Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Z historii muzyki rozrywkowej. Holandia. Belgia. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Waszym zdaniem (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- Wątek: Z historii muzyki rozrywkowej. Holandia. Belgia. (/showthread.php?tid=7262)



Z historii muzyki rozrywkowej. Holandia. Belgia. - emigrant - 25.01.2010 02:53 AM

Muzyka z NL i BE jak się okazuje przyniosła nam wiele fajnych dźwięków.
ZAPRASZAM NA STRONY.
BELGIA
HOLANDIA

Komentarze i Wasze sugestie mile widziane. Podpowiedzi również.


- prz_rulez - 25.01.2010 07:42 AM

Oj tak, Rood to faktycznie świetny utwór, ma w sobie to coś... a już na pewno wypada korzystnie na tle utworów holenderskojęzycznych z ostatnich lat Icon_wink
A "Holiday In Spain" to był bodajże pierwszy tak naprawdę utwór, który nie pojawił się nigdzie w Polsce, a znalazł się na mojej liście. Niezbyt wysoko, ale jednak.
Na moje oko z tych popularniejszych zabrakło Ilse DeLange, Jana Smita, Sity i... Vengaboys, oczywiscie Icon_wink2


- emigrant - 25.01.2010 09:28 AM

Zdaję sobie sprawę, że wielu zabrakło. Liczę,że i na e-migrancie zobaczę komentarze. Jak napisałem, w planach jest część druga.


- Yacy - 25.01.2010 01:13 PM

po pierwszych pozycjach myślałem, że nic nie będę znał...


16. DAVE STEWART & CANDY DULFER - LILY WAS HERE
- z mojego TWC!
17. FOCUS - FOCUS POCUS
- za dużo ich nie znam, ale akurat płytę z tym utworem tak.
20. LOIS LANE - IT'S THE FIRST TIME
- ja bardziej kojarzę video, pewnie z Wideoteki. A, że były na lp3 to dowiedziałem się kilka lat później - nie wiem czy nie skojarzyłem czy opuściłem kilka notowań pod rząd Icon_wink2 bardzo lubię ten utwór!!!
15. TEN SHARP - YOU
- no trudno nie znać...
11. SHOCKING BLUE - VENUS
- wolę tę wersję niż tę nowszą Icon_wink2


- saferłel - 25.01.2010 03:06 PM

Z chęcią sobie odsłucham te kawałki. Zdecydowanej większości nie znam, chociaż wspomniany utwór z TWC Jacka bardzo lubię Icon_wink

Osobiście brakuje mi nagrań zespołu dEUS.


- Listoholik - 25.01.2010 08:57 PM

LOIS LANE i GOLDEN EARRING, to już historia, głównie dzięki Alinie Dragan i LP3.. ale gdyby to nie były dobre utwory, to nie zostałyby w pamięci do dziś, a zostały! Icon_smile


- prz_rulez - 25.01.2010 09:18 PM

Ale dEUS to chyba z Flandrii są... am i right?


- kolej_grzesiek - 25.01.2010 10:57 PM

Yacy napisał(a):20. LOIS LANE - IT'S THE FIRST TIME
- ja bardziej kojarzę video, pewnie z Wideoteki.

Było też puszczane we Wzrockowej.

13. TIËSTO - TRAFFIC

Jeden z moich ulubieńców w ostatnich latach.

19. 2UNLIMITED - NO LIMIT

O tym numerze mógłbym napisać wiele, ale streszczę go w dwóch zdaniach. To kawałek, który zmienił oblicze mojej listy i to nie są słowa pisane na wyrost. Jego wejście na pozycję lidera rozpoczęło marsz w kierunku popu i eurodance.


- emigrant - 26.01.2010 11:31 AM

prz_rulez napisał(a):Ale dEUS to chyba z Flandrii są... am i right?
Masz rację.
dEUS będzie w części 2 o Belgii. Właśnie pracuje nad częścią 2.
No i mam trochę śmiechu Icon_mrgreen bo ta część belgijska będzie nieco... mniej rockowa. U nich to wszystko wyglądało jednak troszkę inaczej ale też ciekawie


- emigrant - 27.01.2010 01:05 PM

Właśnie dokleiłem 20-tkę z Belgii. Temat jednak nie zamknie się w tych 20 utworach.
Jest na tyle ciekawy, że będę myślał pociągnąć go do 40 piosenek.
ZAPRASZAM DO BELGII


- saferłel - 27.01.2010 07:04 PM

Hooverphonic też nie mogło zabraknąć Icon_smile2


- emigrant - 27.01.2010 11:01 PM

Jak już wdepnąłem w ten temat to się nagle przekonałem, ze czeka mnie więcej roboty. Do P.S. chce się troszkę przygotować. Postaram się jednak jak najszybciej dopisać ciąg dalszy.