Największe forum list przebojów Mycharts.pl
OFF-TOPIC - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=119)
+--- Wątek: OFF-TOPIC (/showthread.php?tid=8384)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: OFF-TOPIC - michal91d - 12.11.2017 04:01 PM

prz_rulez napisał(a):W sumie można by skwitować, że świat to jedna wielka przesada.
świat jest dobrym miejscem, wystarczy się rozglądnąć. Jeeejku, tyle tu rzeczy zostało napisanych, że nie chce mi się do tego odnosić. Ale napiszę tylko tyle, że obracam się dużo w kręgach bezdomnych i samotnych, i uwierz, prz, dostęp do spotify to nie jest jedna z tych rzeczy, o których te osoby marzą.

prz_rulez napisał(a):Ale dobra, może zmieńmy temat. Świętowaliście jakoś 11 listopada? Icon_wink
Icon_lol komentarze o marszu za 3... 2... 1...


RE: OFF-TOPIC - Tomekk - 12.11.2017 04:07 PM

prz_rulez napisał(a):Świętowaliście jakoś 11 listopada?
ja niestety nie. Nawet nie mam flagi kupionej nowej, a wywieszać taką starą i brzydką to raczej bez sensu.
Może dlatego, że ten dzień wypadł w sobotę, to ja i moi bliscy, znajomi - nie odczuliśmy tego święta w jakiś szczególny sposób.
Wiem, że a ośrodkach kultury i w parafii coś się działo - było śpiewanie piosenek patriotycznych, wspólne ognisko itd., ale nie uczestniczyłem w tym przedsięwzięciu.


RE: OFF-TOPIC - kajman - 12.11.2017 07:56 PM

prz_rulez napisał(a):Świętowaliście jakoś 11 listopada?
Ja w pewnym sensie, ale przypadkowo. Byłem na koncercie Przemyk śpiewającej Cohena.


RE: OFF-TOPIC - prz_rulez - 13.11.2017 12:31 AM

michal91d napisał(a):świat jest dobrym miejscem, wystarczy się rozglądnąć
Rozglądam się, rozglądam od lat... I coś nie widzę.
Jasne, są wybitne jednostki, przy których zastanawiam się, czy przypadkiem nie są jakimiś aniołami od kogoś z góry czy coś w ten deseń... Ale przytłaczająca większość jest tak, że tak to ujmę, wadliwa, że to aż przykre.
michal91d napisał(a):Ale napiszę tylko tyle, że obracam się dużo w kręgach bezdomnych i samotnych, i uwierz, prz, dostęp do spotify to nie jest jedna z tych rzeczy, o których te osoby marzą.
Ogólnie niewielu ludzi traktuje muzykę jako coś bardzo ważnego. Mnie by brakowało dostępu do muzyki.
P.S. Jeśli pomagasz bezdomnym, to wielki szacun.
michal91d napisał(a):Icon_lol komentarze o marszu za 3... 2... 1...
Hej, naprawdę myślisz, że będziemy się kłócić na temat marszu?
Nawet TVN pisało, że w tym roku było spokojnie, więc skoro oni pisali, to musiało tak być. Inna sprawa, że dano marszowi status pięcioletniej manifestacji cyklicznej, a był również przypadek, że zgarnięto ludzi (i nie wiadomo, czy nie postawi im się zarzutów) protestujących przeciwko nazizmowi o 14:40, czyli na dwadzieścia minut przed początkiem marszu (+ doliczmy czas, w którym ludzie z marszu musieliby dojść do miejsca, gdzie stali tamci). Tu dochodzimy do kwestii, czy powinno się zakazywać czegoś prewencyjnie.
Natomiast nad czym innym się zastanawiam. Mam wrażenie, że obecnie chce się trochę wymusić na nas patriotyzm, że to taaakie ważne i jeśli tego nie czujemy, to jesteśmy jakimiś wykolejeńcami gorszego sortu. A tymczasem... Ja bym się w drugą stronę zastanowił. Czy nie jest lekkim wariactwem dumne wystawianie piersi z powodu, na który nie mieliśmy wpływu? Chyba, że ktoś wierzy w predestynację, ale w Polsce raczej niewielu jest wyznawców kalwinizmu.
No i nawet przy tak zwanym zdrowym patriotyzmie to JEDNAK kochamy tę nację, a nie inną, więc jest to jednak jakaś forma mówienia, że ta jedna jest lepsza od innych...


RE: OFF-TOPIC - AKT! - 13.11.2017 02:05 AM

prz_rulez napisał(a):wiesz, jeśli Ty dyskredytujesz swoich rozmówców, to może warto, byś Ty się zastanowił Icon_wink
nie ja; ogólnie napisałem, że nie jesteś materiałem na rozmówcę w jakiejkolwiek kwestii, jeśli za każdym razem twoja argumentacja zmierza w tym samym kierunku; nie odbijam piłeczki, jestem szczery, ale nieważne, nie musisz mi wierzyć

prz_rulez napisał(a):jednakże jeśli coś się uważa... To raczej nie po to, by stwierdzić: "tak naprawdę to to, co uważam, to bzdury".
tego nie napisałem -- znowu hiperbolizujesz


RE: OFF-TOPIC - prz_rulez - 13.11.2017 02:22 AM

AKT! napisał(a):nie jesteś materiałem na rozmówcę w jakiejkolwiek kwestii
Icon_cry
AKT! napisał(a):tego nie napisałem -- znowu hiperbolizujesz
No to ja Ciebie nie zrozumiałem, wytłumacz proszę.


RE: OFF-TOPIC - AKT! - 13.11.2017 01:36 PM

prz_rulez napisał(a):Icon_cry
"jeśli"
masz nad tym realną władzę, z której świadomie nie korzystasz


RE: OFF-TOPIC - kajman - 13.11.2017 06:16 PM

prz_rulez napisał(a):Rozglądam się, rozglądam od lat... I coś nie widzę.
Bo źle patrzysz.
prz_rulez napisał(a):Ale przytłaczająca większość jest tak, że tak to ujmę, wadliwa, że to aż przykre.
No cóż, ja mam zdanie wręcz przeciwne. Oczywiście każdy człowiek ma jakieś wady, ale u zdecydowanej większości przeważają cechy pozytywne.
prz_rulez napisał(a):Hej, naprawdę myślisz, że będziemy się kłócić na temat marszu?
A był jakiś marsz?


RE: OFF-TOPIC - prz_rulez - 13.11.2017 06:21 PM

kajman napisał(a):Bo źle patrzysz.
Niestety, bardzo dobrze. Wspaniałe jednostki nie mogą przesłonić faktu, że większość ludzi to moralne dno.
kajman napisał(a):No cóż, ja mam zdanie wręcz przeciwne. Oczywiście każdy człowiek ma jakieś wady, ale u zdecydowanej większości przeważają cechy pozytywne.
To ciekawe czemu jest tyle wojen i wyzysku...
kajman napisał(a):A był jakiś marsz?
No był.


RE: OFF-TOPIC - AKT! - 13.11.2017 06:31 PM

prz_rulez napisał(a):Niestety, bardzo dobrze. Wspaniałe jednostki nie mogą przesłonić faktu, że większość ludzi to moralne dno.
A Ty? Jesteś wspaniałą jednostką czy moralnym dnem?


RE: OFF-TOPIC - kajman - 13.11.2017 06:59 PM

prz_rulez napisał(a):większość ludzi to moralne dno
Jeżeli tak odbierasz ludzi to Ci współczuję.
prz_rulez napisał(a):To ciekawe czemu jest tyle wojen i wyzysku...
Jak chcesz sprowadzać wojny i wyzysk do tego czy ludzie są dobrzy czy źli to faktycznie możesz mieć o nich złą opinię. To są sprawy zbyt złożone, żeby je tylko do tego sprowadzać.


RE: OFF-TOPIC - prz_rulez - 13.11.2017 10:09 PM

kajman napisał(a):Jeżeli tak odbierasz ludzi to Ci współczuję.
Moje doświadczenia na to wskazują...
kajman napisał(a):Jak chcesz sprowadzać wojny i wyzysk do tego czy ludzie są dobrzy czy źli to faktycznie możesz mieć o nich złą opinię. To są sprawy zbyt złożone, żeby je tylko do tego sprowadzać.
A może bardzo proste: gdzie władza, tam machlojki?
AKT! napisał(a):A Ty? Jesteś wspaniałą jednostką czy moralnym dnem?
No powiem Ci, że... BARDZO DOBRE PYTANIE!
Kilka lat temu pewnie odpowiedziałbym zdecydowanie, że to pierwsze, ale dziś...
Jak to głosi pewne powiedzenie: nie tylko ty patrzysz w oczy złu, ale także ono tobie.
Ale powiedziałbym, że ja raczej traktuję ludzi "lustrzanie". A i tak z dużym opóźnieniem.


RE: OFF-TOPIC - thestranglers - 13.11.2017 10:40 PM

kajman napisał(a):Byłem na koncercie Przemyk śpiewającej Cohena.
o, a ja właśnie parę tygodni temu podziwiałem ją wraz z innymi paniami na koncercie 'Cohen i kobiety'... a co zaśpiewała z jego repertuaru?


RE: OFF-TOPIC - kajman - 13.11.2017 11:24 PM

Ostatnią płytę prawie w całości, a poza tym coś z ostatniej płyty, Almost (...) z poprzedniej i Halleluiah z towarzyszeniem tylko gitary.


RE: OFF-TOPIC - thestranglers - 13.11.2017 11:44 PM

i to właśnie tą ostatnią wykonała na tym bardzo eklektycznym, acz świetnym koncercie w Łodzi Icon_wink


RE: OFF-TOPIC - AKT! - 14.11.2017 01:42 AM

prz_rulez napisał(a):No powiem Ci, że... BARDZO DOBRE PYTANIE!
mające uzmysłowić ci jedynie absurd takiego myślenia

prz_rulez napisał(a):A może bardzo proste: gdzie władza, tam machlojki?
prawda, ale to tylko część prawdy; ta, którą zdecydowałeś się widzieć


RE: OFF-TOPIC - prz_rulez - 14.11.2017 02:46 AM

AKT! napisał(a):mające uzmysłowić ci jedynie absurd takiego myślenia
To nie jest absurd.
Poza tym, co innego działanie obronne, a co innego celowa krzywda.

AKT! napisał(a):prawda, ale to tylko część prawdy; ta, którą zdecydowałeś się widzieć
Nie, to jest ta, którą najlepiej widać.


RE: OFF-TOPIC - AKT! - 14.11.2017 04:43 AM

prz_rulez napisał(a):To nie jest absurd.
polaryzowanie wspaniałe jednostki vs morze gówna nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

prz_rulez napisał(a):Poza tym, co innego działanie obronne, a co innego celowa krzywda.
brak związku

prz_rulez napisał(a):Nie, to jest ta, którą najlepiej widać.
którą ty zdecydowałeś się widzieć


RE: OFF-TOPIC - prz_rulez - 14.11.2017 05:05 AM

AKT! napisał(a):polaryzowanie wspaniałe jednostki vs morze gówna nie ma nic wspólnego z rzeczywistością
No to jaka jest twoim zdaniem rzeczywistość?

AKT! napisał(a):brak związku
No jeśli zrównujesz obronę przed atakującym i rozmyślne atakowanie, no to...

AKT! napisał(a):którą ty zdecydowałeś się widzieć
Powtarzasz się.


RE: OFF-TOPIC - kajman - 14.11.2017 08:40 AM

prz_rulez napisał(a):Nie, to jest ta, którą najlepiej widać.
Dlatego, że pokazują je sfrustrowani malkontenci, przeciwnicy polityczni i żadne sensacji media.
prz_rulez napisał(a):No jeśli zrównujesz
On nic nie zrównuje tylko Twoje stwierdzenie nijak się miało do tego do czego się odniosłeś.
prz_rulez napisał(a):No to jaka jest twoim zdaniem rzeczywistość?
Bardziej stonowana. Nikt nie jest bez wad i nikt nie jest całkiem zły. A i samo zło nie bierze się z chęci czynienia zła (oczywiście są wyjątki, ale to najczęściej patologia z medycznego punktu widzenia) ale z wielu innych powodów (tradycja, kultura, uprzedzenia, egoizm, zarozumialstwo, niezrozumienie itd.).