Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Céline Dion - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Céline Dion (/showthread.php?tid=62323)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - EVENo - 02.10.2022 07:37 PM

(02.10.2022 07:26 PM)gioconda2 napisał(a):  Nie wiedziałam, że Celina ma na koncie tak dużo coverów Icon_rolleyes

Ja właśnie jak dojechałem do Alone, to sobie pomyślałem, że tracę czas na słuchanie Celine Dion, choć mógłbym tracić czas na słuchanie Heart.

No ogólnie mnie nie zachwyciło. "Te większe niż życie powerballady", jak to pięknie podsumował AKT, zlały się po kilkunastu utworach w jedną modłę. Znałem więcej piosenek, niż mi się wydawało, że znam i szczerze mówiąc, czy te numery lecą nadal na eremefie, czy nie, nie robi mi różnicy, bo przechodzę obok nich totalnie obojętnie.

Spore rozczarowanie, bo przecież nie oczekiwałem fajerwerków, szykowałem się na kiepski top, a okazał się jeszcze gorszy. Inna sprawa, że może po prostu nie miałem dzisiaj nastroju na taką muzykę? Bo naprawdę, aż ciężko mi uwierzyć, że artystka robiąca muzykę, która teoretycznie powinna mi całkiem nieźle leżeć, pozostawiła na mnie tak słabe wrażenie. Dlatego myślę, że wrócę do niej kiedyś, dam drugą szansę.

Gdybym był kajmanem, to pewnie dałbym 12 punktów Alone właśnie, ale dla mnie taki manewr jest akurat bez sensu. Uwydatnia to jednak jak kiepsko się bawiłem przy Celinie, bo wystarczyła znajoma melodia Heart i od razu rzuciłem lepszą oceną Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - gioconda2 - 02.10.2022 08:22 PM

(02.10.2022 07:26 PM)thestranglers napisał(a):  Zagłosowałaś na jakiś?
Jutro się dowiesz Icon_razz
Powiem tylko tyle, że podobnie jak Sundrajcie, przy Alone zapaliła mi się lampka przyjemnościIcon_cool


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - thestranglers - 02.10.2022 08:29 PM

U mnie będzie jeden, z tego co wiem.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Yacy - 02.10.2022 08:29 PM

(02.10.2022 08:22 PM)gioconda2 napisał(a):  Powiem tylko tyle, że podobnie jak Sundrajcie, przy Alone zapaliła mi się lampka przyjemnościIcon_cool
serio? ja za bardzo lubię oryginał - wyłączyłem w czasie refrenu Icon_razz
ale to chyba nie tylko to, bo PoL lubię tak średnio a też nie dotrwałem do końca Icon_wink2


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - gioconda2 - 02.10.2022 08:42 PM

Oryginał lubię oczywiście bardziej, jest dla niego miejsce we wszelkich TWC. Podpisuję się pod odczuciami Sundrajty. Na tle innych zgłoszonych tu piosenek, które zlewały się w całość i wielkich odczuć nie wywoływały, Alone wyróżniało się zdecydowanie na plus.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 02.10.2022 08:50 PM

A ja nie zauważyłem, że to cover Icon_lol . Wydało mi się znajome, ale sądziłem że to kolejna z piosenek Dion które znam gdzieś z radia, nie słychając ich świadomie (znalazło się tu kilka takich, przykładowo "I'm alive").


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - thestranglers - 02.10.2022 08:52 PM

A to też cover?


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 02.10.2022 08:56 PM

Nie wiem, tę wersję znam najlepiej, okazało się że aż za bardzo.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - kajman - 02.10.2022 09:00 PM

Alone dla mnie jest zdecydowanie w dolnej połówce. Nie dotarłem nawet tak daleko, żeby zorientować, że to cover (może dlatego, że oryginał słabo pamiętam).


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - thestranglers - 02.10.2022 10:36 PM

Zgłoszone utwory:

The Show Must Go On
Je sais pas
Pour que tu m'aimes encore
Think Twice
Ne partez pas sans moi
I Drove All Night
Tout l'or des hommes
Alone
Eyes on Me
Where Does My Heart Beat Now
Sous le vent
My Heart Will Go On
Falling Into You
Zora sourit
All By Myself
Because You Loved Me
It's All Coming Back to Me Now
That's the Way It Is
I'm Alive
Immortality
Tell Him
The Power of Love
A New Day Has Come
Ordinaire
The Colour Of My Love
Call The Man
(If There Was) Any Other Way
The Last To Know
Seduces Me
Taking Chances
Beauty And The Beast
Ave Maria
I Surrender
Goodbye's (The Saddest Word)
One Heart
Et je t'aime encore
River Deep, Mountain High
To Love You More
Misled
Lolita (Trop jeune pour aimer)
Beautiful Boy
I'm Your Angel
If You Asked Me To
Imperfections
I Love You
Loved Me Back to Life
Encore un soir
L'amour existe encore
Tous les secrets
Je nous veux
Parler à mon père

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 3 października do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

stokrotka
thestranglers
kajman
Yacy
wojtek
dziobaseczek
Gary
obserw99
parzymiech
meni

miszony
Volta
Miszon
Szymek79
AKT!
ku3a
barb42
michal_paszcza
Sundrajta
Dobromiera

EVENo
Dyfeomorfizm
gioconda2




RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Dobromiera - 02.10.2022 11:19 PM

Mnie rozczarowała wersja "A New Day Has Come" na plejce. Aż tak mało dynamiczna ta piosenka to jednak nie była.
Do 10tki piosenek jakoś dobiłam, ale spora część zestawu faktycznie po prostu jest nieciekawa...


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 02.10.2022 11:40 PM

Pisałem wcześniej, że trzeba słuchać jej piosenek po francusku. Wtedy jest to oryginalniejsze i się tak nie zlewa.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Lilian - 03.10.2022 10:18 AM

Top Celiny zrobiony.
Miło upłynął czas na przesłuchiwaniach. Wczorajszy wieczór był trochę rozśpiewany Icon_smile

(26.09.2022 02:23 PM)stokrotka napisał(a):  Bardzo miły wybór, moja kobieca intuicja nie zawiodła Icon_smile
cieszę się że Ci się podoba Icon_smile
Odrobinkę obawiałam się przyjęcia..

(26.09.2022 03:22 PM)AKT! napisał(a):  
Lilian napisał(a):Zatem odpowiadam z wielką radością: Aretha Franklin
Serce
liczyłam na podobną Twoja reakcję Icon_biggrin
Super!


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 03.10.2022 11:04 AM

Lilian napisał(a):Miło upłynął czas na przesłuchiwaniach. Wczorajszy wieczór był trochę rozśpiewany
Super Icon_smile2 .
Mi mój numer 1 chodziło po głowie (a czasem się uzewnętrzniał głosowo) przez cały miesiąc Icon_smile2 .


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Yacy - 03.10.2022 11:24 AM

(03.10.2022 10:18 AM)Lilian napisał(a):  Wczorajszy wieczór był trochę rozśpiewany Icon_smile
tak? a ja nic o tym nie wiem...
może dlatego, że u mnie w słuchawkach był MAX357 Icon_razz


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - AKT! - 03.10.2022 01:38 PM

ja też zwróciłem uwagę na "alone", może dlatego, że nie znałem tej wersji, a faktycznie wybijała się w tym zestawie, ale koniec końców skończyła u mnie na końcu listy utworów pozostawionych do ułożenia, czyli na #14.

na pewno będą w mojej dyszce dwa covery, choć oba oceniam raczej jako okejkowe po prostu; o "all by myself" zresztą pisałem już, że mam z tą wersją pewien problem, nie mówię, że nie jest kunsztowna wokalnie, ale emocjonalnie mnie nie dotyka jak choćby wcześniejsza o 3 lata kameralna wersja sheryl crow, która była bisajdem jej pierwszego singla:




RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Sundrajta - 03.10.2022 02:09 PM

EVENo napisał(a):bo wystarczyła znajoma melodia Heart i od razu rzuciłem lepszą oceną
Mam tak samo jak Ty, tylko Serce zamieniłbym na coś innego.
gioconda2 napisał(a):Podpisuję się pod odczuciami Sundrajty
Chyba mnie pani z kimś pomyliła?
gioconda2 napisał(a):Powiem tylko tyle, że podobnie jak Sundrajcie, przy Alone zapaliła mi się lampka przyjemności
Znowu ja? Ale faktycznie ta lampka się zapaliła, tylko że przy innym coverze. Icon_lol
AKT! napisał(a):emocjonalnie mnie nie dotyka jak choćby wcześniejsza o 3 lata kameralna wersja sheryl crow
W takim razie i "ABM" jest coverem! Icon_eek I w ten sposób ich liczba w mojej dziesiątce drastycznie wzrosła. Napiszę tak, właśnie covery zrobiły na mnie największe wrażenie i zapewne poziom (także dzięki nim) był dużo wyższy niż u Robbiego. Tyle że te najbardziej znane kawałki się nie obroniły, a odkryłem dwa bardzo dobre (zgłoszone zresztą przez jedną osobę), do których chciałbym jeszcze wracać. Bowiem są świetne, a dotąd ich nie znałem i może lepiej nie będę sprawdzał, czy wcześniej ktoś już je wykonywał (bo popsuję sobie zabawę). Icon_twisted
Ogólnie stwierdzam że jej piosenki jednak się odrobinę zestarzały i pokryła je patyna czasu, ale to może być z drugiej strony fajne, bo ta muzyka nie musi być teraz popularna, lepiej nie będzie dla prawdziwych koneserów. I mam jeszcze jedno przemyślenie, że Kanadyjka nie do końca wykorzystała swój potencjał wokalny, być może nie zawsze wybierała odpowiedni repertuar, a może to zupełnie coś innego?


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - Miszon - 03.10.2022 02:30 PM

Nie no, mi się wydaje, że jednak potencjał wokalny to ona wykorzystywała.
Sundrajta napisał(a):W takim razie i "ABM" jest coverem!
Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że równanie "cover"+"Celine Dion" = "All by myself", przynajmniej w pierwszym odruchu taki wynik wychodzi.


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - gioconda2 - 03.10.2022 03:31 PM

Sundrajta napisał(a):Chyba mnie pani z kimś pomyliła?
Faktycznie. Myślałam, że to Twoje odczucia, a to były EVENo .


RE: Mychartsowy Top Céline Dion - kajman - 03.10.2022 04:49 PM

Miszon napisał(a):"cover"+"Celine Dion" = "All by myself", przynajmniej w pierwszym odruchu taki wynik wychodzi
Mi jednak zdecydowanie Power może dlatego, że ABM w pierwszej wersji kompletnie nie kojarzę. No ale Sheryl zawsze u mnie miała pod górkę.