Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Zasady liczenia Forumowej. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Forumowa Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Dział: Podsumowania (/forumdisplay.php?fid=210)
+---- Wątek: Zasady liczenia Forumowej. (/showthread.php?tid=745)

Strony: 1 2 3


RE: Zasady liczenia Forumowej. - piotreklp3 - 03.07.2014 05:51 PM

Wliczaj. Im więcej list tym lepiej.

Dziobasie, za dużo zachodu, nie wszystkim chciałoby się głosować, no i byłaby mniejsza różnorodność podliczając tylko dyszki.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Konrad - 20.09.2016 05:07 PM

Witam,
Zgłaszam propozycję aktualizacji zasad liczenia formowej. Propozycja ta wiąże się z niewliczaniem do pierwszej 50-ki utworów występujących tylko na jednej liście. Chodzi 20 pkt i mniej. Proszę jak największą możliwą liczbę użytkowników forum o wypowiedzi w tej kwestii. Swego rodzaju alternatywnym rozwiązaniem jest zmniejszenie listy do TOP30. Jednak TOP30 oznacza też zawężenie wszelakich podsumowań do top30, w tym podsumowań xxx notowań.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - prz_rulez - 20.09.2016 09:46 PM

No więc jestem przeciw. W pierwszych notowaniach (tych jeszcze wedle starej numeracji) też były w top 50 utwory tylko z pierwszym czy drugim miejscem na jednej liście i było okej. Po co to zmieniać?


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Yacy - 20.09.2016 10:12 PM

Konrad, wg mnie Ty liczysz Ty decydujesz.
ale jakby co to jestem przeciw.
szczególnie zmniejszeniu do top30.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Konrad - 22.09.2016 10:31 PM

W takim razie zostaje po staremu. Pamiętajcie, że o kolejności wśród tych wielu utworów po 20 punktów decyduje systematyczność postowania list, to czy dany utwór był już na liście, czy był na pierwszym już u kogoś, a nawet to z jakiej pozycji awansuje. Te, które awansują z 2-go mają pierwszeństwo przed tymi awansującymi z trzeciego i td. Lista musi być opóźniona o dwa tygodnie, żeby dać spóźnialskim fory i zwiększyć ewentualnie frekwencję.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - adameria - 22.09.2016 10:48 PM

Przykro mi, wiem, że się notorycznie spóźniam, ale zamieszczam listę wtedy, kiedy mam na to odpowiedni czas.
Dlatego wizja wpływu mojego potencjalnego miejsca 1 na ogólną Forumową nie może decydować o wymuszeniu
na mnie regularnego głosowania. Podziwiam tych, którzy głosują regularnie, a tym bardziej tych, którzy głosują
regularnie nieomal co do minuty. Zdaję sobie sprawę z konsekwencji spóźnienia, dlatego też nie wymagam
od Forumowej oczekiwania na mój głos. Mówi się trudno.
Wiem, że decyzja jest już podjęta, ale zgadzam się z prz-rulezem i Yacym, dlatego cieszę się, że tak postanowiłeś.
Ba, cieszę się że Forumowa wróciła i nadal ją liczysz... Świetnie! Icon_smile2


RE: Zasady liczenia Forumowej. - prz_rulez - 22.09.2016 11:03 PM

Konrad napisał(a):Ba, cieszę się że Forumowa wróciła i nadal ją liczysz... Świetnie! Icon_smile
Ja też i ze swojej strony bardzo dziękuję.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Konrad - 30.10.2019 09:54 PM

Proponuję zmianę regulaminu zasad liczenia Forumowej

W każdym notowaniu jeden wykonawca może mieć nie więcej niż 12 różnych utworów na liście personalnej. W przypadku stwierdzenia większej liczby utworów do podsumowania wykonawców nie będą wliczane punkty 13 i dalszych niżej notowanych utworów

Co sądzicie o takiej zmianie albo może w ogóle jest niepotrzebna Icon_question


RE: Zasady liczenia Forumowej. - kajman - 30.10.2019 10:09 PM

Jestem całkowicie przeciw. Jest to jawna dyskryminacja.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - EVENo - 30.10.2019 10:10 PM

Nie wiem czy to wiele zmieni na ten moment (chyba jakiegoś kataklizmu z takimi "świrusami" nie ma), ale z drugiej strony mogłoby to być zabezpieczenie na przyszłość.

Mi to obojętne. Aż tak wiele to nie zmienia Icon_razz2 Tool i tak storpeduje nadchodzące notowania, więc jak ma to zrobić, to niech zrobi porządnie Icon_wink


RE: Zasady liczenia Forumowej. - neo01 - 30.10.2019 10:11 PM

Nie mam pojęcia czy jest potrzebna, ale pewnie byłbym za (tylko czy to coś realnie zmieni w ogóle?).
No i rozumiem że Forumowa będzie liczona, cieszę się Icon_smile


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Konrad - 30.10.2019 10:23 PM

Chodzi tylko o punktację w wykonawcach. To wszystko, choć zbyt obwarowanie zasadami liczenia nie jest mi na rękę bo to dodatkowa robota. A poza tym jest ryzyko utraty tych aktywnych użytkowników, którzy mieli po 15 utworów tego samego artysty. Czekam jednak na Wasze opinie. To Wasza lista, ja tu tylko sprzątam.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Kuba1201 - 30.10.2019 10:25 PM

Uważam, że to jest fałszowanie wyników listy. Jak ta osoba lubi 15 utworów danego wykonawcy i wszystkie chce mieć na liście, to niech wszystkie punkty tych utworów będą wliczane do Forumowej.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - Yacy - 30.10.2019 11:53 PM

cały czas czekam na płytę idealną, z której wszystkie utwory trafiłyby na Moją Listę.
obym się doczekał. *)
problemem będzie gdy będzie ona zawierała 13 utworów... Icon_razz

w razie czego jestem bardzo przeciw.


*) przed czasami gdy prowadzę listę takich idealnych albumów znalazłbym prawdopodobnie 9. Icon_wink2
ale to było bardzo dawno. mimo, że prawda Icon_wink2


RE: Zasady liczenia Forumowej. - prz_rulez - 30.10.2019 11:57 PM

No cóż, u mnie się zdarzyło - "Fallen" Evanescence w 2006 (tak, nie w 2003, tylko w 2006), ale faktycznie nie zawierała 13 utworów.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - neo01 - 31.10.2019 10:05 AM

Coś mi się wydaje, że ta dyskusja jest jednak bezprzedmiotowa. Skąd taki temat w ogóle?


RE: Zasady liczenia Forumowej. - kajman - 31.10.2019 05:45 PM

Z miejsca Postmodernu w podsumowaniu.


RE: Zasady liczenia Forumowej. - neo01 - 31.10.2019 06:40 PM

Mhm... OK, ostatecznie wstrzymuję się od głosu.