Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Miszmasz - Notowanie 7 (14.08.2010) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Miszmasz (/forumdisplay.php?fid=134)
+---- Wątek: Miszmasz - Notowanie 7 (14.08.2010) (/showthread.php?tid=8949)

Strony: 1 2


Miszmasz - Notowanie 7 (14.08.2010) - pabloyd - 14.08.2010 11:56 AM

Dzisiaj trzy nowości na liście albumów.
Pierwsza to długo aplikujący do wejścia na listę Dead Weather. Z tego albumu na liście utworów dwa kawałki które zrobiły na mnie największe wrażenie: niezwykły „Old Mary” i „Gasoline” (pewnie za sprawą wstawek purpurowych Icon_biggrin3 ).
Druga nowość to dla mnie odkrycie zeszłego tygodnia czyli Tom Helsen, z piękną płytą na której śpiewa wiele kobiet. Tą muzykę poznałem dzięki emigrant-owi i bardzo mi się spodobała. Teraz mogę przyłączyć się do tego, co emigrant pisał już od jakiegoś czasu, czyli polecania tej płyty. Na początek na liście utworów pierwszy kawałek z płyty, który zresztą ją promował.
I ostatni nowy album na liście to Boogie Town, do której to płyty wreszcie dotarłem. Na liście utworów na pewno pojawią się jeszcze utwory z tej płyty (oprócz dwóch które już są od paru tygodni).
Ponadto na liście utworów pojawia się kolejny Buldog, tym razem „Mieszkańcy”. Na płycie jest jeszcze kilka kawałków które zasługują na TOP-50, ale na razie siedzą w mojej „poczekalni”. Jednocześnie Buldog ze swoim albumem dobiegł do szczytu listy płyt.
I na koniec ostatnia nowość na liście utworów, ostatnia we wstępie, ale na TOP-50 pierwsza, bo najwyższa Icon_biggrin3 . Parę dni temu ujrzałem ją na liście Chrisa i posmakowałem. To nowiutki utwór Tarji Turunen, który zapowiada jej kolejną płytę we wrześniu. Dla chętnych informacja, że na stronie Tarji można oglądnąć jej nakręcone w Islandii video do innego kawałka: „I feel immortal”. I ten drugi kawałek też trafi na moją listę Icon_biggrin3


NOTOWANIE – 7 (14.08.2010)


nowości
awanse
spadki
bez zmian

(poz. aktualna ; poz. poprzedni tydzień ; liczba tygodni na liście)
(w nawiasie staż na podium)

01. 02. 07. Scorpions – Sly (3 tyg. = 1x1m. ; 2x2m.)
02. 01. 07. Scorpions – The good die young (4 tyg. = 2x1m. ; 2x2m.)
03. 03. 07. Scorpions – The best is yet to come (2 tyg. = 2x3m.)
04. 05. 06. Sabaton – Uprising
05. 06. 06. Acute Mind – Misery

06. 04. 07. Finaliści I Jurorzy Programu „Śpiewaj I Walcz” – Tu nasz dom (4 tyg. = 1x1m. ; 3x3m.)
07. 10. 04. Buldog – Kamienice
08. 12. 06. Ozzy Osbourne – Time
09. 13. 05. Asia – There was a time

10. 07. 07. Boogie Town – G.Y.E. (Gave you everything)
11. 08. 07. Scorpions – Lorelei
(4 tyg. = 1x1m. ; 1x2m. ; 2x3m.)
12. 09. 07. Alanis Morissette – I remain (3 tyg. = 1x1m. ; 2x2m.)
13. 19. 05. Ananke – Asyż
14. 20. 06. Ozzy Osbourne – Let me hear you scream
15. 22. 05. Boogie Town – Emily (polish version)

16. 11. 07. Waglewski, Abradab, Maleńczuk – Wszyscy muzycy to wojownicy
17. 14. 07. Katie Melua – A moment of madness
18. 15. 07. Scorpions – Raised on rock
(1 tydz. = 1x1m.)
19. 16. 07. Katie Melua – Tiny alien
20. 17. 07. Katie Melua – Twisted
21. 18. 07. Katie Melua – I’d love to kill you

22. 24. 05. Asia – I don’t wanna lose you now
23. 25. 04. Katie Melua – The house
24. 26. 04. Buldog – Do generałów
25. 27. 04. Buldog – Chrystus miasta

26. 23. 05. Pineapple Thief – So we row
27. 21. 07. Scorpions – Sting in the tail

28. 30. 04. Koniec Świata – 1980 II
29. 32. 03. Acute Mind – Bonds of fear
30. 35. 03. Vince Neil – Another bad day
31. 34. 04. Koniec Świata – Serce w Paryżu
32. 43. 02. Patrycja Markowska – Księżycowy

33. 28. 07. Scorpions – Spirit of rock
34. 29. 05. Pineapple Thief – 3000 days

35. 44. 02. Simply Red – I have the love
36. 40. 03. Stone Temple Pilots – Maver
37. 41. 03. Acute Mind – Grief and pain
38. 42. 03. Vince Neil – Tattoos and tequila
39. 46. 02. Acute Mind – Bad incitements

40. ---- 01. Tarja – Falling awake
41. 48. 02. Pineapple Thief – Barely breathing
42. 31. 06. Ozzy Osbourne – Let it die
43. 33. 06. Fiction Plane – Zero
44. 39. 04. Steve Miller Band – Tramp

45. ---- 01. Buldog – Mieszkańcy
46. 50. 02. Sting – The pirate’s bride
47. 49. 02. Pineapple Thief – Wake up the dead

48. ---- 01. Dead Weather – Old Mary
49. ---- 01. Dead Weather – Gasoline
50. ---- 01. Tom Helsen presents Barbara Dex – I am



Nowości na TOP-50:
Tarja – Falling awake
Buldog – Mieszkańcy
Dead Weather – Old Mary
Dead Weather – Gasoline
Tom Helsen presents Barbara Dex – I am


Wypadły z listy TOP-50:
(poz. poprzedni tydzień ; liczba tygodni na liście)
36. (06) Asia – End of the world
37. (06) Asia – Ever yours
38. (06) Asia – Holy war
45. (05) Fiction Plane – Push me around
47. (06) Asia – Through my veins



Albumy:
(poz. aktualna ; poz. poprzedni tydzień ; liczba tygodni na liście)
(w nawiasie staż na podium)

01. 04. 04. Buldog – Chrystus Miasta (1 tydz. = 1x1m.)
02. 01. 05. Pineapple Thief – Someone Here Is Missing (2 tyg. = 1x1m. ; 1x2m.)
03. 02. 06. Acute Mind – Acute Mind (3 tyg. = 1x1m. ; 1x2m. ; 1x3m.)
04. 06. 05. Ananke – Malachity
05. 03. 07. Scorpions – Sting In The Tail (6 tyg. = 2x1m. ; 2x2m. ; 2x3m.)
06. ---- 01. Dead Weather – Sea Of Cowards
07. ---- 01. Tom Helsen – The Truth About That Girl And Me

08. 05. 07. Katie Melua – The House (5 tyg. = 1x1m. ; 1x2m. ; 3x3m.)
09. ---- 01. Boogie Town – 1
10. 08. 03. Stone Temple Pilots - Stone Temple Pilots
11. 07. 06. Ozzy Osbourne – Scream
12. 09. 07. Asia – Omega
(4 tyg. = 1x1m. ; 2x2m. ; 1x3m.)
13. 10. 04. Koniec Świata – Oranżada
14. 11. 02. Sting – Symphonicities
15. 12. 04. Steve Miller Band – Bingo !
16. 13. 02. Simply Red – Songs Of Love
17. 14. 03. Vince Neil – Tattoos And Tequila
18. 16. 07. Slash – Slash
19. 15. 06. Fiction Plane – Sparks
20. 17. 07. Melissa Etheridge – Fearless Love



Nowości na TOP-20:
Dead Weather – Sea Of Cowards
Tom Helsen – The Truth About That Girl And Me
Boogie Town – 1


Wypadły z listy TOP-20:
18. (06) Joe Bonamassa – Black Rock
19. (06) Jeff Beck – Emotion And Commotion
20. (06) Muniek – Muniek



Wykonawcy:
liczenie pkt:
lista utworów i albumów: poz.1-100pkt, poz.2-90pkt, poz.3-80 pkt, poz.4-70pkt, poz.5-65pkt, poz.6-60pkt, poz.7-55pkt, poz.8-51pkt, poz.9-47pkt, poz.10-43pkt.
lista utworów: poz.11-50: 40-1 pkt (gradacja co 1 pkt)
lista albumów: poz.11-20: 40-31 pkt (gradacja co 1 pkt)

(poz. aktualna ; poz. poprzedni tydzień ; liczba tygodni na liście)
(w nawiasie ilość utworów w TOP-50 + ilość albumów w TOP-20)
(w nawiasie staż na podium)

01. 01. 07. Scorpions – 450 pkt (7 + 1) (7 tyg. = 7x1m.)
02. 04. 04. Buldog – 214 pkt (4 + 1) (1 tydz. = 1x2m.)
03. 02. 07. Katie Melua – 206 pkt (5 + 1) (7 tyg. = 3x2m. ; 4x3m.)
04. 03. 06. Acute Mind – 193 pkt (4 + 1) (1 tydz. = 1x3m.)
05. 06. 05. Pineapple Thief – 146 pkt (4 + 1)
06. 07. 06. Ozzy Osbourne – 137 pkt (3 + 1)
07. 09. 03. Boogie Town – 126 pkt (2 + 1)

08. 05. 07. Asia – 115 pkt (2 + 1) (5 tyg. = 3x2m. ; 2x3m.)
09. 08. 03. Ananke – 108 pkt (1 + 1)
10. 10. 02. Koniec Świata – 81 pkt (2 + 1)


Nowości na TOP-10:
---

Wypadły z listy TOP-10:
---


- emigrant - 14.08.2010 01:43 PM

Tom Helsen presents Barbara Dex – I am. Ja wybrałem kolejny kawałek, tym razem ostatni utworek z tej płyty ''It Ain’t That Bad''. ''I Am'' jeszcze się kręci na emigrancie. Widzę, że i płyta Toma też wysoko. Debiut na 7 miejscu. Fajnie. Icon_smile2

Polecam przesłuchanie duetu Toma Helsena i Geike Arnaert z Hooverphonic. ''Home'' to rzecz sprzed prawie dwóch lat ale świetnie pasuje do klimatu tej płyty. Swego czasu nr 1 na liście w Belgii oraz nr 8 na e-migrancie. ZOBACZ VIDEO. Tutaj akurat udziela się też i Tom.

Pewnie niewielu wie, że Tom Helsen jest producentem i współautorem kolejnego singla Toma Dice ''Lucy'', który reprezentował Belgię w tegorocznej Eurowizji.


- pabloyd - 14.08.2010 02:26 PM

emigrant napisał(a):Tom Helsen presents Barbara Dex – I am. Ja wybrałem kolejny kawałek, tym razem ostatni utworek z tej płyty ''It Ain’t That Bad''. ''I Am'' jeszcze się kręci na emigrancie.
"I am" - to na dobry początek. Tak jak już Ci pisałem ''It Ain’t That Bad'' też na pewno wejdzie Icon_wink2

emigrant napisał(a):Widzę, że i płyta Toma też wysoko. Debiut na 7 miejscu. Fajnie. Icon_smile2
zajdzie wyżej Icon_wink2


emigrant napisał(a):Polecam przesłuchanie duetu Toma Helsena i Geike Arnaert z Hooverphonic. ''Home'' to rzecz sprzed prawie dwóch lat ale świetnie pasuje do klimatu tej płyty. Swego czasu nr 1 na liście w Belgii oraz nr 8 na e-migrancie. ZOBACZ VIDEO. Tutaj akurat udziela się też i Tom.
Ten kawałek już poznałem, tak jak "Night and day" z Regi. Powoli będę się zaznajamiał także z jego poprzednimi płytami.


- emigrant - 14.08.2010 02:33 PM

Chyba podsunąłeś mi pomysł aby jego sylwetkę przybliżyć na emigrancie? No to mam co robić w najbliższe popołudnia. Icon_biggrin3


- pabloyd - 14.08.2010 02:41 PM

emigrant napisał(a):Chyba podsunąłeś mi pomysł aby jego sylwetkę przybliżyć na emigrancie? No to mam co robić w najbliższe popołudnia. Icon_biggrin3
Warto !
Ja jeszcze 10 dni temu go w ogóle nie znałem i pewnie byłem w większości (a teraz jestem w mniejszości bo znam 1 płytę i 2 kawałki) Icon_biggrin3

A swoją drogą, to może ktoś kto nasze rozmowy przeczyta, się skusi i nie będziemy tylko we dwóch mieli go na liście Icon_wink2


- emigrant - 14.08.2010 03:34 PM

Masz racje.


- chris975 - 15.08.2010 07:13 PM

Mam nadzieję, ze Tarja poszybuje wysoko Icon_wink2


- pabloyd - 15.08.2010 07:17 PM

chris975 napisał(a):Mam nadzieję, ze Tarja poszybuje wysoko Icon_wink2
ma szansę wzbić się Icon_wink2


- prz_rulez - 16.08.2010 01:50 PM

Tom Helsen z Basią - jak miło!


- pabloyd - 16.08.2010 01:58 PM

prz_rulez napisał(a):Tom Helsen z Basią - jak miło!
miło Icon_smile2
ale czemu u Ciebie nie ma ? Icon_wink2


- ku3a - 18.08.2010 10:10 AM

pabloyd napisał(a):48. ---- 01. Dead Weather – Old Mary
to jest dla mnie niezwykłe, bo gdy wchodziło do mnie, to absolutnie nie spodziewałem się, że to jeszcze u kogoś się znajdzie, a tu proszę, po prostu forumowy hit się zrobił Icon_biggrin3 .

Scorpionsi się odpuszczają Icon_smile2.
cieszy mnie zwycięstwo Buldoga w płytach i debiut albumowy Dead Weather.


- pabloyd - 18.08.2010 11:27 AM

ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):48. ---- 01. Dead Weather – Old Mary
to jest dla mnie niezwykłe, bo gdy wchodziło do mnie, to absolutnie nie spodziewałem się, że to jeszcze u kogoś się znajdzie, a tu proszę, po prostu forumowy hit się zrobił Icon_biggrin3 .
Masz siłę oddziaływania Icon_wink2

ku3a napisał(a):Scorpionsi się odpuszczają Icon_smile2.
Większość już tak, jeszcze tylko jeden mozolnie się wspina Icon_wink2
Minęło prawie 2 miesiące, więc teraz będą już powoli opuszczać szeregi moich list.

ku3a napisał(a):cieszy mnie zwycięstwo Buldoga w płytach i debiut albumowy Dead Weather.
Wcale mnie to nie dziwi. Icon_biggrin3 Choć Dead Weather na pewno nie zrobi u mnie kariery takiej jak u Ciebie. Co do Buldoga to dla mnie na razie pierwsza trójka polskich płyt tego roku. Ale czas podsumowań przyjdzie jeszcze. Mam nadzieję że zrobicie plebiscyt na płytę roku, tak jak rok temu.


- ku3a - 18.08.2010 11:51 AM

pabloyd napisał(a):Większość już tak, jeszcze tylko jeden mozolnie się wspina Icon_wink2
cholera, miało być "nie odpuszczają" Icon_razz


- pabloyd - 18.08.2010 12:08 PM

ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):Większość już tak, jeszcze tylko jeden mozolnie się wspina Icon_wink2
cholera, miało być "nie odpuszczają" Icon_razz
Icon_lol
no przecież nie mogą spaść w 2 tygodnie Icon_wink2 Szczególnie że to jedne z większych przebojów tego roku, a płyta też będzie w ścisłej czołówce u mnie. Zdradze Ci, że notowanie 7 było ostatnim, w którym skorpiony obsiadły całe podium, a notowanie 8 będzie ostatnim w którym skorpiony będą na szczycie utworów. Zresztą notowanie 8 będzie stało pod znakiem jednego wielkiego debiutu u mnie. Debiutu wykonawcy w którego album zasłuchuje się od paru dni (oczywiście chodzi o debiut albumu i kawałków z niego, a nie o to że wykonawca jest dla mnie zupełnie nowy, zresztą album też nie najnowszy bo sprzed wakacji). Może zgadniesz co to takiego ? Ale odpowiedź dopiero w sobotę Icon_wink2


- ku3a - 18.08.2010 12:26 PM

pabloyd napisał(a):notowanie 7 było ostatnim, w którym skorpiony obsiadły całe podium, a notowanie 8 będzie ostatnim w którym skorpiony będą na szczycie utworów.
jak to, jeszcze nie było notowania 8, a Ty już wiesz co będzie w 9?
pabloyd napisał(a):Może zgadniesz co to takiego ?
oj, trudna sprawa Icon_smile2. chociaż podpowiedz czy to polskie, bo tak to zbyt szerokie pole do przeszukania w pamięci Icon_wink2.


- pabloyd - 18.08.2010 01:07 PM

ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):notowanie 7 było ostatnim, w którym skorpiony obsiadły całe podium, a notowanie 8 będzie ostatnim w którym skorpiony będą na szczycie utworów.
jak to, jeszcze nie było notowania 8, a Ty już wiesz co będzie w 9?
Icon_biggrin3 Wiem na co stać skorpionów, bo to już 3-ci miesiąc odkąd ich poznałem i czas już najwyższy, podejmować decyzję co do ich ostatecznego losu Icon_wink2 . Notowanie 8 jest w większej części wykrystalizowane, bo dla mnie to już koniec tygodnia się zbliża (kończy się w piątek). Oczywiście są jeszcze dwa dni, ale skoro zamierzam słuchać to co zamierzam, to już wiem co będzie tą główną nowością w albumach, a skoro tak to i utwory inne mają małe szanse na przebicie. Poza tym na liście utworów u mnie nie ma debiutów zbyt wysoko. Jakoś do utworów muszę się dłużej przekonywać niż do płyt. Nie raz bywa że dopiero za 5,6 przesłuchaniem dopiero zaczynam coś wybierać na listę z płyty. No tak już mam że fascynują mnie przede wszystkim dzieła kilkudziesięciominutowe, a 3-5 minuty to mi przelatuje koło ucha i rzadko samo z siebie fascynuje, a jak już wpadnie mi w ucho, to musi upłynąć trochę czasu zanim w ogóle będę wiedział co to dla mnie warte. Poza tym lubie słuchać muzyki w pozycji horyzontalnej, a przy płycie nie muszę jej zmieniać przez dłuższy czas Icon_lol . Przy utworach musiałbym tę pozycję zmieniać co chwilę, a z kolei słuchanie w innej pozycji to już "inna" pzyjemność Icon_biggrin3 Stąd utwory wspinają się na szczyt znacznie wolniej. Oczywiście to zasada ogólna i bywają wyjątki, szczególnie wyjątkiem są płyty wolniej "wchodzące do ucha", ale utwory żeby w ciągu 2,3 tygodni zasłużyły na 1 miejsce ? Szczerze powiedziawszy nie pamiętam nawet co było takim przypadkiem, a że nie mam dostępu do swoich list sprzed wieku, więc nawet nie mogę sprawdzić.

ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):Może zgadniesz co to takiego ?
oj, trudna sprawa Icon_smile2. chociaż podpowiedz czy to polskie, bo tak to zbyt szerokie pole do przeszukania w pamięci Icon_wink2.
Jasne że mogę, ale ostatnio tak mnie zaszokowałeś swoim wyczuciem, że myślałem że to nie będzie potrzebne Icon_wink2
podpowiedź: nie polskie
Oczywiście nie musisz zgadywać Icon_wink2 W sobotę opublikuje notowanie 8 i będziesz wszystko wiedział.


- ku3a - 18.08.2010 01:53 PM

pabloyd napisał(a):Notowanie 8 jest w większej części wykrystalizowane, bo dla mnie to już koniec tygodnia się zbliża (kończy się w piątek).
no to jednak prawie 30% tego tygodnia jeszcze zostało, kupa czasu Icon_smile2. a Ty już wiesz co będzie na pierwszym nie w tym, ale w następnym tygodniu. to może to teraz powinno być na pierwszym już...

a płyta... no nie wiem, szansa trafienia jakiś 1% Icon_razz. bo nie pamiętam, żeby jakieś przecieki były. jest tylko jeden Sabaton na liście, więc może to dlatego, że nie znasz płyty, tylko samo "Uprising" i może byś chciał resztę nadrobić. i taki drugi kompletnie od czapy strzał - Dillinger Escape Plan.


- pabloyd - 18.08.2010 02:30 PM

ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):Notowanie 8 jest w większej części wykrystalizowane, bo dla mnie to już koniec tygodnia się zbliża (kończy się w piątek).
no to jednak prawie 30% tego tygodnia jeszcze zostało, kupa czasu Icon_smile2. a Ty już wiesz co będzie na pierwszym nie w tym, ale w następnym tygodniu. to może to teraz powinno być na pierwszym już...
Źle mnie zrozumiałeś. Ja wiem że w 9-ym notowaniu na pierwszym nie będzie już Scorpions, a co będzie tego jeszcze nie wiem. Wiem natomiast że jest 3 kandydatów. Zmiana tego jest prawie niemożliwa, gdyż:
pabloyd napisał(a):musi upłynąć trochę czasu zanim w ogóle będę wiedział co to dla mnie warte.
Pojawienie się więc w ciągu 2,3 tygodni czegoś na 1-ym miejscu na liście utworów jest dla mnie "prawie niemożliwa". A to "prawie" dlatego, że pewna jest tylko śmierć.
Zupełnie inaczej jest na mojej liście albumów, tam na pierwszym miejscu można się znaleźć już w debiucie. I tak będzie w sobotę, gdyż od 3 dni jestem zafascynowany pewną płytą. Wiem "prawie na pewno" że to się nie zmieni, bo:
- nie mam w planach słuchania nic nowego do piątku
- mam w planach codziennie do piątku dalej słuchać "tej płyty"
- nawet jak coś posłucham nowego to praktyczne nie ma szans pobić w tym tygodniu "tej płyty".
Rozumiem że może trudno Ci to zrozumieć, ale tak to u mnie działa.
Reasumując:
1. Utwory robią na mnie wrażenie (fascynują) wolniej, a co za tym idzie dotarcie do szczytów zajmuje więcej tygodni. Konsekwencją jest to że mogę stwierdzić, że w najbliższych 2-3 notowaniach na pewno nr 1 już się znajduje w notowaniu 7. Z kolei znam przecież te utwory i na dzień dzisiejszy wiem, który "ma szansę" na szczyt. A jest ich kilka i jest w czym wybierać.
2. Płyty mogą w ciągu 1 tygodnia znaleźć się na szczycie. Więc co będzie za 10 dni na pewno nie wiem. Mogę tylko stwierdzić, że rzadko zdarza się tak świetna płyta jak ta co zadebiutuje w sobotę.

Jest wiele list na forum gdzie utwory debiutują na 1-ym. I przyjmuje że tak to działa u innych. U mnie jest tak jak napisałem i jestem już chyba za stary, żeby się tak "radykalnie zmieniać" Icon_biggrin3

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci mechanizm: "mojej fascynacji dziełami 3-5 minutowymi, jak również 40-70 minutowymi" (oczywiście czasy trwania są tylko przykładowe Icon_biggrin3 )


- pabloyd - 18.08.2010 02:44 PM

ku3a napisał(a):a płyta... no nie wiem, szansa trafienia jakiś 1% Icon_razz.
zgadza się Icon_wink2 ciężko trafić, szczególnie że chyba u Ciebie nic nie zwojowała, ale to muszę jeszcze sprawdzić i przeglądnąć sobie pod tym kątem Twoje notowania z ostatnich czasów.

ku3a napisał(a):bo nie pamiętam, żeby jakieś przecieki były.
Nie było. Żaden utwór u mnie z tej płyty jeszcze nie był. Nie powiedziałem do dzisiaj ani słowa o tej płycie na forum. Znam ją dopiero od paru dni. Płyta nie jest najnowsza (sprzed wakacji). Wielu już tą płytę i jej kawałki na listach umieściło jakiś czas temu. Znam wykonawcę od wielu lat. Lubię. Byłem na koncercie parę lat temu. A mimo, ze wiedziałem że się ukazała, to czekała na moment aż ją zapragnę poznać. "Masochizm" ? może, ale ja tak lubie Icon_lol

ku3a napisał(a):jest tylko jeden Sabaton na liście, więc może to dlatego, że nie znasz płyty, tylko samo "Uprising" i może byś chciał resztę nadrobić.
Nie znam jeszcze. Mam już ją. Chcę i nadrobię, ale chyba dopiero w przyszłym tygodniu. Poza tym ten gatunek raczej nie jest w stanie "aż tak" na mnie wpłynąć Icon_wink2

ku3a napisał(a):i taki drugi kompletnie od czapy strzał - Dillinger Escape Plan.
Nie znam jeszcze. Nie mam jeszcze, ale zapisuje sobie żeby poznać. Możesz coś o tym napisać ?


- ku3a - 18.08.2010 03:40 PM

pabloyd napisał(a):Możesz coś o tym napisać ?
ja nie umiem tak plastycznie jak niektórzy tutaj opisywać muzyki Icon_wink2. powiedziałbym, że to fajny, szczery, mocny rock ze zmianami tempa i mocnym wokalem.