Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Youssou N'Dour & Neneh Cherry - 7 Seconds - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Single, które już za nami (/forumdisplay.php?fid=112)
+--- Wątek: Youssou N'Dour & Neneh Cherry - 7 Seconds (/showthread.php?tid=8977)



Youssou N'Dour & Neneh Cherry - 7 Seconds - saferłel - 17.08.2010 12:16 AM

[Obrazek: nenehcherry001.jpg]

Moje....dzisiejsze odkrycie! Niesamowite, prawda? Icon_smile Hit jakich mało, a ja dopiero dzisiaj świadomie przesłuchałem, znając tytuł oraz artystów stojących za ''7 Seconds''. To miłe, a niesamowite tym bardziej, że w końcu trip hop staram się mieć w małym palcu. Przemierzyłem siedem mórz i lądów w celu ogarnięcia wszystkich najważniejszych produkcji gatunku, lecz na być może najbardziej kasowy przebój trafiłem dopiero dzisiaj Icon_smile (z drugiej strony to taki bardzo popowy trip hop, gdzie ten tag jest nieco ''w tyle'').
Pana Youssou nie znam wcale. Neneh Cherry to również postać trochę anonimowa, do tej pory kojarząca mi się jedynie z gościnnym udziałem w ''Kids With Guns'' Gorillaz.

Piękna pieśń :)


- 1981 - 17.08.2010 03:53 AM

Neneh Cherry ma dość sławne rodzeństwo - Eagle-Eye Cherry i Titiyo - ale z całej rodziny to właśnie ona odniosła największe sukcesy. Wspominam sobie jej przebój "Woman" z płyty "Man", bardzo klimatyczny kawałek.

"7 Seconds" oczywiście znałem już w 1994 roku, kiedy hulało to w MTV. Pamiętam, że wiele tygodni spędziło na trzecim miejscu European Top 20, bo szczyt blokowany był przez "Love Is All Around" Wet Wet Wet i "I Swear" All-4-One... a moim skromnym zdaniem to właśnie "7 Seconds" zasługiwało na prowadzenie!

Kojarzę też, że Youssou N'Dour pochodzi chyba z Senegalu.


- przemek - 17.08.2010 07:27 AM

Oo, nie wiedziałem, że i Titiyo jest w ich rodzie Icon_smile


- furbul - 17.08.2010 09:24 AM

Nie przepadam. Za bardzo ograne.


- AKT! - 17.08.2010 11:48 AM

Kiedyś lubiłem ten numer, ale teraz nie szaleję Icon_smile
Neneh solowo była raczej kiepska, a od Youssou słyszałem kiedyś coś więcej i było w porządku Icon_smile


- chris975 - 17.08.2010 07:12 PM

Zszokowałeś mnie saferłelu, że dopiero teraz poznałeś ten kawałek. W końcu to jeden z większych i lepszych nagrań 1994.

Uwielbiałem ten utwór wtedy i bardzo go lubię nadal. Bez dwóch zdań przetrwał próbę czasu.


- Miszon - 22.08.2010 09:54 PM

A że to trip hop, to mi nigdy przez te 16 lat (no mniej, 15 - bo w 1994 nie wiedziałem co to triphop) nigdy nie przyszło do głowy Icon_eek2 .
Icon_lol


- saferłel - 22.08.2010 10:06 PM

trip hop-pop Icon_wink2


- emigrant - 23.08.2010 11:28 PM

Lubiłem okres jego współpracy z Peterem Gabrielem. 7 Seconds zaśpiewał swego czasu z Anną Marią Jopek.
Posłuchaj ''So Many Men''.


- stavanger - 24.08.2010 06:45 PM

No i zespół Varius Manx - "Kilka sekund" http://www.youtube.com/watch?v=D2cUnzfYU3k


- Miszon - 24.08.2010 10:10 PM

Tak, Youssuf to najpierw świetne Red rain z Gabrielem.

MNie się ten kawałek kojarzy z początkami mojego regularnego słuchania LPP3. I problemami z zapisem jego nazwiska - najczęściej: "Jusundu". Dopiero w Popcornie w szkolnej bibliotece przeglądanym na przerwie zobaczyłem jak naprawdę się nazywa Icon_wink2 .