Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mega spóźniony temat ;-) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Wątek: Mega spóźniony temat ;-) (/showthread.php?tid=7053)



Mega spóźniony temat ;-) - Miszon - 31.12.2009 01:34 PM

Sorki, że teraz piszę o tym, ale wczesniej nie słyszałem o tej sprawie, dopiero teraz w podsumowaniu roku, a faktycznie rzecz jest nie byle jaka:

Cytat:W sobotę 25. kwietnia na koncercie w Los Angeles, międzynarodowej sławy pianista, pochodzący z Polski Krystian Zimerman wywołał nie byle jaki skandal. Za Gazetą:

Zimerman zbliżał się już do końca swego sobotniego recitalu w Walt Disney Concert Hall, gdy zamarł na chwilę w milczeniu przed fortepianem. Już miał zacząć wykonywać "Wariacje na polski temat ludowy" Karola Szymanowskiego, gdy zwrócił się do publiczności i cichym, ale pełnym gniewu głosem powiedział, że nie będzie więcej grać w kraju, którego armia chce kontrolować cały świat.
- Zostawcie mój kraj w spokoju - powiedział. Rzucił też uwagę na temat amerykańskiego obozu w Guantanamo. Około 30-40 osób wyszło z sali, niektórzy przeklinając. - Tak - powiedział Zimerman. - Niektórzy ludzie zaczynają maszerować na samo słowo "wojsko".
Nie ma co. To było mocne!


- AKT! - 31.12.2009 01:46 PM

A ja o tym słyszałem i generalnie się z nim zgadzam, choć może nie tak zdecydowanie.


- kolej_grzesiek - 02.01.2010 12:48 AM

To co zrobił Pan Zimmerman uważam jak najbardziej za słuszne.


- furbul - 02.01.2010 04:46 PM

Poglądy Zmmermana popieram jak najbardziej, ale jednak to była przesada.
Co mają wspólnego z armią i w ogóle siłami zbrojnymi zwykli szarzy ludzie? To nie oni decydują o tego typy sprawach. Wyładowanie swoich frustracji na zwykłych obywatelach, co więcej na wielbicielach, którzy zapłacili za bilety by posłuchać jego muzyki jest bezcelowe.


- Miszon - 03.01.2010 12:48 AM

Akurat on już wceśniej wielokrotnie pokazywał, że ma prawdziwie rocknrollową duszę i potrafi czasem ostro coś powiedzieć Icon_wink2 .