Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Notowanie 50 (17.11.07) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Domowa Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Wątek: Notowanie 50 (17.11.07) (/showthread.php?tid=704)



Notowanie 50 (17.11.07) - saferłel - 16.11.2007 01:04 PM

Choroba w tym tyg. pozwoliła mi na większą ilość przesłuchań piosenek i propozycji do listy niż zwykle. Sądze, że dzięki temu lista w tym tyg. jest w 101% taka jaką chciałbym ją widzieć, nie ma na pewno żadnych piosenek, które z przypadku musiały zadowolić się tak niską lokatą lub na skutek dziwnych ruchów skoczyły na miejsca, które normalnie byłyby nieosiągalne. Oby było tak już zawsze (ale nie z powodu chorobyIcon_biggrin).

Skoro napisałem coś o skokach to na pewno warto zaznaczyć ogromny awans Metallici, której koncert Live wniósł wiele na nasze listy. U mnie jego przedstawicielem jest kawałek OHWIR, który zawitał już w drugim tyg. do top 5 listy.
Editors nagrali chyba jeden z najbardziej nośnych kawałków tego roku i nie było możliwości nie powtórzenia pierwszej lokaty.
She Wants Revenge, które trochę przydługawą i zbyt jednostajną płytą nie zachwyca singlowo wypada wyśmienicie, 2 miejsce. Kolejny ich singiel już w Excelu czeka Icon_wink
Chłopcy-radiowcy wracają na podium. Ładny skok w wykonaniu Roisin Murphy (może dlatego też, że zobaczyłem fajny klip?) i już top 10.
Najwyższą nowością jest Run Away grupy Super Furry Animals, którzy zgubili się gdzieś u mnie ze swoim 1 singlem, ale ten jest wyśmienity. Kto lubi piosenki brzmiące trochę jak podniosłe pieśni w świątecznych klimatach to zachęcam do posłuchania.
Dużo spadków w dalszej części listy, spowodowanych oczywiście awansem powyżej opisanych.
Nowy album Killersów wypada przeciętnie, ale nie martwi mnie to, bo to przecież tylko jakieś b-sidy i odrzuty, a i tam znalazłem kilka fajnych pozycji (Shadowplay, Daddy's Eyes).
Tranquilize to reprezentant tej płyty u mnie i zalicza poprawny debiut w 30.
Pisałem, że ogromnie spodobał mi się Eddie Vedder. Kawałek ma szansę być u mnie nawet na...1 miejscu. O tak! Narazie zadowolić musi się jednak ,,tylko'' skokiem o 22 oczka w górę Icon_smile
Dziwne rzeczy dzieją się natomiast z nowym kawałkiem Kings Of Leon, raz spada, potem do góry i znów spada w tym tygodniu. Charmer to dobry track, ale nie ten poziom co Fans i On Call. Jednak życzę wszystkim mieć na liście piosenki o takim poziomie. Ciekawe czy KOL wydadzą nowy singiel? Podobno szykuje się płyta o której muzyce wypowiadają się permanentnie, że będzie brzmieć jak WHAM!.
Już chyba przyzwyczailiście, że na mojej liście trochę się uspokoiło jeśli chodzi o oszałamiające miejsca nowości. Teraz większość kuluje się w tyle listy.
W tym tyg. mam do zaprezentowania prawie 7 minutowy singiel Animal Collective. Nowe Wilki, czyli Zostać Mistrzem wydane z okazji Boxa na 15 lecie grupy - piosenka pochodzi z płyty Obrazki i osoby zniechęcone ostatnią twórczością Wilków chcę zapewnić, że tekstowo jest fajnie i muzycznie to bardzo dobry materiał. Na pewno nie jest to drugie Love Story Icon_biggrin
The Wombats debiutują daleko, ale mają dobre rokowania u mnie. Warto było się z nimi zapoznać. Dzięki Kubo, że miałeś ich na liście! (choć płytka przeciętna, jak to niestety bywa z tym indie-owcami młodymi)
Nowe Bloc Party dopadł u mnie totalny kryzys. 4,5 tyg temu to miałbyś duży hit, wysoki był debiut a teraz już 37 lokata. Narazie więc top 10 mojej listy tylko dla The Prayer i I Still Remember.
Arcade Fire ma najstarszy kawałek na charcie. Już może spokojnie spaść, bo znalazłem godnego następce z płyty Neon Bible i ku radości Yacy'ego będzie to Windowsill Icon_smile

A zanim zobaczycie notowanie piosenek to przedstawiam liste płyt, która jak zwykle wygląda mało podobnie do tej sprzed tygodnia Icon_smile
Na drugim miejscu zadebiutował jeden z najlepszych albumów w tym roku. Lust x3 grupy The Raveonettes (nie spodziewałem się, że w tym roku coś mnie jeszcze zaskoczy) Kto lubi granie zupełnie nie brzmiące na 21 wiek (60,70 lata) z duża zawartością gitary elektrycznej (często brzmiącej jak jeden wielki zgrzyt), brzmiące dość mrocznie i smutno to musi posłuchać tej płyty. Coś wspaniałego.
Dużo Cardigansów u mnie to za sprawą przesłuchiwania ich dyskografii. Nie zachwycają mnie za bardzo ich pierwsze dokonania brzmiące jak pop z lat 60. Ale już np takie Gran Turismo...mniam mniam. Tradycyjnie pojawiło sie coś z Garbage, wersja 2 wraca na listę.
I mamy jeszcze lideraIcon_smile
Wiele tygodni szukalem singla Being Boring na allegro, aż wreszcie mam go. Chyba moja ulubioba pop piosenka w historii muzyki, szczególnie w tej prawie 7 minutowej wersji z gitarową zabawą na początku...(a dla wiecznie głodnych - czyli mnie - na singlu 11 minutowe Extended Icon_biggrin)
Pod wpływem tego musiałem posłuchać znów jedną z najlepszych płyt jakie znam (top 10 all of time) I jak zwykle jestem zachwycony tym dziwnym jak na PSB albumie, brzmiącym 360 stopni inaczej niż poprzednie ich dokonania, będącym płytą bardziej wyciszoną, zawierającą więcej ballad i przestrzennych melodii ale też idealną by się zrelaksować...po dyskotece jaką PSB zapewniło nam 2,3 i 4 lata wcześniej.

01 - Pet Shop Boys - Behaviour (1990)
02 - The Raveonettes - Lust, Lust, Lust (2007)
03 - The Cardigans - Gran Turismo (1998)
04 - Soundgarden - Badmotorfinger (1991)
05 - The Gathering - Nighttime Birds
06 - ...And You Will Know Us by the Trail of Dead - Worlds Apart (2005)
07 - Goodbye Mr. Mackenzie - Five (1993)
08 - The Cardigans - Life (1995)
09 - The Cardigans - First Band On The Moon (1996)
10 - Garbage - Version 2.0 (1998)



ZAPRASZAM TEŻ NA MOJEGO CHOMIKA GDZIE DODAŁEM WIELE NOWYCH TRACKÓW - http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=bazamuzykipawla

[Obrazek: logodlpkb3.jpg]

01. 01. 03. Editors - The Racing Rats
02. 06. 05. She Wants Revenge - True Romance
03. 05. 06. Radiohead - 15 Step
04. 30. 02. Metallica - Only Happy When It Rains (Live)
05. 02. 05. Simply Red - The World And You Tonight
06. 03. 11. The Smashing Pumpkins - That's The Way (My Love Is)
07. 04. 12. Manic Street Preachers - Indian Summer
08. 18. 02. Rufus Wainwright - Tiergarten
09. 11. 03. Garbage - It's All Over But The Crying
10. 22. 03. Roisin Murphy - Let Me Know

11. NE. 01. Super Furry Animals - Run Away
12. 07. 10. Rush - The Larger Bowl
13. 09. 07. Duran Duran - Falling Down
14. 16. 02. Maroon 5 - Won't Go Home Without You
15. 08. 11. Stereophonics - It Means Nothing
16. 10. 05. Mark Knopfler - Punish The Monkey
17. 13. 03. Travis - My Eyes
18. 14. 10. The White Stripes - You Don't Know What Love Is (You Just Do As You're Told)
19. 19. 02. Modest Mouse - We've Got Everything
20. 12. 17. Kings Of Leon - Fans

21. 15. 08. The Dresden Dolls - Sex Changes
22. 23. 03. Oasis - Lord Don't Slow Me Down
23. 20. 07. LCD Soundsystem - Someone Great
24. 24. 04. Kasia Nosowska - Karatetyka
25. 17. 16. Garbage - Tell Me Where It Hurts
26. NE. 01. The Killers & Lou Reed - Tranquilize
27. 21. 04. The Shins - Turn On Me
28. 25. 11. Kaiser Chiefs - The Angry Mob
29. 51. 02. Eddie Vedder - Hard Sun
30. 26. 04. Maps - To The Sky

31. 27. 06. Kings Of Leon - Charmer
32. 34. 08. Mark Knopfler - True Love Will Never Fade
33. NE. 01. Wilki - Zostać Mistrzem
34. 29. 13. Interpol - Mammoth
35. 28. 06. Katie Melua - If You Were A Sailboat
36. 33. 12. David Gahan - Kingdom
37. 31. 06. Bloc Party - Flux
38. NE. 01. Animal Collective - Fireworks
39. 41. 10. Rufus Wainwright - Rules And Regulations
40. 32. 10. Queens Of The Stone Age - Make It With Chu

41. 36. 08. UNKLE - Broken
42. 35. 09. Bruce Springsteen - Radio Nowhere
43. NE. 01. The Wombats - Let's Dance To Joy Division
44. 42. 03. Orson - Ain't No Party
45. 38. 04. Ocean Colour Scene - Go To Sea
46. 37. 06. Against Me! - Trash Unreal
47. 39. 10. Foo Fighters - The Pretender
48. 40. 11. Sunset Rubdown - The Mending Of The Gown
49. 44. 18. Arcade Fire - No Cars Go
50. 48. 11. Blonde Redhead - SW
----------------------------------------------------------------------------
51. 50. 12. Pet Shop Boys - Integral
52. 49. 21. Arctic Monkeys - Flourescent Adolescent
53. 47. 12. Porcupine Tree - Sleep Together
54. 46. 13. Editors - An End Has Start
55. 45. 08. Arctic Monkeys - Old Yellow Bricks


Z listy wypadły:

z 43 - Animal Collective - Peacebone - po 13 tyg.
z 52 - Hard Fi - Can't Along (Without You) - po 6 tyg.
z 53 - Marillion - Thank You Whoever You Are - po 21 tyg.
z 54 - Ash - End Of The World - po 12 tyg.
z 55 - Annie Lennox - Dark Road - po 4 tyg.



- ku3a - 16.11.2007 01:34 PM

gratuluje jubileuszu Icon_exclaim
czy bedzie jakies podsumowanko? Icon_smile2
saferłel napisał(a):jestem zachwycony tym dziwnym jak na PSB albumie, brzmiącym 360 stopni inaczej niż poprzednie ich dokonania
no to faktycznie zupelnie inaczej musi brzmiec skoro 360 stopni Icon_lol Icon_wink2

ekstra, ze Wombatsi Ci sie tak spodobali Icon_biggrin3
u mnie Editorsi juz tym razem chyba wejsa. Poprzednio bylo 6 nowosci i oni juz sie nia zalapali. Teraz poki co chyba sa pierwsi w kolejce.
Metallica fajnie, ze skacze, ale szkoda, ze nie z najlepszym na tych koncertach kawalkiem Icon_wink2.
"Fans" tak super sie trzymalo i myslalem, ze jak bedzie spadac to powoli, a tu dzis 8 w dol... Mi jednak zdecydowanie bardziej sie "Charmer" podoba.


- Yacy - 16.11.2007 01:58 PM

ja również przyłączam się do gratulacji za Złote Notowanie Icon_smile2

nr 1 świetny - ciekawe czy umnie to tylko kwestia czasu?


ku3a napisał(a):no to faktycznie zupelnie inaczej musi brzmiec skoro 360 stopni
no to rozumiem że wrócili do ... początku - świetnie bo ich pierwsza płyta jest moją ulubioną. Muszę więc posłuchać tego albumu Icon_wink2 A może byś się podzielił tą fajną wersją Twojego ulubionego utworu? Dzięki
saferłel napisał(a):ku radości Yacy'ego będzie to Windowsill Icon_smile
Icon_biggrin3 Icon_lol Icon_biggrin3


- saferłel - 16.11.2007 02:06 PM

Z tym 360 stopni to trochę przesadziłem (o 180 stopni Icon_biggrin) Tak się mówi....
Ale sami się domyśleliście, że chodziło mi o to, że to zupełnie inna płyta. Czy wrócili do Please? To inna muzyka, nie brzmi zupełnie jak produkcje z lat 80 (a Please to taka typowa płyta lat 80) Ale myślę, że bliżej Behaviourowi do Please niż do Introspective Icon_wink

Faktycznie stuknęła mi 50, ale nie planuje nic specjalnego i nie planowałem. Nie ma to chyba sensu, skoro za 6 tyg już podsumowanie roku po 56 wydaniu listy (uwzględnie także 4 pierwsze notowania z końca 2006)

A Metallica? Ależ oczywiście, że z najlepszym kawałkiem Icon_razz2


http://www.sendspace.com/file/0j2ihp - Being Boring

http://pl.youtube.com/watch?v=3v1anN4Cf1s - Klip też bardzo lubię...i tekst kapitalny Icon_wink


- Konrad - 16.11.2007 05:31 PM

Gratuluje jubileuszu. Czas z listą szybko mija Icon_mrgreen