Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Varius Manx - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Varius Manx (/showthread.php?tid=69884)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - neo01 - 25.03.2024 04:46 PM

AKT! napisał(a):bywa, że człowiek się pomyli albo zmieni zdanie i taka furtka powinna pozostać
I dla takich właśnie przypadków powinno to być zarezerwowane.
A ta cała akcja, żeby być pierwszym mnie trochę śmieszy.
Ale
stokrotka napisał(a):o tym decyduje oczywiście prowadzący i niech tak zostanie
Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 25.03.2024 07:00 PM

neo01 napisał(a):żeby być pierwszym mnie trochę śmieszy
Mi to nie przeszkadza, że będę trochę śmieszny.
Ogólnie zmieniam głosy bardzo rzadko i zmiana polega na dodaniu utworu, który został zgłoszony później i przesunięciu kolejnych utworów o miejsce niżej. W ten sposób nie dyskryminuję utworów zgłoszonych w późniejszym czasie (tylko przesuwam się w dół drabinki). Chcę być jednym z ostatnich (ot taki kaprys starości). Ale rezygnuję z tego jeżeli uznaję, że utwór później zgłoszony jest wart mojego głosu.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - EVENo - 25.03.2024 07:49 PM

Piątek


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - thestranglers - 25.03.2024 08:34 PM

santosz napisał(a):Blind Fate z drugiej płyty. Pierwszy większy przebój zespołu i chyba pierwszy teledysk.
Zaciekawiłeś mnie dobrą znajomością tematu. Że spytam - znałeś ich w tym czasie? A jeśli, to skąd? Mieszkając w rejonie ich rażenia miałem dobrze, bowiem, poza wybranymi przez Ciebie nagraniami, lokalne radio promowało także Dream Time Song (to był naprawdę ich pierwszy poważny przebój) i Belt.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Miszon - 25.03.2024 11:42 PM

W Clipolu po sukcesie singli z Emu zagrano kilka razy jakiś numer z wcześniejszej płyty. Chyba właśnie Blind Fate.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Yacy - 26.03.2024 12:46 AM

(25.03.2024 08:34 PM)thestranglers napisał(a):  znałeś ich w tym czasie? A jeśli, to skąd?
sugerujesz, że nie byli znani poza Łodzią przed Emu? Mi się wydaje, że jednak byli grani, bo z jakiegoś powodu zakupiłem kasetę New Shape. Razem z kasetą grupy Canada, która była grana w kortowskim radiu, a której zupełnie nie pamiętam Icon_wink2


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - thestranglers - 26.03.2024 07:07 AM

Chciałem wyjaśnić tę wątpliwość, ale Twój przykład daje wyraźną odpowiedź co do tego. Icon_smile
Wygląda więc na to, że Santosz od młodych lat słuchał polskiego radia, chwała i hvala mu!


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - thestranglers - 26.03.2024 07:13 AM

ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI



RE: Mychartsowy Top Varius Manx - santosz - 26.03.2024 08:40 AM

(25.03.2024 08:34 PM)thestranglers napisał(a):  
santosz napisał(a):Blind Fate z drugiej płyty. Pierwszy większy przebój zespołu i chyba pierwszy teledysk.
Zaciekawiłeś mnie dobrą znajomością tematu. Że spytam - znałeś ich w tym czasie? A jeśli, to skąd?
Mogę potwierdzić co napisali Miszon i Yacy.

Ten klip po prostu kojarzę i pamiętam. Prawdopodobnie rzeczywiście był to Clipol czy jakaś inna Muzyczna Jedynka.

A płytę New Shape też znam z kasety. Byłem wtedy ciut za młody żeby mieć nieograniczony dostęp do płyt czy kaset (nie miałem na to kasy), ale kuzyn, który był już pełnoletni i kasę miał, cholera wie gdzie ją zdobył (tę kasetę, kasę w sumie też). Ja mu te rzeczy zaraz podkradałem i tak poznałem New Shape.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - EVENo - 30.03.2024 10:36 PM

Najśmieszniejsze w tym topie jest to, że tytuły niewiele mi mówią i będę musiał sprawdzić co jest co, zanim zagłosuję Icon_razz2 Innymi słowy jest tu pełno piosenek, które uwielbiam, ale jeszcze nie wiem jak się nazywają xD


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 30.03.2024 11:33 PM

Dosyć często tytuł jest w tekście, co nawet mi udaje się zauważyć.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - EVENo - 30.03.2024 11:36 PM

Mimo wszystko taki "Maj" jest dla mnie absolutnie nieoczywisty.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 30.03.2024 11:37 PM

Maj może nie, ale niektóre utwory pewnie jednak tak.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Miszon - 31.03.2024 01:03 AM

(30.03.2024 11:36 PM)EVENo napisał(a):  Mimo wszystko taki "Maj" jest dla mnie absolutnie nieoczywisty.
Serio? Przecież refren się zaczyna od "a wtedy przyszedł maj" (czy jakoś tak).
W ogóle, to zespół który ma większość tytułów w refrenach, łatwych do zapamiętania.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - AKT! - 04.04.2024 12:54 PM

EVENo napisał(a):Najśmieszniejsze w tym topie jest to, że tytuły niewiele mi mówią i będę musiał sprawdzić co jest co, zanim zagłosuję Icon_razz2 Innymi słowy jest tu pełno piosenek, które uwielbiam, ale jeszcze nie wiem jak się nazywają xD
ja nigdy nie potrafię skojarzyć "tokyo" i "ten sen" -- nijak mi się nie zgrywają te tytuły z numerami, a oba lubię xd


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Dobromiera - 04.04.2024 07:53 PM

Ja bardzo długo nie wiedziech, nie tylko, że ta piosenka nazywa się "Ten sen", ale i kto ją wykonuje. Zawsze mi to brzmiało jak coś z tej samej płyty, co "Łatwopalni" Maryli Rodowicz. xD Nooo ale przynajmniej data wydania prawie się zgadza. ;P


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - EVENo - 04.04.2024 08:10 PM

No ja Maj znam głównie jako "tę taką piosenkę z radia", a nie utwór Varius Manx. Zanim zrozumiesz? No niby też jest w tekście, ale nie w refrenie, tam jest "ona ma siłę", co mi się też bardziej z 12 groszy Kazika kojarzy Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - thestranglers - 04.04.2024 09:29 PM

Czytam tak o Waszych perypetiach z tytułami i muszę przyznać, że miałem tak z Remedium, którego to słowa, nawiasem mówiąc, długo nie rozumiałem.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - stokrotka - 04.04.2024 09:59 PM

A ja jako dziecko panicznie bałam się utworu „Zabij mnie”.
Tekst i ogólnie klimat refrenu przerażał mnie do tego stopnia, że do dziś nie należy do lubianych przeze mnie numerów VM.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Miszon - 04.04.2024 10:31 PM

Też nie przepadałem za tym numerem, był strasznie ponury.