Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Goldfrapp - Head First - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Goldfrapp - Head First (/showthread.php?tid=7155)

Strony: 1 2


Goldfrapp - Head First - saferłel - 11.01.2010 12:16 AM

[Obrazek: goldfrapp-headfirst150-517x517.jpg]

Tracklista:

1. Rocket
2. Alive
3. Believer
4. Dreaming
5. Shiny And Warm
6. I Wanna Life
7. Head First
8. Voicething
9. ?

Płyta, która ukaże się 22 marca i jest bezpośrednim następcą krażka ''Seventh Tree'' będzie zawierać dziewięć kompozycji (do tej pory znane są tytuły ośmiu kawałków wysłanych w niezmiksowanej wersji do dziennikarzy, ich zestaw powyżej) i ma przynieść podobno najbardziej taneczny set piosenek w karierze duetu Icon_smile - co zresztą dobrze widać po okładce Icon_lol Będzie kolorowo! Obawiać mogę się tylko tego, iż ''Head First'' będzie trwał jakieś 35 minut. Z drugiej strony, gdybym miał dostać w zamian za to dziewięć najbardziej esencjonalnych parkietowych hitów lata 2010...brałbym w ciemno taką opcję Icon_smile

Więcej informacji wkrótce!

PS - nie wiem jak to możliwe, ale z każdym kolejnym albumem wokalistka wygląda coraz młodziej Icon_lol Przyznaję jednak, że cover bardzo mi się podoba, mimo zastosowania chyba jednego z najbardziej banalnych pomysłów na jego wykonanie.


- furbul - 11.01.2010 12:29 AM

Wiemy kiedy pojawi się jakiś singiel?


- saferłel - 11.01.2010 09:13 AM

9 marca. Ale podobno niedługo ma do radia trafić, chyba jeszcze w styczniu.


- jenkins25 - 12.01.2010 03:25 PM

Ja myślę, że promo CD trafi do dziennikarzy trafi w styczniu, a jakieś przecieki na pewno też. Zresztą, czekam na teledysk Icon_smile


- saferłel - 12.01.2010 05:56 PM

Mi się zdaję, że płyta już krąży wśród pismaków i niedługo (początek lutego) doczekamy się efektów. Swoją drogą fajnie, że sobie o nas przypomniałeś Icon_wink


- mr.vingoe - 13.01.2010 01:24 AM

Wyczytałem dziś, że singlem promującym płytę ma być "Rocket".


- saferłel - 13.01.2010 09:15 AM

Ah, no tak, teraz widzę, że zapomniałem tego napisać w pierwszym poście Icon_lol


- jenkins25 - 21.01.2010 03:45 PM

A piosenka "Alive" została wyprodukowana z Richardem X (zrobił dla Róisin "Pandorę" i "Parallel Lives"), teraz pracuje on z Sophie Ellis-Bextor


- saferłel - 21.01.2010 03:47 PM

Richard X to mój idol konsolety Icon_smile2

A swoją drogą ludzie, którzy słyszeli singla, porównują go do ''Shock The Monkey'' Petera Gabriela Icon_smile


- AKT! - 21.01.2010 04:09 PM

Tak, Richard X robi spoko rzeczy.
Chętnie posłucham tej płyty, bo nie znam Goldfrapp prawie wcale, a Paweł tak ciągle zachwala Icon_razz


- saferłel - 21.01.2010 04:26 PM

Ponieważ to unikalny zespół, który z każdą płytą brzmi inaczej i chociaż jest to ciągłe babranie się w elektronice, to robią to na tyle sposobów, że głowa mała Icon_smile Po odprężającym ''Seventh Tree'' znów będzie happy-pop, ciekawe jak inny od tego z ''Supernature''.


- AKT! - 21.01.2010 04:38 PM

Hasło happy-pop kojarzy mi się nieszczęśliwie z rzeczami w stylu Camera Obscura czy The Bird and the Bee, które brzmią mi trochę tanio i mimo niewątpliwego kolorytu, jakoś tak bez pomysłu Icon_smile Ale mogę się mylić.


- saferłel - 21.01.2010 04:56 PM

Camera Obscura jest bardzo fajna. Gra muzykę stylizowaną na lata 60, to jest racziej twee/indie pop. Słodko, ale alternatywnie Icon_smile Tak to można opisać.
Nazwy happy-pop użyłem sobie od niechcenia, to nie jest żaden oficjalnie ''uprawiany'' nurt Icon_lol Poza tym napisałem tak mając na myśli takie 3-4 minutowe dyskotekowego kawałki pokroju tych, które tworzą La Roux czy Little Boots. Oczywiście Goldfrapp jest trochę inny brzmieniowo (jakby to rzekł kajman ''ambitne disco'' Icon_biggrin), ale to on jakby rozpoczął tę falę w UK w latach 2003-2005. Po kilka latach dopiero spotkała się z szerokim zainteresowaniem w postaci tych pozostałych grup.


- jenkins25 - 23.01.2010 10:43 AM

Moi drodzy, ja już słyszałem "Rocket" Icon_smile Po pierwszym przesłuchaniu wydaje się być zbyt w stylu lat 80. ale skoro ma to być radosna muzyka, to taką chcę słuchać zawsze! Wpiszcie w google listen to Goldfrapp Rocket i na 3ciej czy 4tej stronie jest link który działa (inne skasowało Mute) Enjoy!


- saferłel - 27.01.2010 11:56 PM

1. "Rocket"
2. "Believer"
3. "Alive"
4. "Dreaming"
5. "Head First"
6. "Hunt"
7. "Shiny and Warm"
8. "I Wanna Life"
9. "Voicething"

Oficjalna tracklista, dodany został kawałek ''Hunt''.


- jenkins25 - 28.01.2010 05:01 PM

Teraz tylko czekać do marca (wersja dla lubiących fizyczne płyty) lub do lutego (dla wielbicieli torrentów Icon_razz2)


- saferłel - 28.01.2010 11:41 PM

Jeśli ktoś ma ochotę usłyszeć piosenkę (potencjalnego singla numer jeden moim zdaniem, lepszego od ''Rocket'') ''Believer'', to zapraszam na mojego chomika, dział DLP.

O ile przy ''Rocket'' pisałem, że to bardzo udany singiel, który mógłby być nieco bardziej dopracowany, to w przypadku ''Believer'' nie mam wątpliwości, że to FANTASTYCZNA RZECZ!


- jenkins25 - 29.01.2010 10:33 AM

Skorzystam, skorzystam Icon_smile


- saferłel - 04.02.2010 08:18 PM

Dzisiaj na stronie Popjustice pojawiła się informacja o jutrzejszym spotkaniu dziennikarzy tego serwisu z zespołem. Pytania do rozmowy nadsyłają fani na billiamtributes@popjustice.com Termin do jutra (południe). Pewnie niedługo ukaże się również recenzja ''Head First''. Na razie redaktory dodali pod dzisiejszym niusem krótki dopisek: ''The album is vey good''


- drwycior - 05.02.2010 02:12 PM

http://www.chomikuj.pl/saferłel