będzie stworzyć Top 20, a powiedzmy x utworów, które zajmą kolejne miejsca stworzy poczekalnię, już niekoniecznie numerowaną. Taka jest moje propozycja. Nie możemy zgodzić się co do minimalnej liczby tygodni pobytu w propozycjach więc zróbmy po prostu większą listę (Top20 + ww. poczekalnia). Utwory z Top20 miałyby prawo spaść do poczekalni, a czy raz czy więcej razy jest mi to już obojętne.
Kondziu, myślę że przez te cztery dni wszyscy zainteresowani wypowiedzieli się i zagłosowali w niektórych kwestiach. Weź więc pod uwagę słowo ludu i na jego podstawie sporządź regulamin listy. Oczywiście oferuję Ci w tym pomoc jeśli będzie takowa potrzebna Icon_wink
21.08.2015 06:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #174
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
adameria napisał(a):"Dziurom" mówię stanowcze NIE
+1, pięknie to ująłeś Adam!
Ważne jest głosowanie. Głosowanie na dziesięć utworów. Starajmy się pomóc a nie utrudniajmy.
21.08.2015 06:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #175
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
ja tylko na chwilę, skorzystam z wpisu Adama:
adameria napisał(a):To nie jest straszenie tylko piszę jak jest: jeśli to przejdzie, to ja nie będę głosował.



dziękuję.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2015 08:14 AM przez Yacy.)
21.08.2015 08:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #176
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
a jeśli już tu jestem:
8. za
9. przeciw - kolejność wklejania kryterium kolejności - bez sensu. to już wolę podwójne pozycje!
sorry, jesli taki punkt poddajemy pod głosowanie, to czemu o nawiasach nie?

10. -
11. przeciw - trzy minimum.
12. tak.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.08.2015 08:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #177
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(21.08.2015 06:43 AM)thestranglers napisał(a):  Kondziu, myślę że przez te cztery dni wszyscy zainteresowani wypowiedzieli się i zagłosowali w niektórych kwestiach. Weź więc pod uwagę słowo ludu i na jego podstawie sporządź regulamin listy. Oczywiście oferuję Ci w tym pomoc jeśli będzie takowa potrzebna Icon_wink
Oczywiście, będę brał pod uwagę głosy większości Icon_razz Więc ile ma być tych utworów w poczekalni? Icon_lol
21.08.2015 09:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #178
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
adameria napisał(a):Że będzie mydło i powidło, to się tego spodziewałem... taki sklep p.t. wszystko za 4 zł. Icon_wink2
Boskie porównanie Icon_lol
21.08.2015 09:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #179
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
5) 6:5
6) 5:3
7) 8:1
8) 5:0
9) 3:2
10) 2:2
11) 1:2
12) 1:2


Thestranglers, dlaczego mam wrażenie, że głosowałeś dwa razy?...
21.08.2015 09:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #180
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
adameria napisał(a):"Dziurom" mówię stanowcze NIE
Ale gdzie ja napisałem coś o dziurach? Napisałem tylko że jeżeli będzie około 40 utworów to może się okazać, że tych utworów wartych głosu nie uzbiera się (przynajmniej dla niektórych osób) aż 10.
adameria napisał(a):Nie dość, że chyba będzie można głosować na własne propozycje, to jeszcze wybiórczo?
Ale gdzie się doszukałeś jakiejś wybiórczości. Mi choidziło o to, że jeżeli byłaby równowaga czyli 20 utworów z listy i około 20 nowych to mało kto nawet bez przymusu nie da tych 10 punktów nowym obcymn propozycjom.
kondzio_92 napisał(a):Więc ile ma być tych utworów w poczekalni?
Ale coś takiego na razie nie przeszło i nie wiadomo czy przejdzie. Punkty 10-12 są w sprzeczności ze stałością ilościowej zawartości poczekalni. A niezależnie od tego, który punkt z 10-12 by przeszedł to liczba utworów w zestawie do głosowania będzie w przybliżeniu taka sama od (tu zależnie od przyjęcia wersji z punktów 10-12) 6, 2 lub 4 notowania i będzie wynosiła około 120, 40 lub 80 utworów. Moim zdaniem 80 utworów to całkiem dobra liczba - nie jest ich aż tak dużo i zawsze (no może prawie zawsze) znajdzie się coś do głosowania.
21.08.2015 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 328 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości