Największe forum list przebojów Mycharts.pl
DLP - Notowanie 196 (06.09.10) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Domowa Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Wątek: DLP - Notowanie 196 (06.09.10) (/showthread.php?tid=9175)

Strony: 1 2


DLP - Notowanie 196 (06.09.10) - saferłel - 06.09.2010 06:53 PM

Niusy na chomiku.

Belle & Sebastian - I Want The World To Stop, Belle & Sebastian - I Didn't See It Coming - Odhaczeni Icon_biggrin Ranking moich ulubionych wykonawców, którzy istnieją i nie pojawili się jeszcze na DLP zmniejsza się z każdym rokiem. Posiłkując się danymi z last.fm mogę stwierdzić, że z prowizorycznego top 50 do szczęścia brakuje mi jedynie Suede (w końcu się reaktywowali) oraz Faith No More. Trochę to straszne. Tak niewielu do zdobycia, a jednak każdy kolejny come back wywołuje u mnie coraz większe emocje. Nie inaczej jest z nowymi singlami od Belle & Sebastian. Melodyjne, urocze, znakomicie uzupełniające ich przebogaty katalog indie popowych hymnów. ''I Want The World to Stop'' wydaje się być numerem, który ''znam od zawsze''. Klasyka Belle & Sebastian. Melancholijny pop godzien ich największych osiągnięć. Wyrazisty, z bogatym zapleczem instrumentalnym, pięknie wyśpiewany przez czuły i miękki głos Stuarta Murdocha. Z kolei ''I Didn't See It Coming'' pozostawia w głowie pewien zalążek optymizmu połączony z prawdą, że pieniądz tak naprawdę nie rządzi światem (chociaż urocza Sarah Martin z początku nie jest o tym przekonana Icon_razz2). Druga część kompozycji to już sprawa oddzielnego tematu. Magiczne, psychodeliczne przejście, radiowy tuning i porywające zakończenie przy oklaskach ze studia telewizyjnego w Glasgow. Śmiem twierdzić, że Belle & Sebastian niewiele mają w swojej dyskografii tak przyjaznych dla ucha, a jednocześnie trzymających słuchacza w ich wyśnionym świecie numerów.

Tamaryn - Love Fade - Kolejny młody zespół pod patronatem mojej osoby. Rex John Shelverton i Tamaryn tworzą w San Francisco. Wpisują się ponad to w jeden z moich ulubionych i dość bacznie śledzonych nurtów: dream pop/shoegaze. Wszechwiedzący internet nakazuje klasyfikować ich również jako projekt gotycko-etherealowy. ''Love Fade'' jest jednak inne. Niezbyt skomplikowane. Tu gra gęsta atmosfera spowijająca singiel, powolnie świdrujące gitary oraz eteryczny głos wokalistki. Rozmarzony środek schowany jest po kopułą posępnego, momentami wręcz złowieszczego opakowania. Z góry polecam fanom My Bloody Valentine, Mazzy Star, Slowdive i kilku innych do bólu pięknych zespołów.

Built To Spill - Planting Seeds - Budowlańcy wracają na DLP z reprezentantem krążka ''There Is No Enemy''. Wyboru kontynuatora tradycji ''Life's Dream'' dokonałem głównie dzięki F.E.N.O.M.E.N.A.L.N.E.J. płycie ''Keep It Like a Secret'', bo to ona natchnęła mnie, żeby wrócić do najnowszej pozycji w dyskografii Amerykanów. Kto zna Buldożerów ten nie potrzebuje zbędnej reklamy i wymyślnych opisów. Oni zawsze grają krwisty rock n' roll z nieco bluesowo-nostalgicznym smaczkiem. Konserwatywnie, lecz z wirtuozyjnym kunsztem. ''Planting Trees'' zgodnie z przewidywaniami wyraźnie podnosi testosteron.

OMD - New Babies: New Toys - ''New Babies: New Toys'' (zwracam uwagę na dokładną pisownie tytułu) to druga odsłona krążka ''History of Modern'' i miejmy nadzieję, godny następca ''If You Want It''. Singiel oficjalny, owszem. Na własne wybory jeszcze za wcześnie, ponieważ płyta dopiero się tłoczy.
''New Babies: New Toys'' uderzy w rynek amerykański, gdzie duet OMD nie miał przeboju z prawdziwego zdarzenia od ponad 25 lat! Wątpię, żeby udało się podbić Bilboard, ale kogo z nas to tak naprawdę obchodzi? Ważne, że do czynienia mamy z prawdziwą rakietą. To już nie ta sama nowoczesna i przejrzysta produkcja, co w ''If You Want It''. Jest ostrzej, drapieżniej, bardziej w stylu początku lat 80. Syntezatorowe riffy jak najbardziej analogowe. Przypominają się stare, dobre czasy. Refren rozwala jak dawniej, syntetycznie wygenerowana elektryczna gitara podkręca moc o 100%, a McCluskey nie liczy siwych włosów na swojej głowie. Prawdziwe party z OMD pora zacząć.

PS - I ten tekst.....w sam raz prosto w serce Ameryki.

PS2 - Kawałek dorwałem dosłownie kilka godzin temu. Spontanicznie wrzuciłem na listę....i na razie zamyka stawkę, ale to nie jest jego ostatnie słowo Icon_smile


AP. PP. LT.

01. 01. 03. The Raveonettes - Breaking Into Cars
02. 29. 02. Arcade Fire - Suburban War
03. 08. 04. OMD - If You Want It
04. 02. 05. Hurts - Wonderful Life
05. 03. 08. Scissor Sisters - Any Which Way
06. 09. 03. The National - Sorrow
07. 05. 04. Veronica Falls - Beachy Head
08. 10. 11. Gorillaz - On Melancholy Hill
09. 04. 07. Skunk Anansie - My Ugly Boy
10. NE. 01. Belle & Sebastian - I Want The World To Stop

11. 11. 06. Griderman - Heathen Child
12. 24. 02. Hurts - Sunday
13. 07. 06. The Roots & John Legend - The Fire
14. 06. 05. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
15. 14. 10. Best Coast - Boyfriend
16. 12. 08. Klaxons - Echoes
17. 13. 04. Klaxons - Venusia
18. 15. 09. Stars - Changes
19. 20. 02. Cee-Lo - Fuck You
20. 18. 09. Morcheeba - Self Made Man

21. 21. 12. Dum Dum Girls - Rest Of Our Lives
22. 16. 15. Arcade Fire - The Suburbs
23. 22. 07. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
24. 23. 05. Tindersticks - Harmony Around My Table
25. 26. 04. Beach House - Silver Soul
26. 17. 07. Joanna Newsom - Easy
27. 19. 12. Wavves - King Of The Beach
28. NE. 01. Belle & Sebastian - I Didn't See It Coming
29. 27. 08. Crystal Castles - Baptism
30. 30. 10. All Saints Day - You Can't Be Alone

31. 25. 12. Blonde Redhead - Here Sometimes
32. 28. 11. Massive Attack - Girl I Love You
33. 40. 02. Benjamin Biolay - Si Tu Suis Mon Regard
34. 37. 03. Black Rebel Motorcycle Club - Bad Blood
35. 39. 07. UNKLE - Follow Me Down
36. 32. 07. Deerhunter - Revival
37. 33. 17. Flying Lotus & Thom Yorke - ...And The World Laughs With You
38. 46. 02. Dead Confederate - Run From The Gun
39. 38. 15. Janelle Monáe & Saul Williams - Dance Or Die
40. NE. 01. Tamaryn - Love Fade

41. NE. 01. Built To Spill - Planting Seeds

42. 31. 10. Tricky - Murder Weapon
43. 35. 13. Rush - Caravan
44. 34. 13. Toro Y Moi - Leave Everywhere
45. 36. 16. Tame Impala - Solitude Is Bliss
46. 41. 14. !!! - AM/FM
47. 43. 19. The National - Afraid Of Everyone
48. 42. 20. Crystal Castles - Celestica
49. 44. 14. Yeasayer - O.N.E.
50. 45. 16. Menomena - Five Little Rooms
51. 51. 03. Monika Brodka - W Pięciu Smakach
52. 49. 06. Arab Strap - Daughters Of Darkness
53. 52. 09. Archive - Come On Get High
54. 50. 09. Panda Bear - Tomboy
55. 47. 15. Goldfrapp - Alive
56. 48. 05. Antony & The Johnsons - Thank You For Your Love
57. 57. 51. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
58. 58. 18. MGMT - Brian Eno
59. 53. 12. Washed Out & Caroline Polachek - You And I
60. 60. 24. The National - Bloodbuzz Ohio
61. 55. 09. Tired Pony - Dead American Writers
62. 63. 21. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Round And Round
63. 54. 24. Skunk Anansie - Squander
64. 56. 15. Scissor Sisters - Fire With Fire
65. 59. 16. The Pains Of Being Pure At Heart - Say No To Love
66. 66. 10. The Vaselines - I Hate The 80's
67. 61. 13. The Drums - Forever And Ever, Amen
68. 62. 18. Wolf Parade - Ghost Pressure
69. 65. 19. Gorillaz - Plastic Beach
70. NE. 01. OMD - New Babies: New Toys

Z listy wypadły:

z 64 - of Montreal - Coquet Coquette - po 7 tyg.
z 67 - Muchy - Notoryczni Debiutanci - po 7 tyg.
z 68 - Kylie Minogue - Aphrodite - po 9 tyg.
z 69 - Blur - Fool's Day - po 20 tyg.
z 70 - The Veils - Three Sisters - po 13 tyg.



- prz_rulez - 06.09.2010 07:41 PM

To OMD tak trochę na drugim biegunie do DOM. Swoją drogą, uwielbiam nowości na ostatnich miejscach Icon_smile2 Taki fetysz mały.
saferłel napisał(a):57. 57. 51. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
I pewnie każdy z odwiedzających tę listę ma w głowie jedno krótkie pytanie: CO DALEJ?


- koszMAREK - 06.09.2010 07:59 PM

saferłel napisał(a):01. 01. 03. The Raveonettes - Breaking Into Cars
Numer jeden wymiata Icon_smile2


- prz_rulez - 06.09.2010 08:05 PM

koszMAREK napisał(a):
saferłel napisał(a):01. 01. 03. The Raveonettes - Breaking Into Cars
Numer jeden wymiata Icon_smile2
W każdym razie, nie żałuję jego ściągnięcia. Zresztą, Dania w ostatnim roku zaskakuje bardzo na plus.


- AKT! - 06.09.2010 08:53 PM

To OMD zadebiutowało tak, jakbyś wcale tego nie chciał Icon_razz Swoją drogą nie pamiętam czy kiedykolwiek miała u Ciebie taka sytuacja Icon_smile2

Belle & Sebastian zgodnie z oczekiwaniami wysoko. Ja jeszcze nie słyszałem tych nagrań, ale skoro zadebiutowały u Ciebie, to pewnie można będzie znaleźć je na chomiku, więc na pewno nadrobię przed kolejnym notowaniem mojej listy Icon_smile2

Tamaryn nie znam, ale nie czuję się fanem My Bloody Valentine Icon_smile2
"Suburban War" zrobiło nieprawdopodobny (dla mnie; jak na tę piosenkę) skok. Nie wiem na ile mnie to cieszy. Sam wybór tego nagrania na listę jest dość dziwny Icon_smile

Gorillaz trochę się odbudowali; Cee-Lo po wystrzałowym debiucie, tym razem niewiele w górę; Janelle jeszcze dzielnie się trzyma w top 40 - fajnie, ale będzie coś kolejnego? Icon_wink2

Brodka bez ruchu, niewiele wyżej niż wiekowe Grizzly Bear Icon_sad Antony się nie utrzymał.


- saferłel - 06.09.2010 09:16 PM

aaktt napisał(a):To OMD zadebiutowało tak, jakbyś wcale tego nie chciał Icon_razz Swoją drogą nie pamiętam czy kiedykolwiek miała u Ciebie taka sytuacja Icon_smile2
Miała, miała. Kilka numerów debiutowało już na 70-tym lub okolicach.

aaktt napisał(a):Belle & Sebastian zgodnie z oczekiwaniami wysoko. Ja jeszcze nie słyszałem tych nagrań, ale skoro zadebiutowały u Ciebie, to pewnie można będzie znaleźć je na chomiku, więc na pewno nadrobię przed kolejnym notowaniem mojej listy Icon_smile2
Oczywiście. Może w końcu ich należycie docenisz ;] Tylko niestety jakość nie jest perfekcyjna. To ripy z tego ich ''talk show''. ''World'' wziąłem od kogoś i jest taki ''cichawy'', poza tym wszystko perfect. ''Didn't'' natomiast robiłem sam, jakość jest jeszcze lepsza, lecz nie było możliwości usunięcia oklasków.

Cytat:Tamaryn nie znam, ale nie czuję się fanem My Bloody Valentine Icon_smile2

Widziałem jak zgwałciłeś ten album Icon_smile2

Cytat:Sam wybór tego nagrania na listę jest dość dziwny Icon_smile
Jeśli potrafisz to wytłumaczyć czymś innym niż ''nie jest to po prostu moja ulubiona piosenka z płyty'', to chętnie dowiem się co tak dziwnego w tym jest Icon_smile

aaktt napisał(a):fajnie, ale będzie coś kolejnego? Icon_wink2
Będzie.

aaktt napisał(a):Brodka bez ruchu, niewiele wyżej niż wiekowe Grizzly Bear
Gdzie tam Brodce do Grizzly Bear...ah.


- AKT! - 06.09.2010 09:51 PM

saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Belle & Sebastian zgodnie z oczekiwaniami wysoko. Ja jeszcze nie słyszałem tych nagrań, ale skoro zadebiutowały u Ciebie, to pewnie można będzie znaleźć je na chomiku, więc na pewno nadrobię przed kolejnym notowaniem mojej listy Icon_smile2
Oczywiście. Może w końcu ich należycie docenisz ;] Tylko niestety jakość nie jest perfekcyjna. To ripy z tego ich ''talk show''. ''World'' wziąłem od kogoś i jest taki ''cichawy'', poza tym wszystko perfect. ''Didn't'' natomiast robiłem sam, jakość jest jeszcze lepsza, lecz nie było możliwości usunięcia oklasków.
Mi to nie przeszkadza Icon_wink2 Może wreszcie się przekonam, choć jak dotąd mi się nie udało, ale może po prostu poświęciłem im za mało uwagi. Wraz z wydaniem nowej płyty na pewno zyskają jej nieco więcej z mojej strony Icon_smile2

Cytat:
Cytat:Tamaryn nie znam, ale nie czuję się fanem My Bloody Valentine Icon_smile2

Widziałem jak zgwałciłeś ten album Icon_smile2
Oj tam, oj tam. Będę jeszcze wracał do tej płyty i może coś się odgwałci Icon_razz

Cytat:
Cytat:Sam wybór tego nagrania na listę jest dość dziwny Icon_smile
Jeśli potrafisz to wytłumaczyć czymś innym niż ''nie jest to po prostu moja ulubiona piosenka z płyty'', to chętnie dowiem się co tak dziwnego w tym jest Icon_smile
Nie wiem, po prostu od samego początku byłem prawie pewien, że postawisz na "Sprawl II" Icon_smile2

Cytat:
aaktt napisał(a):Brodka bez ruchu, niewiele wyżej niż wiekowe Grizzly Bear
Gdzie tam Brodce do Grizzly Bear...ah.
[/quote] No tak, ale GB już swoje zrobili na DLP, a Brodka dopiero powinna Icon_smile2


- saferłel - 06.09.2010 09:56 PM

aaktt napisał(a):że postawisz na "Sprawl II" Icon_smile2
Heheh, nie wszystko co elektroniczne musi być dobre Icon_wink

aaktt napisał(a):Będę jeszcze wracał do tej płyty i może coś się odgwałci Icon_razz
Przynajmniej do ''Only Shallow''. Top 10 pitchforka ;P
Aczkolwiek Tamaryn bliżej jednak do tych dwóch innych zespołów, które wymieniłem.


- AKT! - 06.09.2010 10:09 PM

Heh, zupełnie zapomniałem o tym zestawieniu Pitchforka. Jestem ciekaw kiedy ja zdołam do przesłuchać, mam jeszcze kilka innych list do opanowania, a na razie średnio mi idzie Icon_wink2


- emigrant - 06.09.2010 10:40 PM

Nr 1 świetny.
Sporo u Ciebie się ostatnio dzieje. Wydawałoby się, że OMD dotrze szybko na szczyt a tu nagle ... Arcade Fire na drugim.


- furbul - 06.09.2010 11:04 PM

Belle zgodnie z oczekiwaniami zrobiły małą rozpierduchę. Ja nie jestem jeszcze porządnie zaznajomiony z tymi nagraniami, więc nie potrafię jeszcze orzec który singiel bardziej mi się podoba. Skupię się na nich przed kolejnym notowaniem. W każdym razie bardzo cieszą mnie te nowości.
Tamaryn sprawdzę. Pierwszy raz słyszę o tym projekcie. Piosenka, wnioskując z opisu, może być dla mnie trudno przyswajalna. Dam jednak szansę.
Built to Spill będę miał przyjemność(?) sprawdzić w topowaniu. Jak dotąd znam ich wyłącznie z nazwy, która gdzieś-tam kilka razy mi się obiła.
Nowe OMD mi się podoba, co już wiesz. Zdziwił mnie ten niski debiut. czy jest to wywołane wyłącznie poznaniem tego w ostatniej chwili? Wtedy to zrozumiałe.
Również jestem podzielony jeśli chodzi o Arcade Fire. "Suburban War" lubię. Jest bardzo dobre. Jednak nie popieram tego jako singla. Widzę, że może tutaj wyrosnąć na drugie "The Suburbs" Icon_wink
Szkoda, że Skunk Anansie już w dół. Co prawda nadal są w dziesiątce, ale spadek jak na tę strefę jest pokaźny. Może po premierze płyty się podniosą?
To, że Echoes spada już mnie nie dziwi. Dziwi mnie natomiast spadek Venucii, którą tak zachwalałeś.
Manic również mocno w dół. Czyżby miała na to wpływ płyta?
Cee-Lo faktycznie wbrew oczekiwaniom. Myślałem, że w tym tydodniu Top 10 nie będzie dla niego problemem.
saferłel napisał(a):Kilka numerów debiutowało już na 70-tym lub okolicach.
Ostatnio chyba Wazelina. Dobrze pamiętam?


- saferłel - 07.09.2010 07:20 PM

furbul napisał(a):Belle zgodnie z oczekiwaniami zrobiły małą rozpierduchę.
Rozpierduchę może robić Skunk Anansie albo Iron Maiden. W przypadku Belle brzmi to jakoś nieelegancko Icon_smile

furbul napisał(a):Piosenka, wnioskując z opisu, może być dla mnie trudno przyswajalna. Dam jednak szansę.
Hmmm, ja tam zawsze dopatruję się dobrej melodii i tam taka jest. Bez względu na okoliczności.

furbul napisał(a):Built to Spill będę miał przyjemność(?)
Oczywiście. To 5 gwiazdek Icon_smile

furbul napisał(a):OMD (...) czy jest to wywołane wyłącznie poznaniem tego w ostatniej chwili?
[/quote]PS2 - Kawałek dorwałem dosłownie kilka godzin temu. Spontanicznie wrzuciłem na listę....i na razie zamyka stawkę, ale to nie jest jego ostatnie słowo Icon_smile [/quote]

furbul napisał(a):''Suburbam War (...) Jednak nie popieram tego jako singla.
A co popierasz jako singla? ''We Used To Wait'' też nie jest zbyt singlowe. ''Month of May'' było i poradziło sobie średnio jak na Arcade Fire. Jedne kawałki są lepsze, a inne gorsze przy obsadzaniu singli (chodzi mi o poziom ''nadawania się''). Akurat ''Suburban War'' nie jest piosenką łatwą i przyjemną, lecz artyzm nie pochłania jej w takim stopniu, żeby nie mogła tutaj zawitać.

furbul napisał(a):Może po premierze płyty się podniosą?
Zobaczymy.

furbul napisał(a):Dziwi mnie natomiast spadek Venucii, którą tak zachwalałeś.
I nadal bardzo zachwalam. To być może najlepszy numer z płyty.

Cytat:Manic również mocno w dół. Czyżby miała na to wpływ płyta?
Przegenialna to ona nie jest. Jest niezła, fajna, ale troszkę się zawiodłem.

furbul napisał(a):Ostatnio chyba Wazelina.
The Vaselines, racja.


- prz_rulez - 07.09.2010 09:32 PM

Cytat:A co popierasz jako singla? ''We Used To Wait'' też nie jest zbyt singlowe.
Jak nie jest, jak jest?


- saferłel - 07.09.2010 10:07 PM

Moim zdaniem pomysł na obie kompozycji jest podobny. Oparte są na powtarzającym się, charakterystycznym riffie. Jakbyś posłuchał całej płyty, to może być znalazł prawdziwego singla Icon_wink


- AKT! - 08.09.2010 04:33 PM

Ja myślę, że większość utworów na nowej płycie Arcade Fire jest na skraju "singlowości". Wszystkie mają coś w sobie, ale jak mogliśmy przekonać się na własne oczy - każdy w zależności od gustu wybiera coś innego. Myślę, że wszystkie cztery oficjalnie wydane kawałki są dość przebojowe Icon_smile

A tak w ogóle - czemu wyrzuciłeś już "Notorycznych"? Icon_sad To ja sobie robię hit, a Ty mi taki nóż w plecy Icon_sad


- prz_rulez - 08.09.2010 06:12 PM

U niego to normalka Icon_razz (Nie zapomnę Ci Tigi, oj nie zapomnę, nie ma takiej opcji)


- saferłel - 08.09.2010 06:18 PM

Ja też nie zapomnę, bo przynudzasz o tym co chwila. Nie wiem po co.

''Notoryczni debiutanci'' nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Tyle.


- AKT! - 08.09.2010 07:32 PM

Nie zadowala mnie taka odpowiedź Icon_razz


- prz_rulez - 08.09.2010 09:08 PM

I tak poradzili sobie lepiej niż swego czasu Tiga Icon_wink2 Dobrze, już się nie będę czepiać. Po prostu poczekam sobie 10 lat, kiedy następna moja rekomendacja wejdzie na 3. tygodnie.


- furbul - 09.09.2010 12:36 PM

saferłel napisał(a):Rozpierduchę może robić Skunk Anansie
Oby.
saferłel napisał(a):albo Iron Maiden.
Tu już nie byłbym taki entuzjastyczny.
saferłel napisał(a):W przypadku Belle brzmi to jakoś nieelegancko Icon_smile
Dodaje im jaj Icon_razz
saferłel napisał(a):Oczywiście. To 5 gwiazdek Icon_smile
Ja mam nienaturalnie wysokie wymagania na pięć gwiazdek, więc nie byłbym taki tego pewnyIcon_wink
saferłel napisał(a):Hmmm, ja tam zawsze dopatruję się dobrej melodii i tam taka jest.
O! I to już jakiś pozytyw.
saferłel napisał(a):A co popierasz jako singla?
Ja już wybrałem własnego singla Icon_wink
saferłel napisał(a):''We Used To Wait'' też nie jest zbyt singlowe.
Dla mnie zdecydowanie bardziej singlowe od "Suburban War", choć to akurat dyskusja na polu czysto subiektywnym.
saferłel napisał(a):I nadal bardzo zachwalam. To być może najlepszy numer z płyty.
Jeden z lepszych, prawda.