Największe forum list przebojów Mycharts.pl
KATASTROFA LOTNICZA RZĄDOWEGO SAMOLOTU - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=145)
+--- Dział: Archiwum - stare posty (/forumdisplay.php?fid=131)
+--- Wątek: KATASTROFA LOTNICZA RZĄDOWEGO SAMOLOTU (/showthread.php?tid=7888)

Strony: 1 2 3


- furbul - 12.04.2010 12:05 PM

aaktt napisał(a):Czy raczej ostatnie cztery, bo maksymalna liczba to sześć.
Ale po trzecim nie ma możliwości pisania postów. Trzecie ostrzeżenie to praktycznie odsunięcie od udzielania się na forum.


- saferłel - 12.04.2010 03:16 PM

Dodając ostatni offtopic do tematu - swego czasu ustaliliśmy z moderatorami, że liczna ostrzeżeń po których wylatuje się z forum powinna być zdecydowanie zmniejszona (teraz wynosi sześć). Myślę, że trzy to właśnie ta granica.


- Paweł - 12.04.2010 07:18 PM

Cytat:@Paweł - Nie chodzi o powrót do codziennego życia, chodzi o to, w jaki sposób się do niego wraca.
Ale co Ci przeszkadza konkretnie? Bo nie wiem co masz na myśli. Icon_smile2


- saferłel - 12.04.2010 08:36 PM

Spieracie się o ''szopki'', a prawdziwy powód wstydu dla Kościoła kryje się tutaj - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7763307,Szokujaca_homilia_w_Katedrze_Przemyskiej__POSLUCHAJ_.html


- rado - 12.04.2010 08:41 PM

saferłel napisał(a):Spieracie się o ''szopki'', a prawdziwy powód wstydu dla Kościoła kryje się tutaj - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7763307,Szokujaca_homilia_w_Katedrze_Przemyskiej__POSLUCHAJ_.html

SKANDAL


- saferłel - 12.04.2010 09:02 PM

Naprawdę, nawet w takich momentach, szczególnie po tym jak przychodzi czas na refleksje i komentarze, ''konserwatywna prawica'' popierająca wiadomo jaką partię zawsze strzeli z czymś w tym stylu. To musi wynikać z pewnych błędnych, złych przeświadczeń; sposobu wychowania w ciężkich czasach, które ukształtowały światopogląd starszych ludzi. Już abstrahuję od przynależności politycznej, ponieważ pewien ''styl' trzeba mieć, niezależnie od tego czy ma się do głowy wbite jedynie ''Bóg, Honor, Ojczyzna'', a szeroko pojęty modernizm to zło zza miedzy.
Niestety to wszystko wychodzi w takich sytuacjach jak ta, przynajmniej tak mi się wydaje.

Zostawiam temat w spokoju, nie mam głowy do pochylenia się nad tym przypadkiem, bo nawet nie wypada. Chociaż to nie jedyny podobny komentarz.


- AKT! - 12.04.2010 09:07 PM

Uuuu, brudna polityka (z życzeniem śmierci przeciwnikom politycznym włącznie) podczas kazania i to w takiej chwili!

Pawle, to nie powód do wstydu dla kościoła tylko dla tego księdza, który te słowa wypowiedział. Dlaczego ilekroć chodzi o tę instytucję zawsze stosuje się negatywną generalizację w takich sytuacjach? Prawdopodobnie przez jakieś społeczne kompleksy i podwójne standardy traktowania poszczególnych instytucji. O kościele generalizując moglibyśmy mówić, gdyby takie słowa padły z ust papieża czy prymasa.


- furbul - 12.04.2010 09:11 PM

Ksiądz nie powinien w czasie kazania ujawniać swoich przekonań politycznych. A życzenie śmierci komukolwiek to chyba najgorsza rzecz jaką zrobić może nie tylko ksiądz, ale każdy człowiek. W pale się nie mieści Icon_evil


- saferłel - 12.04.2010 09:26 PM

aaktt napisał(a):Dlaczego ilekroć chodzi o tę instytucję zawsze stosuje się negatywną generalizację w takich sytuacjach?
Może dlatego, że Kościół powinien w domyśle reprezentować każdym swoim członem tylko te dobre cechy i standardy. Wiem, że to generalizacja, podobnie jak z tym opisem osób, które popierają ''konserwatywną prawice'', ale jednak podświadomie z w/w powodów takie właśnie określenia narzucają mi się naturalnie. Coś w tym niestety chyba jest.


- kajman - 12.04.2010 09:37 PM

aaktt napisał(a):Pawle, to nie powód do wstydu dla kościoła tylko dla tego księdza, który te słowa wypowiedział. Dlaczego ilekroć chodzi o tę instytucję zawsze stosuje się negatywną generalizację w takich sytuacjach?
Nie chce mi się wierzyć, że ten ksiądz nigdy wcześniej nie zdradzał tego typu inklinacji. I zastanawiam się, dlaczego nikt wcześniej nie odsunął takiego człowieka od ambony, dlaczego pozwala mu się głosić... chociaż pomijając wszystko inne to dla mnie jest totalny bełkot.


- emigrant - 12.04.2010 09:38 PM

Ja na szczęście się od nich.. wypisałem. Serio. Nie mają mnie już w swoich kartotekach. I nadal a może jeszcze bardziej pozostaje człowiekiem wierzącym i wolnym od propagandy mściwości i obłudy.


- furbul - 12.04.2010 09:40 PM

A mi się wydaje, że Kościół jako całość jest ostatnio za bardzo krytykowany.


- emigrant - 12.04.2010 10:00 PM

Jest krytykowany ale czy aby sam się o to nie prosił?


- AKT! - 12.04.2010 10:01 PM

furbul napisał(a):A mi się wydaje, że Kościół jako całość jest ostatnio za bardzo krytykowany.
Muszę się zgodzić.
Można nawet powiedzieć, że nastała swoista moda na krytykowanie kościoła i duchowieństwa. Ludzie lubią to robić i chętnie to manifestują. A najciekawsze jest, że część z nich mówi, że wierzy, ale ten kontakt z Bogiem kościół im utrudnia. A przecież jest tyle innych odłamów chrześcijaństwa (nie wspominając o innych religiach). Jeśli katolicyzm tak bardzo ich boli, to dlaczego nie zmienią wyznania?

Owszem, w kościele (jak wszędzie) zdarzają się błędy, uchybienia, nieodpowiednie osoby, ale to bardzo rozległa instytucja i nie sposób tego uniknąć. Kościół i tak przez wieki zmienił się na lepsze. Niektórzy mówią, że jest zatwardziały, nie wychodzi do ludzi, nie dostosowuje się do ich potrzeb. Ale pomyślcie sobie co było za czasów krucjat i inkwizycji - zmiany powoli, ale zachodzą i to na lepsze. Natomiast na pewno nie będą to zmiany w hołdzie najnowszym tendencjom do natychmiastowej liberalizacji wszystkiego. Przynajmniej mam nadzieję.


- furbul - 12.04.2010 10:18 PM

Odwołując się do Twoich ostatnich zdań. Wielu krytykujących 'katolików' chciałoby, żeby Kościół dostosował się do nich i do ich życia, a jeśli tego nie robi to jest zatwardziały i niedzisiejszy. A jeśli che się być prawdziwym katolikiem należy raczej dostosować własne życie do zasad Kościoła.


- emigrant - 12.04.2010 10:25 PM

Chodzi mi o to , że czasem pojawi się jakiś ksiądz, który pociągnie za sobą wiernych. Palnie głupotę i większość identyfikuje się z tym co mówi. Kościół ma siłę i czasem niewłaściwie to wykorzystuje. Pamiętajcie, że masami jest łatwo manipulować. I to jest w Kościele złe. Nikt nic nie robi aby takich ludzi odsunąć od spraw społecznych.


- kajman - 12.04.2010 10:32 PM

Uważam, że może zakończymy dyskusją o Kościele. To nie jest najlepsza pora i chyba także nienajlepsze miejsce.


- Yacy - 12.04.2010 10:34 PM

kajman, ubiegłeś mnie. miałem właśnie wrzucić prośbę o zakończenie tej dyskusji!

dziękuję.


_________
[*][*][*]


- Aro - 13.04.2010 12:50 PM

Ja nawet bym prosił o zamknięcie tematu .


- rado - 13.04.2010 10:14 PM

Dziękuję za liczne wypowiedzi.
Myślę ze czas zamknąć temat
Podsumowując powiem jedno

Rodziną i bliskim wszystkich ofiar tragicznej katastrofy lotniczej, składamy wyrazy współczucia.

Użytkownicy forum Mycharts.pl