Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Varius Manx - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Varius Manx (/showthread.php?tid=69884)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Miszon - 21.03.2024 09:55 AM

The Gardeneres


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - stokrotka - 21.03.2024 11:54 AM

Do kompletu brakuje mi najlepszego utworu z Kuszyńską.
Może jakaś dobra duszyczka zechce zgłosić „Moje Eldorado” Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - AKT! - 21.03.2024 12:11 PM

zgłaszam:

"Moje Eldorado"

Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - stokrotka - 21.03.2024 12:56 PM

A dzięki bardzo Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Yacy - 21.03.2024 02:15 PM

w TWC mam od nich 11 utworów Icon_smile2
wszystkie już są zgłoszone.

brak jakiegokolwiek utworu z drugiej płyty jest dla mnie zaskoczeniem.
sam myślałem, o .Memphis. no ale jednak na 10 za słaby.
płyta jako całość robi na mnie większe wrażenie niż poszczególne składowe Icon_wink2


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Miszon - 21.03.2024 02:22 PM

Tak, to jest płyta płytowa, a nie piosenkowa Icon_wink2 .


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - santosz - 21.03.2024 04:36 PM

(21.03.2024 02:15 PM)Yacy napisał(a):  brak jakiegokolwiek utworu z drugiej płyty jest dla mnie zaskoczeniem.
i to się wkrótce zmieni, bo jak powszechnie wiadomo, pierwsze 3 płyty są najlepsze, reszta to piach Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 21.03.2024 04:42 PM

No cóż, dla mnie pierwsza owszem, ale druga to słabizna. A czwarta bije resztę na głowę.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - AKT! - 21.03.2024 05:27 PM

mam lekki sentyment do 90sowych singielków zespołu -- kilka było bardzo mocarnych, ale próby szerszego powrotu do ich dyskografii utknęły w martwym punkcie; czego, poniekąd, słuszność potwierdził mój odsłuch zestawu utworów do topu -- po wstępnych oględzinach uznałem, że chyba niczego szczególnego mi nie brakuje, nawet wręcz przeciwnie, jest sporo rzeczy, co do których nie jestem pewien, czy mam na nie ochotę; top przypomniał mi o istnieniu trzech numerów, których dawno nie słyszałem i nie mógłbym ich zidentyfikować ich po tytułach, a pięknie dopełniły moją dyszkę, z której w sumie nie została mi żadna reszta -- ten zestaw uważam za udany i chętnie wrócę do niego z kilka lat, ale ponadto nie mam poczucia, że coś mnie omija i potrzeby, by to zmieniać Icon_wink dzięki za top


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Sundrajta - 21.03.2024 06:17 PM

kajman napisał(a):Ja po topie wiedziałem na co głosować i zgłosiłem to, na co głosować zamierzałem. I Więcej mi nie potrzeba.
Ja to dobrze wiem, ba mogę nawet napisać, że 4/5 piosenek z Twojej dziesiątki ma szansę na moją. Icon_lol

No i jednak wrzucę pozostałe piosenki, które były blisko mojego zgłoszenia, a jednak trochę im zabrakło, może jakaś dobra dusza coś z tego wybierze (dla zmyłki kolejność odwrotna od alfabetycznej): Icon_lol
Zwierciadło życia
Znów być kochaną
Świece na wietrze
Śliwkowy deszcz
Księżyc się zmęczył
Jestem tobą
Dom - gdzieś blisko mnie
Deszcz - bezimienny



RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 21.03.2024 06:25 PM

Sundrajta napisał(a):mogę nawet napisać, że 4/5 piosenek z Twojej dziesiątki ma szansę na moją
Nie wiem czy zauważyłeś, że zgłaszałem utwór, który w mojej dziesiątce nie był. A coś takiego prawie zawsze oznacza, że będę na taki utwór głosował.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Sundrajta - 21.03.2024 06:42 PM

Tego też się domyślam, dlatego napisałem w przybliżeniu, bo też napisałeś że nie ma pewności, że "Bez" będzie na pierwszym?
W związku z tym mam pytanie, czy robiłeś dodatkowy odsłuch czołowej grupy kilkunastu piosenek, czy oparłeś się jedynie na wrażeniach z tamtego topu na forum LP3?


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 21.03.2024 10:03 PM

Pierwszej jedenastki.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Dobromiera - 21.03.2024 10:23 PM

(21.03.2024 05:27 PM)AKT! napisał(a):  mam lekki sentyment do 90sowych singielków zespołu -- kilka było bardzo mocarnych, ale próby szerszego powrotu do ich dyskografii utknęły w martwym punkcie; czego, poniekąd, słuszność potwierdził mój odsłuch zestawu utworów do topu -- po wstępnych oględzinach uznałem, że chyba niczego szczególnego mi nie brakuje, nawet wręcz przeciwnie, jest sporo rzeczy, co do których nie jestem pewien, czy mam na nie ochotę; top przypomniał mi o istnieniu trzech numerów, których dawno nie słyszałem i nie mógłbym ich zidentyfikować ich po tytułach, a pięknie dopełniły moją dyszkę, z której w sumie nie została mi żadna reszta -- ten zestaw uważam za udany i chętnie wrócę do niego z kilka lat, ale ponadto nie mam poczucia, że coś mnie omija i potrzeby, by to zmieniać Icon_wink dzięki za top
Ja mam olbrzymi sentyment do Varius Manx, a słuchając takich piosenek, jak "Zanim zrozumiesz", czy "Zabij mnie", na moment czuję, że nic więcej mi w muzyce nie potrzeba. Uwielbiam to ciepło polskiego pop-rocka połowy lat 90., czuję nostalgię do czasów, w których jeszcze niczego nie byłem świadomy. Icon_wink Jednak nawet i u mnie w małym stopniu się to przekłada na całokształt twórczości i te niesinglowe momenty na płytach trochę na siłę muszę wyłapywać. Był to bardzo mało różnorodny zespół, grający naprawdę prostą muzykę i przez to trudno o smaczki.

Ode mnie dwa zgłoszenia singlowe, jedno typowe dla zespołu, drugie... mniej.

Kiedy mnie malujesz
Teraz i tu



RE: Mychartsowy Top Varius Manx - neo01 - 22.03.2024 12:02 AM

To ja zgłoszę jeszcze
Deszcz - bezimienny


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - gioconda2 - 22.03.2024 12:26 PM

(21.03.2024 08:37 AM)kajman napisał(a):  Ja po topie wiedziałem na co głosować i zgłosiłem to, na co głosować zamierzałem. I Więcej mi nie potrzeba.
U mnie podobnie, choć przetasowania nastąpiły. Jedna z Twoich propozycji u mnie zyskała.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - kajman - 22.03.2024 06:37 PM

gioconda2 napisał(a):Jedna z Twoich propozycji u mnie zyskała.
Dobra wiadomość.


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - meni - 23.03.2024 10:51 PM

Mówią mi
Jestem Tobą



RE: Mychartsowy Top Varius Manx - wwas - 24.03.2024 12:51 PM

Wolni w niewoli


RE: Mychartsowy Top Varius Manx - Lilian - 24.03.2024 04:40 PM

Zgłaszam jeszcze:
Emu

BTW. W tym roku jest rocznica 30 lat od wydania albumu Emu. Aż niewiarygodne że tak szybko czas minął!