Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Céline Dion - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Céline Dion (/showthread.php?tid=62323)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - meni - 19.09.2022 08:20 PM

stokrotka napisał(a):Nie wnikam czy to objaw uszczypliwości czy demonstracja niezadowolenia z wyboru, ale wygląda to bardzo słabo.
Traktuj jako element tutejszego folkloru, ja już przywykłem. Icon_lol


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - kajman - 19.09.2022 08:32 PM

stokrotka napisał(a):A mnie za każdym razem niesamowicie rozczarowuje widok flagowego utworu Queen na samym szczycie listy zgłoszonych utworów Céline.
W swoich notatkach miałem tylko pięć utworów Celine (poza jednym raczej mniej znanych). Posłuchałem pierwszy z nich i stwierdziłem, że go zaproponuję. Przy okazji uważam, że ta wersja nie jest gorsza od pierwowzoru.
stokrotka napisał(a):objaw uszczypliwości
Raczej nie zdarza mi się być uszczypliwym.
stokrotka napisał(a):demonstracja niezadowolenia z wyboru
Nie zachwyca mnie ten wybór, ale były już topy, które odbierałem zdecydowanie gorzej (np ostatnio ABBA i Jarre).


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 19.09.2022 08:34 PM

(19.09.2022 08:13 PM)stokrotka napisał(a):  A mnie za każdym razem niesamowicie rozczarowuje widok flagowego utworu Queen na samym szczycie listy zgłoszonych utworów Céline. Nie wnikam czy to objaw uszczypliwości czy demonstracja niezadowolenia z wyboru, ale wygląda to bardzo słabo.
Nie przejmuj się, myślę że ten arcykoszmar za wiele tu nie zwojuje (zaryzykowałem i przesłuchalem 30 sekund. Bolało!).


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - stokrotka - 19.09.2022 09:48 PM

meni napisał(a):Traktuj jako element tutejszego folkloru, ja już przywykłem
Bardzo trafnie ujęte!
Miszon napisał(a):Nie przejmuj się
Na szczęście do przejmowania tym mi daleko, ale dzięki Icon_smile
kajman napisał(a):Posłuchałem pierwszy z nich i stwierdziłem, że go zaproponuję
Rozumiem. Ja tylko mówię jak to odbieram.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Sundrajta - 19.09.2022 10:28 PM

thestranglers napisał(a):Tous les secrets
Nie mam pewności co do tego tytułu, bo wyszukiwarka znalazła jego dłuższą wersję i właśnie tę dodałem na plejce pod numerem 49?


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - thestranglers - 20.09.2022 06:16 AM

ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ



RE: Mychartsowy Top Céline Dion - obserw99 - 20.09.2022 06:24 AM

(19.09.2022 08:07 PM)Miszon napisał(a):  Magda Umer??? Totalnie nie pasuje mi w tym towarzystwie przez ciebie wymienionym.
Magda Umer totalnie mi pasuje. Pasuje mi jej twórczość, wokal i osobowość Icon_smile2. Bilety na jej występ 28.09 w Chorzowie już kupione.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 20.09.2022 08:29 AM

Nie pasuje jako przykład wybitnego wokalu. Raczej coś tam pod nosem szepcze


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - AKT! - 20.09.2022 10:18 AM

uwielbiam magdę umer, ale jej siłą są raczej interpretacja i repertuar, a nie techniczne akrobacje wokalne


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 20.09.2022 11:17 AM

Otóż to.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Sundrajta - 20.09.2022 03:04 PM

Zgadzam się.
Miszon napisał(a):coś tam pod nosem szepcze
Chyba szepce? Icon_rolleyes


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Dobromiera - 20.09.2022 03:49 PM

No tak, "t" nie powinno wymieniać się na "cz". Podobnie jak w dreptać - drepce, jest ten sam błąd, zdaje się, że to z hiperpoprawności użytkowników dialektów mazurzących..


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - AKT! - 20.09.2022 04:19 PM

wiktionary podaje oba wzory odmian jako poprawne


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - neo01 - 20.09.2022 04:56 PM

Oczywiście, potwierdzam, "szepce" jest nawet rzadziej spotykane, takie bardziej poetyckie.

Stokrotko, po prostu kajman bardzo lubi covery, on tak już ma Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 20.09.2022 05:27 PM

Czyli co, "szepcze" dobrze? Taka konkluzja?
Dobromiera napisał(a):dreptać - drepce
To z kolei brzmi megadziwnie - drepcze musi być dobrze. Drepce brzmi jak kierpce Icon_wink2 .


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - kajman - 20.09.2022 05:36 PM

Akrobacje to się wykonuje na trapezie. A wokalnych to u Celine nie słyszę. Umer śpiewa pięknie, potrafi kapitalnie interpretować i wokalnie nie można jej raczej nic zarzucić. Pasuje idealnie do tego co wykonuje i to jest wystarczający atut. Nie wystarczy mieć głos, trzeba nim umiejętnie operować, a Celine prawie zawsze brzmi tak samo z wyjątkiem disco, bo wtedy brzmi znacznie gorzej.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - AKT! - 20.09.2022 05:38 PM

nie wiem, komu się wydawało, że kajman usłyszy u celine cokolwiek wokalnie ponadprzeciętnego Icon_wink tak może to zostawmy, bo już od jakichś dwóch stron kisimy się w ślepym zaułku Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - neo01 - 20.09.2022 07:11 PM

Miszon napisał(a):To z kolei brzmi megadziwnie - drepcze musi być dobrze. Drepce brzmi jak kierpce .
To są po prostu formy przstarzałe: drepce, szepce, zostały właśnie teraz głównie w poezji i piosenkach (pamiętam jak na akademię uczyłem się "Chodź pomaluj mój świat" i tam było "w ciszy tak smutno szepce zegarek" - od razu wydało mi się to archaiczne i jeszcze trudne do wyśpiewania Icon_smile).

AKT! napisał(a):nie wiem, komu się wydawało, że kajman usłyszy u celine cokolwiek wokalnie ponadprzeciętnego tak może to zostawmy, bo już od jakichś dwóch stron kisimy się w ślepym zaułku
To fakt. Magda Umer oczywiście idealnie nastrojowym śpiewaniem buduje klimat, ale skalę głosu ma raczej ubogę, Celine ma na pewno wielkie możliwości, choć rzeczywiście nie zawsze z nich korzysta w przyjemny przynajmniej dla mojego ucha sposób.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 20.09.2022 08:12 PM

A ja chwalić muszę także zdolności interpretacyjne Celiny.

Tak wracając jeszcze do wcześniejszego tematu "zapomnienia" - zdaje się, że swego czasu Dion nieco utknęła w Vegas, gdzie zajmowała się spieniężaniem swojego nazwiska, śpiewając w tamtejszych kasynach (czy gdzie tam się śpiewa w Vegas), nieco schodząc na bok głównego nurtu. Który też ewoluował i ten pop, który był głównym nurtem w latach '90, w kolejnej dekadzie coraz bardziej odchodził do lamusa (nie chce teraz kolejny raz tego rozwijać, ale wiadomo: "uczernienie", "zarenbizowanie" popu, czyli od Britney i Christiny po sam już nie wiem kogo). Na pewno swoje dołożyła sytuacja rodzinna: jej mąż i menedżer, który bardzo ładnie prowadził karierę młodej żony, się mocno pochorował, walczył długo z rakiem (w końcu chyba zmarł?) i nie miał zapewne sił i zdrowia, by nadal tak dobrze dbać o jej rynkową pozycję. Nie wiem, jak tam ich stosunki rodzinne, ale od strony biznesowej na pewno był to udany związek.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - stokrotka - 20.09.2022 09:18 PM

René Angélil odkrył talent Céline i zajął się jej karierą na długo zanim został jej mężem, a nawet chyba obciążył hipoteką swój dom, by wydać jej pierwszą płytę. Rzeczywiście to on doprowadził do jej szesnastoletniej rezydentury w Caears Palace, która okazała się nie tylko rekordowa pod względem finansowym, ale zebrała również świetne recenzje. Na pewno była to strategiczna decyzja i głos rozsądku, bo od tego czasu nie było mowy o powrocie do sukcesów wydawniczych rodem z lat 90.